אירוח האמבריולוגית ד"ר תדהר זן בר

ענש10

New member
איכות ביציות

שלום רב ותודה
אני בטיפולי פוריות, עם תרומת זרע, בת 40
כל העוברים שהצלךיחו להפיק הם טובים וכל הטריים שהוחזרו נקלטו...לצערי לא התפתחו כראוי

ממה שידוע לי לא נשלחתי לבדוק את איכות הביציות, האם ישנה בדיקה כזו?
האם אנשי המעבדה אשר מפרים את הביציות יכולים לראות בשלב המיקרוסקופי של האיקסי את המורפולוגיה של הביצית? האם הם יכולים להבחין במצבה ובאיכותה?

תודה

magali29

New member
עובר אחרי 48 שעות לאומת 72 שעות

שלום רב
רציתי לשאול האם לעובר שמוחזר אחרי 48 שעות יש פחות זיכוי להקלט מעובר שהוחזר אחרי 72 שעות?
כשידוע שביום השיני חהפריה הוא היה תקין ובלי שברים.
תודה מראש על התשובה.

איכות ביציות

אם מבצעים פעולת הזרקה- ICSI, בהחלט ניתן להבחין באיכות הביציות.
התפחות עוברים טובה אף היא מעידה לרוב על איכות ביציות,
לא להתיאש!!
בהצלחה

עובר יום שלוש

יש דווקא יתרון להחזרת עובר יום שלוש שאז ממשיכים לעקוב אחרי זה שמתפתח בצורה איכותית משאר, כלומר הבחירה כאן תיהיה זהירה יותר
עם זאת, אם יש מעט עוברים ואין ממה לבחור, מעדיפים להחזיר יום קודם.

אורה70

New member
חוסר אימון במעבדה

שלום לך
אני מטופלת במקום שבו אין תקשורת בין המטופלת למעבדה. בעלי בכל טיפול נותן זרע בגרוי חשמלי בהרדמה מלאה. ולמרות הטיפולים הרבים שעברתי (מעל מ10) רק בפעם אחת הקפיאו לי מנת זרע שתשמש אותי לטיפול הבא. וההפריות כולן באיקסי כך שלא נדרשת כמות של זרע. מדיניות הקפאה זו מאלצת את בעלי לעבור שוב ושוב פרוצדורות רפואיות שהיו נמנעות לו היו משתמשים בזרע בחסכנות ומקפיאים העובדה שהמעבדה לא נגישה אילינו אין את מי לשאול ועובדי המעבדה שכל כך הרבה תלוי בהם לא חייבים לאף אחד דין וחשבון לגבי מדיניות הקפאת הזרע- יוצרת חוסר אימון במעבדה שאנחנו מפקידים בידיה את היקר לנו מכל.
הרופא שמטפל בי הסכים איתי שזה מחדל ואמר שהוא ידבר אישית עם עובדי המעבדה אבל בשעת השאיבה הוא טרוד בענייניו ואינני יודעת האם הוא אכן מדבר אתם ובכל מקרה התוצאה לא השתנתה.

אני רוצה לתת דוגמא למדיניות הקפאה אחרת. יש לי חברה שעברה טיפולים באסותא ראשון. בעלה עבר ניתוח אצל ד"ר שי שפי ומהזרע שיצא- הקפיאו בכמה מנות כך ש
1.היא עברה טיפול ונקלטה וילדה תאומים
2. לאחר שנתיים היא עברה טיפול נוסף ונקלטה
3. יש לה עוברים קפואים
4. יש לה עוד מנת זרע קפואה
כלומר עובדי המעבדה הבינו שניתוח כזה לא עושים כל יום ועשו את מירב המאמצים לנצל את הזרע במקסימום שלו.

לפעמים אני תוהה האים עובדי המעבדה יודעים איזה מחיר כבד משלמים המטופלים על ההחלטות שלהם.

מה לדעתך ניתן לעשות כדי להבטיח שהמעבדה עושה את המקסימום כדי להקפיא?

אמון במעבדה

יקירה, אם את מרגישה לא טוב במקום הטיפול שלך, תעברי מקום. את לא חתומה עם אף אחד ואין סיבה להרגשה שכזו.
אני מציעה לך לברר עם המעבדה את הדברים, ואני בטוחה שהם ידעו להסביר לך את הסיבה לכך
בהצלחה

Nouly

New member
גם באסותא רמת החייל לא נותנים לדבר עם המעבדה

וזה ממש מתסכל ולא בסדר. את צודקת לגמרי.

TulipV

New member
איכות ביציות

שלום,
כשהמעבדה מציינת כי אין התנגדות בביצית ו/או שהביציות מגורגרות - מה ההשפעה על סיכויי הקליטה של העוברים?

שאלת מיקרומניפולציה

שלום רב,

נקלטתי להיריון לאחר טיפול מיקרומניפולציה והרופא שלי המליץ לעשות בדיקת מי שפיר היות ולטענתו ישנו סיכוי גבוה למומים בעובר שעבר מיקרומניפולציה, האומנם?
אני בת 29 ואין לי עבר גנטי כלשהו במשפחה.

תודה!

איכות ביציות

גמישות ביציות וגרגור בציטופלזמה של הביצית או באאולמה- פנים מעטפת הביצית מעידים על מורפולוגיה ירושה של הביצית. נתון זה יכול להסביר אחוז נמוך של הפריון או עוברים לא איכותיים אך אין לן מדד על הריון.
מדד להריון מתקבל בחלוקת העובר יותר מאשר מהביצית

שושו1980

New member
איקסי קלציום

שלום לך ד"ר זן בר
אשמח לדעת מה יתרונותיה וחסרונותיה של שיטה זו בדגש על בעית זרע קשה, ועוברים שמתפתחים מאוחר.(יום 3 4 תאים) ברוב בסבבים לא נצפתה הפרייה באופן מוחשי

ICSI

אם יש בעיית זרע קשה, אין מנוס מהזרקת הזרע לביצית.
התפתחות מאוחרת של עוברים עלולה להוריד סיכויי הריון אך אין הדבר מחייב

אור308

New member
איכות עוברים

שלום ד״ר תדהר, בטיפול הפריה האחרון (ביצוע icsi בגין בעיית זרע - מורפולוגיה 0 ריכוז ותנועה גם לא משהו) נוצרו 4 עוברים ביום שלישי עם 4 תאים ועם שברים 15-10% (ביצענו גם ברטוב) הוחזרו 3 עוברים. הטיפול הצליח - נקלט עובר בודד ובנוסף ביצית אחת התפצלה ונקלטו עוד שני תאומים זהים. בכל הטיפולים הקודמים היו עוברים מהממים בני 8 תאים ובלי שברים ולא נקלט הריון או שנוצר הריון כימי. במידה והיו עוברים בני 4-6 תאים נסו לגדלם ושלא צלח הושמדו. לא הסכימו להקפיאם ביום השלישי. שאלותי הם: 1. במידה והיו עוברים טובים יותר שהיו מוחזרים לרחם, בוודאות העוברים הללו (שכן נקלטו) היו מושמדים ולא היו מקםיאים אותם. שאלתי היא למה לא מקפיאים עוברים כאלה? לא צריך לתת להם הזדמנות להשתרש ברחם? 2.בעזרת ה׳ שאתחיל טיפול חדש אם יהיו עוברים כאלה בני 4 תאים ביום השלישי האם אוכל להתעקש שיקפיאו אותם? כי עובדה שהם כן נקלטו 3. בעברי שני הריונות כימיים (icsi) האם יש קשר בין זרע גרוע להפלות? 4. האם באמת יש קשר בין צורת הזרע מבחינה מורפולוגית לבין איכות העוברים? שכן ברטוב מצליח להגדיל פי 400 ואילו במעבדות בבתי החולים ההגדלה היא פי 40 (מקווה שלא טעיתי בנתונים). יצא קצת ארוך, אשמח להתיחסותך. ותודה רבה על העזרה והסיוע.

שלום אור

הקפאת עוברים זה תהליך "טראומתי " לעובר: מייבשים אותו מנוזלים פנימיים ומקפיאים אותו במינוס 200 מעלות. רק עובר באיכות מאוד גבוהה סביר שישרוד תהליך זה.
לא נהוג להקפיא כל עובר מחשש שבזמן ההפרשה לא ישרדו עוברים ואישה מטופלת תרגיש תסכול ואכזבה קשה ואף הכנה הורמונלית לחינם.
אם העוברים מניחים את הדעת, את יכולה להיוועץ עם הרופא המטפל שיבדקו את העוברים שלך בדחילו ורחימו להקפאה.

3. יש המעידים זין בעיית זרע להפלות אך זה לא מחייב!!!

4. ברטוב טוען להגדלה פי 6000 עם תוכנת מחזב מיוחדת ובמעבדה מגיעים להגדלה קטנה יותר
לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות ואני מעדיפה לא להרחיב בנושא

בהצלחה

me too

New member
שלום

הסבב הנוכחי הוא הסבב האחרון המסובסד עבורי. הרופא הציע לגדל את כל מה שיצליח להפרות עד לבלסטו ורק אז להחזיר.
אני מבינה שיכול להיות שאף אחד מהעוברים לא יגיע לשלב הזה ואני תוהה האם לזרום עם הרופא או לקחת את הסיכון ולהחזיר (בהנחה שיהיה מה להחזיר) כבר ביום שלוש.
מה הסיכוי שהעוברים ישרדו עד להיותם בלסטו?
תודה

גידול לבלסטו

את צודקת, יש סכנה ע=כזו ותלוי באמת מכנה עוברים מתחילים תרבית
יש עוד אפשרות להחזיר עובר אחד או שניים ביום שלוש להפריה ואת השאר לגדל לבלסטוציסט ואם מתפתח בצורה תקינה- גם להחזיר.
בהצלחה

אמבריוסקופ

שלום ד"רותודה על שהקדשת לנו מזמנך!

הרופא שלי המליץ לי על מעבר לאסותא בעקבות מכשיר האמבריוסקופ (הבנתי שהם התחדשו בשלושה מכשירים).

רציתי לדעת מהי פעילות המכשיר והאם אכן הדבר מגביר את הסיכוי להחזרת עובר תקין / בעל סיכויי השתרשות גבוהים מהיתר.

אני אחרי IVF ראשון בו נשאבו 13 ביציות, 12 הופרו, הוחזרו שתיים באיכות מעולה (אחת מאיקסי והשנייה רגיל) ונקלט חוץ רחמי שגם לא התפתח. בעברי הריון ספונטני שגם לא התפתח כראוי.

אמבריוסקופ

אמבריוסקופ מאפשר אבחנה של העובר בשלבי התפתחות שונים וחוסך הוצאת המלחת מחוץ לאינקובטור- דבר המומלץ לכל הדעות
מרבית המעבדות בארץ מאוד מרוצות מהתוצאות ויש רכישה גדולה שלו
עם זאת יש לזכור כי האמבריוסקופ הנו כלי אבחוני ולא טיפולי!
מקווה שבטיפול הבא יהיו לך תוצאות מוצלחות עם תוצאה יפה ביד לאחר תשעה חודשים!!

בלונד23

New member
מיון זרע בשיטת ברטוב

שלום,
שאלה 1: אשמח לדעת אם יש לך ניסיון עם השיטה, בכמה אחוזים מעלה השיטה את אחוז ההריונות ב-IVF?
שאלה 2: האם זרע לא איכותי מורפולוגית עלול לגרום להפלות?

למעלה