לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2708927,089 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'שרשור שאלות לדר. אלי גבע'
שרשור שאלות לדר. אלי גבע
13/01/2010 | 18:12
76
אתן מוזמנות לשרשר שאלותיכן לכאן

גלית
פוריות >>
לצפיה ב-'אירוח דר. אלי גבע בפורום 14-01-10'
אירוח דר. אלי גבע בפורום 14-01-10
<< ההודעה הנוכחית
10/01/2010 | 14:12
41
חברות, בתאריך 14-01-10 - יום חמישי הקרוב, יתארח בפורום שלנו דר. אלי גבע.
שרשור שאלות יפתח יום לפני האירוח.
קצת על דר. גבע:
דר' גבע אלי - מומחה לפוריות ומומחה ליילוד וגינקולוגיה.
רופא פוריות במרכז לבריאות האישה נוי-קטוביץ, מחוז ת"א-יפו, שרותי בריאות כללית.
מבצע טיפולי פוריות לכל סוגיהם במרפאתו, טיפולי הפריה חוץ- גופית בבתי החולים אסותא ראשל"צ ובמרכז הרפואי הרצליה מדיקל סנטר,
כמו כן ניתוחי פוריות במרכז הרפואי הרצליה מדיקל סנטר.

בוגר של הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב. את התמחותו ברפואת נשים סיים במרכז הרפואי תל-אביב בשנת 2002. בין השנים 2001-1999 השלים תת-התמחות באנדוקרינולוגיה של פוריות באוניברסיטת קליפורניה, סאן פרנסיסקו ( UCSF ), ארה"ב. עד לשנת 2004 שימש רופא בכיר ביחידה להפריה חוץ גופית, מרכז רפואי תל-אביב. כיום הינו רופא בכיר באגף נשים ויולדות במרכז הרפואי וולפסון, חולון.

דר' גבע עוסק בפעילות קלינית ואקדמית רבה בארץ ובחו"ל, פרסם למעלה מ-50 מאמרים מקוריים, סקירות ופרקים בספרים. זכה במספר רב של פרסים (האגודה האמריקאית למחקר בגניקולוגיה, האגודה אמריקאית לפוריות, האגודה הישראלית למיילדות, הקרן הלאומית למדעים ועוד).

הינו חבר האגודה האמריקאית לפוריות, האגודה האמריקאית לאנדוקרינולוגיה והאגודה האמריקאית להפרעות אנדרוגניות. כמו כן, הינו חבר האגודה הישראלית לגינקולוגיה ומיילדות והאגודה הישראלית לפוריות.

פוריות >>
לצפיה ב-'אירוח בפורום תרומת ביציות: ד"ר בר-חוה'
אירוח בפורום תרומת ביציות: ד"ר בר-חוה
10/01/2010 | 21:03
ביום רביעי ה-13.1 בשעות 20.00-22.00 יתארח בפורום תרומת ביציות ד"ר איתי בר-חוה.

על ד"ר בר-חוה מתוך האתר שלו http://www.fertility.org.il/index.asp:

ד"ר איתי בר-חוה בוגר ביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים.  
התמחה ברפואת נשים, מילדות ופוריות בבית חולים השרון. במהלך התמחותו השתלם במרכזים הרפואיים אלברט איינשטיין, קורנל ולנוקס הילס (כולם בניו-יורק).

ד"ר איתי בר-חוה ניהל בפועל את היחידות להפריה חוץ-גופית בבי"ח השרון (מרכז רפואי רבין) ובמרכז הרפואי ברזילי (אשקלון).  

כיום עובד בעיקר במרכז לפוריות ברמת אביב. את טיפולי הפוריות מבצע דר' בר-חוה במרפאתו ובמרכזים הרפואיים אסותא (ראשון לציון ותל-אביב). בנוסף משמש כרופא בכיר ביחידת האולטרסאונד של המחלקה הגניקולוגית במרכז רפואי וולפסון בחולון.

בעבר שימש כמרצה בבתי הספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב ואוניברסיטת בן-גוריון, מנחה ומדריך סטודנטים ומתמחים לרפואה.

הנכן מוזמנות לשרשר שאלות להודעה הבאה:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

פוריות >>
לצפיה ב-'אני מוסיפה עוד משהו על דר' גבע'
אני מוסיפה עוד משהו על דר' גבע
12/01/2010 | 00:18
11
הוא עושה טיפולים של תרומת ביצית במרפאה בקייב שבאוקראינה וקטנה זה בדיוק מה שאני צריכה.
פוריות >>
לצפיה ב-'שואלת ראשונה ? שלום לד"ר גבע'
שואלת ראשונה ? שלום לד"ר גבע
13/01/2010 | 07:39
9
אנחנו זוג בסביבות ה 30 עם ילד בן שנתים (מהריון ספונטאני) מנסים עכשיו כמה חוד' והתגלתה בעיית זרע (אני גם פוליציסטית אך עם מחזור וביוץ מסודר וקבוע), המורפולוגיה יצאה 3, ריכוז 8 תנועה 20, הרופא שלנו הפנה אותנו לאורולוג ובדיקה נוספת אך אמר שאם זו התמונה זה ישר להפריות.
רציתי לדעת מדוע מדלגים על הזרעות וישר להפריות, ובכלל מה הסיכוי להריון רגיל אם הילד הקודם שלנו היה בהריון ספונטאני ?
תודה מראש
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר גבע'
שלום ד"ר גבע
13/01/2010 | 08:52
1
עברתי 5 טיפולי IVF שכולם שלילים ללא הריון, עברתי צילום רחם, היסטרוסקפיה שיצאו תקינים בחצוצרה בצילום רחם יצא שבצד שמאל יש מעבר קלוש רציתי לשאול אותך מה הייתי מציאה לי לנסות אולי יש עוד דברים שאני יכולה לשאול את הרופא או לנסות
אשמח לתשובה .
פוריות >>
לצפיה ב-'מעיין153'
מעיין153
14/01/2010 | 20:18
מעיין ערב טוב,
קצת קשה לענות על שאלתך בשל חוסר מידע רב המרכיב את הפאזל הנוכחי. גילכם, הסיבה ל IVF, טיפולים קודמים, בדיקות הורמונליות וזרע, פרוטוקול הטיפול, מספר ביציות, שיעור הפריה, איכות עוברים, מראה ועובי הרירית ועוד.
לפיכך אנסה לענות כמיטב יכולתי:
שלילת הידרוסלפינגס (המצאות נוזל חצוצרי)
ברור קרשתיות יתר והפרעות אימונולוגיות
החזרה כפולה או בלסטוציסטים
ביצוע בדיקת פיפל
ביצוע AZH (חור במעטפת העובר)
תמיכה בסטרואידים ואספרין
שינוי פרוטוקול הטיפול (מנוטרופינים עם גונדוטרופינים, פרוטוקול ארוך...)
ועוד
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלה לד"ר גבע.הריון בגיל מבוגר'
שאלה לד"ר גבע.הריון בגיל מבוגר
13/01/2010 | 13:06
1
שמי שרית.בת 43.אמא לילדה בת שנתיים.נולדה לאחר IVF אחד,מוקפאים.
FSH שנמדד בי"מ3 עומד על 6
כל הטיפולים מאז הלידה היו בפרוטוקול קצר:דקפפטיל,גונל ומנוגון.תוצאה:תמיד הריון כימי.שני טיפולים אחרונים בפרוטוקול קצר,בוטלו,משום שהיה פרוג' גבוה בתחילת טיפול.
בפעם האחרונה שניסיתי,בחודש יולי השנה,ניסינו פרוטוקול ארך..דקפפטיל לשבועיים,ואז גונל ומנוגון,פלוס קלקסן על פי המלצת פרופ' קופרמינץ.
תוצאה:ביטא ראשונה 310..הכפלות לא ממש תקינות,דופק,הפסקת דופק בשבוע 9..גרידה.
כנראה עומדת לטיפול נוסף..שוב בפרוטוקול ארוך.כי הרופאה המליצה על הפרוטוקול שהניב הריון,ובגלל הפרוג' הגבוה בתחילת טיפול בפרוטוקול הקצר.
אשמח לחוות דעתך.....
פוריות >>
לצפיה ב-'saritamedi'
saritamedi
14/01/2010 | 20:26
שרית שלום,
יש מקום לאופטימיות. בכל טיפולייך הינך מראה שניתן להשיג הריון. הסיבות להריון כימי בחלקן ידועות (הפרעות אימונולוגיות, קרישתיות יתר ולעיתים גנטיות) ובחלקן לא. ניתן היה לבדוק את העובר לבדיקת קריוטיפ שעשויה היתה להאיר האם עשויה להיות סיבה גנטית (טרנסלוקציה, טריזומיה לדג' ולא בהכרח עיניין של גיל 43 שנה).
לכן, בראשית, הייתי משלים את הברור הנ"ל וממשיך לפרוטוקול ארוך עם תמיכה לוטאלית רחבה וטיפול תומך בהתאם למימצאים.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום לד"ר'
שלום לד"ר
14/01/2010 | 14:47
2
בת 28 בעלת שחלה אחת, עקב סיבוך של צ'יסטה בשחלה בגיל צעיר נותרתי עם שחלה אחת.
שנתיים מנסים להרות, פניתי למרפאת פוריות והתחלנו טיפולים של זריקות הורמונים והזרעה.
היום אני ביום השמיני של המחזור הלכתי לביקור אצל הרופא, עשינו אולטרסאונד וראינו שישנה צ'יסטה מהזריקות של חודש שעבר. מלבד הצ'יסטה לא נצפו זקיקים ואני אחרי המחזור.
איך זה שיש לי צ'יסטה בלבד ללא זקיקים בחודש חדש? מה הטיפול שהיית ממליץ?
אין לי ילדים ואני מאוד חוששת מהגירוי של ההורמונים, כפי שקרה עכשיו ויצאה צ'יסטה,
האם אתה חושב שיש איזשהו טיפול אחר למצבי?
תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'בהמשך לשאלה הקודמת'
בהמשך לשאלה הקודמת
14/01/2010 | 18:51
מצרפת בדיקות דם ושאלה לגבי הטיפול שקיבלתי

חודש שעבר קיבלתי זריקות הורמונים ועברתי הזרעה.
היום יום תשיעי של המחזור נמצאה צ''יסטה בשחלה ללא זקיקים נוספים.
בדיקות דם: אסטרדיול 189. פרוגסטון- 0.7 3.1-LH

נאמר לי להתחיל היום גלולות האם זה בסדר להתחיל ביום התשיעי?
איך הגלולות עוזרות להורדת הצ''יסטה?

תודה מראש על התשובה

פוריות >>
לצפיה ב-'me and u 82 '
me and u 82
14/01/2010 | 20:30
קרוב לודאי כי הממצא הציסטי הינו ביטוי לזקיק מהטיפול הקודם. לצערנו לא ניתן למנוע את המצבים הללו באופן מוחלט.
שאלתך מעט מורכבת וקשה לי לענות בהעדר מידע רפואי רב (האם הרית בעבר, בדיקת הזרע, FSH, ועוד...).
לאור העובדה שעברת ניתוח יש לשלול בעיה מכנית באגן ולהמשיך בזהירות מרובה לפי האבחנה.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'שואלת ראשונה ? שלום לד"ר גבע '
שואלת ראשונה ? שלום לד"ר גבע
14/01/2010 | 20:11
אכן יש לצפות לטוב.
לדעתי, ההחלטה על מעבר ל IVF אכן נעשתה באופן מהיר (מדי). בנתונים שלכם: גיל צעיר, אי פוריות משנית, ביוץ סדיר (בנוכחות שחלות פוליציסטיות? יש לבדוק כיצד בוצעה האבחנה), נסיון להרות של מספר חודשים בלבד, בדיקת זרע בינונית מינוס יש מקום ולהתחיל טיפול (רק בהמשך) עם הזרעות (IUI) ובמקרה של חוסר הצלחה על טיפול להגברת ביוץ עם IUI. לא הייתי פונה ל IVF לפני 5-4 כשלונות בטיפול שמרני.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'מקווה לטוב 29 '
מקווה לטוב 29
14/01/2010 | 20:31
אכן יש לצפות לטוב.
לדעתי, ההחלטה על מעבר ל IVF אכן נעשתה באופן מהיר (מדי). בנתונים שלכם: גיל צעיר, אי פוריות משנית, ביוץ סדיר (בנוכחות שחלות פוליציסטיות? יש לבדוק כיצד בוצעה האבחנה), נסיון להרות של מספר חודשים בלבד, בדיקת זרע בינונית מינוס יש מקום ולהתחיל טיפול (רק בהמשך) עם הזרעות (IUI) ובמקרה של חוסר הצלחה על טיפול להגברת ביוץ עם IUI. לא הייתי פונה ל IVF לפני 5-4 כשלונות בטיפול שמרני.
בהצלחה

פוריות >>
לצפיה ב-'שאלה לד"ר גבע- הקפאת ביציות'
שאלה לד"ר גבע- הקפאת ביציות
14/01/2010 | 23:20
שלום ד"ר,
רציתי לדעת מה הקריטריונים להקפאת ביציות.
בקרוב אהיה בת 35+, נשואה, ואני באמצע לימודי הדוקטורט בפסיכולוגיה- הלימודים והעבודה מאוד אינטנסיביים. אני מאוד רוצה ילדים, אבל לא בשלב זה, ואני לא בטוחה אם עדיין אני יכולה לעבור את הטיפול.
כל נושא הפוריות לא קל עבורי ומעלה שאלות רבות, כמו מה עדיף לי? (לימודים/ משפחה).
בעלי ואני החלטנו שאפסיק להשתמש בגלולות, וניתן לגורל להכריע. הפסקתי עם הגלולות לפני כחצי שנה וכפי שאתה מבין- אני לא בהריון...
אני יודעת שבנות גילי לא נקלטות בקלות (ולא רק בנות גילי, גם צעירות ממני...)
אשמח לקבל את דעתך.
תודה רבה!
פוריות >>
לצפיה ב-'לדר' גבע שלום'
לדר' גבע שלום
13/01/2010 | 09:44
1
שלום רב,

בת 33, הגענו לIVF בגלל זרע באיכות ירודה מאד. כברתי 19 טיפולים כושלים בהם IVF, IVM, טיפולים טבעיים ותרומת זרע. איכות העוברים בינונית, אחוז הפריות יחסית נמוך. הבדיקות שלי תקינות (היסטרוסקופיה, צילום רחם, קרישיות, פרופיל הורמונלי). הטיפול הבא עומד להיות בשיטת ZIFT. יש לי מספר שאלות:

1. האם ZIFT מומלץ גם כשאין הרבה עוברים והעוברים באיכות בינונית?

2. האם יש שיטה או בדיקה שממליצים לעשות לאחר כ"כ הרבה כשלונות שעדיין לא עשיתי? (לפני שאני מנסה תרומת ביצית)

3. מדוע אין בדיקה מעמיקה וטיפול לאיכות ביציות/זרע בארץ?

תודה רבה על המענה.
פוריות >>
לצפיה ב-'ר ז 7 '
ר ז 7
14/01/2010 | 20:38
צר לי לקרוא כי בגילך הצעיר כבר עברת 19 טיפולי IVF.
מדבריך נראה כי אכן איכות הזרע משפיעה על איכות העוברים.
לדעתי ZIFT עשוי להוות הצעה לפיתרון בכשלון השרשתי. לפני שהייתי שוקל על ביצוע לפרוסקופיה יש לדעתי מקום לשקול ביצוע ICSI עם הגדלה מורפולוגית של הזרע פי 6000 ע"פ שיטת בר אילן/בר טוב ובהתאם לתוצאות לבצע החזרה כפולה או בלסטוציסטים עם AZH. הנני מניח כי כבר ביצעת את כל הפרוטוקולים הקיימים, פיפל ועוד...
בנוסף יש מקום לשקול לבצע מבחן מעבדי ולנסות להפרות חלק מהביציות עם זרע תורם ולנסות לזהות הבדל באיכות והתפתחות העוברים.
מהם טיפולי התמיכה שקיבלת, עובי הרירית.
האם היו מוקפאים והאם בוצע נסיון הפריה או/ו החזרה במחזור טיבעי?
האם שקלת במקביל להעזר ברפואה משלימה?
פוריות >>
לצפיה ב-'פרוגסטרון גבוה לפני שאיבה'
פרוגסטרון גבוה לפני שאיבה
13/01/2010 | 10:18
2
יש לי בעיה של פרוגסטרון שעולה ל 8-9 בימים שלפני השאיבה.
ניסיתי פרדניזון במינון של 10 מ"ג ליום וזה לא עזר, וכן גם פרוטוקולים ארוכים שלא עזרו.

אני לוקחת סטימולציה במינון של 375 גונל או 5 אפולות של מנוגון, ויש לי 6-7 ביציות ביציות והפריות בצחזור טיפול.
השאלות שלי:

1. האם יש עוד משהו שאפשר לעשות להורדת הפרוגסטרון?
2. האם כדאי להוריד מינון סטימולציה גם אם זה אומר שיהיו לי רק כ 2-3 הפריות?
3. עד כמה עלית הפרוגסטרון פוגעת בסיכוי להרות (עקב הפגיעה ברירית)?
פוריות >>
לצפיה ב-'temp8 '
temp8
14/01/2010 | 20:41
1
אכן השימוש בפרוטוקול ארוך עם דקפפטיל 3.75 צריך למנוע תופעה זו בהעדר סיבה אדרנלית (בלוטת יותרת הכליה).
מה קורה במחזור טיבעי ללא כל תהליך טיפולי?
האם נשקלה הקפאה והחזרת העוברים במחזור טיבעי או לאחר דיכוי עם דקקפטיל וטיפול אסטרוגני להכנת הרירית?
מה קורה תחת טיפול בגלולות?
פוריות >>
לצפיה ב-'האם דקא 0.1 לא מדכא את בלוטת יותרת הכליה?'
האם דקא 0.1 לא מדכא את בלוטת יותרת הכליה?
14/01/2010 | 21:03
במחזור טיבעי הפרוגסטרון שלי בסדר.
בטיפול של שבועיים גלולות ואח"כ סטימולציה + דקא 0.1 הפרוגסטרון קפץ

החודש בפעם הראשונה הקפיאו לי את העוברים הטובים ונחזיר אותם על בסיס טבעי, אבל נקודת התורפה היא שבחודש ללא סטימולציה הרירית שלי נעה בין 6-7 מ"מ.

האם חוץ מדקא 3.75 יש עוד מה לעשות? אני לא מתלהבת מטיפול כזה כי הוא הורס לי את הסיכוי להריון בחודש ההפסקה בין הטיפולים.
פוריות >>
לצפיה ב-'ד"ר גבע שלום'
ד"ר גבע שלום
13/01/2010 | 11:50
2
אני בת 30
פוליציסטית
מחזורים פעם ב.... אם בכלל פעם אחרונה הייתה בספטמבר
פקטורים 8,9 ו-11 גבוהים
פקטור 5 הטרוזיגוטי אפלה שלילית
אחרי אירוע DVT
אחרי אירוע נוירולוגי קל
הריון חוץ ריחמי בחצוצרה ימנית...
בצילום רחם:
אינטרוזציה בטרם הדגמת החצוצרות
משמאל מעבר ופיזור קלוש
מימין הדגמה של מעבר ופיזור רק לאחר ריקליזציה חצוצרתית והזרקה סלקטיבית לפתח החצוצרה.

עכשיו אני צריכה את הניסיון והידע שלך
אתה חושב שהצינתור של החצוצרה עשה משהו...? פתח אותה זאת חצוצרה שכבר היה בה הריון חוץ ריחמי...
הייתה הולך על הזרעות
או הולך ישר לIVF
אני נוטה לחשוב יותר ישר על IVF....לדלג על החצוצרות???

פוריות >>
לצפיה ב-'תיקון קל גיל 32'
תיקון קל גיל 32
14/01/2010 | 09:53
לצפיה ב-'רולי15'
רולי15
14/01/2010 | 20:50
רולי ערב טוב,
אנסה להקיף את "כל" הסיבות האפשריות לאי הפוריות במקרה שלך:
הורמונולי - PCOS
הסיבה המכנית החצוצרות
טרומבופליה/קרישה
לאור ההיסטוריה המכנית הקשה במקרה שלך (שלדעתי המשמעותית ביותר) אין מקום לביצוע הזרעה !!! סיכוייך להריון חוץ רחמי נוסף הינם גבוהים מאוד.
לדעתי, יש מקום לקבל החלטה אמיצה על כריתת החצוצרות החולות (שיכולות להפריע גם בהפריה ולצבור נוזלים בהמשך) ולעבור ישירות ל IVF. ברם, IVF לגבייך הינו בעל משמעות רבה לאור מצבך ההורמונלי והקרישתי. את זקוקה לטיפול בפרוטוקול "מינימלי" עם מספר ביציות קטן ורמות אסטרוגן נמוכות. באם רמות האנדרוגנים גבוהות יש לדכא אותם עם סטרואידים ובמקביל לטפל בקלקסן במינון מונע.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי דוסטיקס- מיקרואדנומה'
שאלה לגבי דוסטיקס- מיקרואדנומה
13/01/2010 | 18:32
3
שלום ד"ר גבע!

אני מטופלת שלך לשעבר (לצערי כבר לא בגלל מעבר דירה...)
לפני כ-4 שנים התגלתה אצלי מיקרואדנומה בגודל 3.4 מ"מ בבלוטת ההיפופיזה (בזמנו שלחת אותי לבדיקה עקב הפרשת חלב מהשד ופרולקטין מעט גבוה) ומאז אני נוטלת דוסטינקס בכמות של 0.5 מ"ג פעם בשבוע
בזמנו דובר על כך שנטילת התרופה היא למהלך כל תקופת ההריון, ברגע שיהיה
כיום אני בשבוע 14 להריוני (שהגיע אחרי כמעט 7 שנות טיפולים, באופן ספונטני), ורופא הנשים שלי ואנדוקרינולוג נוסף אומרים שיש להפסיק את התרופה באופן מיידי.
אני די חוששת- האם יש לכך השלכות עליי או על ההריון? אם כן- מהן? ומה ההשלכות אם ממשיכים עם התרופה?
חשוב לי לציין שמאד חשוב לי להיניק
אשמח לדעתך, שכן התחום הוא תחום המומחיות שלך
תודה!
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר'
שלום ד"ר
13/01/2010 | 19:14
1
בת 32  אין ספור הפריות
5 הפלות בשבועות מוקדמים 5-8
2 גרידות כולל אשפוזז עקב דלקת.
PID חוזר כמעט כל שנה כולל אישפוז שבוע
בירור הפלות התגלתה APLA
תת פעילות בלוטת התריס
מוגדרת כפוליסצטית מחזור בכלל לא סדירץ
לפי המלצת פרופסור קופרמינץ קלקסן 100  פרידניזון 7.5  מיקרופירין 100  אחרי החזרת עוברים.
היסטרוסקופיה תקינה קריוטיפ תקין שנינו.
שאלתי היא  : אני סובלת מעודף משקל ובמחלקה שאני מטופלת לא מאשרים לי לחזור לטיפולים
האם עודף המשקל יכול להשפיע על הטיפולים לא לשכוח שבלוטת התריס לא מאוזנת וצאוד קשה לרדת במשקלץ
האם יש להם זכות למנוע אותי לעשות טיפול???

תודה מראש
פוריות >>
לצפיה ב-'חלומות אבודים1'
חלומות אבודים1
14/01/2010 | 21:00
שלום רב,
כולי תקווה שחלומותייך לא יאבדו.
אכן משקל יתר/השמנה עשוי לפגוע משמעותית בסיכוייך להרות וללדת במועד. לאור זאת, לצד ירידה במשקל, פעילות גופנית ואורח חיים בריא קרוב לודאי יש מקום לבדוק את נושא הסוכר האם קיימת תנגודת לאינסולין ובמידה וכן לטפל בה מידית כי הינה מהווה סיבה אפשרית נוספת להפלות כמו הפרעה בבלוטת המגן ו APLA.
עקרונית משקלך לעולם לא יכול להוות גורם למניעת טיפול או להפעלת לחץ כלשהו. ברם, בטוחני כי כל העושים במלאכה רוצים בטובתך בלבד.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'באלי4 '
באלי4
14/01/2010 | 20:54
תודות וברכות.
עד כה הטיפול שנטלת הינו מושלם. התכשיר דוסטינקס/גברגולין שהינו אנטגוניסט לדופמין מונע הפלות מוקדמות בטרימסטר הראשון ולכן ההמלצות בארה"ב הינם להמשיך את הטיפול בו עד שבוע 12-14 להריון. הנסיון הרפואי שלי עימו הינו מצויין גם בחול וגם בארץ.
הינך יכולה כעת להפסיק בבטחה את הנטילה.
בן או בת?
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'רזרבה נמוכה ואדנומטריוזיס'
רזרבה נמוכה ואדנומטריוזיס
13/01/2010 | 19:07
2
שלום רב ד"ר גבע.
אני מאובחנת כבעלת רזרבה שחלתית נמוכה (תגובה נמוכה מאוד להורמונים, בדר"כ זקיק או שניים, אם או בלי מניפולציה מאסיבית) ולאחרונה גם אובחן אצלי אדנומטריוזיס (שהרופא שלי הגדיר כ"קלאסי, ישר לצילום לספר רפואה"...)
אני כבר אחרי כ-12 מחזורי IVF, חלקם עם מינוני הורמונים גבוהים וחלקם טבעי או חצי טבעי. בחלקם היו עוברים יפים (אחד כל פעם כאמור) אך מעולם לא נקלטתי. יש לנו גם בעיית זרע לא חמורה, ושאר הבדיקות תקינות (כולל קרישיות יתר וקריוטיפ)
הבנתי שהטיפול באדנו' הינו דקא במינון גבוה, אשר מנוגד לצרכי כבעלת רזרבה נמוכה.
מה היית ממליץ לנסות כדי לשנות משהו, האם יש לך רעיון למשהו שיכול לעזור במקרה ה"דו-קוטבי" שלי!?

תודה
ציפי
פוריות >>
לצפיה ב-' ציפי המצפה'
ציפי המצפה
14/01/2010 | 21:13
1
ציפי המצפה שלומות,
אשמח לדעת את גילך, רמת ה FSH (או AMH) ועוד...
הנני מסכים לדבריך, כי הפרוטוקול הקלאסי באנדומטריוזיס הינו הפרוטוקול הארוך.
כיצד נראו העוברים? האם הוחזרו בלסטוציסטים? האם היו מוקפאים? האם בוצע חירור המעטפת (AZH)?
האם בוצע פיפל או גרובינג ברירית?
האם טופלת בסטרואידים מאחר ואנדומטריוזיס הינה גם מחלה אימונולוגית?
האם נשלל הידרוסלפינגס/נוזל חצוצרתי?
האם הינך משתמשת גם בשרותי משלימה?
אולי, יש מקום לשקול גם סלקציה מורפולוגית של תאי הזרע בשיטת פרופ' בר טוב לפני IVF-ICSI הבא.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'כנראה מאוחר מידי...'
כנראה מאוחר מידי...
14/01/2010 | 23:16
אבל בכ"ז עונה.
תודה ד"ר גבע, הרבה רעיונות שטרם שמעתי עליהם.
אני אוטוטו בת 36.
FSH 12-19, משתנה, אבל בזמן האחרון דווקא בגבול התחתון (אולי בזכות DHEA שאני לוקחת בהפסקות?!)
ניסינו חירור המעטפת. אף פעם לא גודל בלטוציסט (כנראה הרופאים פחדו לאבד את העובר היחיד...)
היו עוברים יפים יותר ויפים פחות, לפעמים סרבו להתחלק ליותר מ-2 והיו פעמים שהוחזרו עוברים של 8 תאים.
פיפל עשיתי מזמן, אמורה לעשות עוד פעם בקרוב. עשיתי צילום רחם והיסטרוסקופיה והכל היה תקין. מעולם לא היו מוקפאים.
אם אתה עוד כאן, אשמח להשלמה.
אם לא - בכ"ז נתת לי הרבה חומר למחשבה, אז רוב תודות ולילה טוב!
מצפה לטוב!
פוריות >>
לצפיה ב-'מעקב טבעי או טיפול בגונדוטרופינים'
מעקב טבעי או טיפול בגונדוטרופינים
13/01/2010 | 20:21
1
שלום לך ד"ר, ותודה מראש על התייחסותך:
אני בת 28, עם שחלות פוליציסטיות.
בעברי 4 הריונות: הראשון עם איקקלומין בנסיון ראשון- לידה מזורזת עקב פראקלמפסיה- בשבוע 37.
השני עם איקקלומין לאחר חמישה נסיונות במינונים גבוהים- ירידת מים בשבוע 22 והשראת לידה.
השלישי ספונטני תוך כדי מעקבי ביוץ טבעי ללא טיפול- blighted ovum גרידה שבוע 9.
הרביעי ספונטני לאחר ירידה במשקל- הפסקת דופק בשבוע 8. בגרידה מתברר שההשרשה היתה בקרן, כמעט בחצוצרה.
לאחר ההריון השני נבדק חשד לרחם דו קרני בUS תלת מימדי- נשלל. אובחן רחם קשתי עם מחיצה של 10 מ"מ מתוך חלל של 40 מ"מ. הומלץ שלא לעשות דבר.
צילום רחם תקין.
לפני ההריון הרביעי טופלתי בפיורגון שלושה חודשים. חודשיים ללא תגובה שחלתית וחודש שלישי עם 3 זקיקים יפים ללא הריון. לאחר מכן הפסקתי לטפל על מנת לחזור לאחר ירידת משקל.
כמו כן בוצע ברור טרומבופילי- LAC גבולי פעמיים, וכן גבולי שוב בתחילת ההריון הרביעי. הומלץ שלא לעשות דבר.
כעת הכוון הוא היסטרוסקופיה אבחנתית וייעוץ אצל פרופ' קופרמינץ לגבי צורך בקלקסן בהריון הבא.
שאלתי:
לאחר הירידה במשקל (20 קילו) היו לי מחזורים טבעיים, מה שלא קרה קודם, ואפילו ביוץ טבעי ממנו הריתי את הרביעי.
האם היית ממליץ לי לבצע מעקב טבעי כדי לתפוס ביוצים- אם יהיו, או לחזור לפיורגון?
אם מעקב אז כמה חודשים לתת לזה צ'אנס?
האם לחזור לפיורגון (כמו שאני מעדיפה) או לנסות שוב איקקלומין (כמו שהרופאה שלי מעדיפה) למרות שבעברי 6 מחזורי איקקלומין?
אציין כי גם כשאני מקבלת וסת באופן טבעי, היא אינה מגיעה כעבור חודש, אלא יותר קרוב לחודשיים, וכן הביוץ הטבעי שלי כשמתרחש- מתרחש לא לפני יום 45. מה שמוריד מספרית את הסיכויים שלי להיקלט.
אשמח לחוות דעתך בעניין.
איילת.
נ.ב. ברור שבחודש הראשון אבצע מעקב לצורך base line. השאלה היא על החודשים שאחריו. תודה.
פוריות >>
לצפיה ב-'איילת המתולתלת'
איילת המתולתלת
14/01/2010 | 21:25
איילת שלום,
לאור העובדה של לידה מוקדמת וההפלות החוזרות בנוכחות מחיצה רחמית, יש מקום בתחילה להסיר את המחיצה.
בהמשך, לאור גילך, הירידה במשקל עם הביוץ הסדיר לדעתי יש  מקום לשקול יחסים מתוזמנים למספר חודשים ועם תשובת הריון חיובית להתחיל טיפול בקלקסן. במידה ולא יושג הריון בהמשך לשקול טיפול תרופתי עם גונדוטרופינים והזרעה מאחר והמחזור סדיר.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'לדר גבע'
לדר גבע
13/01/2010 | 23:41
1
שלום לך
אני בת 39 עם אנדו, לא נותחתי
עברתי 3 שאיבות 6 החזרות, נקלטתי בהחזרה 3 אך לא התפתח ועברתי גרידה
עד היום נשאבו כל סבב בממוצע 8 ביציות והופרו כולן או כמעט כולן אך לא נקלטת
סינרל לא משפיע עלי, דקא יצר אצלי מצב שסטימולציה לא עובדת.
האם אתה חושב שלמרות הגיל כדאי לי להתנתח ואז להמשיך בהפריות
אשמח לכל הצעה, כי אני די מיואשת ועייפה והזמן רץ, האם הגיע הזמן לשקול תרומת ביצית?
תודה מראש על כל תובנה
פוריות >>
לצפיה ב-'pikachoo3'
pikachoo3
14/01/2010 | 21:32
ערב טוב,
מדבריך עולה כי התגובה השחלתית מצוינת וכמו כן איכות העוברים מאחר ויש לך החזרות מופשרים.
האם ניתוח יקדם את ההריון? כנראה שלא. לכן, לא הייתי בגילך מתעקב מספר חודשים.
תרומת ביצית? אין כל סיבה רפואית להמליץ לך בנתונים הנפלאים שלך.
לפיכך, יש מקום לשנות גישה ולהחזיר לך בלסטוציטים או החזרה כפולה וכמו כן לבצע חור במעטפת העובר AZH.
כמו כן לודא כי חלל הרחם תקין בהיסטרוסקופיה, העדר נוזל חצוצרתי בצילום רחם, הפרעת קרישה ואימונולוגיה ולפני הטיפול הבא לבצע פיפל.
ניתן להוסיף סטרואידים ומיקרופירין במקביל לתמיכה הלוטאלית.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'דר' גבע שלום'
דר' גבע שלום
13/01/2010 | 20:46
1
IVF ראשון ,הוחזרו 2 עוברים ביום החמישי,תמיכה של קרינון וקרטיה,ביום השביעי להחזרה התחלת דימום הרופא החליט על הגברת תמיכה באמצעות
אנדומטרין ואסטרופם הדימום לא פסק ובסופו של דבר תשובה שלילית להריון,כשבוע אחרי התחלת הדימום התגלתה ציסטה בשחלה,הטיפול היה גלולות נגד הריון.
מה יכולות להיות הסיבות לדימום?האם הציסטה?תמיכה לא מספקת?
מה מטרת הגלולות?יש לציין שאני אמורה להתחיל מחזור קפואים.
תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'אנגל76'
אנגל76
14/01/2010 | 21:37
אנגל ערב טוב,
במרבית המקרים הסיבה לדימום הינה העדר תיפקוד מושלם של רירית הרחם או במילים אחרות העדר איזון הורמונאלי.
הארוע הנוכחי לרוב לא ישפיע על הטיפולים הבאים. כמובן שיש לשנות בטיפול הבא את טיב התמיכה הלוטאלית.
מטרת הגלולות הינה לקצר את פרק הזמן להשארותה בשחלה על מנת שלא תמתיני רבות לטיפול הבא.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'ד"ר אלי גבע'
ד"ר אלי גבע
13/01/2010 | 19:35
1
עברתי 2 IVF הריון אחד שנאלצתי להפסיק בחודש מתקדם 8 עקב מום
ב2 ההפריות היו 6 ביציות ומעט עוברים 2 בכל פעם (ללא מוקפאים) חשוב לציין שבאחת מהפעמים נכנסתי להריון .
כיום אני נמצאת שוב בIVF ומשום מה לאחר גונאל  ניצפו 2 זקיקים בלבד אמרו לי להכפיל  את המונוגון ויתכן שיהיו עוד זקיקים .
השאלה 1. כיצד ניתן לשפר את כמות הזקיקים ע"מ שיהיו גם מוקפאים
2 .  כיצד ניתן לשפר את איכות הביציות שיהיו יותר עוברים (הזרע של בעלי מצויין)
אני מפחדת שמ 2 זקיקים לא יהיה הפרייה אחת
תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'davidsowa'
davidsowa
14/01/2010 | 21:44
ערב טוב,
צר לי על סיום הריונך המתקדם והלא תקין.
הייתי שמח לדעת את גילך, רמת ה FSH הבסיסית, מינון ההורמונים שקיבלת ועוד.
מאחר והרית במידה והינך צעירה איכות הביציות נמצאת במתאם לגיל וזהו הפקטור המשמעותי. לדעתי, אין מקום מבחינתך להתרגש ממספר הביציות והעדר עוברים מוקפאים. הנני צופה כי בהקדם תהרי.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'תזמון התחלת דקא ופיפל בפרוטוקול ארוך'
תזמון התחלת דקא ופיפל בפרוטוקול ארוך
14/01/2010 | 15:36
2
ראשית תודה על הנכונות להתארח ולענות על שאלות:

השאלה ממש קונקרטית לגבי מחזור הטיפול הנוכחי שלי, ואולי תחסוך לי פניה לאסותא

תאריך מחזור אחרון 29.12
בדרך כלל מבייצת גג ביום 14, בדרך כלל לפני, הרבה לפני. בשל הריון כימי נראה שהביוץ התאחר החודש (חשדתי בכך, כי אני מזהה בדרך כלל, לכן הלכתי לבדיקת דם לוודא ביוץ היום, יום 17 לווסת:

Estradiol (E2) Urgent | pmol/L | *
630

Progesterone Urgent | nmol/l | *
4.9

LH Urgent | IU/l | *
72.8

ההנחיה שקיבלתי (מניחה שהיא שרירותית לכל המטופלות) היתה להתחיל דקא ביום 21 לווסת, במקרה שלי יום שני הקרוב 18.1, ופיפל שמתוכנן ב-20.1, כלומר יום רביעי הקרוב.

הבנתי שהסיבה שדקא ניתן כשבוע לאחר ביוץ היא שאז ערכי ההורמונים גבוהים ומתאימים לפעולת ההצפה הראשונית של הדקא, ואז לצד הירידה ההורמנלית לקראת מחזור הדקא משתלב כמדכא (האם ההשערה שלי נכונה?) אז השאלה היא מה קורה באותם מקרים כשהביוץ הוא לא לפי הספר ומופיע לפני/אחרי יום 14, כמו במקרה שלי החודש?

אותה שאלה לגבי הפיפל, שהוא דווקא אמור לצאת כשבוע אחרי הביוץ.
האם עלי לעדכן את הרופא או שכמה ימים לכאן או לכאן אינם משמעותיים והעיקר שתחילת הדקא והפיפל תהיינה אחרי הביוץ ?

שאלה נוספת - מה הערך המוסף של פיפל במקרים שכבר היו הריונות (כימיים, חוץ רחמי) האם העובדה שהיתה השתרשות ראשונית אינה מייתרת את פרוצדורת הפיפל?

תודה

פוריות >>
לצפיה ב-'אישתה של חוזרת '
אישתה של חוזרת
14/01/2010 | 21:53
1
ערב טוב,
שאלותיך מצויינות!
אכן מתן דקפפטיל בפרוטוקול לוטאלי ארוך ניתן מהסיבה הנ"ל (הינך מוזמנת לקרוא באתר שלי www.baby-ivf.com
על הטיפול ). לאור זאת, יש מקום ל"הציע" לרופא לבדוק פרוגסטרון ביום 21-23 ואז לבצע את הפיפל ועם קבלת המחזור להתחיל את הדקפפטיל ביום 1 של המחזור ואת הטיפול ביום ה 14.
נושא הפיפל ככלל שנוי מאוד במחלוקת ובמקרה הפרטני שלך אף יותר.
כיום אין קונצנזוס כלל האם הינו משפר את שיעור ההריונות, למי לבצע, מתי לבצע, כמה פעמים לבצע, איך לבצע .....
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה, אם אפשר שאלה נוספת '
תודה, אם אפשר שאלה נוספת
14/01/2010 | 22:02
מעניין אותי ברמה העקרונית מדוע לא לדחות בכמה ימים את הדקא (זאת בהנחה שרמות הפרוגסטרון יתאימו) כמו הפרוטוקול המקובל? מה היתרון שיש בלהתחיל ביום 1 לווסת את הדקא?

פוריות >>
לצפיה ב-'צילום רחם נחוץ אחרי לידה שקטה?'
צילום רחם נחוץ אחרי לידה שקטה?
14/01/2010 | 21:30
1
אני בת 38. ילדתי כבר כמה ילדים בריאים.
עברתי לפני שמונה חדשים לידה שקטה מסיבוכי חבל הטבור. ומאז מתקשה להכנס להריון.
מגורי בלונדון והרופאים מתעקשים על צילום רחם לפני כל עזרה אחרת בשביל להכנס להריון (שהוא דחוף לאור הנסיבות)
נכנסתי להריון כימי לפני כחדשיים ואחריו הייתה הפרעה קלה במחזור.
שאלתי: האם לגיל יש השפעה קריטית (כמו שבלונדון טוענים) על המאמצים שלי להכנס להריון?
האם נחוץ הצילום רחם?
יש משהו שאפשר לקחת כדי להשביח את הביוץ ולהקל על הכניסה להריון בחודש הנוכחי?
פוריות >>
לצפיה ב-'גילה 77'
גילה 77
14/01/2010 | 21:57
גילה שלומות,
הגישה ברפואת הפוריות שונה מאוד בין הארץ ובין לונדון. עקרונית, בשלב הזה אינני מאתר כל סיבה שהיא להוריה על ביצוע צילום הרחם. הבדיקה פולשנית, "לא נעימה" ובעלת תופעות לואי.
כולי אמונה שתהרי באופן טיבעי בקרוב מאוד.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'ד"ר גבע שלום, קצת ארוך מצטערת'
ד"ר גבע שלום, קצת ארוך מצטערת
13/01/2010 | 19:35
7
בת 30 מטופלת באלטרוקסין 450 מ"ג בשבוע
בבדיקות הדם שעשיתי נמצאו נוגדנים לבלוטת התריס
THYROG.ABS       <20           IU(    0.00-   40.00)
  BORDERLINE       40-250 IU/ML
  ANTI TPO ABS      137.00 IU/ML   (    0.00-   35.00)
tsh 2.83

לפני 3 שנים היה הריון טבעי אבל דופק שנחלש ונפסק ובשבוע 11 בוצעה גרידה .
מאז עברתי צילום רחם היסטרו' אבחנתית *2 ,היסטרו' ניתוחית לאחר שנצפו מעט הדבקויות
פיפל *2
6 הזרעות עם הורמונים שבאחרונה היה הריון כימי שהתחיל מבטא 9 ועלה עד לבטא 56 ואז ירד.
ההריון הכימי היה בדצמבר 2008 מאז עברתי ל-ivf עברתי 2 מחזורים של שאיבה והחזרת מוקפאים אחת - התוצאות היו שלילי.
הבעייה המאובחנת היא רירית דקה 4.5 -5 מ"מ ובמס' פעמים נצפה נוזל ברירית ופעם אחת גם ציסטה.
1. האם יש מקום לטיפול בסטרואידים בשל הנוגדנים בבלוטת התריס?
2. האם יש לך איזה פתרון לבעיית הרירית ?
3.כאשר לקחתי אסטרוגנים במינון גבוה בשביל לנסות לבצע החזרת מוקפאים הרירית לא רק שלא עלתה אלא התמלאה בנוזל
איזה הסבר רפואי יש למצב שלי?

מצב העוברים היה תקין לעניות דעתי בשל העובדה שהוקפאו עוברים ביום ה-5 שלהם .
השאיבה השנייה (היו עוברים קפואים ולא ביצענו אז החזרת מוקפאים) בוצעה רק בשל העובדה שבשאיבה הראשונה הרירית הגיעה ל-6.7 מ"מ אך בשל חשש לגירוי יתר נעשה קוסטינג והצניח את הרירית ל-4.4 מ"מ
האם לדעתך אם הרירית הגיעה ל-6.7 מ"מ זה אומר שיש סיכוי שהיא תוכל להגיע שוב לעובי כזה ?

תודה על הקדשת זמנך ותודה על המענה
פוריות >>
לצפיה ב-'דר' גבע שלום רב.'
דר' גבע שלום רב.
14/01/2010 | 10:47
5
בעברי 2 הזרעות עם הורמונים, טיפול ראשון הושג היריון שהיה קצר מאוד..היריון כימי..
כרגע בסבב ראשון של I.V.F, התגלו נוגדנים לבלוטת התריס שהבנתי שדבר זה עלול לגרום להפלות..מההחזרה אקבל סטרואידים פרדניזון 5 מ"ג, ברצוני לשאול-האם מינון זה הוא לא נמוך מדי? האם סוג של מחלה אוטואימונית יכולה לגרום לכך שהגוף לא יוכל להחזיק היריון גם אם אני מטופלת בסטרואידים? האם יש עוד משהו שאפשר לקבל בכדי שלא תהיה הפלה כתוצאה מהנוגדנים? אני קצת מודאגת מהממצא הזה.. ואני גם מאובחנת עם אנדומיטריוזיס ולא הייתי רוצה לעבור יותר מדי טיפולים כושלים ולהכניס לגופי יותר מדי הורמונים ולכן מנסה לבדוק מה עוד אפשר לעשות בכדי לשמור על היריון אם יושג.
האם לקיחת קלקסן כשיש אנדומיטריוזיס יכולה לסכן את גופי? כך נאמר לי..
תודה רבה וסליחה על האורך..
פוריות >>
לצפיה ב-'המשך לשאלתי..שכחתי משהו נוסף'
המשך לשאלתי..שכחתי משהו נוסף
14/01/2010 | 13:56
4
האם במחלות אוטואימוניות יש סיכוי יותר גבוה ללקות בקרישיות יתר?
והאם אתה ממליץ לנשים בטיפולי פיריון לחזור פעם בכמה חודשים על בדיקות הקרישיות? הרי קרישיות יתר היא גם נרכשת ועלולה להיווצר כתוצאה מהורמונים מרובים, האם נכון?
פוריות >>
לצפיה ב-'סליחה שוב שFJ,H//'
סליחה שוב שFJ,H//
14/01/2010 | 22:08
לצפיה ב-'סליחה..עוד שאלה ששכחתי'
סליחה..עוד שאלה ששכחתי
14/01/2010 | 22:09
1
האם כשיש פרוגסטרון טבעי גבוה העדיפות היא לתת בטיפולים דקא ארוך או יומי?
פוריות >>
לצפיה ב-'מבוהלת וI'
מבוהלת וI
14/01/2010 | 22:13
לצפיה ב-'מבוהלת ו '
מבוהלת ו
14/01/2010 | 22:11
ערב טוב,
חוששני שהינך אולי מבוהלת מדי ?!
מנסיוני (המאוד רחב) בתחום זה הטיפול בסטרואידים מאוד עוזר במקרה הנ"ל.
בשל העובדה שהינך מבטאת 2 מהפרעות אימונולגיות: מחלת השימוטו ואנדומטריוזיס הנני ממליץ על תחילת הטיפול בסטרואידים כ 4-3 שבועות טרם טיפול ה IVF ועם התחלת הטיפול להעלות את המינון.
לדעתי (האישית) אין מקום לבדיקות חוזרות של קרשתיות למרות העובדה הנכונה שרמות אסטרוגן גבוהות עשויות לגרום לביטוי או החמרה שלה. בכל מקרה תוספת מיקרופירין לא עשויה להזיק ואולי אף להועיל.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'toli29'
toli29
14/01/2010 | 22:05
ערב טוב,
בהחלט יש מקום והנני נוהג לטפל בסטרואידים ולעיתים במינון גבוה במקרים של נוגדנים לבלוטת המגן וכשולונות טיפוליים.
רירית הרחם הינה פקטור חשוב ביותר המשפיע על איכות ההשרשה. אולם, רופאים יתארו בפניך מקרים של רירית ברמה זהה לשלך עם הריונות מוצלחים. כך שלא רק העובי קובע...
קרוב לודאי קיומם של קולטנים וחלבונים ברירית הרחם מווסתים את יכולת ההשרשה. במקרה שלך הייתי שוקל שימוש בנרות אסטרוגן וגינלאיים במקביל מרחיבי כלי דם כמו אדאלט, ויאגרה או סיאליס.
בנוגע להכנה במוקפאים ראי את תשובתי הקודמת.
מה עובי הרירית במחזור טיבעי?
רירית 6.7 ממ הינה מצויינת !!!
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'לא בטוחה שזה שייך אבל בכל זאת...'
לא בטוחה שזה שייך אבל בכל זאת...
14/01/2010 | 11:03
1

מאז שהתחלתי טיפולי פוריות, כל פעם שמגיע המחזור מגיעות איתו תופעות לוואי שכוללות בעיקר גרד (נקודות אדומות) באזור השדיים. הגרד ממשיך להופיע עם קבלת המחזור גם לאחר תקופה ארוכה ללא טיפולים.

האם התופעה קשורה לדעתך לרמות ההורמונים בגוף? האם קשורה למשהו אחר? האם יש משהו לעשות בנידון (מציק מאוד)?

האם השאלה שלי קשורה בכלל לאנדוקרינולוגיה?

תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'lili93 '
lili93
14/01/2010 | 22:15
שלום רב,
קיימות 2 אפשריות לענות על שאלתך:
1. להשתמש בגלולות באופן רציך 3 חודשים
2. שימוש בדקפפטיל
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'פרוטוקול ארוך לעומת קצר'
פרוטוקול ארוך לעומת קצר
14/01/2010 | 11:07
1
ד"ר גבע שלום רב,

אני עומדת לפני IVF ראשון עקב בעיית זרע קשה. בת 35, אצלי כל הבדיקות תקינות והמחזור סדיר, אבל תכוף מאוד (וסת כל 24 יום בממוצע).

בעבר היה לי דיכאון ולכן אני מאוד חוששת מפרוטוקול ארוך עם דיכוי, חוששת שיעשה לי מצבי רוח, חוששת מתופעות הלוואי של הדקא. הייתי מעדיפה פרוטוקול קצר.

השאלה: האם היית ממליץ על פרוטוקול ארוך או קצר?
האם יש אותם סיכויי הצלחה עם פרוטוקול קצר?
פוריות >>
לצפיה ב-'בלונד23'
בלונד23
14/01/2010 | 22:19
ערב טוב,
לאור גילך, מחזור IVF ראשון והרקע הנני ממליץ בחום על פרוטוקול "מינימלי" עם אנטגוניסט (צטרוטיד או אורגלוטרן) מיום 8 לטיפול. ראי תיאור www.baby-ivf.com
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'בדיקת סיווג רקמות לשני בני הזוג? כאן השאלה'
בדיקת סיווג רקמות לשני בני הזוג? כאן השאלה
14/01/2010 | 12:09
2
אחרי 3 הפלות הומלץ לנו לעבור בדיקת סיווג רקמות לשנינו
האם אתה ממליץ לעבור בדיקה זו?
ומה המשמעות של הבדיקה אם יוצא שלילי או חיובי ??

ואילו בדיקות אתה ממליץ לנו לעבור(  עשיתי בדיקות של קרישיות יתר+ קריוטיפ הכל תקין)
יש לי תת פעילות של בלוטת התריס ואני מטופלת באלטרוקסין

תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'יעל59'
יעל59
14/01/2010 | 22:23
יעל שלומות,
הבדיקה הנ"ל הינה שנויה במחלוקת והטיפול אף יותר. במרבית המקומות בעולם מספר שנים הבדיקה איננה מבוצעת.
הייתי ממליץ על ביצוע בשלב ראשון שלהיסטרוסקופיה, ברור אימונולוגי, טיפול בסטרואידים 10-5 מ"ג ומיקרופירין 100-75 מ"ג ובעיקר באם יהיה מאורע חוזר (ומקווה שלא) לבדוק את קריוטיפ העובר.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'יעל59 '
יעל59
14/01/2010 | 22:28
יעל שלומות,
הבדיקה הנ"ל הינה שנויה במחלוקת והטיפול אף יותר. במרבית המקומות בעולם מספר שנים הבדיקה איננה מבוצעת.
הייתי ממליץ על ביצוע בשלב ראשון של היסטרוסקופיה, ברור אימונולוגי, טיפול בסטרואידים 10-5 מ"ג ומיקרופירין 100-75 מ"ג ובעיקר באם יהיה מאורע חוזר (ומקווה שלא) לבדוק את קריוטיפ העובר.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'תמיכה נפשית למטופלות פוריות'
תמיכה נפשית למטופלות פוריות
14/01/2010 | 13:55
2
ד"ר גבע שלום רב,

האם חלק מהטיפול בזוגות המטופלים ב IVF צריך לכלול לדעתך טיפול נפשי/ריגשי על ידי פסיכולוג/ עו"ס ?
האם התרשמת/האם ידוע שיש הבדל בין זוגות שעוברים טיפול שכזה לבין אלה שלא בהקשר של יכולת ההתמודדות עם התהליך כולו? ההזרקות? השאיבות?

האם יש גופים/מטפלים מסויימים המוכרים לך שהיית ממליץ עליהם ?
תודה מראש!
פוריות >>
לצפיה ב-'remember1 '
remember1
14/01/2010 | 22:32
1
ערב טוב,
שמח מאוד שהנושא עלה בפורום הערב.
תשובתי כן, כן ושוב כן!
זהו חלק בלתי נפרד מהטיפול.
בכבוד רב ולאחר הכרות מקצועית ועבודה משותפת רבת שנים הנני ממליץ על מיכל בר חוה.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה!! '
תודה רבה על התשובה!!
15/01/2010 | 17:19
לצפיה ב-'שתי שאלות בנושא IVF'
שתי שאלות בנושא IVF
14/01/2010 | 14:25
1
שלום, בת 41 בטיפולי IVF
בפרוטוקול קצר, למרות הצטרוטייד מגיעה לביוץ עם הבדלים גדולים בגודל הזקיקים, האם עדיף ללכת על הזקיקים המובילים שגדלים ראשונים בהנחה שהם יותר "איכותיים" , במחיר ויתור על הקטנים יותר, או שזו הנחה שגויה?
האם פרוגסטרון ברמה של סביבות 3 nmol/l בימים השני עד בערך ה12 זה תקין או גבוה מידי?
תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'puja1'
puja1
14/01/2010 | 22:39
ערב טוב,
קרוב לודאי שכן. רמת הפרוגסטורן הינה נמוכה ואיננה צריכה להדאיגך.
הנני מניח כי גם לגיל קיימת השפעה מסויימת.
הערתי, הינך מתארת פרוטוקול אנטגוניסט ולא קצר.
במידה והדבר חוזר על עצמו יש מקום לדעתי לשקול פרוטוקול ארוך עם חצי מינון של דקפפטיל.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'ביצית עם ציטופלסמה כהה'
ביצית עם ציטופלסמה כהה
14/01/2010 | 15:52
1
שלום רב,
אני אחרי טיפול IVF רביעיע שנכשל. בכל הטיפולים היו ביציות וגם הפריות ותמיד הופיעה ההערה על ציטופלסמה כהה בביצית. שאלתי את רופאי והוא אמר שזה נקרא EGG FACTOR ולא יודעים על זה יותר מדי. האם תוכל להוסיף עוד משהו?
תודה רבה פלפלת43
פוריות >>
לצפיה ב-'פלפלת43'
פלפלת43
14/01/2010 | 22:45
ערב טוב,
במקרה שלך קיימת חשיבות לגילך, האם הרית בעבר, מהו פרוטוקל הטיפול ועוד.
כיצד נראו העוברים?
ציטופלסמה כהה איננה בהכרח תשפיע על איכות העוברים, השרשה והריון.
מה שיעור ההפריות הספונטניות ? וב ICSI?
ניתן לנסות ולשפר את איכות הביציות בעזרת שימוש בפרוטוקול ארוך ולעיתים סטרואידים במינו גבוהה.
כמו כן, הנני ממליץ במקרים הנ"ל על שלילת גורם אימונלוגי (לדג' תת פעילות של בלוטת המגן).
רק בהעדר ברירה ובנוכחות כל הסיבות שצינתי יחדיו לעיתים נמליץ על שימוש בביציות צעירות.
בהצלחה  
פוריות >>
לצפיה ב-'פרוגסטרון גבוה'
פרוגסטרון גבוה
14/01/2010 | 18:56
5
אני בת 34, פוליציסטית, מטופלת באופן קבוע במטפורמין (שהביא לתגובה יפה וביוץ טבעי למשך תקופה, ואז שוב החלו ביוצים מאוחרים).
מטופלת כיום בגונל במינון 75 (הזרעות). מגיבה במעט "גירוי יתר" - אחרי 5 ימי הזרקה יש הרבה זקיקים בגדלים 10-14/15, בדר"כ רק 2-3 מגיעים להבשלה. בערך בשלב הזה האסטרוגן מגיע לסביבות ה-2000, והפרוגסטרון מתנדנד סביב 3.5 (בינתיים הערך הגבוה ביותר היה 3.8).
האם לדעתך הפרוגסטרון גבוה ודורש טיפול? האם יש סיכון לפגיעה באיכות הביציות?
בעברי שתי הפלות והיריון כימי (במהלך בירור), אך במחזורים טבעיים/איקקלומין. האם יתכן שנגרמו בגלל פרוגסטרון גבוה שפגע בביציות?
פוריות >>
לצפיה ב-'פרוגסטרון בתחילת מחזור'
פרוגסטרון בתחילת מחזור
14/01/2010 | 19:19
3
שלום ד"ר גבע

ברצוני לשאול מהו הערך המקסימלי של פרוגסטרון בתחילת מחזור/ טיפול הנחשב תקין?
אני בת 30. בטיפולים עקב בעיית זרע. אחרי הזרעות ולקראת IVF ראשון.
בפרופיל הורמונלי ביום 2-3 וכן לאחר 5 ימי הזרקה של פיורגון במינון 125 (בטיפולי ההזרעות)
פרוגסטרון נע בין 4.5, 5.5 ו-6. שאר הערכים תקינים.
לדעת הרופא הערך תקין לחלוטין. האמנם? האם דורש טיפול? והאם פרוג' כזה עלול באמת לפגוע באיכות הביציות?
יש לציין שהיה לי הריון כימי אחד וללא הריונות נוספים בעבר.
תודה מראש על תשובתך.

פוריות >>
לצפיה ב-'ממקדת את האלה שלי'
ממקדת את האלה שלי
14/01/2010 | 20:51
1
תודה על תשובתך למעלה אך כרגע מטרידה אותי הצ'יסטה אז אני ממקדת

מצרפת בדיקות דם ושאלה לגבי הטיפול שקיבלתי להורדת הצ'יסטה

היום יום תשיעי של המחזור נמצאה צ''יסטה בשחלה ללא זקיקים נוספים.
בדיקות דם: אסטרדיול 189. פרוגסטון- 0.7 3.1-LH

נאמר לי להתחיל היום גלולות האם זה בסדר להתחיל ביום התשיעי?
איך הגלולות עוזרות להורדת הצ''יסטה?

תודה מראש על התשובה
פוריות >>
לצפיה ב-'me and u 82'
me and u 82
14/01/2010 | 22:59
גם אני אנסה:
הגלולות מדכאות את השפעת בלוטת יותרת המוח/היפופיזה על השחלה. מכך, שבמידה והציסטה הינה פונקציונלית/הורמונלית הדבר יגרום לנסיגה בגודלה עד להעלמותה.
התחלה ביום זה של המחזור בהחלט מקובלת.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'במבית5 '
במבית5
14/01/2010 | 22:55
במבית שלומות,
הנני מצטרף לחוות דעתו של הרופא המטפל. ערכי הפרוגסטרון הנ"ל הינם בגדר הנורמה.
אציין כי בשלב זה הביציות אינן בשלות וגם בתנאי מעבדה לא יפגעו.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'דגנולה'
דגנולה
14/01/2010 | 22:51
ערב טוב,
אשמח לדעת כיצד בוצעה האבחנה של שחלות פוליציסטיות והאם אובחנה תנגות לאינסולין?
רמת הפרוגסטרון איננה גבוהה.
אולם, יש לדעתי מקום להורדה של מינון הגונדוטרופינים מאחר וריבוי זקיקים זה תורם להיפראנדרוגינמיה (עליה ברמות הטסטוסטרון ואנדרוסטנדיון) הפוגעת באיכות הביציות. במידה והרמות גבוהות יש מקום במקביל לשקול להוסיף סטרואידים.
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'תודות'
תודות
14/01/2010 | 20:04
5
הנני שולח תודות לבנות הפורום ומנהלותיו על ההזדמנות הנוספת להתארח בבית מחבק ותומך זה.
אנסה להשיב כמיטב יכולתי לשאלות החשבות שנשאלות כאן הערב ולתת לכל אחת ואחד את היחס האישי ביותר.
מאחל לכולכן בהצלחה בדרך/בטיפול ולעבור במהרה לפורם השכן.
שלכם תמיד,
דר' אלי גבע
מידע נוסף ושאלות נוספות ניתן תמיד לקבל ולשלוח דרך האתר שלי: www.baby-ivf.com
פוריות >>
לצפיה ב-'ברוך הבא ד"ר גבע'
ברוך הבא ד"ר גבע
14/01/2010 | 20:41
4
שמחות לארח אותך כאן בשנית
תודה רבה על הקדשת הזמן והידע

ובהזדמנות זו רוצה שוב להודות באופן אישי על שנים של טיפול מסור, מקצועי, ועם המון סבלנות למטופלת שלא מפסיקה לשאול
וכמובן על תוצאה מדהימה שהגיעה לאחר דם, יזע, ודמעות של כולנו
פוריות >>
לצפיה ב-'YaSi29 וי. היקרים '
YaSi29 וי. היקרים
14/01/2010 | 23:08
תודות על הזכות להכירכם, על ההזדמנות שנפלה בידי להיות שותף, על האמון לאורך כל הדרך, על התמיכה ואהבה לה זכיתי מכם בכל שנות "עבודתינו". אין ספק בליבי כי המבט הקסום לו הינכם זוכים בכל דקה במהלך היממה מציף את האושר האין סופי.
כולי תקווה שכל שתבקשו לו יהי...
הנני כאן בשבילכם תמיד !
שלכם,
אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'איזה רופא! איזה אדם! גדולה'
איזה רופא! איזה אדם! גדולה
15/01/2010 | 08:59
2
לצפיה ב-'פשוט רופא מדהים..'
פשוט רופא מדהים..
15/01/2010 | 09:14
1
תודה רבה על היחס, התשובות והרצון הכל כך גדול לעזור..
תודה!!
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה על התשובות המאלפות'
תודה על התשובות המאלפות
15/01/2010 | 20:50
על ההשקעה היוצאת דופן,
על האמפתיה
ועל המידע החשוב.
פוריות >>

הודעות אחרונות

09:17 | 17.01.19 מירי1234561
19:06 | 16.01.19 בראון10
16:04 | 16.01.19 רכבת הרים1
15:02 | 16.01.19 מקרונית2
14:54 | 16.01.19 רונה1238
12:01 | 16.01.19 רחליקו5
20:29 | 15.01.19 שובמתחילה
12:21 | 15.01.19 לולה2019
11:15 | 15.01.19 haych
23:00 | 14.01.19 dana1144
10:31 | 13.01.19 שחר רו1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ