הצילו.. אני על סף בכי

shira11114

New member
הצילו.. אני על סף בכי

הכל מוכן לקראת השאיבה... זקיקים, וערכי הורמונים... ורירית 3.6!!!
מה אני עושה????
פיספסתי את הסבב כאילו???

a morph

New member
את השאיבה לא פיספסת

אין מניעה לבצע את השאיבה, במידה וכל הפרמטרים הרלוונטיים תקינים - גודל זקיקים, רמות ההורמונים וכו'.
הדבר הכי גרוע שיכול לקרות זה, אם הרירית עדיין תהיה דקה מדי, שאולי יחליטו לא לעשות החזרה בינתיים אלא להקפיא, ולהחזיר מוקפאים אחרי הכנה טובה של הרירית.
מה מצב הרירית אצלך בדרך כלל, לאיזה עובי היא מגיעה לקראת הביוץ?
יש נשים שהרירית אצלן דקה ולא כל כך מגיבה לטיפולים, מצד שני יש כאלה שהרירית דקה אבל כן מגיבה היטב לטיפול באסטרופם, למשל, ומצד שלישי יש גם כאלה שאצלן היא דקה ונשארת דקה ועדיין נקלטות להריון.
אני אישית מכירה אישית מישהי שנקלטה עם תאומים בסבב מוקפאים עם רירית 5, אז עוד לא אבדה תקוותנו.

shira11114

New member
אני לא ממש יודעת... זאת פעם ראשונה

יש לי שחלות פוליציסטיות ואני לא מבייצת אז אני לא יודעת מה עובי הרירית שלי בד"כ :(
אוף רציתי לסיים עם הסבב הזה כמה שיותר מהר ופתאום זה מתרחק ממני...

תודה על התגובה בכל מקרה :)

למה להתחיל ישר בשאיבות? למה לא איקקלומין ומעקב זקיקים?

גם אני עם שחלות פוליציסטיות (מחזורים כל 9-12 חודשים לפני שהייתי על גלולות למשך כמעט עשור). מדברייך עולה שאת בתחילת טיפולים (לא עשית יותר מדי מעקבי זקיקים, לפי חוסר הידיעה שלך על עובי הרירית), וישר עברו איתך לשאיבות והחזרות ושאר ירקות... ואני תוהה למה...
הטיפול שעשיתי היה נטילת כדורי איקקלומין לחמישה ימים (בלי שום קשר ליום המחזור, שהרי הוא לא הגיע מהפסקת הגלולות חצי שנה קודם לתחילת הטיפול), מעקב זקיקים ורירית מיום 10-12, ובדיקות דם כל יומיים. במהלך האולטרסאונדים ראו רירית דקה מאוד. עשיתי דיקור אצל מדקרת מומחית, והקפדתי על תזונה לפוליציסטיות (שמקבילה לתזונה לסוכרתיים), עם תוספים לבניית דם (סלק, כדאי גם כוסברה אבל אני שונאת...
אחרי שלושה וחצי סבבים (בחצי לא היה ביוץ), נקלטתי. לקחתי תמיכת אנדומטרין, והיום אני אמא לבת שנה ושבעה חודשים מתוקה. ודרך אגב, בחודש בו נקלטתי הרירית הייתה 5. כמעט לא היה סיכוי, ואפילו אני הופתעתי מהבטא החיובית.
&nbsp
קצת מידע: את הטיפולים עשיתי במכבי בירושלים (אגריפס) אצל פרופ' מרגליות, ועם אחיות הפוריות המ-ד-ה-י-מ-ו-ת שלהם.
&nbsp
בלי קשר, ואם זה עוזר, עכשיו אני בשבוע 6 בהיריון ספונטני...

השואלת14

New member
לסיים שאיבה זה גם הרבה

קורה שהרירית מתכווצת לה אז לצורך ההחזרה הרופא
בטח יכין אותך כדי לא לקחת סיכון. אסטרופם למשל גורם לעיבוי הרירית
אז אל תתבאסי, סיימי בשלום עם השאיבה ומקסימום ההחזרה תהיה בעוד
חודש/חודשיים.
הכל לטובה...

השואלת14

New member
חס וכרפס! להיפך, התכוונתי לעודד

מה שבטוח זה להחזיר כשהרירית מכובדת מאשר צ'יקמוקית

malina83

New member
רירית סרבנית

גם אני ( ככל הנראה, אין סימפטומים קלאסיים) פוליציסטית , ללא ביוץ קבוע והבעיה העיקרית שלי היא הרירית. תאוריה שלי ( לא משהו שרופאים אמרו לי) היא שהרירית לא ״מספיקה״ אחרי הזקיקים שבגלל הפוליציסטיות גדלים מאוד מהר. אצלי היא לא מגיבה לאסטרופם ודומיהם אבל זה משפר אצל רוב הבנות. ניתן גם לנסות מדבקות אוורל. בשאיבה ראשונה החזירו לי על רירית 5. לא נקלט. בשאיבה שניה גם משהו דומה אבל גם העוברים היו לא משהו. קשה לי לעודד עוד פרט לעובדה שאולי אצלך הסיפור יהיה שונה. ניתן גם לתת גונל במינון נמוך והאסטרוגן מהזקיקים בונה את רירית.
מה יה המצב בהזרעות? לרוב בהפריות ההורמונים יותר גבוהים ולכן גם הרירית צפויה לגדול יותר.

אחותי היקרה הכל טוב

מה שחשוב זה השאיבה
אח"כ אפשר להקפיא
יש גישה היום שאומרת freeze it all
ולפי הגישה הזו מחזירים רק מוקפאים על מחזור טבעי
נתמודד עם כל דבר בעיתו
קודם כל שאיבה ראשונה מוצלחת, פוריה וקלה
להביא גרביים חמות לאחרי ההרדמה, כריך ובקבוק שתיה
ולבקש מהאחיות תה חמים

malina83

New member
פספסת שאין לה מחזור טבעי סדיר

וגם אין בכלל ביוצים

על אחת כמה וכמה

יש זקיקים? זה מצוין
במחזור של ההחזרה יכולו להמתמקד ברירית ומכסימום, אם נחשוב יצירתי, לעשות הזרעה של הזקיק שיהיה באופן טבעי, אם יהיה בע"ה, ולהחזיר את המוקפאים
נראה לי נכון לגשת לזה: בעיה- בעיה בתורה
קודם כל לעבור את השאיבה ושיהיו בע"ה הפריות יפות וקטנים יפים :)
אם יחליטו לא להחזיר הפעם- החזרה בסייקל הבא
הלוואי והיינו במסלול של ריצות קצרות, אבל אנחנו במסלול עם כמה הקפות בד"כ
ואם יש זקיקים, אז זה כבר משמח בשבילה מאד

הגישה החדשה הזו אומרת

שכל ההורמונים של השאיבות מפריעים להחזרות
אז אולי זה לטובה?
מי יודע?

למעלה