רזרבה נמוכה בדיקת אגן קטן

רזרבה נמוכה בדיקת אגן קטן

כמה זקיקים צריכים להיות?
היו לי 6 :( זה ממש נמוך נכון?

עם הורמונים

ואפילו מינון גבוה...
&nbsp
וסליחה מראש, אבל אני חדשה בעסק - באופן טבעי הגוף מייצר ביצית אחת בחודש, אם נשאבו לי חמש, זה לא אומר באופן וודאי שזה כתוצאה מהורמונים...?
אני לא מכירה את כל השיטות ואת כל התהליכים, אבל לא נראה לי שיש מצב לייצר יותר מביצית אחת בלי הורמונים...

שני717

New member
היי גם לי היו 6 ביציות

והופרו 5 ולקחתי מינון של 225 ואחכ 300 פיורוגון כשאת לוקחת הורמונים אז נוצרות יותר מביצית אחת. איך שהבנות כאן אומרות הכי חשוב זה האיכות ולא הכמות.

תודה בנות. אבל אני לא ככ מבינה...

וזה נכון. האיכות חשובה. פליז שהן איכותיות...
זקיקים שווה ביציות?
היו לי כאמור 6 זקיקים 3 בכל צד ביום ה3 למחזור. אבל זה ללא הורמונים. אני לפני טיפולים. אמרנו שנתחיל אחרי פסח. הבדיקות של ה amh וה fsh הן שמראות על רזרבה שחלתית נמוכה.
אז אם יש לי 6 זקיקים בתחילת החודש זה אומר שהיו שואבים את 6שתם?
תודה חברות למסע :)

זקיק הוא הבית של הביצית

גם לי היה FSH גבוה (בין 13 ל-19) ו- AMH נמוך... 0.53.
אצלי ישר התחלתי עם IVF כמובן עם הורמונים במינון גבוה. ואחרי כל זה היו לי רק 5.
אני לא מכירה את מה שאת עושה אם זה בלי הורמונים ויש לך יותר מזקיק אחד...

שני717

New member
את עשית בדיקה שגרתית של אולטראסאונד

לבדוק מה מצב השחלות? אז אם כן בכל שחלה יש מספר זקיקים שאחד מהם הופך להיות בגודל של 18-22 שמכיל ביצית אחת. לעיתים יש מצב שגם יש 2 זקיקים בשלים עם ביצית בכל אחת מהם ואז יש סיכוי לתאומים:) --- אבל בדרכ זה ביצית אחת!!! בכל חודש --- וזה בזמן שאת בטיבעי!!! בטיפולים עם הורמונים -- המטרה היא שיהיו לך יותר מביצית אחת ולכן את מקבלת זריקות הורמונים! בהזרעות את תקבלי מינון נמוך יותר כדי שלא יהיה לך יותר מ2-3 ביציות ובהפריות תקבלי מינון גבוה יותר כדי שיהיו הרבה ביציות כי שואבים אותם לצורך הפריות ומוקפאים. מקוה שכעת מתחיל להיות יותר ברור:)..

טוליתי

New member
על סמך מה את קובעת שהרזרבה נמוכה?

רזרבה נמוכה מתבססת על פרופיל הורמונלי, גיל, איכות ביציות ועוברים ותגובה להורמונים.
תכתבי בת כמה את, מה היה בפרוטוקול שהביא ל-6 זקיקים, ומהי איכות הביציות והעוברים. וננסה לעזור.
&nbsp
אגב, 6 זקיקים זה מספר מהמם לחלוטין, גם בראייה רחבה שאינה מצטמצמת סטטיסטית לנשים צנועות התגובה...במילים אחרות, ממה שכתבת עד כה, אין עדות לרזרבה נמוכה.

הבנתן אותי לא נכון...אסביר שוב :)

Fsh - 15.5
Amh - 0.50
בעוד פחות מחודש אהיה בת 34
ילדה מהממת בת שנתיים וחצי מהריון ספונטני בחודש הראשון אחרי שהפסקתי גלולות אחרי מספר שנים...
מנסה כולה 5 חודשים אבל אלו הנתונים...לאור זה בחודש האחרון עברתי הזרעה בינתיים ללא הורמונים (היא לא צלחה וקיבלתי מחזור..) החודש פסח וחודש הבא תור לבר חווה אז כנראה שעוד ננסה טבעי. בקיצור אני לא על שום פרוטוקול וטרם קיבלתי הורמונים..נשלחתי לעשות בדיקת afc כמדד נוסף לרזרבה השחלתית. נאמר לי שלכמות הזקיקים בתחילת החודש יש יכולת לנבא גם רזרבה שחלתית/ הצלחה בטיפולים. והמצב הוא של 6 זקיקים, 3 בכל שחלה. ביום ה3 למחזור...כלומר זקיקים קטנים לפני שנבחר זקיק מוביל..ולא כמה זקיקים עם ביצית...
אז תוהה כעוד נתון מה זה אומר...
תודה מקסימות. חג שמח :)

טוליתי

New member
מצטערת, עדיין לא ניתן להתרשם שיש לך רזרבה נמוכה

נכון ש AFC -6 זה לא פוטנציאל גבוה, אבל המפתח הוא תגובתך להורמונים. אם מתוך 6 פוטנציאליים תגדלי 4-5 באיכות טובה, דיינו
!
&nbsp
סיקרנת אותי, מי הפנה אותך ל-AFC?

חשבתי שרזרבה נמוכה

ברור כבר שיש לי מה fsh וה amh לא.....?
ואת הבדיקת afc סוג של הפניתי את עצמי.......כי קראתי שיכולה לתת אינדקציה לתגובה לטיפולים וביקשתי מהגניקולוג :)
ולא התחלתי עוד טיפולים....זה הקטע...מפחדת (יש לי מצבים רפואיים נוספים שאני מפחדת שההורמונים ישפיעו עליהם) מתפללת שזה יבוא טבעי....אבל יודעת שזה בגדר נס...
10.5 בר חווה אז נראה מה יגיד...
תודה מותק :) מהפה שלך....

טוליתי

New member
נכון שהפרופיל יכול לתת אינדיקציה כלשהי, אבל לרוב

לא יכול לתת מסקנה חד משמעית, כל עוד לא ידועה התגובה להורמונים.
בדיקת AMH לא ממש עוזרת. אם ה-FSH גבוה במיוחד, זה כבר משהו אחר, אבל זה לא המצב. מה גם שה FSH תנודתי, וייתכן שבחודש אחר הוא נמוך.

spirt20

New member
אז ככה מתחת ל5 זה רזרזבנמוכה

מ7-10 זה סבירה ומ10 ומעלה זה טובה. לי היה 7 כי בשחלה אחת ציסטות הסתירו ובסוף יצאו 13. כמובן שהיו סבבים שיצאו גם 5 . בכל אופן אני אמא היום מהפריה. מתחת לגיל 37 אין משמעות לרזרבה מספעק ביצית אחת תקינה להריון אצל אישה צעירה. עובדה שאת אמא כבר מצדיקה זאת.ממליצה לעשות צילום רחם והיסטוסקרופיה לוודא שלא נשארו שאריות מהלידה

אז אני נפלתי בין הכיסאות

עם 6 זקיקים....
תודה רבה!
אילו שאריות מהלידה אם נבדקתי אחרי...?

סליחה שאני מתערבת...

ואני מבינה שתן רוצות רק לעודד אבל לפי ה- FSH וה- AMH שלה, המצב, אין מה לעשות, נקרא רזרבה שחלתית נמוכה...
אני לא רופאה אבל אני באותו מצב - יש לי FSH בין 13 ל- 19 (בדקתי 3 פעמים, 3 חודשים שונים במהלך חצי שנה לפני שהתחלתי IVF) וגם בדקתי AMH ולי יש 0.53.
לצערי הנתונים האלה מורים על רזרבה נמוכה...
לגביי AFC לא עשיתי ולא מכירה.
&nbsp
מה שכן נכון - זה שאלה הנתונים, לא אומר כלום על הצלחה. כי יש עוד הרבה לאן ללכת, יש הורמונים שמעודדים את השחלות ויש תקווה!!!
&nbsp
אני אישית קיבלתי אתמול תשובה שלילית לבטא הראשון בחיי אחרי שאיבה של חמש שמתוכן הופרו 5 והוחזרו 3 טובים. לצערי לא נקלט...

טוליתי

New member
דווקא את זו שטועה. מנסה לעשות סדר

FSH מבטא את המאמץ שהשחלה משקיעה בגיוס זקיקים. העובדה שהיא משקיעה מאמץ רב, עוד לא עושה את האישה לבעלת רזרבה נמוכה.
&nbsp
נכון שרצוי שהפרופיל יהיה בנורמה, ויחד עם זאת, ראינו כבר נשים עם פרופיל גרוע מזה, עם תגובה טובה יחסית להורמונים, והן כבר מזמן אימהות לפעוטות ולילדים, ושוב אני מדגישה, שמה שבאמת קובע זו התגובה להורמונים. אם יצליחו לצמוח אצל הגולשת 6 זקיקים - זו בהחלט תהיה טעות לכנות אותה "בעלת רזרבה נמוכה".
ויש הבדל עצום!!!! בין חודש שבו הערך עומד על 13 לבין ערך של 19... כך ששוב את מוכיחה שהערךהוא תנודתי.

נכון, אבל...

אבל תסכימי איתי שאם השחלה צריכה להשקיע מאמץ גדול סימן שיש ב"מחסן" פחות ביציות זמינות, לעומת מצב בו ה- FSH היה תקין וזה אומר שהחלה לא צריכה להתאמץ יותר מידי כדי לגייס זקיק.
&nbsp
אני לא מנסה להתווכח, אבל זה מה שכל הרופאים אומרים. ולצערי זה נכון, זה המצב שלי גם. ואני בהחלט מסכימה שהמצב ממש לא אבוד ולכן יש הורמונים וטיפולים, כי זה לא שאין ביציות, פשוט יש פחות.

spirt20

New member
זה ממש לא נמוך זה מעולה

השאלה בת כמה את? הכמות לא קובעת אחא האיכות.. והאיכות מודפעת מהגיל.

למעלה