אישור IVF הבא למכבי עזרה

riki2408

New member
אישור IVF הבא למכבי עזרה

אני חדשה בזה.. אבל יכול להיות שצריך לחכות 45 יום מהשאיבה האחרונה לקבלת אישור במכבי? אם כך רק השליחה של הבקשה היא ביום של המחזור הבא שלי ואני צריכה כבר להתחיל תרופות איך שהמחזור מתחיל ..מה אני עושה??

טלי963

New member
תקופת המתנה

אכן במכבי יש תקופת המתנה של 45 יום בין שאיבה לשאיבה. הם מנחים לא להתחיל זריקות לפני קבלת התחייבות

riki2408

New member
אבל אז אני מפספסת את הטיפול שלי הבא

אני הבנתי שיש הפסקה של חודש וחצי מטיפול לטיפול אז זה לא מסתדר לי כל כך.. האם ניתן להגיש לפני?

טלי963

New member
כדאי לנסות

תנסי להגיש כבר היום. אני גם לא בטוחה איך הם סופרים את 45 יום, מיום הפקת ההתחייבות הקודמת או מיום שימוש בה בפועל.
בהצלחה

מה שאפשר לעשות זה

לדבר עם הרופא לקחת גלולות לקצר את המחזור הזה. זה מה שחברה שלי במכבי עשתה. או לחכות לחודש הבא.

Lil235

New member
לפי הניסיון שלי ..

אפשר בעקרון להגיש לפני, במכבי הם אכן מאשרים שאיבה רק אחרי 45 ימים.
אבל הם יאשרו לך את התאריך הבא שאת יכולה כבר לשאוב.
מבחינת מהירות האישור, זה תלוי באיזה סניף את במכבי. אבל בכל מקרה התאריך יהיה אותו דבר.
מה שכן עד שאין אישור תהיה בעיה עם רכישת הזריקות. כי רק ברגע שיש את הטופס 17 הם נותנים תרופות בסבסוד.
&nbsp
חוץ מזה מאוד מבינה לליבך, ושולחת חיבוק גדול.
אחרי תשובה שלילית אני תמיד מנסה לעשות משהו כייפי, כדי לשפר את המצב רוח. לנשום עמוק להירגע, והכי חשוב להיות אופטימית לטיפול הבא. שהוא יהיה הטיפול המנצח ������
&nbsp

riki2408

New member
אני לא מצליחה להבין..

הייתי בטוחה שרוב הבנות מחכות חודש וחצי בין טיפול לטיפול,הרי רק הגשת הטפסים לבקשה נעשת חודש וחצי אחרי ( 45 יום משאיבה),לא לדבר על קבלת האישור שלוקח כמה ימים ואז יש את קניית התרופות. אני לא מצליחה להבין איך כל זה מסתדר ,ואיך כל הנשים עושות כל חודש וחצי טיפול. אני ממש לא רוצה לפספס את המחזור הבא שלי .

Lil235

New member
אני אנסה

את לא צריכה שיעברו 45 ימים כדי להגיש בקשה. ברגע שיש לך תשובה שלילית אפשר כבר להגיש בקשה חדשה.
התאריך שיהיה לה יהיה רק אחרי 45 יום מהשאיבה שעשית.
בדרך כלל כדי לא לפספס מחזור, נותנים גלולות. ככה ברגע שמקבלים את האישור עושים חישוב ומפסיקים לפי זה עם הרופא. הכי טוב שתצרי קשר עם הרופא שייעץ לך מה כדאי לעשות.
בהצלחה

a morph

New member
אולי את מתכוונת לנשים שמחזירות מוקפאים?

החזרת מוקפאים לא דורשת המתנה בין סבב לסבב, לכן נשים יכולות לעבור החזרות חודש אחרי חודש בלי הפסקות.
אחרי שאיבה אכן נדרשת תקופת המתנה של 45 יום לפני שאיבה נוספת, כך זה בכל הקופות.
זה מעצבן, במיוחד כשסיום תקופת ההמתנה נופל בדיוק על תחילת המחזור שלך, אבל הכוונה מאחורי זה טובה, הגוף צריך להתאושש לפני שאיבה חדשה.
שיהיה המן המון בהצלחה, וכמו שאמרו לך, אני הייתי מנסה להגיש בקשה בכל זאת...
אני לא יודעת ממתי מתחילים לספור את ה-45 יום, אז אולי יתמזל מזלך ותספיקי לקבל אישור.

זה לא כך בכל הקופות..

אני בכללית ועשיתי מיד אחרי מחזור עוד טיפול. היו לי 3 טיפולים רצופים..חודש אחד עם שתי שאיבות..בתחילת חודש וסוף חודש. במכבי מבינה שצריך לחכות 45 יום

a morph

New member
מוזר... גם אני בכללית

ולי אמרו במפורש שיש המתנה של 45 יום בין שאיבה לשאיבה.
לא התנסיתי בכך בפועל, אבל זה מה שאמרו לי בקופה (לפני כחודשיים).

a morph

New member
יפה, טוב לדעת. עוד סיבה להיות מרוצה מכללית.

גם אני במכבי וגם אני צריכה לחכות 45 יום

ויוצא שאני צריכה לדלג \ לוותר על מחזור אחד אך כמו שאני רואה את זה זה מאפשר לי ולגוף שלי מנוחה, מאוד נחוצה, של שבועיים לפני שמתחילים שוב . ובין ההמתנה לתור לרופא - כשבועיים והפרוטקול הארוך שהתחלתי מיד לאחר התור לא מרגישה שפיספסתי . וכמו כן להתחיל פרוטקול חדש מיד לאחר שמקבלים תשובה שלילית נראה לי מאוד קשה נפשית ופיזית.
בנוגע לתרופות - את התרופות לסבב החדש קנתי עוד כשאישור לסבב הקודם היה בתוקף ולכן היה לי את הסיבסוד

איזה תרופות את צריכה? אולי מישהי פה יכולה להשאיל לך...

אבל תעשי את זה רק עם את בטוחה ב100% שאין סיכוי שלא יאשרו כי חבל לקחת תרופות סתםולהפסיק באמצע... (אגב, התנאים היבשים לאישור מאוד ברורים.. דורשים להיות פחות מגיל מסויים, 45 יום לפחות מטיפול קודם, מקסימום 4 שאיבות בשנה קלנדרית, ויש כמוץ מסויימת של שאיבות ללא החזרות שאחריה יש לקבל אישור וועדת חריגים, הנוסף כשיש מדדים בעייתיים של רזרבה שחליתית או בעיות רפואיות מסויימות לעיתים הקופה גם עושה בעיות)

טלי963

New member
תיקון קטן

מקסימום שאיבות (4 או 6, תלוי בגיל) במכבי לפי שנה צפה ולא שנה קלנדרית

למעלה