הזרעה עם הרבה זקיקים

tipaKtana

New member
הזרעה עם הרבה זקיקים

היי,
אחרי שניסנו תקופה של שנה+ בצורה הטבעית התחלתי לקבל איקקלומין בהמלצת הרופא+ הזרעה.
בחודש שעבר לאחר טיפול ב2 כדורי איקקלומין ביום למשך 5 ימים- נצפו 2 זקיקים. עברתי הזרעה שלא נקלטה. החודש שוב לקחתי איקקלומין בהוראת הרופא, באותו המינון.
היום (יום 13 למחזור) נצפו 5 זקיקים מובילים (כ"א בגודל 18) ועוד 2 ציסטות, כנראה זקיקים שגדלו יותר מידי.
דיברתי עם הרפא והוא רוצה שאני אזריק היום אוביטרל ואעשה מחר הזרעה (לאחר השבחה). אני ממש חוששת כיוון ש5 זקיקים זה המון, וזה מקפיץ את הסיכוי להריון מרובה עוברים.
מבחינת הרופא זה בסדר ולא עושה רושם שזה מפריע לו. אני לעומת זאת ממש מתלבטת ומאוד מאוד חוששת.

מה דעתכן? ללכת על זה? לחכות עוד כמה ימים ולעשות מעקב זקיקים בתקווה שחלק מהזקיקים יעלמו? לנסות בצורה טבעית ללא הזרעה?

תודה על העזרה...

אני לא הייתי לוקחת סיכון במקומך

נראה לי שהשאלה המרכזית היא האם תסכימי לעשות דילול עוברים במידה ויהיו יותר מ 2. אישית לי קשה בכלל לחשוב על זה, ולכן לא הייתי לוקחת סיכון שיהיה צורך בדילול.
&nbsp
לגבי לנסות ע"י קיום יחסים.. לא יודעת.. אולי אם יש בעיה קשה בזרע.. אבל גם נראה לי שעדיף שלא.

במצבך אני לא לקחתי את הסיכון

אצלי היו 8 זקיקים, מתוכם 5 מעל 16, וסרבתי לעבור הזרעה (הרופא היה שותף להחלטה). מבחינתי עדיף לבכות על אובדן חודש אחד מאשר על אובדן הריון או חלילה נזקים אחרים שעלולים להגרם מהריון מרובה עוברים (מניסיון של חמישה אובדנים...)

בלונד23

New member
נראה שזה לא יהיה חכם

אלא אם יש לכם בעיית זרע נוראה ממש, לא הייתי עושה את זה.

tipaKtana

New member
שאלה בקשר לציסטות

תודה על העיצות, חיזקתן את דעתי ואנחנו נוותר על החודש הזה.

אתן יודעות מה גורל הציסטות? מה קורה להן? האם יכול לגרום בעיות?
יש טעם להזריק אוביטרל בשביל "לבייץ" אותן?

טוליתי

New member
ציסטות לא ניתן "לבייץ"

לרוב, הן נספגות בווסת הקרובה.
במקרים שהן לא נספגות משתמשים בגלולות.
&nbsp
כל הכבוד לך על ההחלטה החכמה. בהצלחה בחודש הבא.

בהחלט הייתי שוקלת עם הרופא לקחת אורביטרל

לביוץ הזקיקים.. (מניחה שהתכוונת לזקיקים ולא ציסטות..)
אחרת לפעמים יש מקרים שהמחזור אכ מתעקב ומתעקב.. הייתה כאן לפני שבוע בחורה עם סיפור כזה...

כל עוד לא תקיימו יחסים לא מוגנים סביב ההזרקה, לא רואה סיבה לא לקחת אורביטרל..
אבל כמובן בהתייעצות עם הרופא קודם..

acka

New member
רציתי גם אני לחזק אותך

אני זוכרת מעצמי איך בכיתי בחודש בו נאלצתי לבטל בגלל ריבוי זקיקים.
אבל הנזקים הפוטנציאליים של הריון חמישיה מפחידים הרבה יותר.
מקווה שחודש הבא יהיו זקיק או שניים והריון מתוק.
&nbsp
ורק כדי לוודא - הרופא שלך הוא מומחה פוריות? מבצע טיפולים באחד מבתי החולים?

למעלה