שחלות פוליציסטיות לאחר סבב ראשון 1 של איקקלומין

odelmanteka

New member
שחלות פוליציסטיות לאחר סבב ראשון 1 של איקקלומין

כדור 1 ליום שלא צלח .

מתחילה היום סבב חדש היום זה היום ה 7 למחזור

הרופא גם ביקש להיום ב.דם
יצא פרוגסטרון -2.5
אסטרדיול -382

זה תקין ?.

malina83

New member
נראה לי שכן

הבדיקות נראות תקינות. אבל את חייבת גם בדיקות אולטרסאונד.
אני מאוד לא בעד איקקלומין, אחת מתופעות הלוואי שלו היא דילול רירית רחם. מאוד כדאי לבדוק כדי לא לעשות סתם סבבים על עיוור ( עשיתי 5 כאלה!). בכל מקרה לא לעשות יותר משלושה סבבים בגלל שהוא נשאר בגוף לעוד כמה חודשים. הרבה יותר מומלץ זריקות גונל, זה בכלל לא כואב , מחייב מעקב, השליטה בתוצאות טובה יותר.
מאחלת לך שלא תצטרכי יותר ושהטיפולים יסתיימו במהרה!

odelmanteka

New member
תודה רבה שענית ! מעריכה זאת מאד.. ובכל אופן

זה רק סבב שני .. נראה מה יהיה ההשפעה שלו על הרירית הפעם.
פעם שעברה הכל היה בסדר .. ולא יודעת מה התפקשש אבל חשבונות שמיים לא לנו חח

תודה ררבהעל העצה לוקחת לתשומת ליבי :) !!

אני הריתי בסבב 3.5

עשיתי 4 סבבים, אבל רק בשלושה היה ביוץ. הכל חייב להיעשות עם מעקב זקיקים (ורירית) ובדיקות דם. כדי לעבות את הרירית, מומלץ לאכול מאכלים "בוני דם" כמו סלק, כוסברה או עלים ירוקים אחרים (תרד, פטרוזיליה וכו'). בנוסף, בערך שבוע אחרי הביוץ נתנו לי תמיכת פרוגסטרון.
במקביל לטיפול הקונבנציונלי עשיתי גם דיקור סיני אצל מדקרת מומחית, והיא זו שנתנה לי את ההמלצות למאכלים בוני דם. בנוסף, בגלל השחלות הפוליציסטיות, שווה לבדוק את הדיאטה המתאימה לפוליציסטיות. אני רזה מאוד ובלי שום תסמינים של שחלות פוליציסטיות (פרט למחזור נדיר מאוווד), אבל בתהליכי הפוריות עשיתי את הדיאטה.
&nbsp
כיום ההריון ההוא הוא ילדה בת כמעט שנתיים, ועכשיו אני בהריון ספונטני ומפתיע, שבוע 13. לפני ההריון הזה עקבתי לפי "שיטת המודעות לפוריות" (חום השחר, הפרשות וכו'), אם זה מעודד...
אם יש לך עוד שאלות אני אשמח לענות.
&nbsp
בהצלחה!!!

odelmanteka

New member
תודה רבה לך על הפירוט את מקסימה ! רק שאלה אחת

בילדה ההראשונה באיזה טיפול נקלטת אז ?
אצל מי טופלת ?
תודה רבה !
יום טוב

זה היה טיפול איקקלומין...

נקלטתי בסבב 3.5 של איקקלומין (סבב שני הסתיים ללא ביוץ, אני סופרת אותו כחצי). אם אני זוכרת נכון, בסבבים 3-4 הביאו לי תחליף גנרי של איקקלומין, או משהו בסגנון, שנחשב עדין יותר. הטיפול הקונבנציונלי נעשה במקביל לטיפול ה"משלים" (דיקור ותזונה מתאימה לפוליציסטיות). אני לא יכולה לשים את האצבע על מה עשה את השינוי.
&nbsp
הרופא היה פרופסור מרגליות במרכז לבריאות האישה של מכבי, ברחוב אגריפס בירושלים. הכל במסגרת רפואה ציבורית (ותודה למדינת ישראל על הכיסוי הנדיב). ראיתי אותו פעמיים לדעתי... חוץ מזה רוב האינטרקציה הן עם אחיות המרפאה, שהן פשוט מלאכיות.
&nbsp
אני רק רוצה לזרוק מילת עידוד... אני, וגם את, נחשבות למקרה סופר קל. לדברי הפרופסור, בשחלות פוליציסטיות בנות רבות נכנסות להריון מהר יותר מאשר נשים שאין להן בעיה בכלל, כי אנחנו יודעות שיש לנו בעיה. אצלי למשל, מהרגע שהפסקתי גלולות ועד הכניסה להריון עברו שבעה חודשים - לא היינו צריכים לחכות שנה עד לקביעת תור לרופא פוריות, כי לדברי רופא הנשים שלי "לא נחכה שנה עד שתבייצי פעם אחת...".
&nbsp
אם את עדיין לא מטופלת במרפאת פוריות, את יכולה לבקש הפניה כבר עכשיו (ובעז"ה לא תצטרכי ללכת לתור). הטיפול במרפאות פוריות הרבה יותר מדויק, בזכות זמינות מעקבי הזקיקים ובדיקות הדם.

גם אני ממליצה בחום לשקול גונל ובמקום איקוקלמין

ולא הצלחתי להבין מכותבת ההודעה האם עשתה מעקב זקיקים במקביל?
לא לקחת איקוקחמין דטנל או משהו אחר שמשרשה זקיקים ללא מעקבי אולטרסאונד !!!
&nbsp
אנחנו אחרי מספר מיזורי איקוקלמין הלכנו (מיוזמתי עם הפניה שמחזרתי, ללא שהרופא שלח אותי) למעקבי אולטרסאונד לקראת הביוץ.
ראשית האיקוקלמין צימק את הרירית למצב שהסיכוי להריון היה אפסי. ושנית- היו איזה 8 זקיקים גדולים!!! 8 עוברים פוטנציאליים .. ממש מסוכן.

odelmanteka

New member
היי מאמי עשיתי רק סבבה ראשון עם איקקלומין כדור 1 ליום עם

מעקב זקיקים + ב.דם .. היה זקיק 1 מוביל רירית 11.6 עשיתי מעקב זקיקים וב.דם .
ולא צלח הסבב.

עכשיו התחלת סבב חדש של 2 כדורים ליום גם עם מעקב זקיקים בו.דם מקווה לטוב בע"ה .

אני יתייעץ עם הרופא שלי לגבי גונל לפעם הבאה ..

תודה רבה מקסימה !

מאחלת שהפעם הבאה תהיה לילד הבא...

למעלה