אני לא מאמינה - עוד כימי

מיכל336

New member
אני לא מאמינה - עוד כימי

בדיקת דם מהיום - 31.
אין לי כוחות יותר!!!!
בעקבות אחת הבנות פה שעשתה טיפול באותו תאריך שלי - ועשתה בדיקת שתן כבר ביום חמישי, עשיתי גם ביום שישי בדיקת שתן שיצאה חיובית... עשיתי שוב בשבת בדיקה אחרת ושוב יצאה חיובית, הייתי בעננים כל הסופ"ש. עד הרגע.
ציפיתי לראות בתוצאה לפחות 200, אבל לא - יצא רק 31.
יודעת כבר שהרופא יגיד לי לעשות בדיקה שוב ברביעי ואז להפסיק תמיכה ולחכות למחזור...
מאז הגרידה היו לי כבר 2 הריונות כימיים, ברקע בעיית זרע. אני מרגישה נורא!!! וגם הודיעו לי היום ממקום עבודה אליו התראיינתי שהייתי בטוחה שהתקבלתי, שהתשובה שלילית. בא לי למות!!!
איזה בדיקות עושים להריונות כימיים חוזרים?

ענבל ח1

New member
היי חמודה

אני מצטערת לשמוע על הכשלונות.
לגבי הבטא הנוכחית, באיזה יום את לאחר ההחזרה?
מקווה שתהיה לך הפתעה וזה לא כימי הפעם (כמובן שבאמת צריך לבדוק הכפלה ברביעי) אבל אם זה כן כימי, אז ממליצה על בדיקת קרישיות יתר כי זה כבר יהיה כישלון שלישי שלכם וזה אכן מצריך בירור.
מעבר לכך, מהי בעיית הזרע שלכם? אחרי שתעשי בדיקת קרישיות יתר ואולי עוד בדיקות שימליצו פה, אולי שווה לכם לעשות מיון זרע במעבדת בר טוב. הטענה שלהם זה שמיון הזרע במהלכו בוחרים את הזרעונים הכי טובים, מפחית גם את הסיכוי להפלה.
מייחלת עבורך לנס.
בהצלחה אבל כתבי לי באיזה יום אחרי החזרה בדקת בטא...

מיכל336

New member
יום 12 להחזרה של בלסטוציסט מוקפא

ובטח בשישי - שבת היה יותר גבוה ובגלל זה יצא חיובי בשתן. אז זה בטח במגמת ירידה. אז ממש לא נראה לי שיש סיכוי שזה לא כימי.
ועשינו מיון זרע... (בעיית מורפולוגיה ותנועתיות) אומנם לא במעבדה של ברטוב אלא בשניה, והמיון הוביל לשני כימיים...
אני חוששת שקרה לי משהו מאז הגרידה, אחריה היו הידבקויות ועשיתי הסיטרוסקופיה ניתוחית להסרת הידבקויות. אחר כך באבחנתית אמרו שהכל תקין ואז חזרתי לטיפולים, אבל לא הצליח.
מה זה בדיקת קרישיות יתר? זו בדיקת דם? כי נראה לי עשיתי... זו לא בדיקה שחייבים לעשות לפני הIVF?

ענבל ח1

New member
לא, לא עושים לפני IVF

זו בדיקה שהקופה מאשרת רק אחרי 3 הפלות (גם כימי ייחשב לצורך העניין). זה למעשה סט של בדיקות דם שאם אחת מהן יוצאת לא תקינה זה עלול לגרום להפלות חוזרות. עם קבלת התוצאות מומלץ ללכת למי שמתמחה בהפלות חוזרות ולא להמטולוג רגיל (מומלצים פרופ' קופרמינץ וקארפ). במקרה שיוצא לא תקין, הטיפול אגב הוא בזריקת קלקסן לאורך ההריון.
לגבי מיון הזרע- כמובן שאני חלילה לא אומרת שמעבדת MFC גרמה להפלות, אבל להבא ממליצה לעשות מיון זרע בבר טוב. לדעתי זו לא אותה רמה של עבודה. אצל בעלי התאמצו בבר טוב הרבה יותר ומצאו הרבה יותר תאים תקינים מאשר במעבדה השניה (אבל ברטוב גם יותר יקרים...).
עדכני בתוצאה של יום רביעי, אולי בכ"ז יקרה נס...

מיכל336

New member
איך עושים את הבדיקה הזו? למי פונים?

ממי מקבלים הפניה? מה צריך להביא? איפה הבדיקה מתבצעת?
לא עשיתי אצל ברטוב - משתי סיבות, אחת - שאני עושה באסותא ראשון ו MFC יותר קרובה, וגם אני מטופלת של ברקוביץ, וממה שהבנתי הוא לא מתלהב מברטוב, מסיבות אלו ואחרות, ולא היה בא לי להסתכסך איתו.

ענבל ח1

New member
עונה

אני פניתי לרופא המשפחה שלי דרך האתר והוא הפנה את הבקשה להמטולוג שאמור לאשר אותה ואז אחרי שקיבלתי את רשימת הבדיקות שאישרו לי לעשות אז הלכתי למעבדה בקופה שעושה בדיקות קרישיות כי לא כל סניף עושה אותן. צריך לברר באיזה סניף מתבצע באינטרנט/בטל'.
נראה לי שאופציה נוספת זה לקבוע תור להמטולוג ולבקש ממנו הפנייה לבדיקות קרישיות בעקבות 3 הפלות.
&nbsp

בלונד23

New member
אני קיבלתי את ההפניה מרופא משפחה

כאמור בכללית זה לא דורש אישורים.
אם תרצי לעבור לברטוב תצטרכי לעזוב את ברקוביץ לצערי הרב... ממש חבל.

בלונד23

New member
אההה. אוקיי

אז עשיתם במעבדה ההיא, כן. גם לי היו רק כימיים ממנה.
מצטערת להסיק שברטוב הרבה יותר טוב במיונים מאשר אותה מעבדה. גם הרופא שלי הסביר לי שמדובר במעבדה שאין לה מספיק ניסיון, ולכן חזרתי לברטוב.
בדיקת קרישיות יתר זה סט שלם של בדיקות מעמיקות ביותר שיאשרו לך כי עברת 3 הפלות - זה התנאי בקופה. לוקח כחודש לבצע ולקבל תשובות אבל זה חשוב ביותר. אם רואים שיש לך קרישיות יתר, ויש הרבה בנו7ת כאלה, תידרשי להזריק מדלל דם כל ההריון וזה יפתור את הבעיה. המון בנות כאן מזריקות את המדלל.

מיכל336

New member
ובברטוב הצליח והיה הריון תקין?

אני רוצה להתחיל עכשיו את התהליך, כי גם ככה אצטרך לחכות חודש.
אז איך עושים את זה? מעניין כי דוקא הבדיקות דם של הקרישיות:
PT-INR
PT-SEC
PT %
APTT-sec
יצאו תקינות...
חוץ מהקרישיות יש עוד בדיקות שצריך לעשות?

בלונד23

New member
מיכלי

כן, היה הריון תקין מברטוב על הפעם הראשונה.
הבדיקות שכתבת זה תפקודי קרישה, לא באלה מדובר. יש סט ארוך שאני לא זוכרת איפה משיגים אותו, בזמני נכנסתי לפ0ורום הריון בסיכון ושם היתה רשימה, אולי מישהי פה תיתן לך? תבקשי. כן, תתחילי מיד את התהליך. באיזו קופה את? בכללית זה קל, במכבי בלגן...

פרט לקרישיות שחשוב שישלחו להכל, כדאי גם קריוטיפ

גם לזה לא קשה לקבל הפנייה אחרי 3 הפלות.

מצטערת לשמוע על שעברת, מאחלת לך הריון בקרוב, תקין ועגול. מקווה שאפילו מצפה לך נס ואיכשהו הבטא הזו תמשיך תקין..

שאלה.. אחרי הגרידה עשית היסטרו אבחנתית לוודא שאין שאריות או הידבקויות? זה גם יכול לגרום לכימיים.

המון המון הצלחה, מקווה שמעתה יהו רק בשורות חיוביות

מיכל336

New member
היו מלא הידבקויות אחרי הגרידה...

עשיתי בעקבות זאת היסטרוסקופיה ניתוחית, ואחרי חודש אבחנתית ולפיה כבר לא היו הידבקויות. אבל יש לי הרגשה שזה קשור. כי לפני הגרידה לא היה לי אף פעם כימי ועכשיו שניים ברצף, וגם - המחזור שלי לא כמו פעם. לפני הגרידה היו לי מחזורים ממש חזקים וכואבים. עכשיו הדימום ממש קל, וכאב נסבל... ולפעמים אין בכלל כאב.
מה זה קריוטיפ - איך בודקים את זה? זו בדיקת דם?
אני חושבת שאתחיל בלעשות עוד היסטרוסקופיה אבחנתית, לבדוק שוב שהכל נקי. בהיסטרוסקופיה אפשר לראות גם צ'יסטות בשחלות?

לגבי אבחנתית- אם לא עשית אצל אחד מהמומחים הגדולים

נראה לי שבאמת כדאי לחזור על הבדיקה. יש רופאים שמפספסים דברים...

קריוטיפ- בדיקת דם, אצל שני בני הזוג. מה שבעצם מחפשים זה חוסר תקינו כרומוזלית אצל בני הזוג שגורמת לעוברים לא תקינים.

מה הרופא שלך אומר, שזה בטוח כימי?

שיהיה לך המון הצלחה!!

בלונד23

New member
אויש ממי

באיזה יום עשית את הבדיקה אחרי ההחזרה? יום 12?
מחרתיים תעשי הכפלה ותקווי לטוב.
אני כל כך למודת ניסיון בבעיות זרע האלה שגורמות להפלה מוקדמת. גם לי היו כאלה.
הפתרון לדעתי הוא באמת רק מיון אצל ברטוב. ניסיתם את זה? זה מעלה סיכוי באופן רציני.
וגם תצטרכי לעשות סט מלא של בדיקות קרישיות, לדעתי כדאי מאוד.

למעלה