החזרה

michali310

New member
החזרה

תמיד לאחר ההחזרה הייתי מרגישה כאבים בבטן, תחושות כאלה מוזרות. הרופא אמר לי שזה העובר מנסה להשתרש. הפעם הוחזר לי עובר מושלם שהתחלק ל-8 תאים והנה אני לא מרגישה שום תחושות בכלל, כאילו אין כלום בבטן. האם זה בגלל שלא נחתי במיטה אחרי ההחזרה אז העובר נפל?
תמיד הייתי הולכת לישון אחרי ההחזרה והפעם הזאת עבדתי על המחשב ואחרי זה בישלתי משהו. יכול להיות מקרה שהעובר נופל?

שירןג7

New member
מה פתאום

רוב הסיכויים, ששום דבר שתעשי לא משפיע על העובר הזה. אולי אם תנסי לבנות בניין או משהו.. בתור אחת שהיו לה 2 הריונות אני יכולה לספר לך שפעם אחת הרגשתי ממש כאבי מחזור וגם היה דימום ופעם אחת לא הרגשתי כלום... 2 ההריונות האלו הסתיימו אבל זה לא קשור. אגב את ההריון השני שום דבר לא הצליח להפיל רק גרידה. הרמתי כבד עבדתי קשה מה לא עשיתי.. וכלום לא קרה. בקיצור יכול להיות שתרגישי משהו יכול להיות שלא אפילו עד סוף ההריון. שיהיה בהצלחה.

אני תמיד אחרי החזרות הייתי הולכת לקניות

ובשתיהן העובר השתרש והיה הריון.
הראשון לא החזיק מעמד לצערי - אבל גם לא נפל אלא הפסיק הדופק בשבוע 13.
העובר השני ברוך ה' חי ובועט כבר יותר מ 26 שבועות.

מייד אחרי ההחזרה נהגתי מהרצליה לרמת גן, הלכתי לקניות בסופר.. לא סחבתי ארגזים אלא קצת שקיות. ו... עשיתי הליכות.
בהריון הזה, עד שקיבלתי צירים מוקדמים ונהייתי בטטת כורסא.

לא קשור בכלל למה עשית או לא עשית. אגב, תזוזות משפרות את זרימת הדם אז אולי אפילו עשית טוב.
לא קשור לאם העובר ישתרש או לא.

michali310

New member
תודה לכן

מקווה בעזרת ה' שתהיה לי שנה טובה ושאתבשר בשורות טובות.
השאלה אם אחרי ההחזרה הרגשתן תחושות בבטן או לא? אני תמיד הייתי מרגישה ועכשיו לא מרגישה כלום.

ממש לא

הרופא לא היה אופטימי בהחזרה הראשונה. היה עובר אחד (בדיעבד התברר שהיה דרגה 2), וזו שאיבה ראשונה לאישה בת 36.5
ונקלט.
השאיבה השניה הייתה אחרי הגרידה. לא האמנתי שניסים קורים פעמיים, אבל הנס הזה בועט לי בתוך הבטן עד היום.

רר2011

New member
חלק מהתחושות נובעות מההורמונים שלוקחים

אני גם חיפשתי סימנים והרגשות אחרי ההחזרה (למרות שידעתי שזה לא אומר כלום לכאן או לכאן ) אז אני מבינה את הרצון לדעת .
אבל האמת שאי אפשר לדעת. גם לאישה בהריון ספונטני לא תמיד יהיו סימנים. הסימנים למחזור ולהריון יכולים להיות דומים. ואפילו לאותה אישה בהריונות שונים יכולים להיות סימנים שונים.
ובפרט אם לוקחים הורמונים לפני/לתמיכה שמשפיעים על המערכת.
&nbsp
אני חייבת להגיד שכל המידע הזה לא עזר לי לא לחפש סימנים וגם אני חשבתי אותן מחשבות .
מאחלת לך בשורות טובות לשנה החדשה

michali310

New member
אני מדברת על הימים בין ההחזרה להשרשה

אלו ימים שתמיד הייתי מרגישה בהם תנועה בבטן, לחץ מסויים. הרופא אמר לי שזה קורה כי העובר מנסה להשתרש. אבל עכשיו אני לא מרגישה כלום, ממש כלום וזה מאד מוזר, תחושה כאילו העובר נעלם מהרחם.

נשמע לי הסבר ממש הזוי לתסמינים שבכלל אופיניים לתמיכה

ובכל מקרה.. לגבי זה שלא שכבת-
א. מחקרים מראים שלשכיבה ומנוחה אחרי החזרה אין היתרון.
ב. דווקא יש אשכולה שטוענת שבמנח רחם רגיל (לא רחם אחורי) ישיבה יותר טובה משכיבה.
&nbsp
בלי קשר, אם לא בדקת ערכי תמיכה ממליצה לבדוק (ממליצה תמיד אחרי החזרה.. בךי קשר למה שסיפרת)

michali310

New member
מה הכוונה ערכי תמיכה?

לבדוק רמת פרוגסטרון ואסטרדיול?
אני מקבלת 3 נרות אנדומטרין ו3 פרוגינובה.

michali310

New member
בדיקות

אוקי את בודקת ערכים
ואם זה נמוך את מודיעה לרופא
והוא משנה לך בהתאם?
הרופא שלי לא שלח אותי לבדוק ערכים
לא יודעת אם הוא יאהב את זה שאני
בודקת

אם את רואה שנמוך באופן חריג (מוזמנת לרשום פה ערכים ונגיד לך)

מה אכפת לך מה הרופא אוהב או לא אוהב?? העיקר להציל את הטיפול ולתת סיכוי הכי גבוה שניתן לעוברים..
אם מדובר בערך גבוה או על הגבול.. אינך חייבת ליידע אותו בבדיקות.
&nbsp

רר2011

New member
לא תמיד מרגישים את ההשתרשות

העובר ממש ממש קטן וההשתרשות היא לא פעולה כזו מסיבית שבהכרח תרגישי אותה.
יש נשים שבכלל לא מרגישות כלום - לא בהשתרשות, ולא בתחילת הריון ואפילו לא בכל השליש הראשון.
&nbsp
אני מקווה שהעובר שלך משתרש לו ברחם בשקט, בלי להפריע לאמא

&nbsp

michali310

New member
אני מקווה

כי כבר הייתי בהריון מ-ivf לפני שנה ואני יודעת מה מרגישים כשנקלטים

למעלה