עוברים שלא יתפתחו במעבדה גם לא ישיגו הריון ברחם

בטנולה

New member
עוברים שלא יתפתחו במעבדה גם לא ישיגו הריון ברחם

אחת הבנות של בר חוה כתבה לנו: "ההנחה הבסיסית היא שעוברים שלא יתפתחו במעבדה גם לא ישיגו היריון ברחם".
האם מישהי יודעת מדוע זו ההנחה הבסיסית, והאם זה נכון? אולי מישהי מכירה מחקר רלוונטי?

לא מצאתי לנכון להתעמק במחקרים בנושא

לי תמיד החזירו עוברים יום 2.
בשתיים מתוך שתיים של ההחזרות האלה נכנסתי להריון.

ההנחה הבסיסית הזו נשמעת לי מוטעית. יגידו בנות שקראו מחקרים בנושא, אולי יותר מאוחר אחפש בנט אם יש - עוברים גדלים טוב יותר ברחם.
ההנחה הבסיסית של כמה ממחלקות ה IVF "לקחת את החוק לידיים" ולקבוע הנחה כזו, שעל סמך זה מגדלים את העוברים עד ליום 5 ואז חלק לא שורדים - זו הטעות.

אפשר לנסות ולראות. אבל אסור להניח הנחות "בסיס" כאלה.

פאשון

New member
,תגדירי לא התפתחו

האם עובר בין 5 תאים ביום 3 נחשב לא התפתחו? עוברים עם שברים?
בגדול זה נכון. אם את רואה שהאיכות של העוברים ירודה, הרחם לא יעשה קסם והם פתאום יתקנו את עצמם. אבל הטווח הוא רחב והשאלה היא מה רמת העוברים.
ההנחה היא שאם יש התפתחות במעבדה - הסיכוי שהם יתפתחו גם ברחם גדול.
אם לא, כנראה שיש בעיה וגם ברחם הם לא יתפתחו.

Givonit

New member
לא מאוד מאמינה בהנחה הזו

(לא שזה משנה במה *אני* מאמינה... אבל בכל מקרה...)
בכל פעם שניסו לגדל לי בלסטו - הם לא שרדו
כל הריון שהיה לי - היה מעוברי יום 3, ולא כולם היו איכותיים.

כפי שרשמתי לך בפוסט אחר, מחקרים מראים אחרת

ההיתרון של עובר יום 5 הוא שסיכויי ההשרשה שלו גבוהים יותר.. אבל הרבה עוברים לא שורדים לשלב הזה.. אז אם את מתייחסת לסיכוי לשרוד מיום 3 ל 5+ הסיכוי להשרשה ביום 5, ביחס לסיכוי ההשרשה ביום 3, את תראי שלעובר יש סיכויי הצלחה קצת יותר גבוהים אם הוחזר ביום 5, ולא לקחת סיכון וגידלת.
מהצד השני.. בהחלט יש קורלציה גבוהה בין טיפולי החזרה רבים ביום 3 ללא השרשה לבין זה שלא מצליחים לגדל לבלסטו.. עצם זה שלבלסטו סיכויי השרשה גבוהים יותר, זה מחזק את זה.
&nbsp
ולכן.. אם היא הייתה אומרת לך "רוב הסיכויים שעובר שלא שרד במעבדה ליום 5 לא היה שורד ברחם", אז הטענה שלה בהחלט מסתדרת עם הנתונים הידועים.. אבל זה לא חד משמעי. ובהחלא יש עוברים של יום 3 ששורדים ברחם אך לא היו שורדים במעבדה (אחרת מבחינה סטטיסטית לא היו מקבלים במאמרים שפר כמות עוברים (לא פר כמות החזרות!) סיכוי גבוה יותר אם בכל ההחזרות יחזירו עובר יום 3 ולא יגדלו ויחזירו מה ששרד ליום 5).

בטנולה

New member
תודה.

קראתי גם מה שענית לי בשירשור שנצל"שתי.
תודה לכולכן על התשובות.הגענו למסקנה מכל המשתרשר שנלך על החזרת עוברים ביום שלוש
תודה

למעלה