פרוגסטרון נמוך וביוץ

saflex

New member
פרוגסטרון נמוך וביוץ

אולי מישהי כאן יודעת:
במעקב זקיקים היה לי זקיק בגודל 19 מ"מ. הזרקתי אוביטרל.

כעבור 9 ימים עשיתי בדיקת פרוגסטרון, יצא לי 3.7.

הרופא שטיפל בנו פתאום לא מוכן לענות, רוצה שנבוא אליו פרטי. רופא אחר שפנינו אליו אומר שלא היה ביוץ.

יכול להיות שהיה ביוץ והפרוגסטרון כל כך נמוך? יכול להיות זקיק של 19 ולא היה ביוץ?

כל החודשים האחרונים המחזור שלי מגיע כל 30 יום פחות או יותר. (ואני פוליציסטית, בעיקרון).

טוליתי

New member
הכול יכול להיות, בעיקר שלא היה ביוץ או שיש לך שלב לוטאלי קצר

אצל פוליציסטיות היעדר ביוץ אינו נדיר...
&nbsp
מציעה להמשיך לעקוב אחר ההורמונים ולבצע US כדי להבין טוב יותר מה קורה.

saflex

New member
אז מה קרה לזקיק?

ואם הכל יכול להיות אז למה לא נותנים לי תמיכה?

אני מתחילה להתייאש מאוכלוסיית הרופאים...

טוליתי

New member
יכול להיות שאת מבייצת בזקיקים גדולים יותר.

תעשי בדיקות, כפי שכתבתי, כדי שנדע מה מצבך.

saflex

New member
בשביל זה אני צריכה רופא...

לאור זה שהרופא האחרון אכזב קשות, אני קצת הרבה בבעיה...

הפניה לבדיקת דם את יכולה לבקש מרופאת המשפחה/רופא נשים

תגידי להם שאת צריכה לעשות בדיקה ואין הפנייה.. נראה לי שמיותר להתחיל להסביר ולפרט או להגיד שאת עושה מיוזמתך..

saflex

New member
ואיזה בדיקה תעזור לי להבין

אם היה ביוץ או לא?

יש לי בעיקרון מכתב הפניה למעקב זקיקים, אני מניחה שזה תופס לכמה זמן.

הבעיה היא שבלי רופא, יקרה כמו שקרה לי עכשיו - לא יהיה מי שירשום לי תמיכה, אם בסופו של דבר יתברר שבייצתי.

נשמע שאת ממהרת לחפש מרשם עוד לפני שברור מה הבעיה..

יתכן ומדובר במקרה חד פעמי, יתכן ומדובר בבעייה בביוץ ולא אי ספיגת גופיף צהוב, ואז כל התמיכה שבעולם לא תעזור ללא הורמונים נוספים שיגרמו לייצור ביציות..

אם את עדיין לא מתחילה IVF, חשוב לדעתי שלפני שתמשיכי בניסיונות טבעי/ הזרעות שתשלמי את הבדיקה הזו. במידה ועדיין את לא סמוכה למחזור, הייתי הולכת אפילו מחר לבדיקת דם לנסות לראות מה תוצאת הפרוגרסטרון, יתכן וכפי שטוליתי אמרה את פשוט בייצת מאוחר יותר.
במידה והערך נמוך, בחודש הבא במקומך לא הייתי לוקחת הורמונים, אלא חוזרת על הבדיקות.. עוקבת אחרי ביוץ (אולטרסאונד, E2, LH), עד לשלב שלא רואים זקיק, ואז בודקת פרוגרסטרון שבוע א"כ.
ובכל מקרה, כדאי שתמצאי רופא פריון נורמלי.. יש מרפאות/רופאים (לא ההכי מבוקשים, אך מספיק מוכשרים כדי לסייע במקרה כזה) שהתורים אליהם מאוד קרובים..

שיהיה המון הצלחה

saflex

New member
אבל בדקתי פרוגסטרון

התוצאה היא מאתמול (שני) 3.7. ולכאורה עם תוצאה כזו יכול להיות שהמחזור יגיע כל יום.
לא סביר שלא בייצתי עדיין, עבר מעל שבוע מאז הזקיק 19 מ"מ שלי.

אני מתחילה להבין שעדיף פשוט לעבור להורמונים וזהו.

saflex

New member
ואם כבר אז מנסה שוב לחפש המלצה לרופא

בפתח תקווה, בכללית, שעושה מעקבי זקיקים כמו שצריך.

לאן הולכות כל הנשים בפתח תקווה? זה או בלינסון או פרטי?

בלונד23

New member
גבעת שמואל טוב לך?

זה הרופא היחיד שעושה מעקבים בעצמו, ברקוביץ.
בקופה אף רופא לא עושה מעקבים בעצמו למיטב ידיעתי.

בלונד23

New member
מה פתאום הוא ציבורי במכבי

ואם את בכללית זה 400 שקל שזה אולי פרטי אבל כמעט חינם.

גם אצלי תועד מקרה דומה

הרופאים טענו שאו שלא מבייצת למרות שרואים זקיק גדול מוביל יפה, יש עלייה ב LH ו E2 ושבועיים אחרי יש מחזור, או שיש תופעה יחסית נדירה שנקראת "אי ספיגת גופיף צהוב". אבל מאחר שאני בשלב של IVF לטענת הרופאים זה "כבר לא מעניין" איזה משתי אופציות, מאחר וכל עוד יש רירית יפה ואני מקבלת תמיכה זה לא משנה אם היה או לא היה ביוץ תקין.

מה שכן.. יצא לי במקרה לעשות בדיקה לפני כמה חודשים במחזור טבעי, וראיתי תוצאה של פרוגרסטרון 20! שזה לא מאוד גבוה, אך כן שולל אופציה של לא מבייצת בכלל / אי ספיגת גופיף צהוב. כנראה שיש איזשהי בעיה, או שמבייצת מידי פעם ולא תמיד גם כשהכל נראה כאילו היה ביוץ... אבל כמו שאמרתי, בשלב שלי זה כבר לא מעניין.
אם את עדיין בשלב ההזרעות זה בהחלט קריטי להבין איזו משתי התופעות יש אצלך: א. אי ספיגת גופיף צהוב. ב. אי ביוץ. אם אופציה 2, אז צריך להבין אם זה מקרה חד פעמי (גם ללא פולציסטיות קורה מידי פעם, ולפולציסטיות בטח שבטח), אם זה לפעמים כן ולפעמים לא (ואם זה כך אז במה זה תלוי- יכול להיות מושפע אפילו מתזונה), או אם יש בעיה בביוץ ונדרש לקחת הורמונים (גונל F / איקוקלמין ודומיהם, כאשר אני מאוד לא מהתומכים של איקוקלמין).

אם מתברר שאכן יש בעיה בביוץ שלא תמיד מתרחש, מאחר שאת פולציסטית ממליצה לך בפרט אם את בעודף משקל (אצלי נתנו למרות שאני רזה)- להתייעץ עם הרופא לגבי לקיחה של גליקופג'. יש הרבה פולציסטיות שזה ממש "מעלים" את סממני התסמונת וגורם לביוץ תקין. זו תרופה נותנים בעיקרון לסכרת.. אך נמצאה כמסייעת לפולציסטיות להיות פחות פולציסטיות (ואגב.. בשלב שאת נמצאת בו להיות פולציסטית זה נראה כמשהו ממש שלילי, אבל חלילה מי שלא מצליחה ועוברת ל IVF זה הופך לעיתים לברכה.. כי רבות מהפולציסטיות במינון נמוך יותר משמעותית מהממוצע משיגות אותה כמות של ביציות תקינה ולעיתים אף יותר, אבל מאחלת לך שזה לא יהיה רלוונטי לך בכלל...).

שיהיה בהצלחה!

saflex

New member
אם אני מקבלת

כבר תקופה כל 30 יום, אז איך זה הגיוני שלא היה ביוץ? בד"כ אין ביוץ וגם אין מחזור!

בכלל לא רציתי להגיע להזרעות, אם אני מבייצת, למה לא לנסות??
אבל הרופא האחרון מהרגע הראשון דחף להורמונים, בקושי הסכים לתת לי מעקב זקיקים.
ועכשיו לא מסכים לבדוק, אומר שאני צריכה לקחת הורמונים ובשביל זה חייב לבוא אליו בפרטי בלי השתתפות קופה...

פאשון

New member
עכשיו אני מתחילה להתעצבן!

אם הרופא בקופה אומר לך שלא ניתן לעשות הזרעות בקופה ודורש שתלכי אליו פרטי (הנבתי נכון?) הוא עובר על החוק. אסור לרופא לטפל במטופלים בפרטי אחרי שטיפל בציבורי, למעט מקרים מיוחדים (ויש לז היתרונות וחסרונות). לשדל לעבור לפרטי זה גם לא מוסרי.
תראי, יכול להיות שהזקיק הפך לציסטה ולא בייץ. לי יש מה שחדשהפה ספרה על עצמה - ביוץ עם ערכי פרוגסטרון נמוך. ביוץ אבל לא משהו. או לחילופין יכולה לקבל מחזור ללא ביוץ ויש גם מקרים כאלה, אבל הם לא נפוצים...יש כל מיני סיבות למה שקרה לך (בהנחה שאכן היה ביוץ. תבדקי מתי המחזור יגיע יחסית לאותה בדיקה ותקבלי אינדיקציה אולי גבי מה התרחש מתי).
הצעה שלי - תפני לרופא פוריות מהקופה כמו שצריך ותעזבי את הרופא החמדן שלך. תפתחי תיק פוריות בקופה שלך. ניתן לעשות מעקב זקיקים על בסיס טבעי פעם-פעמיים כדי להבין איך המערכת האישית שלך עובדת. אם צריך הורמונים - אז אין ברירה. גם מבייצות צריכות לפעמים את הדחפה הזו. ואם תצליחי בלי - אשרייך.
מקווה שהצלחתי לעזור.

המלצה בכללית

אמנם לא בפתח תקווה, אבל ממליצה על ד"ר גונן עופר במרכז בריאות האישה בהרצליה.
הוא מאוד יסודי מניסיוני האישי שלי. עלה על בעייה אפשרית ברגע, אחרי שרופא אחר שהייתי אצלו 8 חודשים לא העלה אף השערה.
רופא אחר ששמעתי עליו המלצות דווקא כן בפתח תקווה למיטב ידיעתי הוא ד"ר גדעוני יריב, אבל לא מניסיון אישי.

לגבי "אין ביוץ --> אין מחזור" זה לא תמיד נכון, קיימים מקרים

שזה לא כך, בפרט אצל פולציסטיות (כלומר שכן יהיה להם ווסת יחסית סדיר, אך שהביוץ לא תקין)

מסכימה בהחלט עם דברי פאשון, זה ממש מכעיס!

אנא המשיכי לקרוא רק אם את מנסה להרות כבר מעל לשנה.. אם לא אז התשובה לא רלוונטית...
גם אני הייתי בגישה של טבעי טבעי טבעי... לפני 4 שנים.. ואני חושבת שבגדול זו גישה נכונה.. רציתי מאוד ילד אך לא היה לחוץ לי להרות, היה יותר חשוב לי להמעיט בהורמונים, אבל... אני נפלתי בזה ובזבזתי הרבה הרבה זמן יקר וכעת 4 שנים א"כ ועדיין ללא ילד.. בזבזתי זמן לא בגלל שנתתי לזה הזדמנות- שעל זה לא מתחרטת, אלא שהעדפתי לשמוע בקול רופאים שאמרו לי מה שרציתי לשמוע ולא מה שהייתי צריכה לשמוע.
אצלי לא ברור עד היום אם יש בעיה בביוץ, ולפחות בזמנו כשהלכתי לרופא פרטי להזרעות הוא היה מודע היטב לתוצאות הבדיקה שהראו שאין עלייה בפרוגרסטרון, ולמרות זאת, ולמרות שיש מספר בעיות בזרע (כולל אגלוטונציה ותנועתיות אפס) נשארנו אצלו להזרעות רבות על בסיס טבעי וללא תמיכה כי הוא לא טרח להסביר לנו שאנחנו מבזבזים זמן, אלא פשוט "זרם" איתנו ונתן לנו את התשובות שרצינו והעדפנו לשמוע, עד שאיזה פעם אחת בזמן הזרעה, כשאמרנו לו שבמעבדה היו מופתעים שמתכננים להשתמש בזרע להזרעה הוא טרח לזרוק איזה מילה על כך שעם אגלוטונציה כנראה שמבזבזים את הזמן. אנחנו המשכנו משם ל IVF אך במקום אחר...

מה שמנסה להגיד... חשוב שתמצאי רופא טוב שאת סומכת עליו, רופא שכן יכבד את הרצון שלך ללכת על "טבעי" אבל שיהיה קונטרה ולא יזרום איתך על זה מבלי שיאמין שיש סיכוי בכלל. לגבי הזרעה- במידה ואין כל בעיה בזרע/ מבנה מכני בעייתי אצלך, אולי באמת אין סיבה, אך אם יש בעיה ולו קלה בזרע, ממליצה מאוד להמשיך עם הזרעות, אם יסתבר שאת מבייצת תקין אז הזרעות על בסיס טבעי.

בהצלחה

למעלה