בלסטוציסטים מוקפאים

בלסטוציסטים מוקפאים

חייבת לשתף אתכן שאני שומעת כל כך הרבה דעות שונות על סיכויהם של בלסטוציסטים מוקפאים. מעניין אותי לדעת ממי שנקלטה מבלסטו באיזו דרגה הם היו והאם הם שרדו הפשרה. חשוב לי לדעת בגלל שאני כבר לא יודעת מה נכון מה טוב ומה לא שהדעות כל כך חלוקות ושונות מרופא לרופא. תודה לעונות.

מילקי54

New member
בלסטוציסטים מוקפאים

היי, יכולה לספר לך מניסיון/ודאגה שלי, הוקפאו אצלנו 3 בלסטוציסטים בדרגות: 1. Aa 2. Bb 3. Bc וב״ה כולם שרדו את ההפשרה בדרגות דומות להקפאה. את התוצאה נדע בעז״ה בעוד כעשרה ימים.. בהצלחה רבה.

אצלי גם היו כמו שלך רק ש..

AA- איבד המון תאים והיה לו נמק AB- ירד בדרגה. החזירו לי את שניהם ולא נכנסתי להיריון. בהחזרה הנוכחית בלסטו שהוקפא BB הופשר 100 אחוז ונשאר באותה דרגה. אבל אני מפחדת שמראש הוא לא כל כך טוב משום שהוא B.

נוקי30

New member
מבלסטו מוקפאים יוצאים תינוקות מהממים

כמובן דעה לא משוחדת בכלל

אצלי שרדו בשלמותם הקפאה והפשרה היו דרגה g4ab
&nbsp
שיהיה המון בהצלחה

אני חייבת להבין- מה משמעות תחילת הדירוג של הבלסטו'?

למשל בדוגמא שלך g4? (זה g? בדו"ח שקיבלתי מאסותא ראשל"צ זה נראה כמו 6 גדול ולידו 4 קטן)
את כל הAA AB BB אני מבינה פחות או יותר, אבל ההתחלה לא ברורה לי
יש לי למשל עובר מוקפא g3AB
וגם g4BB
(היו גם שני g4AB שלא נקלטו)
&nbsp
איזה מבין אלה שנשארו טוב יותר? מצד אחד, אני מבינה שAB טוב יותר מBB
מצד שני- מה זה g3?

ענבל ח1

New member
תשובה

ל-g אין משמעות ממה שהבנתי. אולי זה פשוט מסמל את המילה grade. כשלעצמו זה שום דבר.
המספר שאת רואה מסמל את התפתחות החלל הפנימי שמכיל נוזל (fluid cavity).
זה דירוג מ-1-6, כשלמיטב הבנתי השלב הכי מפותח שמגיעים אליו במעבדה הוא 4. 5-6 כבר קורים ברחם בהנחה שהעובר ממשיך להתפתח...
באסותא ראשל״צ למשל, שמעתי אמבריולוגית אומרת שהם לא מקפאים בלסטו׳ פחות מדרגה 3.
הנה קישור להסבר מאתר באנגלית על דירוג בלסטו׳.
בהצלחה!
http://www.advancedfertility.com/blastocystimages.htm

napit

New member
בלסטו מוקפאים

היי,
התאומות שלי היו בלסטו בדרגות ab ו-bb.
אני חושבת (לא בטוחה) שאולי הפשרה של בלסטו היא מורכבת יותר, אבל במידה וההפשרה עוברת בשלום הסיכוי להריון גבוה, כיוון שמדובר בעובר ביום החמישי ששרד הקפאה והפשרה ולכן ככל הנראה מדובר בעובר איכותי.
בהצלחה :)

Petite Chou

New member
טרם יודעת לספר לך איך זה מסתיים

אבל אני מבינה ממה שאני קוראת ומהרופאים - שבלסטוציסט מוקפא ששורד את ההפשרה בעל סיכויים מצוינים או לפחות שווים לבלסטוציסט טרי. זה הגיוני שעובר שצולח את כל ה"מכשולים" (גידול ליום 5, הקפאה והפשרה) הוא כנראה חזק ובריא.
&nbsp
לגבי הניסיון האישי שלי (שלא יתן לך שום דבר מבחינה סטטיסטית) - יש לנו 2 בלסטוציסטים טובים מוקפאים, ואתמול הופשר והוחזר לרחם אחד מהם, שרד את ההפשרה אחלה. אין לי מושג לגבי איכויות ודירוגים, לא ביקשתי גישה למידע הזה.

למעלה