לקראת IVF- האם להחליף רופא?

בטי1985

New member
לקראת IVF- האם להחליף רופא?

שלום בנות, אני חדשה בפורום.
אני בת 31 ויש לי שחלות פוליציסטיות, אני נמצאת בטיפולי פוריות כשנה וחצי במהלכן עברתי איקקלומין וזריקות של גונאל אף. שהביאו לביוץ אך לצערי לא להריון. אני מטופלת כרגע אצל דר אפרת הררי בחדרה. (נוח ממש כי אני עובדת בחדרה קרוב למרפאה )
הגעתי לשלב שבו אני צריכה להתקדם ל IVF. לפני שאני עולה במדרגה זו רציתי לשאול אם כדאי לי ללכת לחוות דעת נוספת? האם כדאי שאעבור לרופא פוריות יותר מנוסה? אני לא מבינה איך ניתן להיות מטופל אצל רופא מומחה שנמצא בעיר אחרת.. הרי הבדיקות הן יומיומיות, איך ניתן להמשיך לתפקד בשגרת היום יום של עבודה?

בהרבה מרפאות/ מחלקות ivf בבתי חולים

ניתן לעשות מעקבי אולטרסאונד ודם דרך הקופה שלך, כלומר קל"ב.. ולשלוח להם את התוצאות..
לא פירטת מספיק מה עברת כדי שנוכל לתת דעה אם נשמע שאת בידיים טובות או לא..
כמה הזרעות עברת? כמה זקיקים היו כל פעם? האם בדקו אחרי שבוע שהפרוגרסטרון אכן עלה ובייצת? מה מצב הזרע? האם עשית את כל הבדיקות (פרופיל הורמונאלי, בלוטת טריס, ויטמין D, בדיקות סוכר וכו)? וכל מידע רלוונטי אחר..

בטי1985

New member
תשובה

אני עשיתי 4 סבבים של איקקלומין ו4 סבבים של גונאל אף עם 2 הזרעות. (החודש אעשה סבב נוסף של גונאל אף עם הזרעה).
לקח שני סבבים עד שהגעתי לתוצאות טובות. היה ביוץ והיו זקיקים יפים והזרע תקין.
עשיתי כל מיני בדיקות כמו שהמליצו לי כמו צילום רחם וכו', לא היה משהו חריג.
אני מרגישה איתה בנוח והיא מקסימה, אני רק מודאגת שאולי יש משהו שאני מפספסת לפני שאני עולה שלב בטיפולים ונראה לי שחוות דעת שניה אולי תעזור.
מה אתן חושבות?

היא רופאת פוריות?

אם לא, אז התשובה כי כן - לעבור רופא.
ואני הייתי הולכת לחוות דעת שניה במקרה שלך. אחרי שנה וחצי אני חושבת שזו זכותך.

לגבי בדיקות דם וא.ס - אני עשיתי בקופה ושלחתי לרופא שלי. לא ראיתי אותו יותר מפעם או מקסימום פעמיים בסבב. אין צורך...
מקבלים פרוטוקול ומשם הכל בהוראות טלפוניות, כך שטכנית את יכולה גם להיות מטופלת במרכז.

gingit14

New member
אני קיבלתי על אפרת הררי המלצות מאוד חמות

היא רופאת פוריות. לא הלכתי אליה כי היא קצת רחוקה ממקום מגורי.
בכל מקרה אם את מתלבטת אולי כדאי לקבל חוות דעת נוספת מרופא/ה אחר.

ODOD11

New member
כשהייתי בדילמה שלך

דווקא עם רופא רופא שנחשב מאוד טוב ומנהל מחלקה בבי"ח שלא סבלתי אותח, החלטנו לתת לו סבב שניים בivf ואם לא אז לעבור.. אבל לאו דווקא לפרטי

אני מאוד נהנתי מהררי

הייתי אצלה פעם קודמת ועכשיו חזרתי במיוחד אליה למרות שעברתי לגור רחוק מאוד. היא קשובה נעימה מקצועית ומאוד אכפתית ובינאישית.
אם תרצי מפורט יותר אשמח בפרטי .

למעלה