בדיקת קרישיות-אשמח לעזרתכן בהבנת התוצאות, בתודה מראש

בדיקת קרישיות-אשמח לעזרתכן בהבנת התוצאות, בתודה מראש

שלום!
בבדיקות בנוגע לקרישיות יתר יש תוצאה חריגה
Cardiolipin IgM Ab
10.5
וטווח הנורמה הוא 0-7.
סיכום
חיובי Cardiolipin IgM Ab נמצא*נמצא הטרוזיגוט למוטציית*Prothrombin G20210A

מה זה אומר? מה ההשלכות?
יש למישהי ניסיון בתחום?
תודה רבה!

moran11113

New member
היי יש לי בדיוק אותו הדבר

קרדליופין אלו נוגדנים בדם שמפריעים למערכת הקרישה בגוף.
בהריון או בטיפולים שצורכים הורמונים , לוקחים מדללי דם

קרישיות יתר-יש למישהי ניסיון

אז נקבע שיש קרישיות יתר.
איך זה משפיע על החיים?
יש ממה להמנע או להזהר באופן כללי?
ההמטולוג רק אמר לקחת קלקסן בזמן הטיפולים ההורמונלים. יש לזה תופעות לוואי?
אשמח לשמוע מניסיון של שנים אחרות.
תודה ושבת שלום!

פאשון

New member
זה אומר שיש לך בעית קרישה מסוימת

משני סוגים:
אפלה - שזה אוטואימוני והטיפול בדרכ הוא אספירין ו/או קלקסן
קרישיות גנטית - מוטציה בפקטור 2. אני מנחשת שצריך פה קלקסן אבל אני לא בטוחה.
אני חושבת שהכי טוב שלכי לקופרמינץ ותתייעצי על ההמשך. אם את צריכה קלקסן או טיפול אחר ואם כן, באיזה מינון.
זו גם שאלה - למה עשית בירור קרישיות והאם יש לך רקע של הפלות חוזרות? זה נתון משמעותי.

טוליתי

New member
לא, לפי הבדיקות שהיא ציינה אין לה אפלה

אפלה מאובחנת כאשר LAC נמצא גבולי או גבוה מהטווח.

פאשון

New member
יש לה נוגדנים לקרדיוליפין

אפלה בגדול - זה השם לקרישיות על רקע אוטואימוני וזה תסמונת של נוגדנים נגד פוספטים שנקשרים לחלבונים. הנפוצים זה קרדיוליפין או לופוס אנטי-קואגולאנט. גם קרדיוליפין ממה שאני יודעת, וממה שבעבר רופא הסביר לי (ואולי לא הבנתי נכון) זה אחד התסמינים לאפלה.

טוליתי

New member
אני יודעת אחרת

קרדיוליפין זו אכן קרישיות על רקע אוטואימוני, אך לא אפלה.

טוליתי

New member
קצת סדר בעניינים,

נמצאו אצלך שני ממצאים המעידים על קרישיות יתר. האחד מהם הקרדיוליפין, המעיד על קרישיות יתר על רקע אוטואימוני - כאשר הגוף מייצר נוגדנים עצמיים, והשני - פרוטוקומבין (מכונה גם "פקטור 2"), שהוא מוטציה רווחת בבעיות קרישה.
לגבי הפרוטרומבין - מחייב קלקסן בהריון.
לגבי קרדיוליפין גבוה - תלוי מה הרקע. אם ברקע הפלות חוזרות, יש שינהגו להוסיף סטירואידים. אם ישנם ממצאים נוספים של מחלות רקע אוטואימוניות - זוהי עוד סיבה להוספת סטירואידים.
מסכימה עם פאשון, הכי טוב יהיה להתייעץ עם פרופ' קופרמינץ, שמבין בקשר בין בעיות קרישה להריון.
באופן כללי, טוב שמצאו את הבעיה, עכשיו הסיכויים לפתרון הולם עולים
.
&nbsp

תודה לכל העונות והסבר

שבוע טוב,
אני מעריכה את כל התגובות שלכן.
אסביר יותר- עוד לא ניסיתי להכנס להריון. אני רווקה מבוגרת-קרוב ל40 ואני במהלך תהליך של הקפאת ביציות לשימור פוריות.
אחרי סבב אחד של שאיבה שהיה גירוי יתר, הרופא ביקש שאקח גלולות Microgynon כדי לאזן את השחלות לפני הסבב הבא. לפני שהתחלתי את נטילת הגלולות הוא רצה שאבדוק קרישיות יתר "ליתר בטחון" ואלו הממצאים.
אולי אתן יודעות מניסיונכן-סליחה על ריבוי השאלות:
1. האם יש גלולות למניעת הריון שמותר לקחת אם יש קרישיות יתר?
2. קראתי בתופעות לוואי: "שימוש בקלקסן במשך יותר משלושה חודשים עלול להגביר את הסיכון לאוסטאופורוזיס ולשברים בעצמות".
מה עושים אם יש היסטוריה משפחתית של אוסטאופורוזיס? יש דרך למנוע את זה?
3. כאשר בעזרת ה' אמצא בעל וארצה להכנס להריון, האם אני צריכה מיד לפנות לרופא כמו פרופ' קופרמינץ או לנסות באופן רגיל ולקוות לטוב?
4. האם זה אומר שיש בעיות אוטאימוניות באופן כללי וצריך להמשיך לבדוק בעיות רפואיות אחרות?

תודה רבה ושכולנו נזכה להצלחה ובריאות!

פאשון

New member
קשה לענות אבל אנסה

בגדול גלולות שכוללות אסטרדיול לא מומלצות לנשים עם בעיות קרישיות. יש רופאים שמתעלמים, יש שיגידו לך לקחת קלקסן תוך כדי ויש שיגידו לקחת גלולות עם פרוגסטרון או שלא יתנו כלום. אבל רק הרופא שלך יכול לומר לך לפי הממצאים איך ממשיכים מפה.
לגבי בריחת סידן - ממה שאני יודעת, זה נדיר ולא תוך 3 חודשים. פעם המטולוג ששאלתי אותו ביטל את זה. אני לא יודעת מה הסיכונים ומה הסיכויים לנטילת קלקסן ובריחת סידן ואישית, הז לא משנה לי כי אם אני צריכה לקחת, אני לוקחת בלית ברירה ומקווה לטוב. תחשבי גם על נשים שלוקחות כל ההריון. אם זה באמת ככה אז הן היו סובלות מאוסטפרוזיס והן לא. אצלי בר חווה אומר לקחת תוסף סידן ואני מקפידה. אני גם עושה ספורט שגם תורם לבניית העצם.
לא הייתי מוותרת על פרופ קופרמינץ.
בגדול - מחלות אוטואימוניות זה בקטע של חבר מביא חבר אבל לא בהכרח ולא תמיד. אם מחפשם מוצאים. אם את מרגישה טוב ובדיקות הדם הכלליות שלך תקינות - למשל TSH, ספירה וכימיה, אני אישית, לא הייתי בודקת עוד משהו. אבל תתיעצי עם רופא....

לגבי אוסטאופורוזיס- לוקחים סידן במינון גבוה במקביל ללקיחת

הקלקסן. אך יש להתייעץ על זה כמובן עם הרופא.
לגבי כשתרצי להיכנס להריון, בהחלט נראה לי שכדאי לך יהיה להתייעץ עם רופא כמו קופרמינץ. אחרת מגדילה סיכוי חלילה להפלות. לדעתי לא שווה לקחת סיכון.. מדובר ביעוץ חד פעמי בו הוא סביר להניח יגיד לך שאת צריכה קלקסן, ואולי גם סטרואידים. יתן לך מרשם ומכתב סיכום עם ההמלצה שלו. ומאותו רגע את יכולה לקבל את המרשם אצל רופא בקופה (רופא משפחה למשל...).
&nbsp
עניין נוסף... זה שהיה גירוי יתר, מרמז שהיו הרבה ביציות? אם אכן זה המצב והצליחו להקפיא הרבה ביציות תקינות, אז תתעלמי ממה שאומר בהמשך. אם לא, קחי בחשבון שהסיכוי של ביצית מוקפאת להפוך לילד באחד הימים, נמוך משמעותית מהסיכוי של עובר מוקפא. כדאי לך לשקול אם את עושה שאיבה נוספת, להקפיא גם כמה עוברים (עם זרע תורם). רק ליתר ביטחון... בטוחה שזו לא החלטה פשוטה, אך כדאי לפחות להיות מודעים לסטטיסטיקה ולעשות את ההחלטה כשכל הנתונים ידועים.
&nbsp
מה שלא תחליטי.. בהצלחה!

למעלה