רגע לפני ניתוח כריתת חצוצרות- אשמח להתייעצות

שפע88

New member
רגע לפני ניתוח כריתת חצוצרות- אשמח להתייעצות

מקווה למצוא כאן מישהי עם סיפור דומה כדי לשמוע את חוות דעתכן מנסיון.
המצב כרגע עם 2 חצוצרות חסומות- הידרוסלפינקס
אחרי IVF ראשון שלא הצליח.
המלצת הרופא המלווה לעשות כבר עכשיו כריתת חצוצרות כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה ולמנוע הריון חוץ רחמי.
מישהי חוותה סיטואציה כזו ויכולה להרגיע, לחוות דעה, לספר על ההחלמה ולהמליץ על מנתחים בצפון בתחום?

acka

New member
חצוצרות

חפשי את הניק ענבל ח1 - הרתה בטיפול הראשון אחרי הניתוח והיום אמא.
היו פה עוד כמה גולשות במצב דומה.
החשש הוא שהנוזל המופרש מהחצוצרות מפריע לקליטה ולכן אם רואים שאין קליטה בסבב הראשון-שני הולכים על הניתוח.
&nbsp

ענבל ח1

New member
אני כאן

היי יקרה. אכן אחרי הפרייה אחת או שתיים שלא צלחו ממליצים על כריתת חצוצרות. כאמור, הנוזל מפריע לקליטת העובר ועלול לגרום להפלות. מדובר על הפחתה בחצי של הסיכוי להרות עם נוזל...
אני עברתי את הניתוח אצל פרופ גולדנברג שהוא מס 1 בתחום אבל הוא לא מהצפון...
חשוב לעשות ניתוח זה אצל רופא מהשורה הראשונה כדי לא לפגוע בתפקוד השחלות...עליי הניתוח עבר בקלות ותוך מס ימים ללא כאבים משמעותיים חזרתי לעבודה. בסבב שלאחר הניתוח הריתי מיד כמו שאקה כתבה. אמנם הפלתי באותה פעם אבל אין קשר. אחרי כמה סבבים הריתי שוב והיום אני אמא. אני בהחלט ממליצה לא לדחות את הקץ ולבצע את הניתוח בהקדם. ברור שאין סיכוי אחכ להריון טבעי לעולם אבל גם עם הנוזל הסיכוי נמוך (אם כי קיים סיכוי מסויים ויש גם מישהי פה בפורום שסיפרה לאחרונה שהרתה אצל פרופ וייסמן עם נוזל).
שיהיה בהצלחה ואם את צריכה עוד משהו, אני כאן.

o o z a

New member
אצלי זה בהחלט עזר

היי שפע
המצב אצלי היה קצת אחר, אנדומטריוזיס חמור
אחרי 5 סבבים כושלים עברתי ניתוח לניקוי הדבקויות, במהלכו הוציאו לי את 2 החצוצרות שהיו מלאות בנוזל.
ההחלמה הייתה לא קלה כי הניתוח היה מורכב מהצפוי..
בטיפול השישי, שהיה כחודש וחצי לאחר הניתוח, נקלטתי ותודה לאל ילדתי.
אני נותחתי ע"י ד"ר סוריאנו וד"ר ביבי בתל השומר (מומחים לאנדומטריוזיס).
כאן לכל שאלה :)
בהצלחה!

שפע88

New member
החלטות החלטות - מי ינתח?..

תודה לכן על המענה והתמיכה. טוב לשמוע את הסוף הטוב אחרי כל המכשולים שבדרך. בינתיים קיבלתי החלטה שחבל על כל רגע ועל עוד תסכול מיותר ולעשות את הניתוח. כרגע על הפרק לבחור את המנתח. אני מאזור הצפון כך שקיבלתי המלצות טובות על ד"ר פילמר, אם למישהי יש חוות דעת תומכת (או לא) אשמח לשמוע.
בינתיים כבר כמה ימים שלא מצליחה בכלל להשיג אותו וחוששת שכל עיכוב זה עוד פספוס של עוד סבב בטיפול.
המלצות על רופא אחר בתחום?
תודה!!

נונו2014

New member
היי

אני עברתי ניתוח לכריתת חצוצרה מסיבות אחרות .הריון חוץ רחמי שהתפרץ.
החצוצרה שנכרתה היתה מלאה בהידבקויות ודלקות(ממצאים שלא נראו בכלל בצילום רחם ולא היה לנו מושג שהמצב כלכך רע) גם דבר שיכול לפגוע בסיכויים.הריתי לאחר חודשיים וילדתי (אומנם היתה גם בעיה ברחם ,מחיצה שגם הסרנו בניתוח אבל זה לא סותר שמצב החצוצרה היה מכשיל כל טיפול)
ממליצה בחום על ד"ר גיא רופא .
בהצלחה.

מצטרפת להמלצה

על דר' גיא רופא.
לא עברתי כריתת חצוצרה, אבל עברתי אצלו פעמיים היסטרוסקופיה ניתוחית ופעם אחת גרידה. יש בו שילוב נדיר של מקצועיות ורגישות.
הוא עובד פעם בשבוע בקליניקה בחיפה, ומבצע ניתוחים בבי"ח אלישע.

מסכימה עם מה שנאמר.. אבל לי במקום לכרות ניתקו מהרחם

חששו מפגיעה בשחלות בעת הכריתה. תבדקי מול הרופא את האופציה הזו

למעלה