חדשה בפורום וצריכה עזרה- בדיקות זרע לא תקינות

יעל326

New member
חדשה בפורום וצריכה עזרה- בדיקות זרע לא תקינות

שלום לכולם,
אנחנו בני 32 מנסים להרות שנה וחצי. התחלנו לפני כמה חודשים בדיקות מקיפות למה אנחנו לא מצליחים. אצלי הכל יצא תקין עד כה.
אצל בעלי נתגלתה בעיה בבדיקת זרע שלאחר סרכוז נמצא תא זרע בודד בתנועה חלשה. נשלח לבדיקה חוזרת שבה לא נמצאו תאים בכלל.
אנחנו מאוד לחוצים מהתוצאות, לא מבינים ככ מה זה אומר ומה המשך הדרך... כמובן שעד עכשיו, שנה וחצי, אנחנו לא דיברנו עם אף אחד על הניסיונות ומה שעובר עלינו ואני מרגישה שאני עומדת להשבר.
מישהי שעברה משהו דומה יכולה להסביר לי מה עושים מכאן? אם יש בכלל תקווה?
אני מרגישה נורא מיואשת...

בלונזית

New member
מבינה את הלחץ

לצערי אני לא ממש מבינה בתחום הזרע בהמשך יכנסו בנות שמבינות ובטוחה שתקבלי מענה

אמאלוסי

New member
הייתם אצל אורולוג מומחה ?

שמות שאני מכירה - דר' שי שפי (מקבל גם דרך מכבי), דר' מג'ר.

יעל326

New member
תוצאה של א.ס

הוא עשה א.ס אשכים. שם רשום וריקוצלה בינונית.... אנחנו מטופלים על ידי רופא פוריות דרך הכללית. לא ראיתי מומחה באופן פרטי...

חשוב ללכת לאורולוג מומחה פריון הגבר להתייעצות

בכל קופה יש כאלה.. לפעמים נדרש ליסוע לעיר אחרת לייעוץ. אך זה חובה! אורולוג רגיל או רופא פריון נשים לא יידע להגיד לכם אם ניתוח וריקוצלה יעזור או לא מבלי לבדוק את בעלך.
&nbsp
הגב.. למיטב ידעתי בהרבה מקרים כאלה של רמה בינונית אכן מנתחים.. אחרי הניתוח בתקווה הזרע תקין ולא נדרש ivf.
במקרים מסויימים ההצלחה היא רק חלקית ונדרש גם וגם. מקווה שזה לא המקרה.
&nbsp
בכל מקרה.. לא לסמוך על רופא פריון נשים שיתן לכם טיפול מתאים, זה לא תחום העיסוק שלו.. אם תגיעו ישלחו אתכם ל ivf גם אם המצב של בעלך בר טיפול...
&nbsp
בהצלחה

יעל326

New member
המלצה על אורולוג

תודה! את יודעת אם צריך הפניה כדי להגיע לאורולוג דרך הקופה? או פשוט לקבוע תור עצמאית?

אמאלוסי

New member
...

צריך הפניה או לא - זה יגידו לך בעת קביעת תור. אבל תלכו רק למישהו שיש לו תת התמחות פריון הגבר, אחרת זה בזבוז זמן.
ראיתי שבבילינסון יש יחדה לפריון הגבר.
או שאולי עדיף ללכת לאחד הרופאים המומחים פרטי ולקבל החזר דרך מושלם.

תרצלה

New member
לא אורולוג, אנדרולוג

ממליצה ללכת לאנדרולוג - אורולוג שמתמחה בפריון הגבר.
אין הרבה בארץ, אבל זה חשוב מספיק כדי להתעקש על מומחה.
&nbsp
אנחנו היינו אצל אצל ד"ר רענן טל אחרי שגילינו שהמורפולוגיה 2%. רופא מעולה, אני ממליצה מאד!
הלכנו באופן פרטי וקיבלנו החזר כמעט מלא מהביטוח הפרטי. אני חושבת שהוא עובד גם עם חלק מהקופות. אם הולכים פרטי, כדי לקבל החזר מהביטוח, חשוב שיהיה כתוב בסיכום הפגישה שזה בקשר להתייעצות (או מקסימום: התייעצות בקשר לווריקוצלה). כלומר הכיסוי הביטוחי צריך להיות ביחס לגבר, וגם הפירוט. (שלא יהיה כתוב שזה במסגרת טיפולי פריון או משהו כזה).
&nbsp
הוא גם לא שולח לניתוח סתם (למרות שקיבל אותנו פרטי!). למרות וריקוצלה דרגה 3, הוא אמר שעם 2% ומספרים מוחלטים יחסית בסדר יש עם מה לעבוד, ורק צריך לעשות בדיקת זרע פעם בשנה כדי לוודא שזה לא מחמיר. אם יחמיר, אפשר לשקול ניתוח. אם לא, לטענתו אין צורך לנתח.
&nbsp

gingit14

New member
ד"ר רענן טל מקבל במרפאה לפוריות הגבר ברמב"ם

מצטרפת להמלצות. כדאי לפנות לאורלוג המתמחה בפוריות הגבר.
ד"ר רענן טל מקבל ברמב"ם.
https://www.rambam.org.il/departmen...roaorology/MaleInfertility/Pages/default.aspx
הוא מאוד מקצועי ומסביר בבהירות על המצב ודרכי טיפול.
אנחנו בקופ"ח כללית ופגישת ייעוץ עלתה 120 ש"ח בערך. אם יש טופס 17 זה ללא עלות. אבל - תור יכול לקחת חודשיים-שלושה. כשמתקשרים לקבוע תור ממליצה ללחוץ עליהם לקבל תאריך יותר קרוב.
במרכז יש את ד"ר שפי וד"ר מדג'ר.
כדאי שבעלך יעשה גם פרופיל הורמונלי בבדיקת דם לוודא שהכל תקין.
שיהיה בהצלחה ובשורות טובות בקרוב

.לגבי בדיקות זרע ודרכי טיפול

היי יעל, מה שלומך?
אני מבינה שזה קצת מזעזע את העולם שלך לגלות את מה שגיליתם.
ממליצה מאד לדלג על אורולוג רגיל מקופת חולים. המקרה שלכם מצריך מומחה ממש.
יש כמה כאלה. אנחנו פנינו לד"ר שי שפי, יש כאלה שפנו לד"ר רענן טל, ד"ר מדג'ר.. לרופאים הללו יש התמחות גבוהה יותר בפוריות הגבר שנקראת אנדרולוגיה.
עם כל הכבוד לאורולוגים של קופת חולים, אתם צריכים יותר מזה עכשיו.

זה אכן עולה לא מעט אבל אפשר לקבל החזרים מקופת חולים על חלק מהייעוצים הפרטיים. אצלנו ד"ר שי שפי שלח אותנו לא.ס אשכים מיוחד ולהקפאת זרע בבנק הזרע בתל השומר, שם לדבריו יש את הדו"ח המפורט ביותר.

המצב אצלנו שונה כי לבעלי יש ירידה בכל הפרמטרים אבל עדיין יש זרע. אז במצב שלכם בכלל הייתי פועלת עם כל התותחים הכבדים בתחום.
אם יש וריקוצלה בינונית שניתוח יביא לשיפור, יגידו לכם את זה. גם אם תצטרכו הפריות אבל הזרע יהיה טוב יותר - ובכלל יהיה יותר זרע - זה עדיף תמיד על המצב הנוכחי.

קחו את הזמן לעכל את הדברים, קבעו פגישה אצל אחד המובילים בתחום ולכו על פי ההמלצות שלו.

מחזיקה לך אצבעות ושום דבר הוא לא סוף העולם.

חלק מהמומחים שרשמת מקבלים גם בקופות החולים השונות

או לפחות בעבר.
אך כנראה תורים ארוכים אז בהחלט כדאי לשקול פרטי כדי לא לבזבז זמן. אך למי שאין אופציה לכך, כדאי לברר מי מהמומחים הנל מקבל בקופה.

לכל רופא יש קופה אחת שהוא עובד בה

לא יודעת אם במצב של אפס זרע או קרוב לזה הייתי מחכה לתור מהקופה.
אבל גם אם לא, יש החזרים מכל הקופות.

אישית הייתי מוכנה לשלם לד"ר שפי 1200 ש"ח (וכך עשינו) כדי לא לבזבז את הזמן ולפחות להשיג הריון ראשון שיסתיים בידיים מלאות.
ככה אמר לנו יועץ רפואי.

כמובן שניתן לבחור לעשות הכל במסלול ציבורי ולחכות או ללכת לרופא אחר שכן מקבל. אבל אישית לא הייתי ממליצה על זה (כתוב על הניק הגיל 32).

patient zero

New member
היי יקרה שלי, שולחת חיבוק ענק

אנחנו בסיפור דומה לחלוטין. זה שוק טוטאלי, את מרגישה שהשמיים נפלו לך על הראש והקרקע נשמטת מתחת לרגלייך.
דבר ראשון- חיבוק חזק לך ולבעלך.
המצב שאת מתארת נקרא אזוספרמיה - העדר תאי זרע בזרמה.
&nbsp
אלו השלבים של מה שעליך לעשות מעכשיו:
1. דחוף דחוף לפנות לאורולוג מומחה בפוריות הגבר. יש כמה בודדים בארץ. אנחנו ממליצים בחום על ד"ר רענן טל. אזוספרמיה זה לא צחוק, צריך ללכת רק למומחים.
הרופא ישלח אתכם לבדיקות כדי לאבחן את זה - אולטרהסאונד, היסטוריה רפואית, בדיקות דם, בדיקות הורמונליות וכו'.
צריך להבין דבר ראשון מה הסיבה.
2. יש 2 מעבדות לחיפוש זרע נדיר בארץ - MFC בראשל"צ ומעבדת ברטוב בפתח תקווה. הייחודיות שלהם זה שיש להם מכשור ושיטות מתקדמות יותר והם מוצאים זרעים בודדים או כמויות זרעים שבבדיקות במעבדות אחרות לא מוצאים (מיקרוסקופ יותר גדול וכו').
הייתי ממליצה מיידית לפנות לאחד מהם ולעשות חיפוש זרע נדיר ובמידה ומוצאים לכם - לבקש להקפיא להקפיא להקפיא!!!
זה יכול לחסוך לכם המון כסף וטרחה בעתיד.
3. גם אם לא מוצאים זרע במעבדות הללו וגם אם אין סיבה הגיונית להיעדר הזרע - זו לא גזירת גורל ויש ניתוחים של שאיבת זרע ישירות מהאשכים עם סיכויי הצלחה מעולים. יש עוד המון תקווה.
4. עצה הכי חשובה - להתחיל לדבר עם אנשים על מה שעובר עליכם. זה משבר ענקי לכל דבר, ואתם צריכים את כל התמיכה שאתם יכולים לגייס. אני יודעת כמה זה קשה 'לצאת מהארון', זה תהליך ארוך וכאוב אבל מבטיחה לכם שככל שתרגישו שאתם פחות לבד בזה, תוכלו יותר להיות מכווננים להצלחה.
&nbsp
אני פה גם במסרים אישיים ומחזקת אותך ואת הבעל.

patient zero

New member
לנו קרה נס ענק

כבר היינו מוכנים לניתוח מיקרוטסה, הגשנו את הטפסים לתביעה מהביטוח ובעלי רצה שנתחיל הכי מהר שאפשר. שניה לפני הזריקה הראשונה ביקשתי ממנו לחכות לחודש הבא, בגלל תחושת בטן (נימקתי שחודש אוגוסט זה חודש עם אנרגיות של תשעה באב וימים נוראים ומה לא, בפועל פשוט הרגיש לי לא נכון). באותו הזמן הוא היה לקראת סיום של אנטיביוטיקה שלקח במשך 3 שבועות (בתרבית אצל ברטוב נמצאו מלא חיידקים).
&nbsp
בבדיקה רגילה שעשה אחרי האנטיביוטיקה ראו 'בודדים בתנועה'. הטסתי אותו לברטוב ומצאו שם 27 אלף (!!!!) בתנועה. מפאקינג אפס מוחלט. הקפיאו לנו והקפאנו עוד מנה פחות מוצלחת גם בMFC. אז יש לנו גיבוי ונחסך הניתוח והתחלתי את הסבב לפני שבוע

&nbsp

איזה יופי !!!!! אז אולי באמת רוב הבעיה אצלו נגרמה מזיהום?

שיהיה המון הצלחה !!
&nbsp
אגב, תתעקשי גם לקחת אנטיביוטיקה.. אם לא לקחת. רופאים נוטים לזלזל אך לעיתים יש זיהום אצל האישה שלא רואים בתרבית משטח/שתן אך זה כן יכול להפריע להיכנס להריון..

יעל326

New member
תודה על החיזוק

תודה רבה על החיזוקים! אני באמת מרגישה שאנחנו קצת תלוים באוויר.
היינו הבוקר אצל הרופא שהפנה את בעלי לבדיקות גנטיות. הוא אמר שהוריקוצלה היא לא חמורה ולא אמורה למעשה להביא למצב שבו רק זרעים בודדים נמצאים בבדיקה.
הוא אמר שלאחר הבדיקות הגנטיות ככל הנראה אם הכל תקין ישלח את בעלי לביופסיה של האשך. ואמר שכדאי להכין אותי כבר שכן אם יימצאו זרעונים בביופסיה יעשו ישר ivf.
אני לא בטוחה מה זה אומר לגבי או לגבינו.
אנחנו בני 32, נסיון להריון ראשון. שנינו אנשים בריאים בלי בעיות קודמות גם לא היסטוריה של טיפולי פוריות במשפחה (בעלי לא עבר שום ניתוח מעולם).
אני יודעת שיש המתנה מאוד ארוכה לרופאים פרטיים וכן שוקלים לקבוע תור, פשוט לא בטוחים שבמצב כמו שלנו זה יועיל- אם צריך ivf ישר..?
לא הציעו לנו ולא דיברו איתנו על ניתוח אצל בעלי נכון לעכשיו, שיכול להועיל. אלה ניתוחים שנעשים רק באופן פרטי?
תודה רבה על התשובות. זה נורא מחזק אותי האפשרות לכתוב עם מישהו שמבין על מה אני מדברת. שנינו די תלוים באויר, לא יודעים לקראת מה הולכים, ועדיין נורא קשה לנו לדבר על זה.

למעלה