טיפול באקקלומין וכאבי בטן

anutka89

New member
טיפול באקקלומין וכאבי בטן

היי בנות, אני עכשיו בסבב רביעי של אקקלומין, השלושה הקודמים היו לא רצופים, עם הפרשים של חודש-חודשיים.
ובכל סבב היו לי כאבים בבטן התחתונה בזמן הביוץ ולאחריו.. גם עם הזרעות וגם כשעשינו בלי הזרעה.. אני מרגישה כאילו כאבים כאלה של עצירות.. ולפעמים אפילו קשה ללכת.. קרה לכן דבר כזה אחרי אקקלומין?

מיקה 1233

New member
קרה ונורמאלי...

קרה לי כשהיו לי זקיקים די גדולים (20-25 ממ) או יותר משניים ואז מרגישים לחץ ואי נוחות ללכת או לשבת....

תופעה נפוצה מאוד. אבל למה להמשיך כל כך הרבה עם איקוקלמין??

ומקווה מאוד שאת עושה מעקבי אולטרסאונד ודם במקביל (לוודא שהרירית טובה ושאין יותר מ 2-3 זקיקים מובילים).

אישית אני הגבתי הרבה יותר טוב לגונל F מאשר איקוקלמין. וגם הסיכונים בו (במינון המתאים להזרעות) נמוכים יותר, וכן גם תופעות הלוואי אצל רוב הבנות שפגשתי שניסו גם וגם.

anutka89

New member
מה זה גונל F?

היי תודה על הייעוץ, רק מה זה הגונל הזה? בחיים לא שמעתי דבר כזה ולא הציעו לי.. את יכולה בבקשה לספר לי?

גונלf

אחת התרופות הנפוצות ביותר העוזרת לגידול הזקיקים. בדומה לאיקוקלמין, זה גורם לזה שיגדלו יותר מזקיק מוביל אחד.
במינון נמוך, זה מתאים להזרעות.
במינון גבוה זה מתאים ל IVF.
&nbsp
כל הבנות שמכירה שהיו להם טיפולים עם איקוקלמין והיו טיפולים עם גונל (במינון הזרעה), עם איקוקלמין היו תופעות לוואי ועם גונל לא. גם כאן, בקושי נתקלתי בבנות שמינון נמוך של גונל גרם לתופעות לוואי.
בנוסף סיכון למומים חלילה, וכו.. מראש מאוד נמוך, אבל גבוה באופן מובהק סטטיסטית עם איקוקלמין לעומת גונל.
&nbsp
אצלך פחות רלוונטי.. אבל גונל גם עוזר אצל נשים רבות לעבות רירית, ואיקוקלמין דווקא מדקק אצל נשים רבות.
&nbsp
אישית אני רואה רק יתרונות לגונל ביחס לאיקוקלמין. חיסרון יחיד.. זו זריקה ולא כדורים. אבל זריקה ממש קלה.. עט רב פעמי שפשוט מחליפים את הראש שלו ומזריקים.
&nbsp
מאוד ממליצה לשקול זאת עם הרופא

malina83

New member
כל יום עד הביוץ

זה זריקה בצורת עט עם נוזל שכל יום מכוונים למינון הרצוי ומחליפים מחט חד פעמית. למחרת שוב. בהזרעות אני הזרקתי מהיום ה4 עד שהזקיק המוביל היה בגודל מתאים (עד יום 12-13) .
זאת באמת זריקה בקטנה, לא כואב ואין שום גירויים. ועם גונל יש שליטה טובה יותר בגדילת הזקיקים והתאמת מינון. מצריך בדיקות דם ואולטרסאונד אבל גם איקוקלומין כאשר ניתן ע״י רופא פוריות מצריך מעקב זקיקים.

אם רופא נשים נתן לך איקוקלומין ללא מעקב זקיקים, ולא רופא פוריות, לא הייתי ממשיכה לקחת. רופאי נשים לא ממש מבינים בתרופה הזאת ונותנים אותה כאילו זה ממתק. כבר רשמתי למשהי לפני כמה ימים על איקוקלומין שלקחתי 5 חודשים ללא מעקב והבעיה שלי בכלל עובי רירית ואסור היה לי בכלל לקחת אותו. רק כשעברתי לגונל אצל רופא פוריות עם מעקבי זקיקים צמודים עלינו על זה.

למעלה