היסטרוסקופיה ומשכחי כאבים

היסטרוסקופיה ומשכחי כאבים

היי,
אני אמורה לעשות היסטרוסקופיה אבחנתית,
אני אחרי קיסרי לפני כשנתיים והחזרה אחרונה (ויחידה אחרי הקיסרי) היתה גהנום,
קבעתי לדר חן גולדשמיט אבל הוא לא עושה בהרדמה אלא אם יש לגיטימציה לניתוחית,
מה דעתכן? ללכת לציבורי בהרדמה מלאה או לנסות אצלו?
איזה משכך כאבים כדאי ?

וגם שאלת עיתוי, הרופאה אמרה לעשות ביום 21, בגלל פסח יוצא יום 15 או יום 29, מה עדיף?
או לחכות לחודש הבא?
( אני אתייעץ גם עם הרופאה כמובן)

תודה לכן

a morph

New member
עיתוי

היסטרוסקופיה אבחנתית מומלץ לעשות אחרי סיום הדימום הוסתי ולפני הביוץ, רצוי כמה שיותר מוקדם אחרי סיום הדימום, כך שההמלצה לעשות ביום 21 נשמעת לי קצת לא שגרתית, אלא אם כן אצלך זה יוצא לפני הביוץ.
אפשר לשאול באיזה אופן ההחזרה הייתה גיהנום?

הכוונה לנצל את היסטרוסקופיה לסוג של פיפל

במקום לעשות פיפל בנוסף, בעצם כהכנה לטיפול הבא.
לגבי ההחזרה האחרונה, הרופאה פשוט לא הצליחה להכנס לרחם והכאיבה לי מאוד תוך כדי הניסיון לעשות את זה.
זו רופאה שמלווה אותי הרבה שנים ווסבב הקודם היו החזרות חלקות ופשוטות.
וכאן פשוט כאבי תופת, ברמה שכמעט התעלפתי בהחזרה.
בסבב הקודם ממש לא הייתי רגישהוהמחשבה עכשיו שבגלל הקיסרי הרבה יותר קשה להכנס לרחם.

a morph

New member
הבנתי. תראי,

הרצון לשלב היסטרו' ופיפל יחד מובן לי, אבל אני הייתי מפרידה כוחות, כי היעילות של היסטרו' אבחנתית ביום 21 למחזור לא ברורה.
לפעמים עושים פיפל פעמיים באותו מחזור - סביב יום 9 וסביב יום 21, ואז את הראשון בהחלט אפשר וכדאי לשלב עם היסטרו, אבל לא שמעתי שמשלבים ביום 21.
לגבי הכאבים בהחדרת הצנתר, אם זה ברמות כאלה אז הייתי עושה את זה במקום שמאפשר לעבור להרדמה במידת הצורך, זה גם מאפשר לעבור להיסטרו' טיפולית במידת הצורך. תתחילי בלי, ותראי איך זה הולך.
בהצלחה, מקווה מאוד שיעבור בלי כאבים ובלי סיבוכים.

צומבה1

New member
מה היה סיוט בהחזרה ? כאבים בהכנסת התנצר?

כי אם זו הסיבה אולי כן שווה לדבר עם גולדשמיט ולהסביר לו את חששך. אני פחדתי פחד מוות מהבדיקה ופעם ראשונה עשיתי אצל בר חווה עם מרדים.... בפעם השניה באתי לאולטרסאונד לבר חווה כשלערב היה מוזמן המרדים והוא ממש לחץ שנעשה את זה ונגמור. ולהפתעתי ממש לא הרגשתי כלום חוץ מאי נוחות קלה מאוד. מאז עשיתי עוד 2 כאלו וזה הרגיש אותו דבר. ממש כלום ...
אני היתי מתייעצת איתו כאמור, ואם את עדיין חוששת אולי הולכת למומחה טוב אחר שעושה עם הרדמה. בהצלחה !

אני גם מתה מפחד...

מצילום רחם לא פחדתי ככה אבל בעצם הכל בגלל ההחזרה האחרונה.
ההחזרה האחרונה היתה בעיה להכנס לרחם והרופאה הכאיבה לי מאוד תוך כדי ההחזרה.
כביכול הפחד הוא לא מהבדיקה עצמה אלא יותר מהדרך לרחם.
לא מאוד בא לי לעשות בדיקה כלכך קצרה עם הרדמה לכן ההתלבטות.

צומבה1

New member
אגיד לך מה היתי עושה ...

בזמנו כשפחדתי , בר חווה אמר לי שאם ארגיש שכואב הוא יפסיק באותה שניה. כפי שרשמתי לך לא כאב כלל וכלל. זה ברור שזה אינדיבידואלי, וגם ללחץ לפני יש אפקט על הכאב ומניחה שגם למיומנות הרופא המבצע. דברי עם הרופא שאם יכאב לך יפסיק את הבדיקה ואז תעשי עם הרדמה. קחי משככי כאבים לפני ואולי כדור שמרגיע כמו ואליום או משהו כזה (אני לא רופאה , אל תקחי כלום בלי להתייעץ - תתייעצי איתו מה בדיוק). רוב הסיכויים שגם אם יהיה לא נעים לא יהיה נורא ויעבור . זו גם באמת בדיקה קצרה מאוד מאוד. אני עשיתי הסטרו ניתוחית להסרת שארית גרידה אצל גולדשמיט והוא עשה עלי רושם מקצועי ונעים. בהצלחה

היסטורוסקופיה- המלצות (גולדברג) ואזהרות

עשיתי היסטרוסקופיה אצל בר חווה.
אין ספק שמדובר ברופא מוכשר ביותר, אבל הוא פיספס פוליפ די משמעותי ועוד בעיה במבנה הרחם.
אח"כ הלכתי לד"ר דורון גולדברג המקסים, היסודי והצנוע שאמר לי "אני שולח למומחה להיסטרוסקופיה. לטעמי צריך ללכת למומחה בכל תחום והיסטרוסקופיה מצריכה מומחיות."
הוא נתן לי כמה שמות והמליץ מאד על ד"ר שלומי כהן איילון, שמצא את הפוליפ והבעיה וניתח, כמובן.
וכן, זה בהחלט עזר מאד :)
לגבי הכאב- לפני הניתוח הוא היה בלתי נסבל בעליל.
אחרי הניתוח הוא היה נסבל מאד.
גולדברג המקסים "מאמין" במטופלות מבוגרות יותר ואמר לי :"אנחנו הרופאים מתמקדים הרבה פעמים רק בגיל של המטופלת כמכשול, אבל זו טעות. חשוב לשים לב גם לבעיות מכניות ומבניות בגוף המטופלת ולראות אותה כמכלול. היה לי ברור שאצלך הבעיה העיקרית היא מבנה הרחם, כנראה...."
התוצאות הראו שכנראה הוא צדק.
(בלי קשר להרבה מאד בעיות נוספות שהיו ויש לי בנושא)
אז ממליצה לכולן ללכת למומחה לעניין, שעוסק בזה באינטנסיביות, מה שמקנה לו יותר ידע ומיומנות, ולא לרופא פוריות, שעם כל ההערכה אליו, זו לא בהכרח התמחותו.

צומבה1

New member
מסכימה לגבי הצורך ללכת למומחה. עשיתי גרידא אצל מוטי גולדנבר

ולא אצל בר חווה בדיוק מהסיבה הזו. אני נפלתי על הצד הלא טוב של הסטטיסטיקה או שזו היתה רשלנות נטו. עד היום לא יודעת. ..אצלי היה קצת סיפור שונה - ה- מומחה , פרופ מוטי גולדנברג, ביצע לי גרידא עם הסטרוסקופיה. הסתכל (??) ככ טוב שהשאיר שארית של מעל סנטימטר. ואז התנער ממני ורק בטלפון ״ הסכים ״ שכדאי שאקח ציטוטק וזה בטח קריש דם ... וכשרציתי שיבדוק אותי אמר שאבוא עוד חודש... והשארית לא יצאה ... והיתי צריכה עוד הסטרוסקופיה ניתוחית. אז אחרי רמת הזלזול וחוסר המקצועיות שלו העדפתי את בר חווה שזיהה את השארית גם בהסטרוסקופיה ועשה אולטרסאונד לפני זה עם זרימות ( שאף אחד קודם , לא מובן לי איך, לא עשה ...). בקיצור גם המומחה הגדול יכול לעשות פשלה נוראית.

למעלה