תגידו יש קשר בין וסת חלשה לקרישיות?

תגידו יש קשר בין וסת חלשה לקרישיות?

הוסתות חלשות מאוד.. בקושי יש דימומים.. אולי יום אחד של דימום משמעותי, יתר הימים סוג של הכתמות / פירורים (סורי על התיאורים) כאבי יש (!), זה לא פוסח עליי.. שתבינו שאני הולכת עם תחתוניות אין לי צורך בטמפונים / תחבושות.. סתם תוהה אם יש מצב שזה יכול להעיד על בעיה כלשהי / קרישיות? פעם קודם שקיבלתי ואז גילנו שבייצתי מוקדם הרופא חשש שאולי התחלנו טיפול על משהו שחשבתי שהוא וסת אבל זה היה סתם הכתמות אבל עכשיו אחרי שבועיים של גלולות קיבלתי וסת וגם בקושי יש משהו.. זה לא משהו חדש.. כבר כמה שנים שאני רק עם תחתוניות בזמן הוסת.. מה אתן אומרות?

לא ממש

היו לי 6 שנים של מה שאת מתארת. שלא היה לי צורך בתחבושות...
היו לי גם לפעמים וסתות כאלה שנמשכו 3 שבועות של הכתמות ובסופן הלכתי לרופא נשים, לקחתי ארגסט ואז הכל נזרק החוצה. בערך 5-6 פעמים כאלה בתקופה הזו.

אני עד היום מאשימה את גלולת היסמין שאיזו אנדוקרינולוגית סתומה דחפה לי. היו לי וסתות טובות אבל לא סדירות - שחלות פוליציסטיות - ואז היא נתנה לי מרשם, לקחתי יסמין ומשם הכל הידרדר.

מתי חזרתי לעצמי? אצלי זה קרה כשירדתי במשקל בצורה דרסטית. השחלות הפוליציסטיות פחות או יותר התאזנו והוסת נהייתה חזקה וסדירה.

אני בזמנו הלכתי לד"ר בני חן, מי שהיה מנהל מחלקת נשים במעייני הישועה. תמצאי לך מומחה ותתחילי לברר את הנושא מבחינה הורמונלית.
בזמנים האלה, של הכתמות במקום מחזור, הרירית שלי הייתה עבה מאד. לא יודעת אם זה ככה אצלך אבל תיבדקי.

hilushm

New member
איך הרירית שלך?

אצלי הווסת ככה, ממש מעליבה כזאת... בגלל שהרירית דקיקה

נטלתי במשך שנים גלולות מרסילון

כעת אני מטופלת לקראת הזרעה אצל ד״ר גונן מאפיינים של שחלות פוליצסטיות אבל לא אבחנה חד משמעית הרירית תמיד הייתה בסדר למעט החודש שלקחתי אקוקלומין והיא הידקקה מעניין אם יש קשר לזה שאנחנו לא מצליחים להרות אני אדבר איתו על זה שוב בהזדמנות הקרובה

תופעת לוואי מוכרת של איקוקלמין זה רירית דקה

גם אצלי ורבות אחרות זה היה כך. חד משמעית רירית דקיקה ( 5 מ"מ בערך) מורידה סיכויי השרשה... כמובן שקרו דברים מעולם.. אך הסיכוי נמוך יותר. תעברי לגונל.. גם לרוב הבנות יש פחות תופעות לוואי איתו.
בהצלחה

hatalya

New member
שאלה ממש מעניינת..

לי גם היו וסתות חלשות ויש לי בעיית קרישיות קטנה וגבולית. אם יהיו לך תובנות בנושא, ממש אשמח לשמוע על זה.

צילה וריריתוש שלה פה....

אני גם "נהנית" מווסת סמלית
לא ברמות של תחתונית אבל מאוד קלה ובעיקר קצרצרה.
יש בעיית ריריתוש שדי מסבירה את זה
היא דקיקה ואין הרבה מה שיצא ממנה בדימון
הייתי בודקת מה המצב בתחום אצלך

hilushm

New member
צילה, מה ניסית כבר לרירית?

אני וחברה נלחמות בזה כבר כמעט שנתיים בלי הרבה הצלחה,
&nbsp
היה לי הריון עכשיו עד לשבוע חמש, אבל זה בערך השיא וזה היה עם רירית 4.6 (בערך.. בחלק מהאזורים ברחם זה עוד פחות) תלת עם מלאנתלפים זקיקים מהזרקת מנוגון ו20 אלף אסטרוגן.
עם אסטרוגן בכדורים (אסטרופם - וגינלי/אוראלי ופרוגינובה ופרוגילוטון אוראלי) הE2 עולה, אבל הריריתוש תקועה על שלוש וצ'ופצ'יק..
&nbsp
אני רוצה לקוות שההריון היה בזכות הארוויגו, ניסית פעם?
&nbsp
עשו לי היסטרוסקופיה ניתוחית (חריצת פונדוס)
&nbsp
אני עם מדקרת, מעסה בשיטת ארוויגו ועכשיו קבעתי לי תור בכללית גם לרפלקסולוגית.
&nbsp
טוחנת סלק, הפסקתי את האספירין כי לדעתי הוא הרס לי את הLH. שומרת נפשי מחלב, סוכר וקר...
&nbsp
יש לך עוד רעיונות?!

כנראה הופרדנו בלידתנו

דיקור - V
סלק - עד לרמת גועל
ארויגו - עשיתי ואשעה בתחילת המחזור החדש שוב.
היסטר' -4 ( 3 אבחנתיות וניתוחית אחת עליה אני מצטערת עד היום)
נפרדתי מחלב בקר וחבריו.
כשאני עם אסטרוגן - עולה יפה בדם ובריריתוש לא ממש מועיל.
ניסית פיפל?
בפעמים שעשיתי היה הריון חוד שאחר כך - לא התקדם לכלום...
עושה היום עוד אחד לקרת סבב מוקפאים.
בהצלחה !!!

hilushm

New member
ממש אחיות לצרה...

אוף...
פיפל לא עשיתי, הערוגות הזה אמור להיות יותר אגרסיבי, אבל אולי בהמשך...
נשמע קשה הסיפור שלך, אני רק יכולה לדמיין את כמות הדמעות, התסכולים והייסורים. מחזיקה לך הרבה אצבעות

אם זה מנחם, קראתי כמה מאמרים על זה שהתלת הרבה יותר חשוב מהעובי (לא שאני תמיד מגיעה לתלת, אבל לדעתי הארוויגו כן עזר לזה הפעם)
בהצלחה רבה

גם בזמנים שהיית על גונל הרירית נשארה דקיקה?

לי למשל בר חוה נתן בהחזרת מוקפאים גונל כי ראה שזה עזר לרירית בשאיבה.. בנוסף לא בטוחה במאה אחוז אם קשור אבל נראה לי שאם לוקחת כדורי ברזל ו b12 זה עוזר.
בהצלחה

hilushm

New member
גונל לא לקחתי, אבל מנוגון ופיורגון לא מזיזים לריריתוש

ספציפית גונל עוזר? מוזר
&nbsp
אני על חומצה פולית בתוספת B12 - עוזר קצת לנשירה, לא לרירית...
הברזל שלי סבבה
חברה שלי לוקחת ויטמין E שגם לא ממש מראה אצלה תוצאות
אבל נשמח לשמוע כל רעיון

malina83

New member
לי לא עזר גונל

לא בהזרעות ולא בסבבים של מוקפאים בהם קיבלתי גונל לעיבוי רירית

אין בעיית רירית אצלי ככל הידוע לי..

מלבד החודש שלקחתי אקוקלמין כל החודשים התרשמתי שזה תקין.. גם הרופא אף פעם לא הזכיר משהו בנושא..
כעת לוקחת גונל לקראת הזרעה
אני אדבר על הנושא הזה עם הרופא..

למעלה