פרופיל הורמונלי יום 5 למחזור

פרופיל הורמונלי יום 5 למחזור

היי בנות בוקר טוב. אשמח לדעת האם הפרופיל ההורמולי שלי תקין. עשיתי אותו ביום החמישי למחזור: E2 292.58 FSH 10.12 פרוגסטרון 0.60

פאשון

New member
זה לא פרופיל הורמונלי מלא

חסר LH למשל. היחס עם הFSH חשוב.
בעיקרון האסטרדיול שלך גבוה וגם הFSH שיכולים להעיד על רזרבה נמוכה יחסית אבל עדיין, המספרים לא מאוד גבוהים. השאלה היא גם באיזה שלה את בטיפול - הזרעות? IVF? זה גם נתון חשוב בשביל מה הפרופיל.

מאוחדת ביקשו לאישור חדש

זה מה שביקשו ממני מקופת חולים מאוחדת על מנת לאשר לי טיפול חדש. יום 5 למחזור.

השואלת14

New member
פרופיל עושים ביום 2-3 למחזור

אני לא יודעת מה ההסבר המדעי אבל רופאים מדגישים את זה
כך שיש מצב שביום החמישי הנתונים לא מדוייקים..

michali310

New member
פרופיל הורמונלי עושים בין היום ה-3-5 למחזור

כך שהבדיקה שלה תקינה.
ה-FSH שלך סביר אבל בגבול העליון, עד 10 זה תקין.
במכבי למשל מאשרים טיפולים עד FSH 19

פאשון

New member
רזרבה נמוכה

זה אומר באופן מפושט, שכאילו לשחלה שלך קשה לייצר הרבה ביציות בסבב. כלומר התגובה השחלתית נמוכה כי מספר הביציות מתחיל להתמעט.
חשוב להדגיש - זה לא אומר דבר וחצי דבר על האיכות שלהן. את יכולה לעבור טיפול עם מספר ביציות מועט אבל לקבל עוברים איכותיים שיהפכו אותך לאימא.
זה מאוד חשוב, כפי שכתבתי לך קודם, אם את בהזרעות או בIVF, כי יש לזה משמעות מבחינה של רזרבה שחלתית. בהזרעות אולי יהיה יותר קשה לייצר זקיקים. בIVF, גם ככה מקבלים רמת הורמונים גבוהה וגם ניתן לדעת מה מצב הביציות מעבר למספר שלהם ולכן עם רזרבה שחלתית נמוכה לפעמים כדאי לעבור ישירות לIVF. אבל שוב - את עשית את הפרופיל ביום 5. אין פה LH, הפרופיל חסר. לא יודעת מה מנסים להסיק ממנו. אני לא רופאה אז קטונתי...

רזרבה שחלתית

צודקות כי באמת בהפריות לאחרונה אני לא מייצרת יותר מביצית אחת או שתיים. מה ניתן לעשות? יש איזה טיפול או משהו אשמח לדעת?

למעלה