מתי מפנים לבירור מעמיק לקרישיות דם יתר (טרמבופוליה)?טוליתי..

מתי מפנים לבירור מעמיק לקרישיות דם יתר (טרמבופוליה)?טוליתי..

בדיקות ההורמונליות והכלליות שעשיתי - התוצאות היו תקינות...והרי יש שם איזה בדיקה או שתיים של קרישיות דם.. אבל זה לא הבירור המעמיק (נראה לי זה ה IPT...לא?)
עשיתי בדיקת קריוטיפ שיצאה תקינה, והמלצת היועצת הגנטית היתה לעשות בירור לקרישיות יתר.... השאלה אם באמת צריך לעשות עם זה משהו או בגלל שהתוצאות של הבדיקות שעשיתי בעבר היו תקינות אין בזה ממש היגיון.

ברקע- 4 שנים טיפולים שהתחילו בגלל בעיית פוריות אצל בעלי (אזוספרמיה) ומאז שעברתי לבר חווה לפני כחצי שנה הוא חושד שיש לי בעיית איכות בביציות (למרות שמבחוץ הן נראות בסדר גמור ואין בעיה ברזרבה השחלתית...).

אשמח לדעתכן...

רר2011

New member
אין קשר בין הבדיקות

הבדיקות שעושים בשוטף לתיפקודי קרישה לא קשורות לבדיקות קרישיות יתר ששלחו אותך.
הבדיקות לקרישיות יתר חלקן גנטיות - כלומר מגלות גנים לא תקינים שמשפיעים על מנגנון האישיות ויכוחים להפריע בקליטת ונשיאת הריון תקין. במיוחד בנוכחות הורמונים בטיפולי פוריות.
אני הייתי עושה את הבדיקות. אפילו באופן פרטי (זה עולה כמו מאות שקלים).
חבל על הטיפולים שאת עושה ,אם יש בעית קרישיות שמשפיעה על הקליטה ובגלל זה לא תוכלי להקלט.
ועוד שמדובר באזופרמיה - שאני מניחה שדורשת פרוצדורה מיוחדת גם להשגת הזרע לטיפול.
קטונתי מלחלוק על מי שנחשב המומחה הגדול בטיפולי פוריות. אבל אני יודעת שברגע שלא מצליחים ולא יודעים למה - ישר מאשימים את הביציות של האישה. לא יודעת אם זה תמיד נכון.
אני הייתי הולכת לכיוון של בדיקות קרישיות ואולי תוספי מזון שעוזרים במקרה של ביציות בתור דבר ראשון.

יש לה הפנייה מגנטיקאי.. אז היא לא צריכה לעשות בפרטי

במידה והלכה אל היעוץ של הקופה שלה/ מישהו שהקופה עובד איתו.
&nbsp
לא רואה שום סיבה לא לעשות.. סהכ כמה מבחנות דם.

רר2011

New member

טוליתי

New member
קראת לי, אז באתי

בת כמה את?
מדוע יש חשד לבעיה באיכות הביציות?
האם ניסית פרדניזון תוך כדי סטימולציה?
תעני, ואנסה לעזור

היי...עונה...

הי טוליתי
אני בת 30
ניסינו כמה סבבים עם פרדינזון ....
וכמובן שעם coq10 , אומגה , פרנטל, לארגינין וכו וכו....

יש חשד לבעיית ביציות כי...

ניסינו פעמיים להפרות חצי מהביציות עם זרע תורם...והעוברים יצאו גרועים...אפילו יותר מהעוברים שיצאו באותו סבב עם הזרע של בעלי....
לכן בר חווה חושב שיש לי בעיית איכות בביציות...
הוא אומר שזה מוכיח מעל לכל ספק שגורם הזרע הוא בעייתי במקרה שלנו,אך גורם הביציות בעייתי יותר....
אולי עוד דברים שיכולים לתת רקע /עוד מידע:
יש לי רזרבה שחלתית גבוהה...מגיבה טוב להורמונים...כמות יפה של ביציות....
צילום רחם והיסטרוסקיה אבחנתית תקינות לחלוטין
עשינו 10 סבבי ivf ,
4 שנות טיפולים :(

מה עוד....?
כל פיסת מידע תוכל לעזור פה... לא בא לי להרים ידיים...

פאשון

New member
היי לך!

אני וכרת שאת גרה בצפון...זוכרת נכון? אם כן, אני יכולה להפנות אותך להמטולוג בכללית שיכול לתת לך את הבדיקות הרלוונטיות - קןראים לו ישראל גביש והוא רופא בכיר בהעמק ומקבל כעצמאי בקרית ביאליק.
או שאת יכולה לעשות את הבדיקות באופן פרטי לחלוטין ברמבם. נדמה לי שזה עולה 1500.
אני מסכימה עם רר, שכשמשהו אל עובד, מאשימים את הביציוית של האישה. לא יודעת אם זה נכון תמיד. גם אצלי אומרים שזה עניין של ביציות. במקום שאני נמצאת היום, אני מתחילה לפקפק בעניין.
אני יכולה לומר לך מה עשיתי בפרוטוקול האחרון שהביא להריון (שנפל אבל לדעתי לא בגלל איכות הביציות כמו שבר חווה טוען): פרדניזון מתחילת הסטימולציה+אספירין בפרוטקול ארוך (כלומר דקא עד השאיבה). אצלי התגלתה בעית סוכר ובלוטת התריס - אז גם לזה קבלתי טיפול. אני חשבת שאלו גורמים משמעותיים שצריך לבדוק גם ואצלי הם התגלו לגמרי במקרה ובזכות העירנות שלי.
ולגבי בעית זרע - ניסית מיון ברטוב?
תכתבי מה עשיתם עד היום וננסה לעזור.

יפה על הזיכרון פאשון!!!

דר ישראל גביש מקבל גם דרך כללית?
פשוט צריך הפניה מהמטולוג ? איפה אפשר לעשות את הבדיקות? יש לך טלפון של מעבדה?

אנחנו בכל סבב הולכים לברטוב או mfc
וניסינו כבר כמה סבבים עם פרדינזון....

ונגיד שיש לי בעיה קרישיות..... איך מתמודדים עם זה? מה צריך לקחת ? קלקסן? או שאני מערבבת דברים....

אוף כל פעם יש משהו חדש... מתי כבר יגיע הסוף של זה?????

פאשון

New member

ישראל גביש הוא הרופא משפחה שלי בכללית. העניין הוא שהוא גם המטולוג בכיר ולכן אני הולכת אליו. אני מקבלת 2 רופאים ביחד:)
לקרישיות לוקחים קלקסן. לגבי המינון - את תתייצעי רק עם קופרמינץ. לא הייתי שואלת אף אחד אחר.
אני אתמול הייתי אצל שני רופאים - קופרמינץ ופרופ' מאירוב. שניהם אמרו שהמינון של הסטרואידים משמעותי. מאירוב גם טען שיש הבדל בין פרדניזון לבין דקסאמתזון. השאלה היא למה את לקחת סטרואידים?
אני ממש מבינה את התסכול. הביקור אצל מאירוב הכניס אותי ליותר לבלבול. כל פעם יש משהו חדש וזה יכול לייאש מצד אחד. מצד שני - תנסי לחשוב איך את עושה את הכל ועונה על כל הבעיות שצצות כדי להיות אימא:)

אגב, אם בא לך להתקשקש יותר, תשלחי לי בפרטי את הטלפון שלך.

למעלה