אשמח לשמוע ממי שעברה כריתת חצוצרות

shani050

New member
אשמח לשמוע ממי שעברה כריתת חצוצרות

וגם מה היתה הסיבה.
בצילום רחם שנעשה לי נכתב כי לא הודגמו ליקויים במילוי, וקיים מעבר טוב דרך החצוצרות.
אך מצד שני נכתב כי הודגם סקטוסלפינקס דו''צ.
הרופא טען שיש להתחיל IVF אך לא הסביר לעומק מה תוצאות הצילום וההשלכות שלו למרות ששאלתי כמה פעמים.
בכלל לדעתי הוא לא טוב בהסברים ותקשורת. שוקלת לעזוב אותו למרות שהומלץ לי עליו פה. לא רואה איך אפשר להתחיל בתהליך שכזה עם רופא שלא מספק יידע גם כששואלים אותו במפורש.
מחיפוש באינטרנט הבנתי שאם לא תתבצע כריתה של החצוצרות הנוזל שבפנים ימשיך להפריע להשתרשות העובר ברחם והוא בכלל לא דיבר על כריתה.
אני ממש נואשת. מרגישה מחוץ לעניינים וזה ממש לא בסדר.

ענבל ח1

New member
אני עברתי

היי חמודה, אני מבינה אותך. הייתי שם. אמנם אצלי זה היה סקטוסלפינגס בצד אחד בלבד אבל עברתי כריתה של אותה חצוצרה. אכן את צודקת, ברוב המקרים נדרשת כריתה אבל נהוג לנסות לפני כן בכ"ז הפריה אחת- גג שתיים כדי לדעת שנוסה הכל לפני כן.
הסטטיסטיקה אומרת שנוזל בחצוצרה מפחית בחצי את הסיכוי להריון ומגדיל פי שניים סיכוי להפלה ולכן חשוב לטעמי לא להתמהמה ולא לחכות יותר מטיפול/שניים לפני כריתה.
אם הרופא שלך לא בעד ניתוח אחרי ניסיון אחד או שניים, ממליצה בחום לעזוב אותו כי אחרת סתם תבזבזי את זמנך. לי זה גם קרה עם הרופא הראשון שלי אז אני מדברת מניסיון.
מה שלא ברור לי זה איך היו מעבר ופיזור תקינים אם נמצא סקטוסלפינגס? כשיש ממצא כזה אז להבנתי החומר לא יכול להתפזר כי החצוצרה נפוחה מנוזל וחסומה.
חייבת לעודד אותך ולומר שהניתוח ממש לא נוראי. אני עברתי אותו אצל פרופ' גולדנברג שהוא מס' 1 בתחום. ההחלמה הייתה קלה יחסית ותוך ימים ספורים חזרתי לעצמי לגמרי.
אם זו בעיית הפוריות היחידה שלכם אז אני בטוחה שברגע שהמכשול יוסר, תהרו בקלות יחסית. אם את צריכה עוד מידע ועזרה, אשמח. דברי איתי בפרטי.

shani050

New member
תודה. את מעודדת

ולגבי השאלה שלך, גם אני לא מבינה איך יש פיזור טוב בחצוצרות ולמרות זאת יש שם נוזל.
בכלל כל הצילום הזה היה לי מוזר לאללה.
לפני ההריון הראשון (לפני כ 9 שנים) עברתי צילום רחם שהיה כואב אולם יומיים אחריו נכנסתי להריון טבעי (אחרי שנה וחצי של נסיונות להרות כולל טיפולים).
הצילום הזה הגיע אחרי שנתיים של נסיונות להרות ללא הצלחה והיה ממש לא כואב. נאמר לי שיש דרך חדשה לצילום ללא כאב וזה אכן לא כאב אך אני קיוויתי שזה יעשה נס כמו בצילום הראשון ויפתח חסימות אם יש.
אך בפועל לא הוכנס כמעט יוד לרחם, הוא לא נופח כמו בפעם הראשונה, לא הרגשתי שום לחץ ולדעתי הצילום היה הזוי. גם בתוצאה הלא ברורה שלו וגם בכך שהוא אכזב אותי כי ציפיתי שיעשה משהו.
כל הבדיקות שלו ושלי תקינות. הכל. מלבד זה.
כבר שנתיים אני אומרת לכל הרופאים שנכנסתי להריון ראשון רק בשל הצילום ואף אחד לא מוכן להביט בדיסק ואף לשמוע

זה מאכזב וזה הזוי. מרגישה כמו שפן נסיונות ובעיקר נמאס לי מכך שאם הרופא הוא לא פרטי אז אין עם מי לדבר. הרופאים לא קשובים בכלל ולא מסבירים כמו שצריך.
אני לא רוצה להגיע למצב של כריתה שאח"כ תתברר כטעות.

ענבל ח1

New member
באמת נשמע צילום מוזר

אצל מי הוא נעשה?
מניחה שקיבלת דיסק. אולי כדאי ללכת עם הדיסק לעוד מישהו שיפענח. הרופא שלך הסתכל בעצמו בדיסק או רק בפענוח?
הייתי מציעה לך לעשות צילום נוסף אבל זו בכ"ז פעולה פולשנית ולא נעימה ככה שלא נראה לי מומלץ. אני מבינה את האכזבה שלך ואת השוק מהגילוי. זה מאוד לא נעים. מצד שני, אני באמת מאמינה שכשזה ייפתר אז תהרי במהרה, אמן!
&nbsp

ענבל ח1

New member
עוד הצעה

משהו שאולי יישפוך אור.
יש פורום רפואי שנקרא חצוצרות חסומות (רשמי פשוט בגוגל ותגיעי, של BEOK).
כתבי את השאלה לגבי כיצד ייתכן פיזור תקין אם נמצא סקטוסלפינגס. צטטי מתוך מה שנכתב לך בפענוח.
אולי הרופאים שעונים שם יידעו לשפוך אור.

shani050

New member
תודה. אנסה לשאול שם

דווקא אשמח לעשות צילום נוסף. כן, אני יודעת שזה לא נעים אך אם זה מה שמעכב אותנו אני מעדיפה את זה מאשר לסחוב טיפולי פוריות לא הכרחיים של כמה שנים שלא יועילו.
הרופא כל פעם מורח אותי בתשובה כשאני שואלת על הצילום. כבר פניתי לייעוץ פרטי. מחכה לתשובה של הרופא הפרטי. חבל שזה צריך להגיע למצב כזה.
עזרת לי מאד. תודה.

גולי7613

New member
לא חייבים לבצע כריתה, יש אלטרנטיבה

אפשר לעשות צינטור של החצוצרות. קראתי על זה כמה פעמים כי גם אצלי יש חסימה...
לפעמים מבצעים את הצינטור תוך כדי צילום הרחם.
פה אפשר לקרוא על הפרוצדורה:
http://nashim.sheba.co.il/Articles/538.htm

syules

New member
הרופא בכלל לא הציע את זה

הוא גם בכלל לא הציע כריתה. הוא גם בכלל לא הסביר כלום

נראה לי שניפרד ואחפש שוב רופא אחר.
את הולכת לכיוון של שיבא? עדכני אם את מכירה מישהי שעברה את זה. אשמח לשמוע.
הרופא שלי דיבר על ניתוח ואמר שיש סיכונים להידבקויות. זה ממש לא מה שקראתי במה שצירפת. אברר. תודה.

גולי7613

New member
זה לא ניתוח, זה צינתור

באיזו קופה את ומאיזה אזור?
במכבי יש רופאה תותחית שעושה א.ס. ורואה שם דברים שאחרים לא רואים, אומרים שיש לה עיני נץ. אני עשיתי אצלה בשיבא א.ס. והיא באמת נכנסה לעומק וראתה דברים שאחרים לא ראו ולא הרגישו.
יש לי תור לצילום רחם בסוף החודש, ככה שקודם ננסה לפתוח את החסימות במעמד הבדיקה, ואם זה לא יצליח אני רוצה ללכת לשיבא לצינתור.
יש לי אנדומטריוזיס, והחסימה היא בגלל זה. כבר עברתי ניתוח שהפרידו את כל ההידבקויות וכרתו ציסטות ובאמת נכנסתי להריון ספונטני אחריו (שניים יותר נכון, השני פשוט לא התפתח לצערי). וכל כך לא רוצה עוד ניתוח...
רופא הנשים מהקופה שלי עובד שם, אז אחרי צילום הרחם אתייעץ איתו בנושא ואעדכן.

ענבל ח1

New member
הרופא לא הציע כי לא ניתן

צנתור אינו אפשרי במצבך אלא במצבי חסימה ספציפיים שלא כוללים נוזל בחצוצרה...
&nbsp

ענבל ח1

New member
יש לשים לב! זה לא נכון

צנתור חצוצרות עובד במקרה של חסימה ללא נוזל בחצוצרה. כשיש נוזל (הידרוסלפינגס/סקטוסלפינגס) לא ניתן לבצע צנתור.

noooli

New member
כריתת חצוצרות

אני עברתי כריתה של 2 חצוצרות בגלל נוזל הידרוסלפינקס. המליצו לי לעשות הפריה אחת, מקסימום שתיים ואם זה לא יצליח אז לכרות את החצוצרות. מההפריה הראשונה נהיה הריון מחוץ לרחם בחצוצרה מה שחייב ניתוח מיידי ובו הורידו גם את החצוצרה השניה. כמו שכתבו לך כאן, הניתוח ממש לא נורא ופחות מפחיד ממה שחושבים. אחרי הניתוח עשיתי עוד שאיבה ובהחזרה השניה נקלט הריון.

למעלה