מה פה קורה פה??

shirashine

New member
מה פה קורה פה??

בחודש שעבר עשיתי IVF רווי הורמונים, שהניב עוברים, אך לא באיכות טובה, החזרה שלא צלחה

בחודש הבא הרופא ממליץ על טיפול במחזור טבעי, ואני לא מבינה:
למה לעשות IVF אם ממילא הוא מכוון לביצית אחת?
שהרי בהזרעה טבעית אשיג את אותו הדבר - ביצית אחת.

התשובה שניתנה לי - ב- IVF הסיכוי יותר גבוה.

מישהי יודעת להסביר?
כי אני ממש לא הבנתי.. זה נשמע לי יותר כמו בזבוז משאבים (בשביל מה להוציא את הביצית בכלל?)

zuzazi

New member
ביצית אחת איכותית יותר= עובר איכותי יותר, לא?

האם הרופא לא רוצה שתקחי שום הורמונים בכלל?

לדעתי הרציונל הוא שהביצית הטבעית והאיכותית שלך תניב עובר איכותי. קונספט של איכות אשר עדיפה על כמות.
בהזרעה אין אפשרות "לוודא" שהזרע יפגוש את הביצית אבל בIVF יש. העובר האיכותי בעל סיכוי גבוה יותר להשתרש ולהתנהג יפה מאשר 2 שאינם איכותיים.

איך הרופא הסביר את זה?

shirashine

New member
הרופא הסביר

שסיכויי הקליטה גבוהים יותר

אבל אני לא מבינה: ביצית שמופרית בהזרעה טבעית היא לא בעלת סיכוי יותר גבוה להיקלט על פני ביצית שהוצאה מהגוף, הופרתה בצלחת והוחזרה לגוף??

לא ברור

בלונד23

New member
סיכויי ההפריה הם גבוהים יותר, לא הקליטה

בהזרעה יכול להיות שלא תהיה הפריה (כמו בטבע) ואילו בIVF סיכוי גבוה מאוד להפריה. זה ההבדל אני מניחה.

בלונד23

New member
מה הסיבה שהגעתם לIVF?

אם הסיבה היא שלא נכנסת להריון באופן טבעי, אז הנה התשובה שלך. צריך להוציא את הביצית כדי להפרות אותה במעבדה במידה ויש בעיה בזרע או אין הפריה טבעית באופן לא מוסבר.

shirashine

New member
זו אני שהגעתי ל IVF

הזרע מתורם, אז הוא כנראה בסדר
וראו ב IVF הקודם שהיו הפריות, אז למה להוציא את הביצית החוצה, רק כדי לוודא שהיתה הפריה??

בלונד23

New member
כמו שאמר הרופא

כי יש יותר סיכוי.
אם הגעת לIVF אני מניחה שלא נכנסת להריון בהזרעות (ניסית?). לכן יש היגיון לא ללכת אחורה. אבל את כן יכולה לבצע הזרעה חד פעמית אם בא לך, זה יכול להצליח.
ההבדל הוא שבהזרעה הסיכוי הוא משהו כמו 15% ובהפריה עולה ל25-30%. מכאן - החלטה שלך.

shirashine

New member
התחלתי מהפריות

בשל הגיל שלי ועלות הזרע
אני מבינה אם כך שהסיכוי בהפריה עולה רק אם עושים מיקרומניפולציה נכון?
כי אחרת זה כמו בהזרעה

בלונד23

New member
הגיוני שכך

אם כי יש עוד גורמים, כמו למשל, אם לא עשית צילום רחם לא ידוע אם שלך החצוצרות פתוחות. בהזרעה יש לזרע מסלול מכשולים (צוואר הרחם, חצוצרות) לעבור לפני שהוא מגיע לביצית.

Cuenquitta

New member
בכל מקרה הסיכוי גבוה יותר מאשר בהזרעה

זו שאלה קשה אם "להסתכן" על ביצית אחת ולתת להפריה טבעית לנסות להתרחש או ללכת לכיוון של מיקרומניפולציה, אבל כך או כך הסיכוי להפריה יותר גבוה מאשר בהזרעה, פשוט כי מוודאים שתהיה פגישה בין הזרע לביצית, מה שאין שליטה עליו בהזרעה. מעבר לכך, יש הזדמנות טובה להעריך את איכות הביצית, לראות האם המעטפת שלה עבה במיוחד ומקשה על חדירת הזרע ועוד. נשמע בעיני שזו אופציה ששווה לנסות לפחות פעמים אחדות, ויש יתרון על פני הזרעה בלבד. חשוב לזכור שהפריה על בסיס טבעי עלולה להיות גם מאוד מאכזבת כי לפעמים הביוץ מתפספס או שלא מתרחשת הפריה ונדרש אורך רוח גדול. מחזיקה לך אצבעות לדרך קצרצרה

למעלה