אישור למקום עבודה

jessie7

New member
אישור למקום עבודה

איזה רופא אמור לתת לי אישור למקום עבודה. הבעיה היא שרופא פיריון פרטי מסרב לתת בטענה שזה רופאת משפחה צריכה לעשות. גם רופאת משפחה סירבה לתת אישור בטענה שזה לא מסמכותה, והפנתה אותי לרופא נשים שגם לא הסכים לתת אישור וטען שעלי לפנות לרופא פירון של הקופה, רופא פיריון של הקופה אמר שמכיוון שהוא לא מטפל בי, הוא גם לא יכול לתת אישור.

לי 2310

New member
אישורים

פשוט נפלת על רופאים אנטיפטים. גם רופא הפריון הפרטי וגם רופאת המשפחה בהחלט יכולים לתת אישורים. את יכולה להביא לרופאה את מסמכי הטיפול ועל בסיסם שתרשום אישור.

קרפי8

New member
הרופא משפחה תמיד נותן לי את האישורח מחלה

גם על השאיבה ואם צריך גם על ההחזרה

תחליפי רופא משפחה

רופאת המשפחה שלי מתעקשת, פעמים רבות, שאנוח בבית אחרי טיפולים...

malina83

New member
רופא משפחה צריך לתת לך

לי אמרו מפורש בבית חולים שרופא משפחה נותן אישור. הרופא שלי יודע שאני בטיפולים ובכל שאיבה/החזרה הייתי מתקשרת למרפאה והיא היה מכין לי אישור במחשב. אפילו לא הייתי צריכה להגיע פיזית.
אם הרופא שלך עקשן מסיבה לא ברורה דברי עם משרד המרפאה שלך( כי זה כמו כל ניתוח אחר,בטח המזכירות מכירות את הנוהל הזה) ואם גם זה לא יעזור תחליפי רופא משפחה.

רופא הפריון אמור לתת אישור אותו את מחליפה אצל רופאת

המשפחה.
מדברת על ההתיעצויות אצלו.
אחרי שאיבה, החזרה וכו מקבלים את האישור מבית החולים ואותו ממירים אצל רופא משפחה כדי שלא יהיה רשום את הסיבה...
&nbsp
אם את מדברת על אישור בשל מעקב זקיקים אז מבקשים מקופת החולים או ממי שעשית אצלו.
&nbsp
בקיצור- אצל מי שנבדקת/טופלת מבקשים אישור, את האישור ניתן להמיר אצל רופא משפחה

טוליתי

New member
רופא המשפחה צריך לתת לך,

את יכולה להראות לו מסמך שאותו יכין לך רופא הפוריות.
&nbsp
ועם רופא המשפחה שלך אינו מסכים, היפטרי ממנו ולכי לרופא משפחה שמקל על מטופלות פוריות ולא מקשה עליהן
.

jessie7

New member
הכוונה

לא לחופש מחלה, אלא לאישור כלל שאני נמצאת בטיפולי פוריות, כי יש הרבה בדיקות והכנות שמצריכות יציאה מעבודה.

ענבל ח1

New member
אבל מה אישור כללי יעזור לך?

את לא צריכה אישור ספציפי בכל פעם שאת נעדרת לצורך אותן בדיקות? אני בכל פעם שנעדרתי לצורך מעקב זקיקים/בדיקות דם, קיבלתי אישור מטעם הפקידות בקופה על ביקור לצורך בדיקות. אישור כללי כמובן שרופא הפריון שמטפל בך יכול לתת. מוזר שהוא אמר לך שלא.

כנ"ל... כל פעם אישור.. אישור כללי קיבלתי עבור מילואים

בשל תפקידי בצבא אמורה לעשות מילואים. ויצא שהייתי אמורה לעשות החזרה או שאיבה (לא זוכרת) בדיוק בשבוע מילואים. מילואים במרחק שעה וחצי מהבית כשצריכה להיות שם בשמונה בבוקר.. זה לא הסתדר לי עם המעקבים ועם זה שהייתי צריכה להזריק תרופות וכו. אז רופא הפריון נתן אישור כללי שמציין שאני בטיפולים. וויתרו לי על המילואים

jessie7

New member
כי

במקום עבודה לא ממש מתחשבים, על כל שעת היעדרות יש היסטריה וגם הבנתי שאסור לפטר עובדת בטיפולי פוריות.

על כל שעת העידרות נדרש להביא אישור מחלה

יש גבול מסויים של ימי מחלה שמותר לקחת על טיפולי פוריות. אבל מדובר על מספר גבוה יחסית.. אז משארת שאת לא מגיעה למחסה. אין למעסיק זכות למנוע ממך לקבל טיפול רפואי, או לא לתת לך שכר על אותו זמן על חשבון ימי מחלה (בהנחה שיש לך מספיק ימי מחלה).
&nbsp
לגבי פיטורין.. זה לא שאסור, יש לקבל אישור במקרים מסויימים ממשרד הכלכלה. רוב המעסיקים מעדיפים לא לפנות למשרד. אך רוב מי שכן פונה מקבל היתר לפטר (מדברת על הסטטיסטיקה הכללית ולא רק על בנות בטיפולים).
&nbsp
פרטים-http://www.kolzchut.org.il/he/איסור_פיטורי_עובד/ת_במהלך_טיפולי_פוריות

simsam1

New member
יש ימי מחלה שונים למטופלות פוריות? זה לא אותו דבר כמו כל ימי

המחלה ?

אותם ימי מחלה. אך יש מגבלה למספר הימים שניתן לנצל בשנה

מצטטת מהחוק-
&nbsp
המספר המקסימלי של ימים שבהם עובדת רשאית להיעדר בגין טיפולי פוריות הוא:
למי שעובדת 5 ימים בשבוע- עד 4 סדרות טיפוליות בשנה ובאורך של עד 16 ימים לסדרה, ובסה"כ עד 64 יום בשנה על חשבון ימי המחלה הצבורים לזכותה.
למי שעובדת 6 ימים בשבוע - עד 4 סדרות טיפוליות בשנה ובאורך של עד 20 ימים לסדרה, ובסה"כ עד 80 יום בשנה על חשבון ימי המחלה הצבורים לזכותה.
עובד רשאי להיעדר 12 ימים בשנה על חשבון ימי המחלה בגין טיפולי פוריות שהוא עובר.

המעביד שלך צריך להיות מיודע בכך שאת עוברת טיפולי פוריות

כדי שלא יוכל לפטר אותך...
&nbsp
אני לקחתי פתק מהמזכירה במחלקה - אישור ביקור במרפאה,
וביקשתי במרפאת האם שלי אישור ביקור במרפאה,
וכך גם ביקשתי מרופאת המשפחה אישורי מחלה - היום יש משפט שהם רושמים
שאומר שהסיבה רשומה במערכת, לפני כן ביקשתי שיכתבו כאבי בטן, או משהו בסגנון
זה הרי אמת...
&nbsp
בהצלחה!

את האישור על הטיפולים כדי למנוע פיטורים

אפשר להביא עד 15 יום מההודעה על הפיטורים.

טוליתי

New member
כך היה בעבר. לאחר שבוצע לפני שנים אחדות תיקון לחוק,

נקבע כי ניתן להודיע גם בדיעבד, כלומר אם מטופלת נקלעת למצב שהמעסיק נוקט בהליכי פיטורים, היא יכולה להביא אישור על היותה מטופלת פוריות.

למעלה