איכות ביציות מעל גיל 40-רולטה רוסית?

איכות ביציות מעל גיל 40-רולטה רוסית?

הי בנות,

אשמח לתשובות מהמנוסות בעניין.
אני בת 41. יש בבית ילדה בת 3.
כמעט שנתיים מנסה להביא ילד נוסף. מתוכן כמעט שנה הפסקה בגלל גרידה וסיבוכים של הידבקויות לאחריה.
עברתי 3 הריונות מתוכן 2 גרידות.
אחת הפסקת הריון בגלל מום בעובר בשבוע 13 וכרגע דופק איטי שפסק בשבוע 6 .
לכאורה למרות הגיל חוויתי בשנה 3 הריונות אך מרגישה שאני ברולטה רוסית שכל הזמן נופלת על מספר חסר מזל בגלל ביצית דפוקה.
אני תוהה איך להמשיך מכאן?
בגיל הזה רוב הביציות לצערי לא תקינות .מחזירים לי כל הזמן רק עובר אחד (יש סיבה) שנראה טוב ובשני המקרים האחרונים מסתבר שהעוברים פגומים כל אחד מסיבה אחרת.
הבנתי שטכניקת ה Pgs לא בטוח שנותן את המענה אותו אני מחפשת וגם מאוד יקרה.
תמיד החזרתי רק עוברים בני 3 כי בלצוסיטים היו ממש מעט.
מה לדעתכם אפשר לעשות אחרת?שוב להחזיר ושוב להחזיר ושוב חלילה ליפול על עובר לא תקין נשמע לי ממש כמו הימור .
אני ממש מרגישה אובדת עיצות לא יכולה כבר לחוות שוב אובדן.
האם החזרת בלצויסט יכולה אולי לעזור במקרה שלי? גם קראתי כל מיני דברים בנושא בלוציסטים שגם מעלים אצלי חששות (לידה מוקדמת וגם נושא של מומים באופן פרדוקסלי..)

אשמח לשמוע הארות .

צומבה1

New member
הי. רשמתי לך בפרטי

לגבי pgs לא הצלחתי למצוא אף רופא שממש ממליץ על זה. כולל לא היועץ הגנטי שהתארח פה לפני כמה שבועות. כנראה שהשיטה באמת עדיין לא הוכיחה עצמה .....

a morph

New member
לגבי בלסטוציסט

הי, אני אמנם קצת יותר צעירה ממך (35) אבל יכולה להגיד לך שהחזרת בלסטוציסט לא מבטיחה הריון תקין, לצערנו.
עובר שהגיע לשלב בלסטוציסט במעבדה הוא בעל סיכויים גבוהים יותר להשתרש, זהו.
כל שאר הטענות - שכנראה הוא גם תקין גנטית, שעובר שלא הגיע לבלסטוציסט אינו תקין גנטית וכו' - הן ספקולציות בלבד.
ולראיה: אני הריתי מבלסטוציסט וההריון הפסיק להתפתח בשבוע 6, אז בלסטוציסט הוא לא ערובה לתקינות גנטית.
את יכולה לנסות להחזיר בלסטוציסט אם יש לך מספיק עוברים (כי ממש לא כולם מגיעים לשלב הזה) אבל לדעתי אם את נקלטת גם מעוברי יום 3 אל תהפכי את בלסטוציסט למטרת-על.

טוליתי

New member
מצטערת על ההפלות

"לפי הספר" הביציות כבר לא איכותיות, אבל לפי המצב בשטח יש גם הריונות מוצלחים בגילאים גבוהים משלך עם ביציות מקור.
אני חושבת שלפני שעל מנת לנסות להבין מה קורה אצלך, כדאי לפסול סיבות אחרות להפלות, כגון: קרישיות יתר, בעיות אוטואימוניות ובעיה רחמית שאולי התפתחה כתוצאה מאחד ההריוניות.
&nbsp
לא נתקלתי בקשר בין החזרת בלסטוציסט לבין לידות מוקדמות. על מה מדובר?
&nbsp
לגבי נושא האובדנים, ממליצה בחום ללכת לאשת מקצוע ולעבד את החוויות הקשות שעברת. אין ספק שיהן משאירות טראומה
.

עונה.וגם שואלת...

אני נוטלת קלקסן מיום ההחזרה למרות שאין לי בעיית קרישיות מוכחת.
מעבר לכך מתוך 3 ההריונות 2 ההריונות אחד מהם הופסק בגלל מום בעובר ועכשיו דופק שפסק בשבוע 6.
שניהם מן הסתם מזל נאחס של עוברים פגומים.
מה הכוונה בעייה רחמית? כיצד ניתן לבדוק? עשיתי היסטרו אחרי גרידה והכול היה תקין.
אני תוהה האם מיון ברטוב יכול לעזור אולי?המורפולוגיה היא 4%
מה תרומתו של הזרע לנושא ההפלות?
אם לא PGS ולא בלוציסט מה עוד נשאר לי שוב להמשיך ולהמר ברולטה ?

טוליתי

New member
אין שום "בטוח" בחיים. הכול הימור!

גם תרומת ביצית היא הימור. כנסי לפורום תרומת ביצית ותראי כי גם שם יש הפלות. חלק מתרומות הביצית התרחשו מבלי לבדוק קודם כל את הסיבה להפלות, ולכן תרומה לא עזרה לבעיית המקור.
אני מנסה בשאלותיי לפסול בעיות אחרות שגורמות להפלות.
בעיה רחמית בודקים ע"י היסטרוסקופיה. בהנחה שהעוברים יפים, ייתכן שכדאי להיבדק שנית. כבר ראינו רופאים שפספסו היסטרוסקופיה.
מורפולוגיה של 4% נחשבת לתקינה בתנאי ששאר הנתונים תקינים.
אין דבר כזה "בטוח" בשום תחום בחיים.

שואלת על מיון בר טוב

האם רק הביצית אשמה כשהעוברים פגומים?מה לגבי הזרע?
האם יש מישהי שמיון ברטוב עזר לה במקרה של הפלות על רקע עוברים פגומים גם כשלכאורה לא הייתה בעיית זרע מוכחת?
מורפולוגיה 4% אבל אנחנו עושים רק איקסי.

טוליתי

New member
מה עם לנסות הפריות רגילות ללא איקסי?

לא מספיק ברור הקשר בין המיון למניעת הפלות.

חוששת להישאר ללא הפריות...

אומנם בשאיבה הראשונה עשו חצי חצי וכך לדעתי גילו שהיו מיעוט הפריות ומאז בנוהל עושים רק איקסי.
יש לי ילד איקסי בבית (חמסה חמסה) .
אבל זה מעלה לי תהייה שילוב של איקסי והגיל...

בלונזית

New member
אצלי

גיליתי שהפריה בלי איקסי הובילה לאיכות עוברים יותר טובה אבל כמוך מנגד חששתי מהעדר הפריות אם לא אעשה איקסי ( בייחוד לאור מיעוט ביתיות) לכן בדרך כלל עשיתי חלק וחלק

למעלה