חסימה לאחר ניתוח קיסרי. כל כך כועסת!

gilati10

New member
חסימה לאחר ניתוח קיסרי. כל כך כועסת!

אני בת 38 +ילדה בת שנה ו3.
להיריון עם הילדה נכנסנו מיד, בפעם הראשונה שניסינו, ולפניו היה עוד היריון שלצערי לא התפתח והסתיים בהפלה בשבוע 7, אך גם להיריון זה נכנסנו מיד בפעם הראשונה שניסינו.
כבר 4-5 חודשים מנסים להרות ללא הצלחה כשלי היה ברור מההתחלה שזה בגלל הניתוח הקיסרי. כבר כמה ימים לאחר הניתוח הרגשתי שמשהו לא בסדר, גם הצלקת גדולה באופן מחשיד (אפשר לחשוב שיצאה ממני תינוקת של 5 קילו!) וכל רופא שראה את הצלקת העיר שהיא לא אמורה להיות ארוכה כל כך. במכתב השחרור לא נכתב על שום סיבוך בניתוח עצמו.
והנה אני עכשיו לאחר צילום רחם ויש לי חסימה! אין סיכוי לזרע לפגוש את הביצית! אני מרגישה שנכנסתי אישה בריאה ופוריה לפני שנה ו-3 חודשים ובניתוח אחד הפכו אותי לאחת שתצטרך לעבור טיפולי פוריות, שסיכוייהם קלושים גם ככה בגיל שלי.
הרופא שעשה לי את צילום הרחם גם אמר שאין טעם בגיל שלי לעבור ניתוח לפתיחת ההידבקויות אלא ישר ללכת להפריה.
האם יש פה עוד נשים שסבלו מהידבקויות/חסימות לאחר קיסרי? האם מישהי בגיל שלי עברה ניתוח לפתיחת החסימה? האם בגיל שלי יש סיכוי בכלל להרות בטיפולים?

Musmus14

New member
לפני שמישהי עונה לך...

רק רציתי להאיר את עיניך לחוסר הרגישות שבה כתבת את הודעתך.
אפשר היה להימנע מהחזרה על כך שנכנסת להריון כל פעם על הפעם הראשונה. הריון זה משהו שיכול לקחת זמן גם לנשים בריאות. יש כאלה שלקח להן פעם אחת בהריון ראשון חודשים ארוכים בפעם הבאה.. אז זה שלא הצלחת 4-5 חודשים זה בגבול הסביר, ללא קשר לחסימה.
הפורום כאן מלא בנות בריאות ומדהימות שעוברות טיפולים לא נעימים בעליל. כשאת כותבת "הניתוח הפך אותי לאחת שצריכה טיפולי פוריות" את ממש מעליבה וממש לא מעודדות בנות לתרום מניסיוני שלהן ולעזור לך.
אני אישית מאד נפגעתי מהטונים של ההודעה.
שיהיה לך בהצלחה.

gilati10

New member
צודקת. זו לא הייתה כוונתי כלל וכלל אך מבינה לחלוטין את מה

שאת אומרת.
זה נכתב מתוך כעס ותסכול מאוד גדולים ותחושה שחיללו לי את הגוף והכעס/הפחד הזה כנראה לא נתן לי לברור מילים וניסוח.
הדבר האחרון שרציתי זה לגרום למישהי להרגיש רע עם עצמה כאן ועל כך אני מתנצלת. המחשבה שאצטרך לעבור טיפולים מאוד מפחידה אותי, במיוחד בגילי.
ושוב מתנצלת שפגעתי בדבריי בך ובכל אישה אחרת כאן בפורום.

a morph

New member
תכלס, כולנו פעם חשבנו שכל "הבעיות" זה לא אצלנו

רק לכתוב לך שטיפולים בגילך בכלל לא בעלי סיכויים קלושים...

בכלל בכלל לא. אני לא יודעת על איזו חסימה את מדברת בגלל הניתוח,
ובכל מקרה 4-5 חודשים הם זמן קצר לניסיונות להרות, אם את יודעת שיש בעיה,
כמו שאמרו לך, אז כן כדאי ללכת ל IVF שעוקף את החסימות למינהם.
אבל אין לי מושג מה מצב הרחם.
&nbsp
בכל מקרה, לא בטוח בכלל שהניתוח אשם. לפעמים חסימות פשוט קורות
לא יודעת למה, וגם עליהן אפשר להתגבר.
&nbsp
בהצלחה
&nbsp

gilati10

New member
הרופא קבע שהחסימה כתוצאה מהניתוח לא אני...

4-5 חודשים זה לא הרבה אבל צילום הרחם הבהיר שיש חסימה בין השחלות לרחם, אלה הידבקויות שנוצרות כתוצאה מההחלמה של הניתוח - כך הרופא הסביר.
אין סיבה אחרת להיווצרות ההידבקויות. וכפי שהרופא פלט באמצע הצילום (אולי קצת בחוסר רגישות) - "הם דפקו את העסק בניתוח".

ואני רק לומר לך שהדבקויות זה די שכיח בניתוחים

ואולי הסבירו לך את זה לפני הניתוח ושכחת.

ויש פה גם המון בנות מעל גיל 40

תנשמי עמוק: 2 הריונות ספונטנית רצופים בעיה ידועה שהדרך לטפל בה ידועה גיל צעיר (כן! 38.5 זה לא סוף פסוק בילודה) =רוב הסיכויים שיהיה בסדר אם את באה להתייעץ שוב, אנא ממך, גייסי רגישות - יש נשים שעברו 7-10-15 סבבים, יש נשים שמזריקות כבר שנים, יש כאלה שעושות את זה ללא בן זוג, יש כאלה שעברו 3-4-5 ואף יותר הפלות, יש שעברו לפונדקאות, יש שפרשו מהמירוץ, יש שעדיין כאן בדרך החתחתים הארוכה והמייסרת ומייחלות להפוך לאמהות - פשוט תזכרי את זה כשאת באה לשאול או לפרוק. הידע כאן עצום ורב והתמיכה מדהימה. שיהיה לך בהצלחה.

a morph

New member
כאן חשדתי:

"הרופא שעשה לי את צילום הרחם גם אמר שאין טעם בגיל שלי לעבור ניתוח לפתיחת ההידבקויות אלא ישר ללכת להפריה."
מה?
אם מדובר בהידבקויות ברחם, הרי שחייבים להסירן, אחרת סיכויי קליטת הריון חדש יישארו קלושים.
את בטוחה שהכוונה להידבקויות ברחם? (שאכן מאוד שכיחות אחרי ניתוח קיסרי)
או לחסימה בחצוצרות?

gilati10

New member
הרחם תקין, החצוצרות נחסמו.

יכול להיות שלא השתמשתי במינוח המתאים.

a morph

New member
הבנתי. תראי...

את ממש לא במצב בו הסיכויים להריון בטיפולים הם "קלושים", נהפוך הוא.

הפוריות משתנה עם הגיל בצורה מאוד אינדיבידואלית מאישה לאישה, יש שמתקשות להרות מגיל 30 וקצת, יש שנקלטות בקלות יחסית בגיל 40 ומעלה ויש את כל הטווח שבאמצע.
אבל עצם העובדה שנקלטת להריון טבעי וילדת לפני שנה וקצת מעידה על כך שהפרוגנוזה שלך היא מצוינת.
כרגע יש בעיה מכנית שמונעת הריון - חסימת החצוצרות. ברגע שהבעיה תיפתר, אם בעזרת צינתור חצוצרות ואם בעזרת IVF, לדעתי לא צפויה לך כל בעיה להרות שוב.
אגב, לטעמי רצוי מאוד להתייעץ עם מומחה לפוריות לגבי החסימה, ייתכן שהוא כן יחליט לטפל בה במקום לעבור ישר ל-IVF.
בהצלחה.

gilati10

New member
התייעצתי היום עם מומחה פוריות והומלץ ישר על IVF כדי לא לבזבז

גם הרופא שביצע את צילום הרחם (שהוא בעצמו מומחה פוריות) אמר לי ישר ללכת על הפרייה וגם המומחית שפגשתי היום המליצה לי על זה.
הסבירה שיש סיכון של היווצרות הידבקויות נוספות בניסיון פתיחת החסימה ודרושה תקופת החלמה. בגלל הגיל שלי המליצה ישר ללכת לIVF ולא לבזבז זמן על הליכים אחרים.
מה אגיד לך, אני בטריטוריה לא מוכרת אני מודה...

ממש מוזר לי שכולם מלחיצים אותך בגלל הגיל

יכול להיות שהם צודקים וכדאי ישר ivf, לא יודעת.. אך כדאי לוודא שהמומחים איתם את מתייעצת הם באמת מומחים בזה ולא רק הטיטל שלהם כזה. Ivf זה תחום עם הרבה אינטרסנטיות ולא בהכרח כל הרופאים הם עם יושר מקצועי, ועוד יותר מזה.. לא כל הרופאים שלמדו את התחום באמת "תותחים".
כדאי שתלכי על אחד המומים שממליצים פה בקבוצה-
בר חוה, זידמן, אליצור, ארביטו, משיח וכו.. תשאלי בפוסט נפרד וימליצו לך.. (יגידו בעד ונגד..).
&nbsp
בנוסף.. כפי שענו לך.. 38 זה בכלל בכלל לא כיל מופלג לטיפולים.. הייתי אפילו מנחשת שממוצע גיל המטופלות ivf בארץ הוא סביב 38.
בפרט אם הבעיה היא רק מכנית זה אומר שהסיכויים שלך מעולים. ממש ממש מוזר לי שרופא פריון טען בפניך אחרת... מי הרופא?

gilati10

New member
שני מומחים אמרו לי זאת, לא נעים לי לכתוב את שמם כאן...

אחת היא אף ראש היחידה להפרייה חוץ גופית באחד מבתי החולים בארץ (מדובר ביחידה מאוד נחשבת ומובילה בארץ). אין לי ספק שמדובר ברופאים מצויינים שבסך הכל גם רוצים לראות אותי בהיריון בסופו של דבר. אני פשוט תוהה לעצמי אם הבעיה היא מאוד נקודתית וברורה אז מדוע הם כל כך נגד הליך שעשוי לפתור את זה וישר הולכים לפיתרון שעוקף את הבעיה...
יש איזה רופא מומחה שנמצא בצפון הארץ?

נראה לי שלייעוץ חד פעמי פחות אמור להיות שיקול המרחק

ובמרכז יש יותר רופאים וכנראה יותר תורים קרובים לרופאים מהדרגה העליונה..

למעלה