חדשה חדשה - פונה לחכמת הנשים

חדשה חדשה - פונה לחכמת הנשים

היי בנות,
כיף שאתן כאן!
בתור חדשה אני לא כל כך בעניינים.. ואשמח לעצתכן.
אני בת 33, בן זוגי ואני מנסים כבר תקופה ארוכה ולפני כחודשיים הלכנו לפגישת יעוץ ראשונה עם מומחה מהקופה (כללית).
אז כמובן שקיבלתי הפניות שלהבנתי הן די רגילות לבירור ראשוני, וכ"טיפ של אלופים", קיבלתי/נו רושם שלא משתמע..... שהרופא פשוט לוחץ על IVF - משפטים כדוגמת "זוגות צעירים פשוט מתקמצנים (!) לשלם מכספם על IVF ומבזבזים זמן על פרוטוקול השרשות מיותר ולא יעיל" חזרו לא מעט, ואני מזכירה שאנחנו עדיין בבירור ראשוני, כן?
בגדול יצאתי בתחושה לא הכי נעימה ודי מבולבלת.
א. היש דברים בגו? תכל'ס מנסים כבר למעלה משנתיים אולי זו הסיבה לגישת הד"ר?
ב. המלצות לרופא - פרטי/דרך הקופה? אשמח להמלצות בירושלים אבל ניסע לאן שצריך..
ג. המלצות לצילום רחם- הדסה/שערי צדק/פרטי?
זהו.. ישב לי קצת על הלב.
סליחה על החפירה
ותודה מראש לעונות

acka

New member
ברוכה הבאה לשהות קצרצרה

קודם כל תחליפי רופא. אין שום סיבה לכזה יחס.
ובטח ובטח שצריכה להיות סיבה מאוד טובה למה להתעלם צהנחיות האגודה הישראלית לפוריות.
שלא לדבר על כך ש20,000 ש"ח לסבב זה ממש לא כסף קטן.
&nbsp
לא מכירה רופאים בירושלים, אבל יש פה שרשור ענף בעמוד הזה.
&nbsp
לגבי קצב התקדמות - זה מאוד תלוי בתוצאות הבדיקות. אין טעם להתחיל לנבא ניבויים לפני שכל הנתונים בידיכם.
מצטערת שזו הייתה החוויה שלך עם הרופא.

a morph

New member
אפשר לשאול מי הרופא?

מהניסיון שלי אני יכולה להגיד שבדרך כלל רופאים ממש לא מקלים ראש בשליחה ל-IVF.
אני דחפתי לכיוון כי לא רציתי לבזבז זמן וכסף על הזרעות (אני עם תרומת זרע) והרגשתי שהרופא מעכב אותי.
במקום 3 הזרעות חובה לפני מעבר להפריה, עשיתי בסופו של דבר 6!!! ועוד אחת בזמן שחיכיתי לתור לביה"ח.
מה שאני מנסה להגיד זה שאולי הרופא רואה משהו מעבר לשנתיים של ניסיונות? האם עשית פרופיל הורמונלי? האם בעלך עשה בדיקת זרע?

בשלב ההזרעות אני טופלתי אצל בן שטרית במרכז בריאות האישה של כללית ברמת אשכול, והוא מקסים אבל כאמור קצת מרח לי את הזמן
אח"כ הוא גם עשה לי היסטרוסקופיה ואני ממליצה בחום לעשות את הבדיקה אצלו, אם תצטרכי, הוא מקצועי ונעים מאוד.

עכשיו אני ב-IVF בהדסה הר הצופים וכל הצוות שם מצוין בלי יוצא מהכלל - דר' גודין, דר' בדולח, פרופ' הורוביץ, פרופ' קוכמן...

צילום רחם עשיתי בשע"צ, נראה לי סתם כי בזמנו התור היה זמין יותר מהדסה, אבל היה ממש בסדר. לדעתי חבל לשלם על זה בפרטי, זו בדיקה יחסית פשוטה.

לפני כל זה..את יודעת את הסיבה?

כלומר את הסיבה שלא מצליח לכם להיכנס להריון?
כי אם הסיבה גברית (זרע) לא תמיד יש מקום לשלוח אותך לצילום רחם.
אצלנו הסיבה לגמרי גברית, עשיתי שני טיפולי IVF שבהם נקלטתי להריון ולא עשיתי צילום רחם מעולם.

קודם כל מה שאמרו לך נכון. אין סיבה ליחס כזה ולצערנו רואים את זה לא מעט אצל חלק מהרופאים של הקופה. כאילו אתם איזשהו מספר בתור.
בגלל זה החלטנו מראש ללכת למסלול פרטי לגמרי שבו רופא מסויים שהומלץ לי הוא זה שייקח אחריות מההתחלה ועד הסוף.
אני מטופלת אצל ד"ר מיכה באום מתל אביב באופן פרטי. הוא גם זה שליווה אותי בהריון ועד להולדת היפיוף הקטן שלנו.

זה נכון שאתם לא צעירים ובגלל זה מתחילים בירור. כל הכבוד.
השליחה ל IVF נעשית רק על פי תוצאות הבדיקות שלכם. אם הזרעות יוכלו לעזור לכם, הקופה לא תאשר לכם כלום ללא 3 הזרעות לפחות.
אז מה שאומר הרופא הוא סתם דברים באוויר.
אצלנו למשל, הזרע במצב שהזרעות לא יעזרו. הרופא אמר לנו את זה מראש, כדי להגיד לנו שאין לו כוונה למרוח אותנו בטיפולים חסרי תועלת.
מה שנקרא VIP ל IVF.
הוא גם ציין את זה במכתב הפניה לקופה לגבי מצב הזרע שגרר אישור מיידי להפריות - שזה עוד יתרון במסלול הפרטי. הרופא ומזכירותיו דואגות להכל.. אני רק קיבלתי טופס 17 ישירות לאתר מכבי אונליין.
אחרי שהייתה לי הפלה ופניתי להפריה נוספת, עוד לפני התור לרופא לפרוטוקול החדש כבר חיכה לי טופס 17 נוסף באתר מכבי.

אחרי שתבצעו את כל הבדיקות ויראו מה הסיבה לחוסר ההצלחה, אז יראו איך לפעול ומה לעשות ואם לפנות להזרעות, הפריות, צילום רחם וכו'.
אבל לפני זה, תעשו לעצמכם טובה ולכו לרופא קשוב ואנושי. זה יהיה חשוב לכם להמשך התהליך.

בהצלחה!

lollipop06

New member
אני רק שאלה

קודם כל- לשולה הצהובה (ולכל מי שמצפה)- המון בהצלחה ושתיקלטו במהרה להריון תקין (בליווי רופאים סימפטיים כמובן!
)
דבר שני- סליחה אם תפסתי טרמפ פה..
פשוט אני די חדשה בעניינים הבירורים.. לאחרונה בעלי ביצע 2 בדיקו זרע שיצאו לא מבשרות טובות ועדיין לא הגענו לתור אצל הרופא...
רויאל בלו, האם תוכלי לומר מדוע דילגו אצלכם ישרעל הזרעות? (אם זה לא נוח אז זה בסדר גמור כמובן...)
ובנוסף- אני מחפשת רופא פוריות שממחה גם בפוריות הגבר. האם את ממליצה על ד"ר מיכה באום שהיית אצלו?
תודה רבה!!!

בשמחה

אצלנו המדדים היו חלשים - כמות חצי מהמינימום, תנועתיות גבולית ומורפולוגיה אפס אחוז.
ברמה הזו כל הזרעה נחשבת סתם כניסיון ריק.
הזרע לא תקין במבנה שלו, התנועתיות שלו לקויה לכן מה הסיכוי שיגיע עד הביצית ויפרה אותה? והכמות קטנה מדי כך שאחרי ההשבחה של ההזרעה היו בודדים ממש.
זה סיכוי ממש קלוש.
גם בהפריות עשו לנו מה שנקרא איקסי - כלומר הזרקת זרע ישירות לביצית. לא אפשרו בכלל מצב שזרע יפרה את הביצית בצלוחית כי זה ככל הנראה לא הלך לקרות.
בנוסף בגלל המורפולוגיה הלא תקינה, עשינו מיון זרע בטיפול השני. לדעתי זה היה ההבדל בין ההפלה שהייתה בטיפול הראשון ליפיוף שלי שכאן לידי בעגלה, תוצר הטיפול השני.

ד"ר באום מומלץ בחום, אם כי הוא פרטי לגמרי.
פגישה ראשונה: 1000 ש"ח וכל פגישה נוספת 800 ש"ח.

לשם ההגינות אני אציין שלא אנחנו מימנו את הטיפול אלא ההורים שלי.
אבא שלי נתן לי, אחרי ההפלה, פנקס שיקים וכרטיס אשראי ואמר לי לעשות הכל... גם אם הילד יעלה מיליון ש"ח.
עשינו את כל הבדיקות כולל מיון זרע, טיפולי פוריות פרטיים, מעקב הריון פרטי הכולל סקירה שלישית פרטית, בדיקת ניפטי וכו'.

אז תודה להוריי שהביאוני עד הלום

lollipop06

New member
תודה על השיתוף

גם המדדים של בעלי די נמוכים... ומורפולוגיה 1%- גם לא וואו..
האם ד"ר באום הבין בנושא הפוריות של הגבר? חשב האם יש פיתרון לזה מהצד שלו?
חשבתי אולי לפנות לפרופ' בר- טוב- שמעתי שהוא מומחה לפוריות הגבר.. ונראה לי שאצלו זה אף עולה יותר כל העסק לא?
אם לא תהיה ברירה אשלם בפרטי כי ההיריון הזה בראש סדר העדיפויות שלנו
דרך אגב- מה הכוונה לגבי מיון הזרע? מה ההבדל מהשבחה?
לדעתך בגלל שלא מיינו את הזרע זה יכול לגרום להפלה?
שוב תודה!

עונה לך

במורפולוגיה 1% גם הייתי עושה מיון במקומך.

בניגוד לד"ר בר חווה שמוגדר כמומחה לרזרבה נמוכה ובכלל לבעיות נשיות, ד"ר באום ורופאים אחרים לא מוגדרים כמומחים לדבר זה או אחר. מומחים לפוריות הגבר הם אורולוגים.. מתוכם יש כמה שעברו התמחות מיוחדת בפוריות הגבר. ד"ר באום שלח אותנו לד"ר שי שפי. כמוהו יש את ד"ר רענן טל, ד"ר יגאל מדג'ר ועוד כמה שאני לא זוכרת.
בגלל שד"ר באום הוא מנהל מרפאת "אמא" במדיקל סנטר, הרגשתי מאד נעים שם. הם גם עזרו להבשיל את הביציות שכולן תמיד יצאו לא בשלות.

לגבי מיון אצל פרופסור ברטוב, הם עושים רק את המיון של הזרע. את שאר הטיפול עושה הרופא המטפל.
לפני השאיבה הגענו למכון ברטוב עם הזרע, השארנו אותו שם והמשכנו למדיקל. אחרי ששאבו לי את הביציות הודענו להם כמה ביציות נשאבו והם מחפשים עד שמגיעים לפי 1.5.
הם התקשרו לבעלי שמצאו 17 זרעים, לי היו 9 ביציות.
בעלי נסע אליהם, לקח את הזרע הממויין והביא אותו במיכל למדיקל. במדיקל מפרים רק עם הזרע הממויין של ברטוב.

מיון זרע לעומת השבחה נעשה במיקרוסקופים מיוחדים ובהגדלה מיוחדת. על סמך זה מזהים תאי זרע מסויימים שהם אלה שיכולים להפרות ככל הנראה ולגרום ללידת תינוק חי.

אני שאלתי לגבי מורפולוגיה נמוכה ונאמר לי שזה עלול לגרום להפלות. מסקר קטן ששאלתי כאן בנות, מעטות עד בודדות הגיעו ללידת חי ממורפולוגיה אפסית כמונו. רציתי להיות הסיפור הניסי וממש חיכיתי לזה, אבל לצערי גם אנחנו נפלנו בסטטיסטיקה.
למזלי קראתי על המיון כאן, פעלתי בכיוון וביצענו את זה בטיפול השני.

lollipop06

New member
סוד קטן....

ביום חמישי האחרון עשיתי בדיקת הריון ביתית ויצאה לי תשובה חיובית... (לפני התחלת טיפולים כלשהם...) מחר אני הולכת לבדיקת דם ומתפללת שיצא תקין...
לפני חודשיים גם היה לי הריון שנגמר בכימי ממש מהר...
מאוד מאוד מקווה שימשיך תקין וטוב אבל מה שאני קוראת על אחוזיי המורפולוגיה הנמוכים האלה באינטרנט לא מבשר טובות...
בכל אופן אם אצטרך אעשה את מיון הזרע..
תודה!

lollipop06

New member
תודה רבה על השיתוף והייעוץ

בינתיים לא עשיתי בדיקת דם.. רק ביום רביעי וגם תור לרופא ברביעי...

תודה..

היי בנות, תודה!
בגדול בן זוגי עשה בדיקת זרע שיצאה תקינה ואני אחרי בירור הורמונלי שנראה בסדר וממתינה לצילום רחם, כך שאנחנו עדיין בשלב הבירורים לסיבת אי הפריון.
האמירות על ה- IVF היו רמיזות "מעודנות" לעבור לפרטי ולדלג על פרוטוקול ההזרעות שהקופה מחייבת בו.
והרופא הוא ד"ר צפריר שאין לי שום השגה על הרמה המקצועית שלו באבחון ובניית פרוטוקולים, למעט העניין שציינתי.
יכול להיות שנפלנו עליו לפני הקפה של הבוקר...

בלונד23

New member
קודם כל לעזוב את הרופא הזה

ללכת למומחה פרטי. ציבורי זה באמת בזבוז זמן וכסף - לדעתי.

למעלה