ראיונות עבודה וטיפולי פוריות

ראיונות עבודה וטיפולי פוריות

הגן שלי עומד להיסגר בעוד מספר חודשים והתחלתי לחפש עבודה.
אצלי זה די חיפוש מוגבל כי אין לי תעודות הוראה אמריקאיות אז מסתמכת על מקומות פרטיים שמקבלים את התעודה מהארץ ועוד הגבלה אצלי-צריכה מקום שיקבל את זה שאני מטופלת פוריות ולעיתים צריכה לאחר/להיעדר.

אני עד עכשיו האמנתי שצריך כן להעלות את הנושא אחרי שמוכיחה את עצמי בשלב ראיון העבודה ולפני חתימת החוזה מתוך הרצון להראות שאני אדם כנה ולומר שאני אעשה הכל כדי שלא יפגע בעבודה עצמה.

אני כרגע מתחילה את שלב הראיונות ותוהה אם להמשיך להעלות את זה בשלב ראיון העבודה אחרי שהוכחתי את עצמי בפניהם-כלומר לקראת סוף הראיון?

מה דעתכן? מה אתן עושות?

צריך לזכור שהטיפולים כן סה"כ משפיעים על העבודה עם כמה שאני מנסה לא לתת לזה להשפיע: זה אומר היעדרויות אחרי החזרות, זה אומר שאני לא 100 אחוז או יותר נכון במקרה שלי: במקום להיות 300 אחוז כמו שרגילה אני רק 100 אחוז
) , זה אומר בשלב של אחרי ההחזרה לא להרים ילדים...

גיי J

New member
אני לא הייתי מספרת

אני גם גננת, בארץ.
התחלתי את הטיפולים כשהייתי בלימודים וכאשר התקבלתי לעבודה לא סיפרתי לממונים עליי.
לדעתי זה יכול לתת להם פתח לסרב לקבל אותך בלי קשר ליכולות שלך.למה להם להכניס "ראש בריא למיטה חולה" (סליחה על המשפט). תוכיחי להם ששווה להם לשמור אותך, תראי להם כמה את משקיעה בעבודה ואיך הילדים אוהבים אותך.
כמה פעמים בסבב את מחסירה? שאיבה והחזרה לא יוצא כל שבוע וגם לא כל חודש.
אחרי שתרגישי קצת יותר בטוחה במקום העבודה שלך תספרי להם. (הם לא חייבים לדעת שהתחלת את הטיפולים לפני שהתחלת לעבוד שם)

אני לרוב לוקחת 3 ימי חופש עבור ההחזרה

אבל לפעמים צריכה לאחר בגלל בדיקות דם או פגישות רפואיות שאין לי ברירה אלא לקבוע במהלך היום כי זו הדרך היחידה להגיע לפגישה.

אני קצת מתקשה להסתיר את הנושא של הטיפולים במיוחד בראיונות עבודה כי מדובר במשהו די בומבסטי.
בראיון עבודה בגן הנוכחי שאני עובדת בו, העליתי את זה וקיבלו את זה בהבנה ובאמת עם כל הטענות שיש לי נגד הגן, בכל מה שקשור לטיפולים יש לי לגמרי יד חופשית ומקבלת כל יום חופש/איחור שצריכה.

ליהי1001

New member
דילמה רצינית. מצד אחד רצון להיות הגונה

ושקופה בטח בעבודה כמו שלך (באמת מה תעשי כבר על ההתחלה? ), מצד שני הסיכוי והסיכון הממשי שזה יפעל נגדך בקבלה. לא כל כך מאמינה ב- "להוכיח את עצמי בראיון עבודה" (יכול להיות שאני מאוד מושפעת מהגונגל התעסוקתי בארץ). מה אומר החוק בארה"ב?

לפי מה שיודעת, אין חוק לגבי זה.

אני ממש מרגישה שמשקרת כשמסתירה משהו כזה.
בכל זאת, כאשר גננת "נעלמת" לכמה ימים צריך לארגן לה מחליפה, צריך לתת הסבר מסוים להורים- צריך להיערך לזה.
&nbsp
לרוב במיוחד בגנים/בתי ספר יהודים יש נטייה לעודד ולתמוך במקרה של טיפולי פוריות כך שיודעת שאמצא את מקומי בסופו של דבר, אבל קצת פוחדת שיכעסו שהסתרתי את המידע הזה ולכן הנטייה כן לומר ולא לעשות מזה סיפור אלא בצורה עובדתית.

היא321

New member
אל תספרי בראיון

כמו שג'יי אמרה...
בחודש הראשון שתצטרכי להעדר תוציאי מחלה רגיל. אני מניחה שלאחר מכן חודש הפסקה. ובחודש השלישי תספרי

אני לא עושה הפסקה בין טיפול לטיפול.

כך שאם אין הצלחה, זה אומר חודש אחרי חודש להיעדר כל פעם ל-3 ימים.

היא321

New member
אני לא יודעת איך החוק בארהב לגבי מטופלות פוריות

אבל יודעת ששם תובעים אחד את השני על על דבר קטן.
אם תספרי אחרי שתתחילי לעבוד אולי יפחדו לפטר אותך ?
ואולי עבודה זה משהו שכן שווה לקחת למענו חודש הפסקה

במקרה שלי, לא...

כבר עשיתי את זה-לקחתי הפסקה ולא עשיתי טיפולים ובסוף זה עלה לי ביוקר כי גילו עוד משהו והכל התעכב וחבל לי על הזמן הזה.

היא321

New member
אולי בכל זאת כדאי לתת לגוף מנוחה בהזדמנות הזאת.

הבת שלי באה ממוקפאים לאחר חודש הפסקה בינה לטריים שלא נקלטו.
הפסקה זה לא בהכרח רע. ועד כמה שאני זוכרת את צעירה ולא במצב שכל חודש קריטי

גם אני לא הייתי מספרת בראיון אם את ממש חייבת עבודה (בהנחה

שאין חוק שדורש ממך לספר). לצערי הרב המצב הוא שהסכיוי להתקבל לעבודה, אם תספרי, הוא ממש נמוך.. אם את חייבת את הפרנסה הזו אז אין לך ברירה, ואל תספרי.. קשה לי להאמין שיש חוק שדורש ממך- אבל תבדקי זאת..

אישית מה שהייתי עושה במקומך, זה שגם אם יש לך עדיין מוקפאים, לשקול לעשות שאיבה נוספת- כדי שבטוח לא תצטרכי שאיבה נוספת בשנה הקרובה אלא רק החזרות (ואם כן תהרי אז יהיה לך לילד הבא.. בטוחה שיש אפילו אפשרות שינוע לארץ אם צריך). ולחכות חודשיים מתחילת הגן לפני שעושה החזרה נוספת.. אני אישית חיכיתי שלושה חודשים אחרי שהתחלתי עבודה חדשה, לפני שעשינו החזרה.. לדעתי זה היה הדבר הנכון לעשות...

מאחלת לך שתהרי כבר בהחזרה הבאה להריון מלא ותקין, ושההתלבטות תהיה האם לספר להם שאת בהריון או לא...

לא יכולה להרשות לעצמי לחכות עם ההחזרות

אני לא נעשית צעירה

וגם באופן אישי- לא רוצה לחכות.
&nbsp

בלונד23

New member
קודם כל מי שישכור אותך ירוויח :)

אני באמת לא יודעת מה לענות לך.
אם תרצי מסררי לי בפרטי, אחותי גרה בג'רזי אולי היא תוכל לעזור בהפניה לגנים דוברי עברית.

Carrie Mathison

New member
לא רק שאין חוק שחייב לספר להפך

בארה"ב אסור למעסיק לשאול את את נשואה, אם יש לך ילדים או אם את סובלת מבעיה רפואית כל שהיא שלא קשורה לעבודה (למשל סבלות וכ'ו). אם את מעלה את זה בראיון עבודה ואז לא מתקבלת את בעצם מזמינה אפשרות לתביעה מצידך על אפליה על בסיס רפואי. לכן זה חוסר כנות אלא מקצועיות נטו, כי הם צריכים לשפוט אותך לפי הרזומה שלך והידע המקצועי ולא לפי בעיות רפואיות שלא נמצאות בשליטתך. החוק האמריקאי לצידך תנצלי את זה.

Infinity 8

New member
אני גם לא הייתי מספרת

כי זה היה מוסיף ללחץ שלי שאנשים מהעבודה יודעים. חשוב לי לעשות הפרדה בין חיים פרטיים לעבודה.
ואת מכירה את עצמך, אם יודעת שזה לא יפגע בעבודה שלך ובהתנהלות שלך, אז זה לא.
זו שאלה של איך תרגישי אם ידעו ואיך תרגישי אם לא ידעו, ומה פחות גרוע ...
בהצלחה!

תודה

יש לי ראיונות ראשונים ביום רביעי, צריכה עוד לחשוב על זה.
מתבאסת שבכלל צריכה שוב לחפש עבודה

למעלה