אומגה 3 לצמחוניות/טבעוניות/חוששות מכספית

אומגה 3 לצמחוניות/טבעוניות/חוששות מכספית

ראיתי שהיה כאן דיון על אומגה 3, שהוא תוסף שנחקר וכנראה מועיל לעניינינו.
כידוע, אומגה 3 מדגי מים עמוקים עלול להכיל גם כספית ורעלים אחרים ולצמחוניות/טבעוניות שבנינו יש גם בעיה עקרונית איתו.
לעומת זאת, באומגה 3 ממקור צמחי יש בד"כ חוסר ברכיבים חיוניים.
בד"כ אבל לא תמיד...
צמחונית/טבעוניות/בנות שחוששות מכספית, נסו לבדוק בגוגל :
vegan omega 3 dha epa

מצאתי מצאתי כמה מוצרים, שנראים טובים, מיוצרים מאצות.
הזמנתי כמה תוספים שנראים סה"כ טובים (לעולם אין לדעת מה באמת התכולה בכל הדברים האלו).
בתיאבון :)

טוליתי

New member
דווקא אומגה 3 חשוב שיהיה ממקור שאינו צמחי.

בסולגאר היצרן מצהיר שהאומגה 3 שלו הינו מדגי אנשובי וסרדינים, שהם מראש דגים קטנים.

הייתי בהרצאה של דיאטנית

מתל השומר, שאכן אמרה שאומגה 3 חשוב שהמקור יהיה מדגים ולא צמחי.
היא הסבירה שהספיגה של אומגה 3 על בסיס צמחי לא טובה מספיק לעומת אומגה 3 על בסיס דגים.
כמובן שבמקרים מסויימים אין ברירה, אבל אם את לא צמחונית/ טבעונית- עדיף לבחור באומגה 3 על בסיס דגים.
&nbsp
אני דרך אגב לוקחת את axom3 שהכמוסות קטנות ונוחות לבליעה (ואין טעם לוואי בכלל). ניסיתי בעבר את אומגה 3 גליל שגם מומלצת, אבל הכמוסות היו לי גדולות מדי ולא הסתדרתי איתן.

עניין המקור הצמחי שנוי במחלוקת

למשל:

http://www.vegsource.com/news/2010/11/study-vegans-have-more-dha-and-omega-3-than-fish-eaters.html

יש שיאמרו שחסרונות בכספית עולים על יתרונות הדגים ושבכל מקרה מה שמופק מדגים שאינם דגי מים עמוקים אינו איכותי.
זה די תלוי מחקר.
לצערנו, המחקרים לא עקביים לגבי תזונה וזה תחום שיש בו הרבה יותר נסתר מגלוי, גם היום.
עד לפני כמה שנים המליצו על מוצרי חלב דל שומן לחלי סוכרת (ה-דרך להזיק לסוכרתי היא לתת לו מוצרי חלב דל שומן שמעלים תנגודת אינסולין), אז המדע רק לומד.
אם תשאלי דיאטנית קלינית טבעונית (ויש היום די הרבה כאלו) הן יאמרו לך משהו שונה בתכלית.
עניין של תפיסה, כנראה, וגם של מי מממן את הכנס.
מקווה שלאט לאט יהיו יותר אופציות בריאות לכולנו.

בימינו, באופן כמעט גורף יצרני האומגה מסננים

את הכספית.
ואם נסתכל על מחקרים מדעיים, אז אין באמת הכרעות ממשיות לטובת מקור האומגה, וגם לא לגבי יעילותה וחיוניותה.
מבינה צמחונים שלא רוצים ממקור דגי, אבל אין ממש סימוכין להעדפה בריאותית כזו או אחרת.

למעלה