אין ביוץ :( אחרי היסטרו ניתוחית

hotfut

New member
אין ביוץ :( אחרי היסטרו ניתוחית

עברתי לפני חודש וחצי היסטרו ניתוחית להסרת הידבקויות שנבעו מסיבה לא ברורה..
בכל אופן הניתוח צלח והרחם תקין עכשיו.
אני ביום ה18 למחזור ולא נראה שהולך להיות ביוץ.. עשיתי כבר כמה פעמים מעקב זקיקים. למה זה קורה? למה אין ביוץ?
הרופאה אומרת שכנראה נתחיל עם הזרקות..מה סיכוי ההצלחה של זה לפי נסיונכן?
אודה לקצת הסבר ועידוד.. תודה

a morph

New member
בדרך כלל הביוץ שלך סדיר?

בחודשים שלפני היסטרוסקופיה קיבלת טיפול הורמונלי כלשהו?
בעקרון, הגוף הוא לא מכונה, ולפעמים קורה שהביוץ מדשדש, במיוחד בחודשים של הפסקה אחרי טיפולים הורמונליים או אחרי התערבויות כאלה או אחרות.
לי זה קרה בחודש הפסקה מטיפולים הורמונליים, הייתי אמורה לעשות הזרעה על בסיס טבעי והביוץ התעכב והתעכב עד שהרופא החליט לבטל את הטיפול החודש ולחכות למחזור הבא.
בסוף בייצתי ביום ה-25 למחזור או משהו כזה, כמובן שגם הווסת הגיעה מאוחר מאוד, בהתאם לביוץ...
לא תמיד יש הסבר הגיוני לזה, ובשלב זה של החודש לדעתי אין הרבה מה לעשות חוץ מלחכות בסבלנות.
סביר מאוד להניח שבמחזור הבא הכל יסתדר, בוודאי אם תתחילי להזריק הורמונים.

hotfut

New member
לפני כן ..

נטלתי גלולות 10 שנים. שהפסקתי לפני חצי שנה המחזור לא הגיע...
דרך זה הגענו להדבקויות אחרי צילום רחם שבוצע..
חשבתי שזו הסיבה שלא היה ביוץ/ מחזור..
לא בטוחה שהביוץ יגיע מעצמו , את מכירה את הגונל f? איך זה עובד?

a morph

New member
אה, עכשיו קצת יותר ברור

קודם כל, נעשה סדר: הידבקויות בהחלט יכולות להפריע לכניסה להריון, אבל לא כי הן מונעות ביוץ או מחזור, אלא כי הן פשוט מפריעות "מכנית".
אם עברה יותר מחצי שנה מאז שהפסקת עם הגלולות וטרם קיבלת מחזור, זה מצריך בירור.
זו תופעה די שכיחה שלגוף לוקח זמן להתאושש אחרי גלולות, אבל אני לא בטוחה שחצי שנה זה עדיין בגדר נורמה.
האם את במעקב אצל מומחה פוריות? חשוב ביותר שזה יהיה מומחה/ית פוריות ולא סתם גינקולוג.
המומחה צריך לשלוח אותך לעשות בדיקות דם לפרופיל הורמונלי ולהתחיל מעקבים של דם+זקיקים (אולטרסאונד), ומשם להחליט איזה טיפול מתאים.
גונל זה בעצם fsh שהוא הורמון מגרה זקיקים, שגורם לצמיחתם והבשלתם, כדי שיהיה לך ממה לבייץ.

אי אפשר להתחיל להזריק גונל כל עוד לא קיבלת מחזור אז אני מנחשת שקודם יתנו לך כדורים להביא מחזור ואז תתחילי להזריק.
אבל קודם כל, שוב, חשוב מאוד לעשות בירור הורמונלי ולעשות את כל המעקב אצל רופא פיריון.
בהצלחה!

hotfut

New member
תודה על ההסבר

אני אכן מטופלת אצל רופאת פוריות.. במהלך החודשים הקודמים עשיתי מעקב+ בדיקות דם אבל פתאום התגלו ההדבקויות המוזרות ששום רופא לא הצליח להבין איך הן הגיעו. כי לפני הגלולות היה לי מחזור תקין..
איזה כדורים לדעתך היא תיתן לי לפני הזריקות כדי שיקבל מחזור?
וכן המצב באמת מוזר, לא מצליחה להבין למה אין ביוץ :/

a morph

New member
יש כדורי פרוגסטרון

שמדמים את העליה בפרוגסטרון שמתרחשת אחרי הביוץ, לוקחים אותם 5 ימים, וכשמפסיקים - רמות הפרוגסטרון יורדות ומתחיל הדימום הוסתי.
ולדעתי עוד מאוד מוקדם לך להתחיל לדאוג. אם הפרופיל ההורמונלי שלך באופן כללי תקין והרזרבה השחלתית תקינה, אז כל הבעיה היא בעיית ביוץ וזו אחת הבעיות הקלות לפתרון.

גם טיפלת כבר בהידבקויות אז גם מנעת מעצמך עוגמת נפש בעתיד.

hotfut

New member
הרופאה אמרה שהפרופיל ההרומונלי נראה תקין

ואכן מנעתי עוגמת נפש בעתיד בזכות ההיסטרו.
אבל מצד שני איך הפרופיל תקין אם אין ביוץ?
מקווה שאת צודקת ואין לי מה לדאוג והכל יפתר עם הכדור.
מודה לך מאוד! את נהדרת :)

a morph

New member
הערכה למספר הביציות שנותרו בשחלות

הפרופיל ההורמונלי שביצעת הוא אחת הדרכים להעריך את הרזרבה השחלתית - בודקים את המאזן של אסטרוגן, LH ו-FSH.
לפעמים שולחים גם לעשות בדיקת דם ל-AMH, אבל זה לא חלק מפרופיל הורמונלי סטנדרטי ולא תמיד שולחים אליה על ההתחלה, אני חושבת שעושים את זה יותר במקרים שכבר יש חשש לרזרבה ירודה (מהפרופיל ההורמונלי, או עקב גיל האישה).

hotfut

New member
ובנוגע לרירית..

בשבוע האחרון היא נעה בין 4-5.5
ללא ביוץ/ מחזור..
זה תקין? או שיכולה להיות בעיה שהיא לא תתעבה?
קצת נלחצתי מהתגובה מטה

a morph

New member
יכול להיות בגלל שאין ביוץ

יש בהחלט מצב שבהיעדר ביוץ רמות ההורמונים לא עולות מספיק כדי לעבות אותה.
אבל גם יש בנות שיש להן רירית דקה באופן טבעי, לפעמים היא מגיבה יפה לטיפול הורמונלי (נותנים תוספת אסטרוגן כדי לעבות אותה, אני חושבת), לפעמים פחות יפה.
מצד שני, כמו שבדיוק כתבתי בפוסט אחר, יש בנות שנקלטות גם עם רירית 5 - גוף האדם כל כך מורכב, ואצל כל אחד הסיבות לאי פיריון כל כך מגוונות ושונות...
תמיד חשוב ללמוד כמה שיותר על הטיפולים לפני שנכנסים אליהם, אבל חשוב גם לא להפחיד את עצמך עוד לפני שהתחלת.

hotfut

New member
גונל f

התחלתי זריקות במינון 75. עברו 4 ימים ולםי האוטלרסאונד יש זקיקים רבים וקטנים, כלומר עדיין אין השפעה..
תוך כמה זמן אמור להתחיל להשפיע?

hotfut

New member
תוצאות בדיקות הן;

E2 723
Progesteron 2.1
&nbsp
חשוב אני מזכירה שלא נראה זקיק גדול..

a morph

New member
4 ימים זה לא הרבה

מעבר לזה אני באמת לא יכולה לעזור לך כי איני רופאה, אבל 4 ימים זה ממש לא הרבה, זקיק\ים גדול\ים בהחלט עוד יכולים להתפתח.
בהצלחה!

hilushm

New member
אחרי 10 שנים גלולות דברים משתנים

גם אצלי אותו הדבר, פתאום כשירדתי מהגלולות אני פוליציסטית בלי מחזור ועם רירית דקיקה... בתכלס ההיסטרוסקופיה לא ממש שינתה (עשו לי חריצת פונדוס גם, הלכו על הכל), צריך טיפול הורמונלי ולראות איך את מגיבה...

hotfut

New member
נשמע באמת סיפור דומה לשלי

זה ממש מוזר..
איך התקדמות מאז? התחלת גם עם גונל f?
אצל מי את מטופלת?

hilushm

New member
אני לא אשת בשורות..

מאז ששנה שעברה ירדתי מגלולות הגעתי לרופא פוריות קשוב מאוד וממש נחמד - דר' אלדר עידו, והתחלתי אצלו עם מנופור/מנוגון וכאלה, אחרי שני סבבים עברנו לIVF (לפני אלדר היו גם שני סבבים עם איקקלומין עם גניקולוגית שלא מומחית לפוריות, אבל זה נידון בערך מראש לכישלון בגלל הרירית הדקה שלי)
ועכשיו אני אחרי סבב ראשון שנכשל בIVF ובסבב השני שאבו לי לפני חצי שנה, ועדיין אנחנו לא מצליחים לבנות רירית כדי להחזיר לי את אחד מהחבר'ה... ניסינו כבר כל מיני אסטרוגנים סינטתיים, ואנדוגנים עם גירוי הזקיקים (הזקיקים עצמם משחררים אסטרגן שמגרה את הרירית לגדול) אז אנחנו כרגע באמצע הניסיונות האלה.
אני מאוד מקווה שהסיפור שלך ייגמר מהר יותר!

michali310

New member
שאלה לגבי זה

אני עברתי גרידה ואחרי זה עברתי היסטרוסקופיה שמצאו הדבקויות ופתחו לי אותן. לאחר מכן המחזור לא הגיע במשך חודשיים ושבוע ואז עשיתי תרגילים בשיטת אביבה להחזיר את המחזור. מאז שהמחזור חזר יש לי בעצם פעמיים מחזור בחודש. התחלתי טיפול הורמונלי בחודש האחרון ולא התפתחו זקיקים ולא היה ביוץ. הרופא חושב שנגמרו לי הביציות. עשיתי גם בדיקת FSH ביום השלישי של המחזור השני (בעצם ביום ה-22 למחזור) ויצא 33.
יכול להיות שזה קשור להיסטרוסקופיה ולגרידה? אולי הגוף לא היה מוכן עדיין לחזרת המחזור?

למעלה