אירוח האמבריולוגית ד"ר תדהר זן בר

שיטת ברטוב

לגבי שיטת ברטוב אנא בשקי בשאלות מעלה.
יש הנוטים לראות "אשמה " בזרע לא תקין להפלות בטרימסטר ראשון, אך זה לא מחייב!! ויש גורמי השפעה רבים.

בלונד23

New member
חיפשתי לעיל ולא מצאתי תשובה

שאלתי, האם אכן יש לך ניסיון עם השיטה והאם היא מעלה את שיעור ההריונות בהפריה? ראיתי לעיל שהתייחסת לשיטה הסברת מה היא ושהיא לא מקובלת על כולם אך לא את התשובה למה ששאלתי, אם תוכלי להתייחס אשמח, אם לא שבת שלום :)

Nouly

New member
שאלה על מספר ימי גידול האמברייו במעבדה

שלום דר.
שמעתי שהדיעות חלוקות לגבי מספר הימים האופטימלי של גידול האמברייו במעבדה, בין שאיבה להחזרה,
הבנתי שהוא נע בין יומיים לארבעה מהו לידיעתך מספר הימים הרצוי? והאם ישנם מחקרים בנושא?
תודה רבה.
נולי

היי נולי

כפי שציינתי קודם, פחות חשוב איזה יום להחזיר, יותר חשוב מה, לצי ובאיזה מצב ומה מומחיות המעבדה לגבי גידל העוברים (באיזה שלב נוהגים לבצע החזרה)
בהצלחה!

Noynoy15

New member
Z-score ב- day 1

שלום רב דר׳ תדהר,

בהתבוננות על דו״ח המעבדה (אסותא), מצאתי את הרובריקה z-score ביום הראשון, בימים שלאחר מכן מופיע באותה רובריקה grade, עד כמה משמעותי הציון שניתן ביום הראשון ליכולתם להביא ללידה תקינה?
מצאתי שביום הראשון הציון היה 2 ואילו יום לאחר מכן העוברים קיבלו ציון 1, האם תחילת הדרך הפחות ״מוצלחת״ מעידה על ההמשך?

בנוסף, באחת מהשאיבות נרשם שהביציות עם PB ענק, מה המשמעות של גופיף פולארי ענק? האם עוברים שנוצרו מביציות אלו יכולות להביא לכדי לידת חי וילד בריא?
משאיבה זו הוקפאו לי עוברים, תוהה אם ישנו סיכוי כלשהו להצלחה או מוטב להמשיך לשאיבה הבאה. עד כה כל הביציות היו תקינות ביתר השאיבות.

תודה על רצונך הטוב להשיב.
זוכרת לך חסד ושיחות ארוכות ונעימות בזמן השבחות הזרע שביצענו אצלך בעידן ההזרעות :)

איכות ביציות

איכות ביציות מעידה על איכות עוברים. איכות עוברים מעידה על סיכויי הריון. בדיעבד- פחות רלוונטי.
PB גדול הנו סממן למורפולוגיה פחות תקינה של הביצית ואת קבלת פירוט מלא של המעבדה שאני לא בטוחה עד כמה חשוב כאן.
אם הוקפאו לך עוברים משאיבה זו, סביר להניח שגם הוחזרו לך עוברים טובים וזה מה שחשוב!
וכנראה כל ההערות של הביציות פחות רלוונטיות כאן...
בשורות טובות ובהצלחה!!

kikidelivery

New member
שיטה למציאת זרם תאים בריא

לצורך הפרייה חוץ גופית.
כזו שמעלה את אחוז ההצלחות.
האם יש שיטות נוספות טובות בעולם כיום/האם יש
כיוונים נוספים בנושא ומה הם?
תודה מראש!

שיפור הזרע

תלוי מה הבעיה- יש דלקת? יש חסימה?
יד יצור נמוך של תאים, מורפולוגיה לקוי?
לפני הפתרון- חשוב לזהות מה הבעיה..

HiLoLiT7

New member
הקפאת עובר בפעם השנייה

שלום ותודה רבה לך על האירוח הזה,
אני אמורה לעבור בקרוב החזרת עוברים מוקפאים שהוקפאו לפני כ- 5 שנים (מציינת אולי זה רלוונטי לתשובה).
ביום ההחזרה מפשירים לי קשית אחת אשר נמצאים בה שני עוברים. מכל מיני סיבות אישיות מירב הסיכויים הם שאני אבחר להחזיר רק עובר אחד, את הטוב ביותר באותו רגע.

מה עולה בגורל העובר הנוסף? האם הוא נזרק לפח או שיש אפשרות לנסות לגדל אותו לבלסט' ואז להקפיאו בשנית? האם לזמן הארוך שהעובר היה קפוא יש השפעה במקרה הזה?

מאוד יהיה לי חבל לזרוק עובר לפח והייתי שמחה לדעת מה נהוג במקרה כזה.

תודה

הקפאה חוזרת

אם שני העוברים יופשרו בצורה טובה, בדרך כלל מה שנהוג לעשות זה לגדל אותו עוד קצת במעבדה, לוודא שהוא באמת מתפתח טוב ואז להקפיא שוב.
יש מעט מאוד ספרות על הצלחות עוברים מהקפאה שניה אבל תאורתית זה אפשרי ויש גם ( מעט ) סיפורי הצלחה!!

טוליתי

New member
ציוני עוברים

שלום תדהר,
תודה על המענה לשאלות הגולשות בפורו.
אשמח להסבר קצר על ציוני העוברים כפי שמופיעים בדו"חות המעבדה:

NB
UE
12 ?
~1
1, UE

תודה