אחרי שאיבה

hello81

New member
אחרי שאיבה

שלום,

בת 35 וחודשיים,
טופלתי בגונאל F במינון 400, אתמול ביצעתי שאיבה.
מתוך 4 זקיקים שנצפו באולטרסאונד, נשאבה ביצית אחת.
נאמר לי היום שעדיין לא היתה הפריה (השאיבה היתה לפני 24 שעות ואם תהיה יעדכנו אותי).

ביצעתי בדיקות AMH לפני שנתיים וגם אז הערכים לא היו גבוהים...

ממי מכם שהיתה במצב דומה, רציתי לשאול מה השלב הבא? האם ידוע על טיפול ברזרבה שחלתית נמוכה? (אני קוראת שלא, אבל הרבה זמן לא הייתי ב"עיניינים") מה השלב הבא בדר"כ במצבים כאלה? כמויות יותר גדולות של הורמונים? האם נהוג לבצע טיפול תומך במקביל (למשל דיקור)?

תודה רבה,

Nashuki

New member
זה סבב ראשון שלך?

קרה לי אותו הדבר בסבב הראשון. הפרוטוקול ממש לא היה מוצלח. שיננו פרוטוקול והסבב אחריו היה יותר מוצלח..לא מדהים 5 ביציות 3 הפריות..אבל בטוח שהתקדמות. לצערי לא הניב הריון...בדיוק בדרך לרופא לקבל פרוטוקול חדש. בעיקרון צריך לשנות את הפרוטוקול שאמור להניב תוצאות טובות יותר. יש המון פרוטוקולים וצריך למצוא את זה שתגיבי אליו הכי טוב. המון ניסוי ותעייה..בהצלחה במציאת הנוסחא המנצחת.

זה מעקב זקיקים ראשון שלך?

מלבד החלפת פרוטוקול, לפעמים יש פשוט מחזור רע..
לי יש רזרבה נמוכה ויש חודש עם ביצית אחת ויש כאלה עם 3-5.
פשוט להמשיך ולנסות פרוטוקולים ולחכות לחודש טוב.
בהצלחה!

hello81

New member
תשובות

לא....
עברתי 6 מחזורי IVF בעבר. (6 שאיבות)
כל מחזור טיפול היה פרוטוקול אחר - עם תרופות אחרות.
האחרון מביניהם היה מוצלח וממנו נולדה ביתי הבכורה.
אגב, תמיד 4-5 ביציות. מספר העוברים הכי גדול שהצלחתי להגיע אליו בטיפול היה 2.
(כך שאין לי מוקפאים, ובכל פעם נאלצתי לבצע שאיבה והחזרה)

עברו שנתיים וחזרתי ל IVF
הפרוטוקול שביצעתי כמובן היה הפרוטוקול המוצלח של פעם (אז קיבלתי גונאל 350, והפעם הגדילו לי את זה ל 400)....אבל נראה שהפרוטוקול הזה לא מניב תוצאות כרגע,
ולכן שאלתי האם בשלבים האלה מחליפים פרוטוקול? שוב אני מניחה שהגיל לא הולך לטובתי במקרה הזה...

תודה רבה

כנראה פשוט חודש מעפן..

אצלי הרופא החליף כל פעם פרוטוקול מההזרעות..כדי לראות מה יניב יותר ביציות.
לפעמים פרוטוקולים דומים הניבו תוצאות שונות כך שמרגיש לי שהמזל משחק בתפקיד המרכזי..
תחושת הבטן שלי אומרת שצריך ליפול על חודש טוב! זכור לי מחזור אחד מפברואר השנה עם הזרעה שהיו לי יחסית הרבה זקיקים עם גונל 300. והחודש הזה שבירת שיא של 8 זקיקים "בשלים" (3 פרגובריס-מחר שאיבה) שבחודש שעבר היו לי רק 3 עם פרוטוקול דומה.. לכן משתדלת לא להפסיק כדי לא לפספס את החודש הטוב

בהצלחה!!!

למעלה