לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2602026,020 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.
x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית '
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
<< ההודעה הנוכחית
19/04/2017 | 16:33
72

יחידות ההפריה החוץ גופית מטפלות באלפי נשים המתקשות להרות, בין אם מדובר בבעיית פוריות שמתגלות אצלן, אצל בן הזוג, אצל שניהם או בעקרות בלתי מוסברת.

ביום שלישי 25.4, בין השעות 20:00-18:00, יתארח ד"ר שי אליצור, מומחה לפוריות ומנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא רמת החייל, וישיב בין היתר על שאלות בנושאים הבאים:

אחרי כמה זמן שמנסים להיכנס להריון באופן טבעי, מומלץ להתחיל תהליך בירור של חוסר פוריות
אילו בדיקות מבוצעות במסגרת בירור אי פוריות
על פי אילו קריטריונים נבחר פרוטוקול הטיפול עבור כל מטופלת
איך אדע מהו תהליך הפוריות שמתאים לי
לאחר סבב טיפולי פוריות שכשל, האם ניתן להמשיך מיד לאחר מכן לסבב נוסף או שיש להמתין
אילו בדיקות מומלץ שבן הזוג יעבור
על מה חשוב להקפיד במהלך טיפולי הפוריות מבחינת תזונה ואורח חיים
כיצד מחליטים כמה ואילו עוברים להחזיר לרחם ומה עושים עם העוברים שלא הוחזרו
האם האיכות של עוברים מוקפאים זהה לאיכות עוברים טריים
האם תהליך שאיבת הביציות יכול להתבצע גם ללא הרדמה מלאה

אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כבר מעכשיו 

למידע נוסף:

https://www.assuta.co.il/?catid=%7B2E2DB74C-83CA-4092-BC53-3B713E40DFE7%7D

מספר הטלפון של אסותא: 03-7644444

פוריות >>
לצפיה ב-'יופה'
יופה
20/04/2017 | 11:09
1
תודה רבה
פוריות >>
לצפיה ב-'יופי'
יופי
20/04/2017 | 11:47
לצפיה ב-'שילוב של מספר גורמים המשפיעים על הפוריות'
שילוב של מספר גורמים המשפיעים על הפוריות
20/04/2017 | 10:56
2
ד"ר אליצור, ראשית תודה על הנכונות לענות על שאלותינו

כפי שכתבתי בכותרת במקרה שלי ישנם מספר גורמים המשפיעים על הפוריות שלי (או ליתר דיוק: על העדרה):
גיל - 43.7 ללא הריונות בעברי
שחלות פוליציסטיות - המחזורים שלי אינם סדירים ונעים סביב ה-60-70 ימים (עם חריגה של הפסקה ממושכת של כשנה וחצי; הוסת לאחר מכן חזרה באופן ספונטני)
דימום מינורי כשכבר יש וסת בואכה אפסי ברמה של הכתמות קלות מינוס
אם כל זה לא מספיק יש לי גם עבר עשיר של אנורקסיה (BMI חד ספרתי בשיא (או שפל...) המחלה; כיום ה-BMI שלי נע סביב ה-15-15.5 ולא מצליחה לעלות מעבר לכך)

תחת כל הנתונים הנ"ל שאלותיי הן: מה הסיכוי שלי להיות בהריון וגם לסיים אותו בידיים מלאות רצוי במועד וגם שלא תהיה רגרסיה במצב שלי? האם יש לך ניסיון עם הריון של אנורקטיות, אפילו אנורקטיות לשעבר? אם כן - עד כמה ההריון, בהנחה שמושג, מסכן את בריאות האם ו/או העובר?
תחת הנתונים הנ"ל האם אתה כרופא ממליץ או לא (מהפן הרפואי, כמובן) על ניסיון להרות או שבמונחי סיכון-תועלת הסיכונים במקרה זה גדולים מידי?
פוריות >>
לצפיה ב-'גורמים המשפיעים על הפוריות'
גורמים המשפיעים על הפוריות
25/04/2017 | 18:18
שלום ותודה על שאלתיך.
כפי שהיטבת לתאר בהחלט יש גורמים רבים אצלך שהינם בעלי השפעה על הפוריות ויש הכרח לתת מענה לכל אחד מהם בשביל שתזכי להריון ולידה תקינים. אין ספק שגילך הינו הנתון בעל המשמעות הרבה ביותר וסיכויי ההצלחה בגיל זה יורדים בצורה משמעותית. שאר הגורמים שציינת יותר פשוטים לטיפול אבל בהחלט מחייבים התייחסות מיוחדת לפני שמתחילים את טיפולי הפוריות, כולל שילוב של דיאטנית, על מנת להבטיח את תקינות ההיריון. בליווי הולם אני מאמין שתוכלי להגשים את חלום ההורות שלך. בהצלחה!
פוריות >>
לצפיה ב-'הפלות חוזרת '
הפלות חוזרת
25/04/2017 | 23:33
4 הפלות, הפסיק דופק, אין עובר וכו', נשלחתי לבדיקת רחם, קריוטיפ, אונקולוגיה, איזה עוד בדיקות אפשר לעשות ?
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
20/04/2017 | 10:50
1
רציתי לדעת עד כמה שחלות פוליציסטיות משפיעות על פוריות תקינה.
תודה,
פוריות >>
לצפיה ב-'שחלות פוליציסטיות'
שחלות פוליציסטיות
25/04/2017 | 18:20
שחלות פוליציסטיות גורמות לעיתים להפרעות בביוץ דבר שבהכרח משפיע על פוריות האישה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שב – 25% מהנשים שמבייצות באופן סדיר מזהים באולטראסאונד שחלות במראה פוליציסטי ונשים אלו יכולות להרות באופן ספונטאני!
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר מה התנאים לעשיית הבדיקה לקיום מומים בעוברים ו '
שלום ד"ר מה התנאים לעשיית הבדיקה לקיום מומים בעוברים ו
20/04/2017 | 10:46
1
בס"ד
האם מאניה דיפרסיה - הפרעה בי פולרית (שלא ברור אם תורשתית)
היא סיבה לביצוע הבדיקה?

אני בת 40  מטופלת ביחידה הנפלאה שלך כבר יותר משנה פרטי ע"י
פרופ' משיח הנפלא גם הוא
ועברתי 2 הריונות כימיים  וגרידה בגלל הפסקת התפתחות ודופק עובר
בשבוע 11 לפני חודש לצערי
תודה למנהלות על האירוח  החשוב
פוריות >>
לצפיה ב-'מומים מולדים'
מומים מולדים
25/04/2017 | 18:23
אני מודה לך ומצטרף למחמאות! לנשים עם הפרעה בי פולרית שמטופלות בטיפול תרופתי בהחלט מומלץ לבצע סקירת מערכות באולטרה-סאונד לשלילת מומים. בגילך יש גם חשיבות לבצע בדיקה גנטית של העובר (למשל, דיקור מי שפיר) לשלול הפרעות גנטיות.
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום דר''
שלום דר'
20/04/2017 | 11:39
1
היו לי שתי הפלות לא מוסברות. אחת בשבוע 8 והשנייה ב12
רציתי לדעת האם ישנה סיבה ומה עליי לבדוק.
הרופא הפרטי שלי לא עלה על משהו מיוחד. ואמר פשוט לנסות שוב אחרי שהגוף יתנקה.
אשמח לדעת אם יש פתרונות ובדיקות מסוימות שניתן לבצע.
המון תודה לך על הזמן 
פוריות >>
לצפיה ב-'הפלות'
הפלות
25/04/2017 | 18:26
במקרה של הפלות חוזרות בהחלט מומלץ להשלים מספר בדיקות לבירור הגורם. הבדיקה האינפורמטיבית ביותר היא שליחת חומר ההפלה לבדיקה גנטית בכדי לדעת האם הייתה הפרעה גנטית בעובר שלא התפתח. במידה וזה לא בוצע עד כה, אז במקרה וחס וחלילה תהיה הפלה נוספת, מאוד כדאי לבצע את זה.
כדאי גם להשלים בדיקת היסטרוסקופיה לתקינות חלל הרחם, בדיקת קרישיות יתר אצלך ובדיקת קריוטיפ אצלך ובן זוגך. יחד עם זאת, ברב המקרים אנו לא מוצאים את הגורם ועדיין הסיכוי להריון תקין בהמשך הוא גבוה!
פוריות >>
לצפיה ב-'אני רק שאלה '
אני רק שאלה
20/04/2017 | 12:48
1
שלום ד"ר
אני אחרי הפלה טבעית ללא התערבות כירורגית. נאמר לי פעמיים שהכל יצא ותקין.
מה הסיכוי להקלט להריון מיד אחרי הפלה והאם כדאי להמתין חודש חודשיים אחרי הווסת הראשונה כדי שהגוף "יחזור לעצמו"? מדובר בהחזרת עוברים מוקפאים.
ובנימה יותר אישית - אני מטופלת שלך במסלול הציבורי (רופא צוות). פעמיים הייתי אצלך לקבלת פרוטוקול ופעמיים נקלטתי להריון (פעם אחרונה הסתיימה בהפלה אבל אין קשר). אז ברצוני לומר לך תודה ענקית על הנסיך הקטן שיש לי בבית ועל זה שאתה כ"כ נחמד גם במסלול הציבורי, זה לא מובן מאליו.
פוריות >>
לצפיה ב-'טיפולים לאחר הפלה'
טיפולים לאחר הפלה
25/04/2017 | 18:32
אני מודה לך על המחמאות ושמח שהתאפשר לי לעזור לך בהגשמת חלום כל כך משמעותי! אני שמח שיש לנו את היכולת לסייע לזוגות כל כך רבים וזהו אחד הכוחות היותר חזקים שמניעים אותנו!
אחרי הפלה הייתי ממליץ להמתין חודש אחד על מנת לאפשר לרירית הרחם להתחדש כראוי לפני החזרה נוספת. כמובן כדאי להשלים את בירור ההפלות במידה ולא בוצע עד עכשיו.
פוריות >>
לצפיה ב-'בלסטוציט ועוברים מוקפאים רגילים'
בלסטוציט ועוברים מוקפאים רגילים
20/04/2017 | 12:57
2
שלום ד"ר
יש לי עוברים מוקפאים טובים. משום מה נדיר שהם שורדים הפשרה ולכן כל פעם אני מגיעה להחזרה, ממתינה שעה וחצי - שעתיים ובסוף חוזרת הביתה "ריקה".
האם יש אפשרות לבקש שיפשירו את העובר שהוקפא ביום 3, ימשיכו לגדלו ליום 5 ורק אז יקראו לי להחזרה?
בפעם האחרונה שהחזירו בלסטו' נקלטתי להריון אז אולי אלו עוברים שנחשבים ליותר מוצלחים או חזקים וכדאי אותם להחזיר?
תודה מראש, מכירה אותך אישית ואתה מקסים
פוריות >>
לצפיה ב-'עוברים מוקפאים'
עוברים מוקפאים
25/04/2017 | 18:29
תודה על המחמאות! בהחלט ניתן להפשיר עוברים ביום 3 ולהמשיך לגדלם בתנאי המעבדה עד ליום 5 (בלסטוציסטים) לפני החזרתם לרחם. יחד עם זאת, צריך לזכור שתנאי המעבדה שלנו, טובים ככל שיהיו, אינם תנאי הגידול הטבעיים של העובר, כמו הרחם שלך, ולכן עובר שלא התפתח בתנאי מעבדה לבלסטוציסט לא בהכרח לא היה מתפתח אצלך ברחם אילו היה מוחזר. אחוזי ההישרדות של עוברים מופשרים אצלנו ביחידה באסותא הם סביב 95% ולכן כדאי לבדוק פרטנית במקרה שלך מדוע השרידות של המוקפאים נמוכה יותר. בהצלחה!
פוריות >>
לצפיה ב-'עוברים מוקפאים'
עוברים מוקפאים
25/04/2017 | 18:33
בהחלט ניתן להפשיר עוברים ביום 3 ולהמשיך לגדלם בתנאי המעבדה ליום 5 (בלסטוציסטים) לפני החזרתם לרחם. יחד עם זאת, צריך לזכור שתנאי המעבדה שלנו, טובים ככל שיהיו, אינם תנאי הגידול הטבעיים של העובר, כמו הרחם שלך, ולכן עובר שלא התפתח בתנאי מעבדה לבלסטוציסט לא בהכרח לא היה מתפתח אצלך ברחם אילו היה מוחזר. אחוזי ההישרדות של עוברים מופשרים אצלנו ביחידה באסותא הם סביב 95% ולכן כדאי לבדוק פרטנית במקרה שלך מדוע השרידות של המוקפאים נמוכה יותר. בהצלחה!
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום דוקטור אשמח לתשובתך '
שלום דוקטור אשמח לתשובתך
20/04/2017 | 14:56
4
עשינו שלוש פעמים ivf מתוכם פעמים הצליח אבל לא להתקדם פעם אחד בטא לא הכפילה את עצמה ופעם לא היה דופק בפעם הראשונה יצא הכל לבד בפעם השניה לקחתי ציטוטק. עכשיו אנחנו לפני טיפול רביעי . האם אתה ממליץ על בדיקות כלשהן לפני הטיפול הנוסף ? תודה רבה
פוריות >>
לצפיה ב-'מוסיפה שיש לנו ילדה מהריון טבעי ואני בת 39 '
מוסיפה שיש לנו ילדה מהריון טבעי ואני בת 39
20/04/2017 | 20:27
לצפיה ב-'הפלות'
הפלות
25/04/2017 | 18:35
2
אני חושב שלאור הסיפור כדאי להשלים את הבדיקות המומלצות להפלות חוזרות, דהיינו שליחת חומר ההפלה לבדיקה גנטית בכדי לדעת האם הייתה הפרעה גנטית בעובר שלא התפתח, בדיקת היסטרוסקופיה לתקינות חלל הרחם, בדיקת קרישיות יתר אצלך ובדיקת קריוטיפ אצלך ובן זוגך.
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה. מה הכוונה שליחת חומר ????'
תודה רבה על המענה. מה הכוונה שליחת חומר ????
25/04/2017 | 20:22
1
לצפיה ב-'ישנה אפשרות, לאחר גרידה, לבדוק קריוטיפ לעובר'
ישנה אפשרות, לאחר גרידה, לבדוק קריוטיפ לעובר
26/04/2017 | 09:12
מאחלת לך שלא תצטרכי ושההריון הבא יסתיים בידיים מלאות
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלה בנוגע למוקפאים '
שאלה בנוגע למוקפאים
20/04/2017 | 15:00
1
אם רשום לי בדוח שהוקפאו 2 אחרי חמש ימי התפתחות האם זה בלוסוצוטיס? ואשמח אם תוכל לספר לי על תהליך ההפשרה. כלומר מענין אותי לדעת האם זה באותו יום של ההחזרה מפשירים או שמא מפשירים ונותנים עוד לגדול?
פוריות >>
לצפיה ב-'עוברים מוקפאים'
עוברים מוקפאים
25/04/2017 | 18:37
אכן, עוברים אחרי 5 ימי התפתחות נקראים גם בלסטוציסטים. במקרה של בלסטוציסטים מקובל להפשיר אותם ולהחזירם כבר באותו היום כי עוברים לא מתפתחים היטב בתנאי מעבדה מעבר ל – 5 ימים.
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת '
שאלה נוספת
20/04/2017 | 19:40
1
שלום ד"ר אליצור,

בת 43 וחודש ....:(
ילדה ב 4 מהריון טבעי.

IVF שלישי

לא יכולתי לעשות בדיקת דם להריון לאחר החזרה בזמן כי הייתי בחו"ל, אז המשכתי לקחת את התמיכה... ליתר בטחון.
ובכל זאת יום למחרת קיבלתי מחזור, למרות התמיכה.

האם זה אומר שהתמיכה בכלל לא מספיקה? לכאורה כל עוד יש תמיכה לא אמורים לקבל מחזור נכון?

שאלה נוספת, מה דעתך על לקחת דאה, לשיפור איכות הביציות? מהפלוס והמינוס? מי מומלץ ?
העוברים שלי היו 8 תאים סימטריים.... ולא נקלטו. פעם שלישית.
לא יודעת מה עוד לעשות....
כדאי לנסותהחזרה על בסיס ביוץ טבעי?
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלות על IVF'
שאלות על IVF
25/04/2017 | 18:43
ככלל לא אמור להתחיל דימום במהלך נטילת התמיכה ולכן כדאי לשקול לשנות את התמיכה. נטילת DHEA (דאה) במקרים רבים משפרת את כמות הביציות שנשאבת אם כי ההשפעה על איכות הביציות/עוברים מאוד שנויה במחלוקת. אם השאלה היא על החזרת עוברים מופשרים במחזור ביוץ טבעי אז אני בהחלט בעד.
פוריות >>
לצפיה ב-'התפתחויות בתחום'
התפתחויות בתחום
21/04/2017 | 11:00
1
האם יש פיתוחים חדשים בתחום IVF שעשויים לתת מענה לבעיות פוריות בגיל מבוגר יחסית?
למה בארץ לא מפרסמים נתוני הצלחה של היחידות השונות? האם צפוי להשתנות מתישהו?
פוריות >>
לצפיה ב-'נתוני הצלחה ארציים'
נתוני הצלחה ארציים
25/04/2017 | 18:45
קימות פריצות דרך מדהימות בתחום הפוריות אבל לצערי אכן נושא גיל האישה עדיין מהווה את הגורם המרכזי בהצלחת הטיפולים ובגילאים המבוגרים אנו יותר מתקשים לסייע. בארץ הוקם לאחרונה מסד נתונים ארצי שמדווח על התוצאות הארציות וייתכן שבעתיד יהיה גם דיווח לכל יחידה בנפרד.
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום דר' אליצור'
שלום דר' אליצור
21/04/2017 | 14:08
2
ותודה על הקדשתך לנו מזמנך.
עוד 3 חודשים אהיה בת 45.
אני לקראת אימהות יחידנית (תרומת זרע מתורם סגור), לאחר 2 הפלות, האחת בשבוע 6+ והשניה בשבוע 8+ (היה דופק ונפסק), שתיהן מעוברים טריים, ו-2 הריונות כימיים (מעוברים מוקפאים).
כל שאר ההחזרות (כבר לא סופרת) היו כשלונות טוטאליים.
ברב השאיבות שואבים לי כ- 11-13 ביציות וישנן כ- 7-9 הפריות.
בשאיבה האחרונה שאבו 17 ביציות ולבסוף היו 6 הפריות.
בכל הפריה רב העוברים בני 7-8 תאים. (בין שאיבה לשאיבה לקחתי דיאה ו- Q10)
לאחר ההפלות הייתי בבירור של קרישיות יתר וניתן לי קלקסן במינון 100 עד הלידה ופרדניזון במינון של 10 מ"ג עד שבוע 13.
בהחזרה האחרונה הוחזרו 3 והבטא היתה קטנה מ- 2 (זוהי החזרה לאחר ההפלה וההריון הכימי).
כעת יש לי 3 עוברים מוקפאים.או לחילופין, עד כמה כדאי לעבור לתרומת ביצית?
תודה!!
פוריות >>
לצפיה ב-'תרומת ביצית'
תרומת ביצית
25/04/2017 | 18:47
1
מכיוון שגיל האישה עדיין מהווה את הגורם המרכזי בהצלחת הטיפולים סיכוי ההצלחה שלך בטיפול תרומת ביציות (בו התורמות הן ככלל צעירות מגיל 33) גבוהים הרבה יותר.
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה דר' אליצור - האם כדאי בכל זאת להמשיך עם החזרת המוקפאים?'
תודה דר' אליצור - האם כדאי בכל זאת להמשיך עם החזרת המוקפאים?
25/04/2017 | 19:46
אני מקבלת תמיכה מצויינת (3X200 אוטרגוסטן ו- 1 דופסטון), כמו כן קלקסן.ו10 מג' פרדניזון.

פוריות >>
לצפיה ב-'הזדמנות לומר תודה'
הזדמנות לומר תודה
21/04/2017 | 21:39
1
עברתי איתך 8 החזרות ו-2 הריונות, הטיפול שלך תמיד היה קשוב, מקצועי, רגיש ומכבד, והתוצאה המופלאה של הריון האחרון שבהם (הראשון לא עלה יפה) חוגגת שנתיים, והיא מושלמת, עם כל מה שצריך בילדה, שמחה ומשמחת אותנו עד למעמקי הלב. בזמנו הרגשתי היטב את הייסורים של הטיפולים, הכשלונות והסיבוכים, אבל היום אני מסתכלת על זה וחושבת שהתחום שלך הוא לא פחות ממופלא. אם בעבר הטיפולים היו עבורי גזירה שלא היה ברור לי מדוע "נענשתי" בה, היום אני מבינה ששפר מזלי שאני חיה בתקופה שבה יש לרפואה מה להציע לזוג במצבנו, ושאפשר במעבדה ליצור יצורים מופלאים. אנחנו אסירי תודה! 
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
25/04/2017 | 18:48
דברים שיוצאים מהלב ונכנסים ללב! היטבת כה יפה לתאר את המורכבות הנפשית הרבה של טיפולי הפוריות והצורך ברגישות כל כך רבה מצד כל הצוות המטפל. שפר מזלי שמתאפשר לי לסייע לכל כך הרבה זוגות בדרך לא פשוטה זו. לשמחתי אני יכול להתגאות בכך שאנשי הצוות שלנו באסותא מבינים את המורכבות הרבה של הטיפולים ועושים ימים כלילות כמיטב יכולתם לסייע למטופלים.
פוריות >>
לצפיה ב-'PGD'
PGD
22/04/2017 | 11:23
1
ד"ר שלום רב,
בהריון לאחר ivf.  במי שפיר נמצאה טרנסלוקציה רציפרוקלית מאוזנת. לאחר בדיקת קריוטיפ שלי ושל בעלי התברר שגם לבעלי יש אותה טרנסלוקציה.
הבנתי שבמידה ונרצה עוד ילדים נצטרך ivf+pgd. יש לנו 5 עוברים מוקפאים (ימים 3,5 ו - 6). העוברים לא עברו pgd כי גילינו על טרנסלוקציה רק בהריון. השאלה שלי האם בבוא העת ניתן יהיה לעשות לעוברים המוקפאים pgd או שנצטרך לעבור מחדש תהליך של שאיבה?
תודה רבה
פוריות >>
לצפיה ב-'אבחון גנטי PGD'
אבחון גנטי PGD
25/04/2017 | 18:50
בהחלט. ניתן לבצע את הבדיקה הגנטית גם לעוברים המוקפאים אבל ייתכן שלשם כך יהיה צורך להקפיאם בשנית לאחר ביצוע הבדיקה. בכל מקרה, מומלץ לפנות ליחידת ה PGD שלנו באסותא לקבלת כל המידע הנדרש. בהצלחה!
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלה על IVF וציסטה'
שאלה על IVF וציסטה
23/04/2017 | 20:18
1
ד"ר אליצור שלום,
אובחנתי לפני כחצי שנה עם אנדו - אצל הרופא שראה בבדיקה ציסטה עכורה של 2 ס"מ בערך. הגעתי אליו אחרי 5 הזרעות (תרומת זרע) שלא צלחו והתחלנו IVF. התוצאות מבחינת עוברים היו בסדר יחסית - היו 4 בלסטוציסטים וגם עוברים של יום 3 אבל אף אחד מהם לא נקלט. הוא המליץ שלא לעשות ניתוח משום שזה יפגע ברזרבה השחלתית ולדעתו עדיף להמשיך לנסות ו"הרבה סבלנות". אני יודעת חד משמעית שמדובר ברופא מצוין ושאלותיי הן להתייעצות - מעניין אותי לדעת מה דעתך - אני רואה שיש כאן הרבה שעשו ניתוח ונכנסו להיריון ובעצם פניי כבר ל-IVF שלישי אחרי 5 הזרעות ו-5 החזרות עוברים ב-IVF שלא נקלטו (שזה לכל הדיעות המון). אין לי ממש כאבים חוץ מכאב עמום מתמשך בצד ימין, צילום רחם יצא תקין, היסטרוסקופיה יצא תקין. אני מבייצת כרגיל, רירית יפה. מה היית ממלית בשלב זה?
תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'אנדומטריומה'
אנדומטריומה
25/04/2017 | 18:51
טיפולי הפוריות לנשים עם אנדומטריוזיס בכלל ואנדומטריומה (ציסטה עכורה בשחלה) בפרט הם אחד התחומים המאתגרים ביותר שמצריכים הערכה יסודית ומדוקדקת של כל מקרה לגופו. המקרה שלך הוא אכן לא רגיל ולכן לצערי במקרה זה קשה לי מאוד לייעץ לך מבלי לראות את כל הנתונים ולבצע הערכה מדוקדקת שלך. בהצלחה!
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לטיב העוברים'
שאלה בנוגע לטיב העוברים
23/04/2017 | 20:43
1
שלום ד''ר
רציתי בבקשה לדעת אם טיב העוברים מעיד, אולי בעקיפין אפילו, על המשך ההריון או על המשך התפתחות העובר.
כלומר במידה והחזירו עובר לאחר הפשרה במצב ''בסדר'' ולא טוב/מאוד או מצויין, האם הוכח או נבדק קשר בין טיב העובר המופשר שהוחזר למומים כלשהם בעובר או מחלות וכד', כמובן במידה ונקלט ההריון.
לפי מה מוגדר טיב עובר? שברים, מס' תאים, כמה אחוז ממנו שרד לאחר ההפשרה?
והיכן מותחים את הגבול ואומרים: את העובר הזה אנחנו לא מחזירים?
תודה מראש על הנכונות לעזור
פוריות >>
לצפיה ב-'איכות העוברים'
איכות העוברים
25/04/2017 | 18:54
כיום מקובל להגדיר "טיב עובר" על פי קריטריונים מורפולוגיים (של מבנה וצורת העובר) כמו מספר התאים שלו, קצב החלוקה של התאים, סימטרית התאים ונוכחות של שברי תאים. יחד עם זאת, לאחרונה התחלנו באסותא גם לאפשר ביצוע בדיקה גנטית מקיפה לעובר (PGS) טרם ההחזרה לרחם כי ישנם לא מעט עוברים שנראים מורפולוגית "טוב מאוד" אך אינם תקינים גנטית. בדיקת PGS מאפשרת לבדוק את התקינות הגנטית של העובר בטרם החזרתו לרחם. לעוברים באיכות מורפולוגית בינונית יש פחות סיכוי להשתרש ויותר סיכון להפלות אולם לא דווח על קשר למומים מולדים או מחלות בילוד.
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלות לגבי בלסטוציט'
שאלות לגבי בלסטוציט
23/04/2017 | 20:55
1
שלום ד''ר ותודה מראש על הכל
יש לי היסטוריה לא טובה עם הפשרת עוברים. שום עובר יום 3 לא שורד לי את ההפשרות. לעומת זאת, בלסטו' שרד ואפילו נקלטתי להריון ממנו. מלכתחילה אמרו לי שהוא במצב מצויין גם אחרי הפשרה.
השאלה שלי היא למה מלכתחילה לא לגדל את כל העוברים לבלסטו?
האם זה נכון שלבלסטו יש יותר סיכוי להשתרש, שהוא באמת נחשב לעובר יותר חזק/עמיד?
והאם אני יכולה לבקש שאת כל העוברים יגדלו לבלסטו למרות שאני לוקחת סיכון שלא ישארו לי עוברים להקפאה? פשוט מעדיפה שלא ישארו עוברים מאשר להגיע להחזרה, להמתין שעה וחצי ואז ללכת הביתה בלי החזרה.
שוב תודה על היחס

פוריות >>
לצפיה ב-'עוברים מוקפאים'
עוברים מוקפאים
25/04/2017 | 18:56
זאת בהחלט שאלה טובה שאנו מתלבטים בה רבות. מצד אחד, עובר שהגיע לשלב הבלסטוציסט הוא אכן עובר באיכות טובה יותר ובעל סיכויי השרשה טובים מאוד אבל צריך לזכור שתנאי המעבדה שלנו, טובים ככל שיהיו, אינם תנאי הגידול הטבעיים של העובר, כמו הרחם שלך, ולכן עובר שלא התפתח בתנאי מעבדה לבלסטוציסט לא בהכרח לא היה מתפתח אצלך ברחם אילו היה מוחזר. את בהחלט רשאית לבקש שיקפיאו לך רק בלסטוציסטים ונענה ברצון לבקשתך. בהצלחה!
פוריות >>
לצפיה ב-'החזרת בלסטוציסט מוקפא ופער בגיל המחושב?'
החזרת בלסטוציסט מוקפא ופער בגיל המחושב?
23/04/2017 | 23:31
2
קודם כל תודה על האירוח החשוב וההזדמנות לשאול!
אנחנו אחרי החזרה של בלסטוציסט מוקפא, ועקבית בכל הבדיקות - החל מבדיקת הדופק ועד השקיפות, גודל העובר היה קטן ב3-5 ימים מהגודל הצפוי. לא רלוונטי הסבר של ביוץ מאוחר וכו' - כי כאמור מדובר על IVF בו אפשר לקבוע בדיוק של יממה את גיל העובר. הגודל הוא גם בסקאלה של ס''מ ולא מ''מ כך שהאפקט של טעות מדידה מתמזער והפער נשמר.
בשקיפות נאמר לנו שיתכן והיתה סוג של 'קפיאה' בהתפתחות בימים הראשונים, ואני די מודאגת מהפער הזה.. האם זו תופעה מוכרת לאחר IVF וספציפית עם עוברים מוקפאים? מה המשמעות של העיכוב ההתפתחותי הנ''ל?
תודה, ימים שלווים ובשורות טובות לכולנו
פוריות >>
לצפיה ב-'קביעת גיל ההריון'
קביעת גיל ההריון
25/04/2017 | 18:57
אכן כפי שציינת נכון ב IVF חישוב גיל ההיריון הוא מדויק. הביוץ הוא ביום השאיבה ולכן הווסת האחרונה המחושבת היא שבועיים ימים לפני מועד השאיבה. בהחזרת עוברים מוקפאים נקבע הביוץ על פי המועד בו הוא התרחש באמת (במחזור טבעי) או על פי מועד תחילת התמיכה בפרוגסטרון. אני לא מכיר תופעה של "קפיאת עוברים".
פוריות >>
לצפיה ב-'היי'
היי
27/04/2017 | 05:18
סורי שאני מתערבת אבל הבת שלי הוחזרה כבלסטו׳ לא מוקפא ותמיד הייתה קטנה יחסית בגודל במדידות. בהתחלה רק ב-3 ימים בערך ובשלב כלשהו שמרה על גודל שקטן בכשבועיים מהממוצע. היא אכן נולדה קטנה יחסית- 2.5 קג אבל בריאה לחלוטין והיום צמצמה פערים והיא תינוקת מקסימה בת כמעט שנה. חמסה.
לדעתי אין לך מה לדאוג לדעתי. בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלה בעניין היריון לבתולה'
שאלה בעניין היריון לבתולה
24/04/2017 | 00:15
2
שלום ד"ר אליצור,
ראשית, תודה על זמנך ונכונתך להשיב על שאלות בפורום.
שאלתי קצת לא שגרתית, אולי.
אני בת 43. דתייה ובתולה.
הגעתי לשלב שהחלטתי שאיני יכולה לחכות עוד ל"אביר" ומשתוקקת להיות אם.
מטבע הדברים, אין לי הריונות בעברי, אבל.. גם אין לי בן-זוג.
התייעצתי עם רופא אחד שהציע לי לעבור מיד לIVF, ואילו רופאת המשפחה שלי אמרה שעדיף להתחיל בהזרעות, מתרומת זרע, כמובן.
השאלות שלי די בסיסיות:
1. האם אפשר להתחיל בהזרעות לדעתך? או שזה באמת בזבוז של זמן?
2. האם לדעתך יש הכרח לעשות ניתוח לביתוק קרום הבתולין? או שאפשר לעשות זאת (בהתחשב שאני כן משתמשת בטמפונים)
3. מה הם הסיכויים שלי לדעתך?
4. מהם הצעדים שנכון לי לנקוט עכשיו כדי לקדם את העניין?
תודה רבה מראש,
משתוקקת
פוריות >>
לצפיה ב-'הזרעות מזרע תורם'
הזרעות מזרע תורם
25/04/2017 | 19:00
1. אני מניח שאם היית פוגשת היום בן זוג והייתם מחליטים יחד להקים משפחה לא הייתם מיד פונים לטיפולי  IVF אלא מנסים תחילה להרות באופן טבעי. לפיכך אני חושב שלנסות בין 1-3 טיפולי הזרעה נשמע בהחלט הגיוני מבחינה רפואית. יחד עם זאת, לא כדאי לנסות מעבר לכך כי אכן הגיל הוא מאוד משמעותי בסיכויי ההצלחה של הטיפולים.
2. לדעתי אין צורך לעשות ניתוח לביתוק קרום הבתולין.
3. מכיוון שמעולם לא ניסית להרות קשה לאמוד את הסיכויים שלך להצליח אבל ברור שכדאי לך להתחיל את הטיפולים בהקדם האפשרי ללא דחיות!
4. אני מציע לך לפנות בהקדם למומחה בפוריות ולבנק זרע על מנת להתחיל את התהליך. בהצלחה!
פוריות >>
לצפיה ב-'הזרעות מזרע תורם'
הזרעות מזרע תורם
25/04/2017 | 19:03
1. אני מניח שאם היית פוגשת היום בן זוג והייתם מעוניינים להקים יחד משפחה לא הייתם מיד פונים לטיפולי  IVF אלא מנסים תחילה להרות באופן טבעי לפיכך אני חושב שלנסות בין 1-3 טיפולי הזרעה נשמע הגיוני מבחינה רפואית. יחד עם זאת, לא כדאי לנסות מעבר לכך כי אכן הגיל הוא מאוד משמעותי בסיכויי ההצלחה של הטיפולים.
2. לדעתי אין צורך לעשות ניתוח לביתוק קרום הבתולין.
3. מכיוון שמעולם לא ניסית להרות קשה לאמוד את הסיכויים שלך להצליח אבל ברור שכדאי לך להתחיל את הטיפולים בהקדם האפשרי!.
4. אני מציע לך לפנות בהקדם למומחה בפוריות ולבנק זרע על מנת להתחיל את התהליך. בהצלחה!
פוריות >>
לצפיה ב-'רופא מס 1 !!!!!!! '
רופא מס 1 !!!!!!!
24/04/2017 | 01:57
5
ממצליצה לכולן! סומכת עליו בעיניים עצומות!
שנים סבלתי מכאבי מחזור ותמיד רופאי נשים אמרו לי הכל ''טוב''. וכשהגיע הרגע שרציתי ילדים 3 שנים לא הצלחנו ולא מצאו מה יש לי! רק שיחקו בי מסורוקה לברזילי חחחחחח הזוי פשוט!!!

הגעתי למפראה פרטית בריאות האישה היכן שאליצור עובד, ישר אמרו לי אנדומיטריוזיס (לא היה לי מושג מזה אפילו) עברתי ניתוח ואחרי 3 חודשים הפריה אצל אליצור!
עכשיו טופלתי שוב אצלו לילד שני!! :) 
פוריות >>
לצפיה ב-'מה התופעות שהיו לך שמהם התעלמו?'
מה התופעות שהיו לך שמהם התעלמו?
24/04/2017 | 18:12
3
רק כאבי מחזור?
ואיך הוא איבחן את האנדו?

תודה!
פוריות >>
לצפיה ב-'..'
..
25/04/2017 | 00:58
2
מעל 10 שנים כאבי מחזור קשים עם דימומים חזקים, חודש אחד הקאות חודש אחר איבוד הכרה, וככה לחילופין. כל מחזור זה היה מיון וברור לא יצאתי לעבודה או לימודים. 

רופא נשים אחד בברזילי אמר אולי נעשה לך ניתוחון נראה מה יש לך. אני כמובן לא הסכמתי. התחלתי לקרוא באינטרנט על רופאי נשים מומחים וקראתי המלצות. וכהגעתי לרופא מומחה דר סוריאנו ישר אמר אנדומטריוזיס ועשה ניתוח
ואחרי 3 חודשים של מנוחה מניתוח שלח אותי דר אליצור להפריה. מרגע שדר סוריאנו אמר אנדומטריוזיס ועד להריון לקח 4 חודשים!!! הכל היה כולכך מהר ומקצועי.  אחרי ניתוח מחזור ראשון לא הרגשתי חחחח בכיתי מאושר
פוריות >>
לצפיה ב-'השתמשת בגלולות?'
השתמשת בגלולות?
25/04/2017 | 09:33
1
ואם כן זה קרה לך גם איתם?
בתור נערה סבלתי שנים מכאבי מחזור מזעזעים ודימומים חזקים אבל הכאבים היו רק ביום הראשון למחזור! היו חודשים שמשכך כאבים היה עוזר אבל רוב הזמן ממש לא, אמנם לא הייתי סובלת מהאיבוד הכרה כמוך אבל כן סבלתי מהקאות ושלשולים ולא מצאתי מנוחה במשך כמה שעות עד שעבר, אבל שוב רק ביום הראשון וביום השני הייתי קמה בבוקר כמו חדשה.
התחלתי לקחת גלולות במשך מספר שנים וזה עבר לי לחלוטין, היום אחרי הפסקת הגלולות כבר שנה כדי להיכנס להריון ואין כאבים, וגם כמות הדימום הסתדרה, פה ושם יש צורך במשכך כאבים אבל אני סובלת מאי נוחות קלה ביותר, ומאוד מאוד פחדתי להפסיק גלולות רק כדי שלא להיזכר במה שעברתי אבל להפתעתי זה חלף כמעט לגמרי.
מתחילה לתהות אם לחפש בכיוון הזה...מה דעתך?
פוריות >>
לצפיה ב-'כןן'
כןן
26/04/2017 | 00:12
השתמשתי בגלולות זה כן עשה לי שיפור!! אבל לא נכנסתי להריון אחרי הפסקת גלולות. וגם אני בתור נערה סבלתי, מרגע  הראשון שקבלתי מחזור כל חודש התחזק והתחזק..... רופאת נשים בחיים לא מצא מה יש לי ונתתה גלולות שלדיאנה חזקיםם באמת עשה שיפור כשהפסקתי..... הפסקתי כדי להכנס להריון.

תלכי לרופא מומחה שיבדוק אותך.... גם לשקט שלך וגם תדעי מה יש לך
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
25/04/2017 | 19:05
תודה לך ורה! אין אושר גדול יותר מלסייע בהבאת חיים חדשים לעולם!
פוריות >>
לצפיה ב-'ההבדל בין רופא פרטי לציבורי/צוות'
ההבדל בין רופא פרטי לציבורי/צוות
25/04/2017 | 07:04
1
היי
האם יש הבדל בטיפול בין רופא פרטי לבין רופא ציבורי או צוות?
הכוונה לפרוטוקולים שונים או בניסיון למצוא את הבעיה ולא ביחס
כמובן שהיחס בפרטי שונה וזה ברור ומקובל, השאלה אם נעשה פחות מאמץ להצליח כשבאים לרופא באופן לא פרטי?
במידה ולא מצליח במשך תקופה ארוכה אתה ממליץ לעבור לרופא פרטי?
תודה מראש על הנכונות וההשקעה בנו

פוריות >>
לצפיה ב-'מרפאת צוות אסותא רמת החייל'
מרפאת צוות אסותא רמת החייל
25/04/2017 | 19:07
אני חושב שעל פי התגובות בפורום הרי את יכולה להיווכח שהיחס שאנו מעניקים למטופלות שלנו במרפאת הצוות באסותא אינו שונה מהיחס שמקבלות מטופלות שבחרו לעבור את הטיפול עם רופא פרטי! אנו באסותא משקיעים את מירב הידע המקצועי שלנו והרצינות המרבית בכל מטופלת ומטופלת ללא קשר למסגרת אותה היא בחרה לעבור בה את הטיפול. מטבע הדברים, במרפאת הצוות יהיו מספר רופאים מומחים שיעברו על הבדיקות שאת עושה ושיעשו את פעולת השאיבה וההחזרה שלך בעוד שאצל מטופלת פרטית רק הרופא הפרטי עובר על הבדיקות במהלך הטיפול ומבצע את הפעולות.
פוריות >>
לצפיה ב-'קצת פילוסופיה '
קצת פילוסופיה
25/04/2017 | 14:07
3
שלום דוקטור אליצור ותודה רבה על זמנך,
כשועלת קרבות  שלא לומר תרנגולת ותיקה בתחום הפוריות אני מדי פעם שואלת את עצמי האם יש לרופא פוריות שלב מקצועי רשמי (וכדי לחדד את ההבחנה - מבלי לערב דיעה אישית שלו במקרה הרפואי שלה )שבו הוא אמור להגיד למטופלת שלפניו STOP את לא ממשיכה יותר...? 
שואלת בלב שלם וחלילה לא כדי להתריס .
ואם כבר אתה מכבד אותנו בנוכחותך אז תודה על שירות מקצועי ויעיל שנותן הצוות  שלכם
פוריות >>
לצפיה ב-''
25/04/2017 | 14:36
אני ניסיתי לשאול בערך את מה ששאלת תוך הדגמת המקרה הפרטי שלי (כאן: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/180/182121505/%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%94/%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA), אבל השאלה היא (גם) כללית.
פוריות >>
לצפיה ב-'מתי צריך להפסיק טיפולים'
מתי צריך להפסיק טיפולים
25/04/2017 | 19:11
1
צילה שלום, את שואלת שאלה מצוינת ומאוד מורכבת. בתחום הרפואה בכלל והפוריות בפרט כמעט ואין פעולות רפואיות שמבטיחות 100% הצלחה או לחלופין כאלה שהן חסרות תועלת לחלוטין. לרב הפעולות הרפואיות שאנו עושים יש אחוזי הצלחה כאלו או אחרים אבל הם כרוכים גם בסיכונים מסוימים. יש נשים שמבינות לגמרי, שסיכוי ההצלחה של הטיפול שלהן הוא בין 5-10% לדוגמא, אבל מבחינתם זה סיכוי מצוין והן לא מעוניינות להפסיק טיפולים במצב זה. אין לי ספק, שכל מטופלת צריכה להיות מודעת לסיכויי ההצלחה של הטיפול שלה ולכל הטיפולים העומדים בפניה. יחד עם זאת, ההחלטה באיזו מהטיפולים לבחור בסופו של דבר היא מאוד אישית. מקווה שהצלחתי להשיב לך.
פוריות >>
לצפיה ב-'חידדת בהחלט - תודה'
חידדת בהחלט - תודה
25/04/2017 | 19:19
לצפיה ב-'שלום רב,'
שלום רב,
25/04/2017 | 16:08
1
ד"ר אליצור שלום רב,
אני ובן זוגי בני 31-32 מנסים להיכנס להיריון מזה 9 חודשים. במהלכם היה לי הריון כימי אחד והפלה טבעית בשבוע 7 לאחר שלא היה עובר אלא רק שק הריון.
נתוניי הזרע של בעלי נמוכים מאוד בכל שלושת המדדים בעיקר תנועה נמוכה ומורפולוגיה 1%. אצלי פרופיל הורמונלי תקין ומחזור וביוץ סדירים (ביוץ נמדד ע"י בדיקות ביתיות)
אני חשה כי לא נותנים כ"כ מענה לבעיות של בעלי והרופאים עמם התייעצנו כששמעו שנקלטתי אמרו שאין קשר לזרע, וגם ההפלות לא יכולות לנבוע מבעיות בזרע.
האם יש אמת בדבר? או שמא הפלה יכולה להיגרם עקב בעיות בזרע?
לאחרונה פרופ' מוערך הורה לנו לנסות להיכנס טבעי עוד 3 חודשים ואם לא ילך לבצע צילום רחם. האם זו בדיקה שחיונית עבורי? האם יכולה להיות אצלי בעיה בחצוצרות אם נקלטתי? (יצוין כי אני סובלת שנים רבות מוסטיבוליטיס והבדיקות ויחסי המין לא קלים עבורי אך אם אין ברירה אפנה לצילום רחם בהרדמה...)
האם היית ממליץ לנו לפנות גם לאורולוג לגבי הבעיות בזרע?
האם לדעתך יש לנו סיכוי להיקלט בהזרעה או שעדיף לעבור ישירות ל-ivf עקב מורפולוגיה 1% ונתונים נמוכים? (יצוין כי בעלי אינו מעשן ולא מטופל בתרופות)
המון תודה על התייחסותך והזמן המוקדש לפורום

פוריות >>
לצפיה ב-'בעיות בזרע'
בעיות בזרע
25/04/2017 | 19:12
אני בהחלט ממליץ לכם לפנות למומחה בפוריות הגבר שיבצע בדיקה יסודית של בן זוגך. בהחלט ייתכן וניתן לטפל בו או לבצע במעבדה בחירה יסודית של הזרע במהלך הטיפולים בכדי לשפר את סיכויי ההצלחה. יש מספר דיווחים בספרות על קשר אפשרי בין בעיות בזרע לבין הפלות.
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלת בטא'
שאלת בטא
25/04/2017 | 16:26
2
אם בטא לא מכפילה את עצמה, אבל עולה יפה בתוך הטווח של החודש. ויש שק הריון תקין לגיל ההריון..כמה קריטית העובדה שאין הכפלת בטא?
פוריות >>
לצפיה ב-'עליית ביטא בהריון'
עליית ביטא בהריון
25/04/2017 | 19:13
1
קצב העלייה של הביתא אינו בהכרח רלוונטי כשיש כבר שק הריון שמתפתח היטב ברחם. הכפלת הביתא בעיקר בעלת חשיבות בשבוע הראשון של ההיריון.
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
25/04/2017 | 19:50
לצפיה ב-'המחקר המטריד החדש'
המחקר המטריד החדש
25/04/2017 | 17:26
1
שלום ד"ר אליצור,
חדשות לבקרים מתפרסמים מחקרים על הסכנות לנשים שעוברות טיפולי IVF וכן השפעות שליליות על הילדים שנולדו כתוצאה מהטיפולים (החל ממחלות סרטן ועד לאוטיזם). היום למשל התפרסם בווינט המחקר הזה:http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4953588,00...
ברור שזה לא מה שימנע מאיתנו להגשים את החלום להיות הורים אך בבוא היום אנו רוצים שילדנו יהיו בריאים. האם יש סיבה לדאגה או שעל כל מחקר שיוצא יש אחר שאומר משהו אחר או שקשר מובהק לא הוכח?
תודה על המענה!
פוריות >>
לצפיה ב-'תוצאות מאוחרות של טיפולי פוריות'
תוצאות מאוחרות של טיפולי פוריות
25/04/2017 | 19:20
אחת הבעיות הגדולות במחקרים שבודקים תוצאות ארוכות טווח של מטופלות פוריות או הילדים שלהם היא שההשואה נעשית כמעט תמיד לזוגות שהרו באופן טבעי. אנו יודעים למשל שנשים עם תסמונת השחלות הפוליציסטיות נמצאות בסיכון מוגבר לסרטן רירית הרחם וגם לאי פוריות ולכן עוברות יותר טיפולי פוריות. אבל הגורם לסרטן רירית הרחם שלהן הוא לא טיפולי הפוריות אלא המחלה הבסיסית של האישה. בסך הכל הטיפולים האלו בטוחים הן לנשים והן לילדים. ברור שאם ההריון מגיע באופן טבעי - מה טוב. אבל אם לא - הרי אנחנו כאן בשביל לעזור! 
פוריות >>
לצפיה ב-'הזרעה וIVF'
הזרעה וIVF
25/04/2017 | 18:28
2
שלום ד"ר, 
אשמח לעזרתך בהבנת המצב.
זוג בני 30 . אני סובלת משחלות פוליציסטיות, בעלי עשה בדיקת זרע שיצאה לא תקינה בכל 3 במדדים:
 PH 8.1 VOLUME 5.3 CONCENTRATION 0.900 TOTAL COUNT 4.77 MOTILTTY 6 TOTAL MOTILE COUNT 0.287 GRADE OF MOTILITY BE vitality 28% NORAML MORPHOLOGY 2% 
הומלץ לנו לנסות הזרעה לאחר טיפול באיקקלומין ואוביטרל
נתוני הזרע של בעלי גם לאחר ההשבחה לא היו טובים:
VOLUME 0.85
CONECENTRATION 3.7
TOTAL CONECENTAION 3.15
TOTAL MOLITE SPERM בודדים

מנהלת המעבדה אמרה ששהסיכויים להריון בהזרעה בהתחשב בנתונים הנ"ל הם אפסים והמליצה להתקדם ישירות לשלב IVF 
אשמח לשמוע את דעתך הכנה....
תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'בעיות זרע'
בעיות זרע
25/04/2017 | 19:23
1
אני בהחלט מסכים שבנתוני זרע כאלו יש עדיפות לפנות ישירות לטיפולי IVF. במקביל, הייתי גם ממליץ לבן זוגך להבדק אצל מומחה לפוריות הגבר בכדי לראות אם ניתן לשפר את הזרע שלו.
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה על תשובתך הכנה'
תודה על תשובתך הכנה
25/04/2017 | 19:26
וההמלצות.
מקווה שהרופא המטפל שלנו לא יערים קשיים ויתעקש להמשיךבהזרעות, במידה וכן האם גם לנו יש SAY ונוכל להתעקש על IVF או שהברירה היחידה שתהייה היא לפנות לייעוץ פרטי?
שוב המון תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'אמבריוסקופ'
אמבריוסקופ
25/04/2017 | 19:10
1
האם טיפול באמבריוסקופ יכול לשפר את כמות העוברים התקינים לעומת טיפול רגיל?
כלומר האם הוא עוזר גם בזה הוא רק בלאבחן איכות עוברים לאורך הדרך

מה הניסיון שלך עם זה?

כמו כן - אנחנו עם בעיית זרע ריכוז 2-6 מיליון תנועה - 40-50% ומורפולוגיה 1-2%
בסיבוב הראשון (אצלכם במכון) מתוך 9 הפריות רק אחד הגיע לרמת early blt ואחד יפה (8תאים) הוחזר ביום 3 - לא היה הריון.
כמה שאלות בנוגע לזה:
1) האם ניתן לצפות לתוצאות טובות יותר עם שינוי פרוטוקול (פעם שעברה רק גונאל והפעם הוספנו פרוגבריס כדי ״לחזק״ איכות ביציות
2) מהו early blt ומדוע לא ניסו להמשיך לגדל אותו עוד יום אולי היה כן מגיע לרמה טובה?
3)בסיבוב הנוכחי מתוך 15 זקיקים - 15 ביציות ו 12 הפריות כרגע יום 2 אז מחכים למחר לראות מה יהיה - באם שוב לא יהיו עוברים יפים - האם היית ממליץ לנסות imsi? האם אתם מאפשרים אצלכם את זה?

תודה רבה!
פוריות >>
לצפיה ב-'אמבריוסקופ'
אמבריוסקופ
25/04/2017 | 19:31
האמבריוסקופ הוא אינקובטור שמאפשר לתעד את התפתחות העוברים במצלמה כל 20 דקות ובכך מאפשר קבלת מידע רב על התפתחות העוברים. הוא לא בהכרח "משפר" את העובר אבל מאפשר קבלת מידע רב על התפתחותו.
בהחלט חלק מהנשים יגיבו שונה לפרוטוקולים שונים ויש הגיון לנסות ולהתאים את הפרוטוקול הטוב ביותר לכל אישה ואישה.
בלסטוציסט צעיר הינו שלב ראשוני ביותר בהתפתחות הבלסטוציסט וכנראה שהעובר שלכם לא התקדם מעבר לשלב הזה על פי לוחות הזמנים שמצביעים על תקינותו. 
IMSI הינה שיטה לבחירת הזרע להזרקה לביצית על ידי מקרוסקופ עם הגדלה משמעותית יותר ממקרוסקופ אור רגיל. אנו בהחלט מאפשרים זאת באסותא, אם כי כשיש אחוז הפריות כל כך גבוה ( 12 הפריות מ 15 ביציות) כדאי לבחון את נחיצות השיטה.  
פוריות >>
לצפיה ב-'אחרי 3 כימים'
אחרי 3 כימים
25/04/2017 | 19:55
1
שלום דר
יש לי ילד מהזרעה טבעית
ולאחר חצי שנה נכסנתי להריון טבעי שהתגלה ככימי בבטא 700 ( לא ראו שק אפילו )
פעם שניה שוב נכנסו טבעי אחרי 3 חודשים ושוב הגיע ל700
פעם שלישית נעשתה עם הזרעה שוב  הגיע ל700 ונפל

אני מטופלת בבלוטת התריס - תקינה כבר שנתיים
צילום רחם תקין

כרגע נשלחתי לבדיקות ( קרשיות + היסטרו +קריוטיפ)

אמרו לי שהתשובות יכולות לקחת חודשיים +
מה אני עושה בזמן הזה? פשוט מחכה לתשובות?
האם לדעתך יש עוד בדיקות שאני יכולה לעשות ( אם גם ככה אני ממתינה לפחות שאעשה עוד בדיקות )
תודה רבה על המענה
פוריות >>
לצפיה ב-'הפלות חוזרות'
הפלות חוזרות
25/04/2017 | 20:11
נראה לי שאכן נשלחת לכל הבדיקות לבירור הפלות חוזרות וכדאי להמתין לתשובות כי יש בהחלט אפשרות לטפל בחלק מהגורמים להפלות. בהצלחה!
פוריות >>

הודעות אחרונות

15:58 | 18.11.17 Ilana97
12:45 | 18.11.17 קונטרפונקט
15:27 | 17.11.17 Ilana97
12:56 | 17.11.17 עדידוש195
10:46 | 17.11.17 קשת 5
07:15 | 17.11.17 חיוכי אהבה
06:39 | 17.11.17 Noa tal2
05:19 | 17.11.17 מוריה223
23:03 | 16.11.17 היי שקטה2
20:01 | 16.11.17 הדר12347
18:21 | 16.11.17 בעבר הלא רחוק
13:07 | 16.11.17 קשת 5
06:36 | 16.11.17 Hope87

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ