מעדכנת ומשתפת

mor836

New member
מעדכנת ומשתפת

אז ככה...היה חשד להריון חוץ רחמי, לא ראו כלום בסונר. בטא שיחקה בטווח 300. קיבלתי מנה אחת של מטוטרקסט אבל אז התחילו הצרות. ביום רביעי לפני כמעט שבועיים שוחררתי מאישפוז, הגעתי בשישי לבדיקת דם והייתה ירידה יפה ל 197. באותו יום התחילו שלשולים קשים מאוד, חום והתייבשות אז אישפזו אותי הפנימית וקיבלתי אנטיביוטיקה, עלה חשד שמדובר בתופעת לוואי של הזריקה. את הבדיקה של היום השביעי עשיתי הפנימית ויצא 91 כך שלפחות מכיוון הזה כבר התחלתי לנשום. עד עכשיו אני בבית עם כאבי ראש חזקים כנראה מלחץ. השלשולים נרגעו אבל עדיין קיבה לא רגילה.
יום חמישי החלטתי על דעת עצמי לעשות בטא בקופה ויצא 113!! חשכו עיני...התקשרתי למחלקת נשים והרופא אמר שאבוא אליהם השבוע לעשות במעבדה שלהם את הבדיקה מחר. אני כבר באמת לא יודעת מה לעשות....אם הבטא אכן בעלייה אני בבעיה רצינית כי מטוטרקסט זה משהו שלא בטוח יוכלו לתת לי. אתן מכירות סיטואציה כזאת? מה יהיה איתי?? אני לא רוצה עוד אשפוז!!!

נונו2014

New member
כבר רציתי להגיב לך אז אבל קיוויתי שזה לא אותו מקרה.

עוד פעם אני מקווה שיסתיים אחרת אצלך.
אבל משום מה את מתארת בדיוק את מה שקרה לי לפני שנה וחצי .
אצלי נגמר בכריתת חצוצרה בניתוח חירום בגלל דימום פנימי בבטן.
היו שני עוברים אחד שידענו עליו שהתפתח עד שבוע 7 והשני היה הפתעה לא נעימה ..שהתפתח לו לאט לאט בחצוצרה .
ורק בגלל הבטא שירדה אחרי ההפלה וחזרה לעלות גילינו אותו.
כמו אצלך מתן מתוטרקסט ושחרור אחרי אשפוז של יומיים ותלונות מצידי על כאבים מוזרים ושלשולים.
ביום שהיתי אמורה לבדוק בטא לוודא ירידה .
תקפו אותי כאבי תופת .דווקא לא בבטן.
יותר באזור הגב והחזה .
ואז הגיעו כאבים בצד שהקרינו לרגל.
משום מה כל זה לא הטיס אותי למיון ..חשבתי שאלו תופעות של הזריקה .
הכאבים נעלמו .
למחרת הכל חזר וטסנו למיון
בus הראשון כבר ראו שיש דימום פנימי באגן וכלום בחצוצרות.
הימוגלובין שיורד לו ומעיד על דימום פעיל .היווה את הסיבה לניתוח .
חצוצרה ימינית הרוסה כמעט לגמרי ודימום בתוכה.
המוזר שאצלי לא מצאו בבדיקה הפתולוגית שום ממצא שהיה הריון.
הרופא שלי אז הסביר שכל מה שקרה יכול להיות סיבוך של התרופה עצמה .
כאילו היא שגרמה לחוץ רחמי להתפרץ החוצה .אגב הבטא שלי מאז הגילוי ועד ההחלטה לנתח היתה 280.שזה ערך נמוך לתסמינים שהיו לי.
אז יקירתי אני מבקשת ממך לבדוק טוב טוב .
תתאשפזי אם צריך .ותעקבי אחרי כל כאב .במיוחד כאבים שמקרינים לרגל או טוסיק או כאבי לחץ בחזה.

mor836

New member
עוד מידע

אצלי, ההריון הנוכחי, דווקא לא מטיפולים כך שהסיכוי לשניים הוא די נמוך.
לגבי השלשולים אני אושפזתי עם אבחנה של דלקת במעיים כי עשו לי סיטי בטן.
מחר אני שוב בבית חולים למעקב בטא. חוץ מכאבי ראש, עייפות ומעט אבל ממש מעט שלשול אין לי שום דבר. אני לא רוצה אישפוז סתם. יש לי 2 ילדים קטנים בבית.
בשונה ממך,עשיתי כבר פעמיים בטא שנראתה ירידה אחרי הזריקה. כשהייתי מאושפזת בגלל השלשולים עשו לי גם אולטרסאונד ולא ראו משהו מחשיד.
אני ממש מקווה שמדובר בפער בין המעבדות. לראייה, ביום שאושפזתי לקבלת הזריקה בקופה היה ערך של 409 וכעבור כמה שיותר במיון 343.
אני כבר לא יודעת מה לחשוב...מותשת

מיכל336

New member
מוזר - לי אמרו שאין בכלל תופעות לוואי לזריקה

קיבלתי אותה לפני 3 חודשים, גם הריון חוץ רחמי שלא מצאו בסונר.
גם אצלי היתה עליה פתאום, ואז הבטא נעצרה למשך כשבועיים. ואז שוב חזרה לרדת. וקיבלתי זריקה כשהבטא היתה 1500 בערך.
לקח מלא זמן עד שהתאפסה, בערך חודשיים וחצי...
השאלה היא - האם החזירו לך עובר אחד או יותר?

acka

New member
נשמע לא פשוט

מקווה שמחר כבר המצב ישתפר.
טוב שאת במעקב צמוד ואשמח לשמוע עדכון.

למעלה