רזרבה שחלתית נמוכה

hello81

New member
רזרבה שחלתית נמוכה

הי
בת 35 וחצי
Fsh 35
Amh פחות מ 0.13
מחזור סדיר.
יש גם בעיית זרע על הדרך (אבל כאמור זו לא הבעיה העיקרית)
אחרי 2 שאיבות שלא הניבו תוצאות
הרופא שלי חושב שהכי נכון במצבי לבצע תרומת ביצית.
הלכתי לרופא אחר להתיעצות
הציע מה שלא הציעו לי בשום שלב לפני - לבצע ניסיון עם מחזור טבעי.
בנוסף אמר לי לקחת 3 פעמים ביום q10 של 200
ו dhea במינון של 75

1. אני צריכה עידוד וסיפורי הצלחה. יש כאלה שהצליחו להרות במצב כמו שלי?
2. האם המינונים של ה dhea ושל ה q10 הם לא מטורפים? יש לזה תופעות לוואי?
בנוסף אני מבצעת דיקור והתחלתי לקחת צמחים. האם יש סיכוי לתגובה לא טוב בגלל השילוב של הצמחים וה dhea וה q10?

אשמח לתגובות
תודה

לא הייתי מוסיפה "צמחים"

אלא אם כן יודעים בדיוק מה זה ושלא מתנגש אבל אני לא הייתי מסתבכת עם משהו לא ידוע באמת.
הייתי מוסיפה אומגה 3.
אצלי דאה עשתה שיפור (או משהו אחר עשה אי אפשר באמת לדעת) אחרי 6 שבועות של נטילה יומים 3 פעמים ביום 25 מ"ג, שאיבה ראשונה עם מוקפאים.. אני בת 42 אבל עם פרופיל תקין.
ממליצה לך לקנות את הדאה של הארץ או חברה טובה מחו"ל (יש בקבוקון סגול זול מאד מחו"ל, הייתי ממליצה להימנע מזול) אני הזמנתי מ IHERB של חברת Natures plus.
תופעות לווי של הדאה, יש כל מיני סיפורים על שיעור יתר וכד, אני הרגשתי עירנות וטיפה קושי להירדם..אבל לא רציני.
לגבי סיפורי הצלחה..הפרופיל שלך לא משהו, כל אחת והגוף שלה..אין מה להפסיד, בגיל שלך לפחות הביציות, גם אם אין הרבה, אמורות להיות במצב טוב. לדעתי פשוט קחי חודשיים שלושה על הכדורים, תאכלי בריא וקווי לטוב. אין המון מה לעשות יותר מזה. שיהיה לך המון בהצלחה!

תגללי אחורה, לא מזמן היה פה סיפור מעודד על רזרבה נמוכה

מישהי שהרתה על בסיס ביוץ טבעי אם אני זוכרת נכון.

אני הצלחתי

אז כמו שכבר כתבו לך יש לי סיפור דומה, FSH=33 אבל AMH גבוה יותר (0.71) הצלחתי גם בגיל 35...
העדפתי לא ליטול כדורי דאה משום שהבנתי שזה מעלה את רמת הפוגסטרון ולא רציתי "לשבש נתונים" לרופא המטפל, אך נטלתי תרופה אלטרנטיבית שרכשתי ממטפל - אייל פוליטי, שעזרה למדדים שלי ושל בעלי (זרע בינוני, מורפולוגיה=4).
ביצעתי כמה הזרעות והפריות עם הורמונים שלא הניבו דבר (רק ביציות מעטות מאוד וגרועות), לבסוף הגעתי לד"ר בר חווה בגיל 34 ובהזרעה הטבעית הראשונה נקלטתי, כעבור שנה חזרנו על אותו התהליך ושוב נקלטתי. לדעתי שווה לך לנסות לפני תרומת ביצית למרות ה AMH הנמוך, כי הגיל שלך יחסית צעיר. אני החלטתי שאני סומכת עליו אחרי דרך ארוכה שעברתי ומתי שהוא יפנה לתרומת ביצית אתמודד עם זה ואקבל את זה העיקר לחבוק ילד.

zoee170

New member
נסיוני בתחום...

אני הריתי באופן טבעי בגיל 37 עם FSH כמו שלך. ההריון התפתח תקין והילדה המקסימה היום בת 6. לפני כן ניסיתי פעמיים IVF.
בפעם הראשונה נשאבו 2 ביציות אך לא התפתחו עוברים.
בפעם השניה כשהגעתי לשאיבה לא נמצא הזקיק שהיה שם קודם (אולי בייץ).
תזומנתי היטב את יחסי המין על ידי מעקב זקיקים, לקחתיDHEA ועשיתי דיקור סיני.
כיום נמצאת בתהליך תרומת ביצית.
לו הייתי את, הייתי מגדירה מה טווח הזמן שאת מוכנה להשקיע במאמצים על אף הסיכוי הקטן.
אם הולך אז מעולה, אם לא הייתי עוברת לתרומת ביצית.
המעבר לתרומת ביצית כולל בתוכו אתגרים פסיכולוגים, אבל יכולה להגיד שהיום כשבאמת אין ברירה אני שלמה לגמרי עם המעבר ביחס ללפני מספר שנים, אז הרגשתי שיש סיכוי מסויים.
שיהיה בהצלחה !

בלונזית

New member
מינון

מינון הדאה מדוייק. משערת שלפני שקופצים לעגלת התרומה שווה לנסות לשפר את המצב בעזרת התוספים ולקוות לפרוטוקול טוב. מכירה מישהי עם fsh עם 3 הריונות ושני ילדים בריאים מה שכן כדאי ללכת על רופא תותח שיאמין בתהליך

למעלה