זה נגמר בשבוע 13...

זה נגמר בשבוע 13...

האמת עוד לפני לפי דברי הרופא...

הגענו לשקיפות עורפית והתברר שהעובר הפסיק לחיות, מלא בבצקות ולא תקין.
עברתי גרידה. לא היה לי דימום כל ההריון.

הרקע שלנו: בעיית זרע.
נקלטתי בפעם הראשונה. הפריה אחת (שתי ביציות שהבשילו יותר מאוחר).
לא שאלתי את מצב העובר כי גם לא היה שייך. היה רק אחד. למה לא לשמוח?

לא עשינו ברטוב. הפעם בבוודאות נעשה.
את התמיכה הפסקתי בשבוע 11+3 לאחר שרופא הפוריות ראה עובר עם דופק ואמר שאפשר להפסיק.

מה יכולה להיות הסיבה?
בעיית הזרע? בעיית קרישיות? הפסקת תמיכה? בעיה אחרת?

אשמח לתובנות.

נ.ב עכשיו נעשה קריוטיפ, ברטוב וכל מה שצריך. כולל בדיקות נוספות לחצי (א.ס אשכים למשל שהזנחנו. עשינו הקפאה ואחר כך הייתה השאיבה המנצחת).

ענבל ח1

New member
אוי, איזה כאב לב

מצטערת כל כך לשמוע.
גם לי הייתה חוויה דומה בהריון הקודם כשבשבוע 10+6 גילו שאין דופק לעובר.
לפעמים אין לזה סיבה ממש, מלבד זה שהעובר היה לא בריא. כלומר, מזל נאחס... 1 מתוך 4 או 5 הריונות מסתיימים כך...
בכל מקרה, טוב שתעשו את כל הבדיקות שהצעת. ברטוב זה מצוין, כי הם אכן טוענים שהם מקטינים את הסיכוי להפלה אז שווה לנסות (גם אנחנו עשינו ועכשיו בהריון מתקדם).
לא נראה לי שזה הפסקת התמיכה. הפסקת בשלב נורמלי לגמרי.
קרישיות? בהחלט כדאי שתעשי בדיקות.
מאחלת לך המון הצלחה ובפעם הבאה הריון תקין וידיים מלאות.
&nbsp
&nbsp

ענבל ח1

New member
עשיתי בעבר פעם אחת בר טוב

אבל זה היה בתחילת הדרך, לפני שהסרתי חצוצרה עם נוזל כך שהסיכוי להריון אז היה קלוש...
הפעם האחרונה, שבה הריתי, היתה הפעם השנייה שעשיתי ברטוב.
הפעם שבה הדופק הפסיק היתה ללא ברטוב.

ענבל ח1

New member
ברטוב

ברטוב זה שם של מעבדה שנקראת למעשה ספרמה. ברטוב הוא זה שהמציא שיטה שנקראת מיון זרע לכן קוראים פה לשיטה/למעבדה- ברטוב. מיון זרע זה שיטה לבחירה של זרעונים תחת הגדלת מיקרוסקופ פי 6,000. הם טוענים שכך בוחרים זרע שסביר שיהיה תקין כרומוזומלית והסיכוי להריון גדל בהרבה והסיכון להפלה קטן. השיטה מיועדת לבעיות זרע חמורות...

rabbitm

New member
מצטערת לשמוע
החזרת אותי אחורה

היה לי אותו מקרה.
הגעתי לשקיפות עורפית בשבוע 13 והסתבר שהעובר הפסיק להתפתח כבר שבוע וחצי לפני.
אני לא יודעת לגבי בעית הזרע, אבל שווה לבדוק את מה שכתבת.
לגב הפסקת תמיכה, אני יודעת שיש כאלה שאומרים להפסיק בשבוע 10 ויש כאלה שבשבוע 12

שיהיה בהצלחה בפעם הבאה!

בלונד23

New member
אני כל כך מצטערת

אכן, צריך לעשות מעשה.
לסיים את הבירור של בעלך - חבל כל כך שהזנחתם. בירור וריקוצלה חובה.
ברור שמיון ברטוב. ברור. הרי זה כלי מעולה, אני לא מבינה את מי שלא משתמש בכל הכלים שיש.
תמיכה לא קשורה בכלל - מפסיקים בשבוע 9 ככה שאת עוד לקחת מעבר לדרוש.
הפלות קשורות ישירות למצב הזרע, ברטוב יסביר לך בדיוק אם תשאלי אותו, ולדבריו עוברים מזרע לקוי מסוים מחזיקים רק עד שבוע 12 - וזה בדיוק מה שקרה לך.

טוליתי

New member
את נחרצת היכן שאין שום מקום לנחרצות.

רובן של ההפלות נגרמות מבעיות כרומוזומלית של העובר (ולא של ההורים, אלא מוטציה שנוצרת בשלב העובר), חלקן בגלל קרישיות וחלקן בגלל אוטואימוניות. ברטוב סובר שבגלל זרע, אבל הוא סובר, זה לא הוכח. אני מבינה שברטוב הוא האורים והתומים שלך, אבל בבקשה ממך, פוריות זהו תחום אניגמטי, ומכיוון שכך, אין מקום לקבוע נחרצות שום דבר, פשוט שום דבר! גם אנחנו כמנהלות משתדלות שלא לחטוא, ומשתמשות במילים: "סביר", "כנראה", "לרוב" וכיוצ"ב, מילים שמשאירות מקום לתהייה ובירור.
&nbsp
מעבר לזה, אני מציעה שלא לעשות שלא לצורך רגשות אשמה מיותרים לגולשת שצריכה עכשיו חיבוק והכלה. תודה על ההתחשבות.

סוג של "הזנחנו"

אמרו לי שאם לא ניקלט בפעם הראשונה, נמשיך לברטוב. לתת סיכוי קודם כל ככה.
נקלטתי בפעם הראשונה.
בינינו סיכמנו שבשלב כלשהו נמשיך בירור. היינו עדיין תחת האופוריה של הריון מהפריה ראשונה והריון בכלל.
עכשיו ברור שנמשיך מאיפה שהפסקנו.

טוליתי

New member
משתתפת בצערך

זה נורא. פשוט נורא. לא סביר שהבצקות קשורות לזרע.
האם נלקח קריוטיפ עוברי?
לא קשורה לכאן תמיכה וקרישיות.
סביר שהעובר הזה היה לא תקין מההתחלה ולכן הדופק פסק (וזאת, כי במקרה שיש ממצא נוסף, והיה כזה אצלך, הסבירות היא שהייתה מוטציה כרומוזומלית).
כנראה נפלת בצד הנוראי של הסטטיסטיקה
.
קריוטים חשוב במקרה שלך, לא הייתי עושה משהו שונה ממה שעשיתם. אני יודעת שיש תחושת אשמה, אבל היא לא נובעת מאשמה אמיתית שיש. בסך הכול הצלחתם בפעם הראשונה.
&nbsp
ליבי איתך יקירה
.
חיבוק לימים הנוראיים שהגיעו.
&nbsp

תודה! לגבי בדיקות...

לא נלקח קריוטיפ עוברי כי לא ידעתי לבקש. יום אחרי הגרידה דיברתי עם גנטיקאית שאמרה לי שנעשה קריוטיפ לשנינו וקריוטיפ לעובר. אבל כשהתקשרתי לבית חולים, הם כבר לא ידעו איך להשיג את הדגימה. הרב אמר לי שהם קוברים את העוברים אחרי שבודקים בדיקה ראשונית (שאת הדו"ח שלה נקבל כנראה בשבועיים הקרובים).
הגנטיקאית אמרה שלרוב הקריוטיפ יוצא תקין אבל שנעשה בכל זאת. ואולי זו הייתה בעיה באמת בעובר עצמו.
היה רק עובר אחד אז גם לא הייתה שאלה איזה עובר להחזיר. עד היום אין לי מושג את הדרגה שלו. והאמת? מה זה היה משנה? הרי יש עוברים שמדורגים מעולה ולא נקלטים ומאידך יש סיפורים על עוברים שדורגו ממש גרוע והפכו לילדים. לכן בזמנו החלטתי גם לא לשאול. ואני עדיין בדעה הזו.

בדיקות גנטיות עשיתי לפני ההפריה ואני לא נשאית של כלום ברוך ה'.
אם צריך נעשה עוד בדיקות כאלה.

דווקא אשמה אין לי כי באמת זה לא משהו שקרה בגללי (חבר של בעלי, רופא נשים, העלה אולי בעיית קרישיות אבל כאן אמרת שזה לא שייך).
אבל לא דיממתי בכלל בהריון, הרחם לא דחה את העובר והוא לא נפל לבד. לא הייתה לי דלקת בדרכי השתן או מחלה או משהו.הוא פשוט הפסיק להתפתח.
ואני שמחה לפחות שנקלטתי בפעם הראשונה. כי הגוף שלי יודע לקלוט הריון. אז אשריי.
ובתקווה להריון תקין יותר בפעם הבאה בעזרת ה'.

למעלה