אורחת מאובדן הריון.... מינון אסטרופם- שאלה

אורחת מאובדן הריון.... מינון אסטרופם- שאלה

הרופאה נתנה מרשם עם מינון של כדור (2 מ"ג) פעמים ביום (ל-14 יום). האחות פוריות שנתנה הוראות בטלפון אמרה רק פעם ביום.
כמה אני אמורה לקחת?

תוצאות בדיקות דם ביום 37 למחזור (טבעי, ללא טיפול):
E2- 832
LH- 18.36
0.60- פרוגסטרון
באולטרסאונד היה זקיק גדול ורירית רחם יפה
תוצאות בדיקות דם שבוע ויום לפני (ללא אולטרסאונד)
E2- 184
LH- 6.87
0.89- פרוגסטרון
לא מוזר שהפרוגסטרון ירד??
(ביום ה-37 למחזור, בערב, קיבלתי זריקת פרגניל, מקבלת קארטיה. כעת 3 ימים אחרי צריכה להוסיף מלבד אסטרופם גם נרות אוטרוגסטן פעמים ביום)

a morph

New member
הי, חסרים לי פרטים

האם את לקראת שאיבה, הזרעה או לקראת החזרת עוברים? כתבת שביום 37 היית ללא טיפול ואז ציינת שקיבלת פרגניל, אז קצת הלכתי לאיבוד.
ומה המטרה של האסטרופם שאת מקבלת, האם לעיבוי הרירית?

תודה על ההתייחסות

אני בניסיונות טבעיים..... מקווה שזה בסדר להתייעץ פה. אני מפורום אובדן הריון.
הסיפור שלי הוא 4 הפלות חוזרות בשלבים שונים, שבוע 10, שבוע 8, שבוע 16, שבוע 10 (אחרי לידת ילדים).
המחזורים שלי ארוכים. תמיד. 35-55 יום.
הפלה אחרונה לפני שנה ורבע!
כעת עלתה אפשרות לקבל תמיכה הורמונלית משלב הביוץ (מענה להפלות בלתי מוסברות)
פתחתי תיק ולמחרת באולטרסאונד (יום 37 למחזור) בדיוק התקרב ביוץ וקיבלתי זריקת פרגניל + ערכי הבדיקת דם שכתבתי.

שאלתי:
1) הרופאה נתנה מרשם של אסטרופם, 2 כדורים ביום והאחות פוריות שמסרה הוראות בטלפון אמרה פעם ביום. מה אמורה לעשות?

2) האם לא מוזר שערכי פרוגסטרון ירדו משבוע לפני הביוץ? מה זה אומר?

תודה ענקית לעונות!

a morph

New member
סבבה, עכשיו הכל ברור

1) לגבי המינון של אסטרופם אף אחד לא יכול לענות לך חוץ מרופא. מציעה לפנות אליו ישירות או דרך האחות על מנת להבהיר את הנושא. אני לקחתי אותו לתמיכה אחרי הביוץ רק פעם אחת, ולי נתנו 2 מ"ג פעמיים ביום, אבל אני הייתי אחרי זריקת דקפפטיל ולכן הייתי צריכה תמיכה מאסיבית... ייתכן שבניסיונות טבעיים מספיק פעם אחת ביום.
2) זה בסדר גמור. היות ובשתי הבדיקות שציינת היית לפני הביוץ, זה בסדר וטוב מאוד שהפרוגסטרון היה נמוך. אין כל כך משמעות להשתנות הערכים שלו לפני הביוץ כל עוד הוא נשאר נמוך מ-2, שזה המצב התקין.
בהצלחה!

למעלה