תרבית זרימה,

T i l o

New member
תרבית זרימה,

בעלי עם בעיות זרע, ריכוז מתחת לתקין, תנועתיות תקינה, ומורפולוגיה 1%.
אני כרגע בפרוטוקולים של הזרעות.
כדי לעזור לעצמנו לקבל החלטה אם לעבור ל-IVF פנינו למעבדת ברטוב כדי לעשות אבחון מקיף לזרע. באבחון בין היתר גם בוצעה גם תרבית זרימה בו נמצא חיידק הסטרפטוקוקוס אגלקטיה ובמעבדה המליצו על אנטיביוטיקה וטענו שלמרות שנושא התרבית זרימה שנוי במחלוקת מחקרים שלהם מראים שהרבה פעמים המדדים משתפרים מהותית בעקבות השמדת החיידק.
ולשאלתי, האם יש כאן נשים שניסו זאת וראו שיפור? מפחדת להשלות את עצמי יותר מידי וכמובן שננסה זאת בכל מקרה כי אין מה להפסיד אבל מנסה להבין איפה אנחנו עומדים.

תודה!

טוליתי

New member
מקובל שכשיש דלקת מטפלים עם אנטיביוטיקה

וגם מקובל שדלקת משפיעה על מדדי הזרע.
&nbsp
מקפיצה את ההודעה כי היא כבר בעמוד 2, כדי שגולשות מנוסות יוכלו לענות לך.
&nbsp
בהצלחה

giraffelle

New member
יש סימני דלקת נוספים בבדיקת הזרע?

כלומר שינויים במדדים כגון צמיגות וצבע, נוכחות של תאים לבנים, וכד'?
דווקא תנועתיות תקינה זה פחות אופייני להשפעה של דלקת.

תרבית זרע היא לא בדיקה אמינה, קשה מאד לדאוג שלא יגיע לדגימה זיהום ממקור אחר, והחיידקים ממקורות אחרים גדלים יותר בקלות מאשר החיידקים שמקורם בדרכי הזרע.
ככה שחיידק בתרבית, ללא סימנים בספירת הזרע, הוא כנראה תוצאה חיובית כוזבת.

אנטיביוטיקה מיותרת (לשני בני הזוג, אגב) היא לא אסון גדול, יחסית לסיכוי שזה בכל זאת יעזור. אבל אולי בכל זאת לפני שלוקחים אנטיביוטיקה כדאי לחשוב אם הדגימה ניתנה באופן סטרילי, ואולי לנסות לחזור שוב על הבדיקה (לא חייבים אצל ברטוב, זה מבוצע גם בקופה). סטרפטוקוקוס אגלקטיה, הידוע בשם GBS, נמצא במערכת העיכול אצל אחוזים גבוהים מהאוכלוסיה. מאד סביר שהוא הגיע לדגימת הזרע משם ולא מדובר באמת בזיהום של דרכי הזרע.

T i l o

New member
היי, תודה על התגובה,

לגבי מדדים אחרים, הצמיגות תקינה, אבל בשתי בדיקות זרע נצפו תאים "עגולים" יותר מהרצוי, פעם אחת 4 מיליון ופעם שנייה 2, כשהרצוי זה עד מיליון.
יש סיבה בגינה גם לי מומלץ לקחת אנטיביוטיקה?
&nbsp

giraffelle

New member
אם לוקחים אנטיביוטיקה, זה תמיד טיפול זוגי

כי מדביקים אחד את השני.

תאים עגולים יכולים להיות תאים לבנים או תאי זרע צעירים. קשה להבדיל ביניהם.
לא ציינתי קודם שנוכחות חד פעמית של תאי זרע לבנים היא לא משהו חריג, זה יכול להיות תגובה למחלה חולפת. אבל אם זה קבוע זה כבר מעורר חשד.
אני לא יודעת להגיד בדיוק מתי מאבחנים דלקת ומתי לא, אני רק יודעת בכלליות מהם המדדים שמושפעים.
האם התייעצתם עם אורולוג? זה תמיד מומלץ כשיש בעיות זרע. לצורך אבחון דלקת, גם אורולוג רגיל אמור להספיק, אבל כדאי לראות אורולוג מומחה פוריות. גם אם את לא רוצה לחכות לברר יותר לעומק אם מדובר בדלקת לפני שאתם לוקחים אנטיביוטיקה, בכל זאת לא כדאי לדלג על הבירור.

T i l o

New member
תודה,

יש לנו תור השבוע לרענן טל שהוא מומחה לפוריות הגבר.
מקווה שיעזור לנו.
&nbsp
תודה רבה לך.

למעלה