פרופיל הורמונלי ושחלות פוליציסטיות

רחליקו5

New member
פרופיל הורמונלי ושחלות פוליציסטיות

היי כולן

בת 29 מנסה להכנס להריון כחצי שנה, נשלחתי לפרופיל הורמונלי ביצעתי אותו ביום החמישי למחזור להלן התוצאות

TSH 1.24

Prolactin197.0 mIU/l

LH - Luteinizing Hormone 7.8 IU/l

FSH6.6 IU/l

Estradiol (E2) 279.0 pmol/l

Testosterone Total1.5 nmol/L-קטן מ

Hydroxyprogesterone-17 1.4 nmol/l

DHEA-S 4.98

אציין שברקע- מחזורים לא סדירים (41,35 והאחרון שהגיע רק לאחר 76 יום)
באולטרסאנד שנעשה לי נאמר שיש לי שחלות פןליציסטיות אך ממה שהבנתי הבדיקות יצאו תקינות . אז אני מבולבלת..יש או אין שחלות פוליציסטיות?
ואם אין מה עוד יכולה להיות הסיבה למחזורים הלא סדירים?

· תודה!

תראי... ה LH גבוה מ FSH, אבל ממש במעט, אצל פולציסטית קלאסית

ה LH לרוב יהיה גבוה משמעתית מ FSH.
אבל לבדוק פעם אחת זה קצת חסר משמעות, גם לי היו פעמים שיצא יחס כמעט 1:1, ופעמים אחרות שהייתי יותר דומה לפולציסטית. ולגבי אין ספק שהאבחנה פולציסטית נכונה.
&nbsp
בכל מקרה.. לא רואה את הרלוונטיות של זה.. אם המחזור שלך סדיר (?) ובדקות ונראה שאת מבייצת תקין.. (בדקו?) אז כל עוד לא מתחילים טיפול תרופתי לא רואה רלוונטיות לגבי האבחנה הזו..ואם תגיעי למצב שתצטרכי תרופות, אז המשמעות של זה היא דווקא שצריך מינון נמוך יותר של הורמונים.
&nbsp
אם המחזור/הביוץ שלך לא תקין, אז זה, בנוסף למראה פולציסטי באולטרסאונד מספיק עבור האיבחון ממה שמבינה. לפחות זה היה ככה אצלי.
&nbsp
עכשיו כשכבר כמעט סיימתי את ההודעה פתאום שמה לב שרשמת שהמחזור לא סדיר. יש סיבות נוספות למחזור לא סדיר. לעיתים יש גורמים (לא הורמונאליים, אלא הדבקויות או בעיות אחרות) שמרפיעים לביוץ תקין. במקרה שבחורה היא לא פולציסטית למיטב ידיעתי שולחים לצילום רחם או בדיקות אחרות כדי לשלול גורמים לביוץ לא סדיר. אך אינני בטוחה, נחכה למומחיות שישיבו לך...
&nbsp

acka

New member
פוליציזם

יש הרבה מאפיינים לתסמונת. לא כולם מופיעים אצל כולן, אפילו לא בערך.
מחזורים ארוכים ולא סדירים זו דוגמא קלאסית.
האם את סובלת מעודף משקל? שיעור יתר? אקנה? איך הסוכר שלך בצום והתנגודת לאינסולין?
כי גם אלו הם מסימני הפוליציזם.
בחלק מאלו גם אפשר לטפל ולעזור לשלחלות על הדרך.
אם המחזורים כאלו ארוכים לא בטוח אם אכן מתרחש ביוץ, מה מצב הרירית כשהוא מתרחש וכמה קל לקלוע לזה.
הייתי פונה עם התוצאות לרופא פוריות בקופה ושוקלת איתו את צעדיכם.
עד שאת מגיעה אליו, כבר הייתי שולחת את הבעל לבדיקת זרע. תמיד כדאי לא לבזבז זמן על זה אח"כ.
ואם אפשר לעודד - פוליציזם הוא ענין מעצבן מאוד. אבל כשמצליחים להגיע לביוץ סדיר ותקין, הדרך להריון בדרך כלל קצרה.

רחליקו5

New member
תודה

האמת שאין עודף משקל, אקנה או שיעור יתר...הדבר היחיד שיש זה מחזורים לא סדירים.יש לי דרך לדעת אם מתרחשים ביוצים (פעם אחרונה שהייתי אצל רופאת נשים היא ראתה באולטרסאונד שהיה ביוץ לפני מספר ימים- השאלה אם זה בוודאות ביוץ או יש מצב שיש משהו שרק נראה כמו?

לא, יש צורך בבדיקה יותר רצינית

קצת לפני מועד הביוץ המשואר, להתחיל לעשות בדיקת אולטרסאונד "מעקב זקיקים" ודם (LH, פרוגרסטרון, E2) כל יומים עד הביוץ.
שבוע אחרי שזוהה ביוץ- לעשות בדיקת דם נוספת ולראות שערכי הפרוגרסטרון גבוהים.
&nbsp
ככה תדעי אם בייצת והאם הביוץ נראה תקין.

למעלה