פענוח בדיקת זרע וסיכויי השגת הריון

nofar166

New member
פענוח בדיקת זרע וסיכויי השגת הריון

היי כולם,
לאחר 7 חודשי ניסיונות ללא הצלחה, ביצעתי בדיקת פרופיל הורמונלי שיצאה תקינה. המחזור שלי סדיר ואני מזהה ביוץ. בעלי ביצע בדיקות דם להורמונים שהיו תקינות ובדיקת זרע, להלן התוצאות:
נפח: 2.2
ריכוז תאי זרע: 187 מיליון
ריכוז תאי זרע בזרימה: 411 מיליון
תנועה 60 % (30% מהירה, 30% בינונית)
סה"כ תאי זרע בתנועה 246 מיליון
יש אגלוטינציה
מורפולוגיה : 5% תקינים (פתולוגים מתוכם בראש 58, צוואר 29, זנב 9)
0.5 לאוקוציטים.
קצת מודאגים לגביי האגלוטינציה והמורפולוגיה (שבבדיקה אחרת ירדה ל4% תקינים).
רופאת הנשים לא ייחסה חשיבות לאגלוטינציה ואמרה שזה לא משמעותי. כך אמר גם האורולוג ואמר שמבחינתו כל הבדיקה תקינה ורק שלח לעשות צילום אולטרסאונד שטרם בוצע.
שווה להתחיל לברר לגביי השבחה והזרעה? לקבל חוות דעת מאורולוג אחר? שנינו בני 30 דרך אגב.יש לי תחושת שהרופאים לא מייחסים מספיק חשיבות לאגלוטינציה ולמורפולוגיה גבולית שכזו. מה אתן אומרות?

לא חושבת שהאגלוטונציה מעניינת כשיש כל כך הרבה שכן בתנועה..

לגבי מרפולוגיה- 4 ומעלה זה גם תקין...
&nbsp
אבל... למרות שזה נחשב למוקדם יחסית (7 חודשים) במקומך הייתי הולכת מתישהו בחודשים הקרובים להזרעות, מנסה קודם כל הזרעות על בסיס טבעי.. ללא הורמונים (פרט לאולי אוביטרל לתיזמון הביוץ אם הרופא לא בטוח במאה אחוז מתי מבייצת). זה יעזור קצת לזרע להגיע למקומו.
&nbsp
בנוסף יש תוספי מזון שלעיתים עוזרים בשיפור מצב הזרע. בעלי לקח Q10, e400 ולארגנטין. וראינו שיפור מסויים. קחי בחשבון שהשיפור מגיע אחרי חודשיים שלוש של לקיחה רצופה.. כי הזרע של היום נוצר לפני כשלוש חודשים..
&nbsp

acka

New member
אני גם לא הייתי דואגת

אגלוטינציה יכולה להיות במגוון דרגות ולא חייבת להפריע.
הכמות הכללית של הזרע מאוד טובה, הרבה מהכמות זה זרעים בתנועה וגם המורפולוגיה טובה בסף הכל.
בכנות, הייתי מנסה בשקט בבית עוד כמה חודשים ומקווה לא להצטרך להגיע לרופא.

למעלה