להחליף תורם זרע, או לא להחליף, זו השאלה...

sharonli10

New member
להחליף תורם זרע, או לא להחליף, זו השאלה...

הי לכולן,
אשמח להתייעצות...
אני לקראת IVF מס' 6.
השניים הראשונים הסתיימו בהריון כימי ובשלישי הריון שהדופק בו פסק בשבוע 7. טיפולים 4 ו-5 הסתיימו בבטא שלילית

לכל אורך התהליך אני עם אותו תורם (לרבות 3 הזרעות קודם לכן שהסתיימו בתשובות שליליות).
בר חווה טוען באופן נחרץ כי לדעתו אין צורך להחליף תורם כיוון העוברים שנוצרים הם מצויינים (אין הרבה הפריות, אך העוברים שכן נוצרים הם באיכות מצויינת). בבנק הזרע דווקא בעד להחליף בבחינת "משנה מקום, משנה מזל".
אני בדילמה האם להחליף או לא...
אשמח לשמוע את דעתכן / ניסיונכן
תודה!

שווה לנסות

גם אני החלפתי תורם למרות שההפריות היו מצויינות ונקלטתי (פרש ש 12). ובפעם האחרונה עם החדש היו יותר הפריות וגם מצויינות..עדיין לא נקלטתי אבל מרגיש לי נכון.. בהצלחה!

a morph

New member
למה הוא כל כך נחרץ בעניין?

כלומר, אני מבינה שלדעתו זה לא נחוץ, אבל מה הסיבה לשלול את זה באופן מוחלט?
גם אני עם תרומת זרע, ולמרות שכבר בדקתי בבנק הזרע שמהתורם שלי היו הריונות, החלטתי שאם אגיע לשאיבה נוספת - אני מחליפה.
לנו היחידניות יש "הפריבילגיה" הזאת, זה לא שיש לנו קשר אישי ורגשי עם התורם שגורם לנו לרצות להרות דווקא ממנו...
אלא אם כן זה כרוך ברכישה של מספר רב של מנות מראש או משהו כזה (אני לא יודעת באיזה בנק את, יש כל מיני עם על מיני נהלים), אני לא רואה סיבה לא לנסות.

למה לא בעצם...

זו אחלה פריבילגיה שיש לנו, יחידניות מבנק הזרע (ומי שמשתמש בשירותי בנק הזרע),
שאנחנו לא נשואות לבעל הזרע, ואפשר להחליף, לשנות,
ובהחלט משנה מקום משנה מזל. לפעמים הכימייה פשוט לא עובדת טוב.
&nbsp
תחליפי...

&nbsp
&nbsp

הי, נכנסתי רק להגיב אליך הבוקר

תשמעי, מה שחשוב הוא לוודא שמהתורם כבר יש הריונות וילדים.
זה מראה על פוריות שלו ומלמד שהזרע תקין.
זה מה שכל הרופאים מבקשים לדעת על התורמים.
כל השאר- נטול ביסוס מחקרי.
אם כבר קנית מנות- הייתי ממשיכה איתו.
אם טרם קנית ואת בהתלבטות- לכי עם תחושת הבטן, תרתי משמע.
תזכרי שהבנקים הם גם "בנק" :), גוף כלכלי עם אינטרסים....

בהצלחה רבה רבה

sharonli10

New member
תודה סוסבסלון

האמת היא שאני בדילמה כי אני פשוט לא יודעת מה "נכון".
אני כבר מתחילה להתעייף מהתהליך ופשוט רוצה שיצליח, ואז מנסה לחשוב מה עוד עשיתי שאני לא עושה...
האמת היא שבתחושת הבטן אני די מחוברת לתורם שלי (קצת מוזר, אני יודעת :))...וקצת חוששת להחליף..אולי החדש יהיה פחות טוב ואז אכעס על עצמי..
בקיצור, התהליך הזה וחוסר הודאות שבו מאד מבלבלים, וקשה מאד לדעת מה נכון ומה לא...

מבינה מאד מאד

ממליצה לבדוק מול הבנק אם יש ממנו הריונות ואם נולדו ממנו ילדים בריאים (אם זה בנק מחו"ל גם עשוייםלומר לך כמה ילדים, בטווח של 5 פלוס מינוס ואת גם יכולה לשאול עליו בפורום של הבנק)
אני בעד תחושת בטן.
תסמכי על צמך.
מכירה היטב את העייפות, השחיקה והתסכול וחוסר האונים הזה שמביא אותנו לחפש פתרונות בכל מקום.
מאחלת לך שכל זה יסתיים בבטא שתזנק לה בקרוב והריון עגול ושמח מאד.
ותסמכי על עצמך.
את יודעת הכי טוב.

boob7

New member
גם לי היתה את אותה התלבטות

10 טיפולים (הזרעות והפריות) עם אותו הזרע. התלבטתי בטיפולים האחרונים לגבי החלפה,אבל בכל פעם שקראתי את הפרופילים האחרים לא התחשק לי להחליף:) זה מאד עניין של תחושה. אם מרגיש לך נכון יש מצב שזה הדבר הנכון לעשות. גם אם אותו זרע ייצר ילדים:) זה עניין של חיבור. בהצלחה!

בלונזית

New member
למה לא

למה לא להחליף זה לא בעל / בן זוג לטעמי שווה לנסות להחליף למה ההסתייגות?

sharonli10

New member
למה לא? לא יודעת.. פשוט חוששת..

כמו שכתבתי לסוסבסלון, התהליך הזה וחוסר הודאות שבו מאד מבלבלים, וקשה מאד לדעת מה נכון ומה לא

למעלה