לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2708927,089 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.
x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'אירוח ד"ר אלי גבע בפורום פוריות'
אירוח ד"ר אלי גבע בפורום פוריות
26/11/2007 | 11:47
106
לאור העובדה שנפתחו 2 שרשורים שונים
(למרות הבקשה על שרשור נכון...)
אני פותחת הודעה חדשה ומסודרת .
נא לא לשרשר לכאן הודעות שאינן שאלות לד"ר גבע,
ובבקשה...הקפידו על שרשור נכון  
מנסיון העבר, שאלות שאינן משורשרות נכון- לא נענות.
שימו שאתן כותבות שאלות אך ורק כתגובה להודעה ראשית זו.

פוריות >>
לצפיה ב-'וכמה מילים על נכבדנו'
וכמה מילים על נכבדנו
26/11/2007 | 11:51
דר' גבע אלי
מומחה לפוריות ומומחה ליילוד וגינקולוגיה.
מנהלו הרפואי של האתר: e -פוריות   www.eporiut.co.il

בוגר של הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב. את התמחותו ברפואת נשים סיים במרכז הרפואי תל-אביב בשנת 2002. בין השנים 2001-1999 השלים תת-התמחות באנדוקרינולוגיה של פוריות באוניברסיטת קליפורניה, סאן פרנסיסקו ( UCSF ), ארה"ב. עד לשנת 2004 שימש רופא בכיר ביחידה להפריה חוץ גופית, מרכז רפואי תל-אביב. כיום הינו רופא בכיר באגף נשים ויולדות במרכז הרפואי וולפסון, חולון.

דר' גבע עוסק בפעילות קלינית ואקדמית רבה בארץ ובחו"ל, פרסם למעלה מ-50 מאמרים מקוריים, סקירות ופרקים בספרים. זכה במספר רב של פרסים (האגודה האמריקאית למחקר בגניקולוגיה, האגודה אמריקאית לפוריות, האגודה הישראלית למיילדות, הקרן הלאומית למדעים ועוד).

הינו חבר האגודה האמריקאית לפוריות, האגודה האמריקאית לאנדוקרינולוגיה והאגודה האמריקאית להפרעות אנדרוגניות. כמו כן, הינו חבר האגודה הישראלית לגינקולוגיה ומיילדות והאגודה הישראלית לפוריות.

מבצע טיפולי פוריות לכל סוגיהם במרפאתו, טיפולי הפריה חוץ- גופית בבתי החולים אסותא ראשל"צ ובמרכז הרפואי הרצליה מדיקל סנטר, כמו כן ניתוחי פוריות במרכז הרפואי הרצליה מדיקל סנטר.

רופא פוריות במרכז לבריאות האישה נוי-קטוביץ, מחוז ת"א-יפו, שרותי בריאות כללית.

מעתיקה לכן היישר מהמלצות הפורום  גם כמה מילים טובות

"רופא מוכשר ויצירתי, ההצלחות מדברות בעד עצמן ולא פחות חשוב איש מדהים, מבחינת היחס המסור והאיכפתי. מומחה לאבחנה וטיפול בשחלות פוליציסטיות, טיפולים באנדומטריוזיס ולנשים עם כשלונות חוזרים בהפריה חוץ גופית. כל מילה מיותרת והכל מניסיון אישי".

"רופא נפלא ומסור, איש מקצוע מעולה, יצירתי ומפוקח, קשוב וסובלני, מעודד ורגיש, זמין ללא תנאי בכל זמן וללא הגבלה. עם הצלחות רבות וקבלות לרוב"...

"מבחינתי, בן אדם בעל "שילוב מנצח", רופא מוכשר מאוד ומקצועי ואדם אנושי ביותר ומדהים. בתחום הזה מן הראוי שהרופא לא יהיה רק מקצועי, אלא גם אנושי ומתחשב ולד"ר אלי גבע יש את זה בשפע.
רוצה לנצל את ה"במה" ולהודות לך על תשומת הלב, היחס האישי, החם והנוגע ללב, מבחינתי הנך האחד והיחיד. מומלץ בחום רב".

הכינו את השאלות
פוריות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שרשור השאלות לד"ר גבע'
שרשור השאלות לד"ר גבע
<< ההודעה הנוכחית
26/11/2007 | 09:07
86
מחר, יום ג', החל מהשעה 19:00 יתארח בפורום  ד"ר אלי גבע
ויענה לשאלות הגולשות.
אתן מוזמנות לשרשר לכאן את השאלות שלכן.

ואיך אפשר בלי מנהלה  
נא לא לשרשר לכאן הודעות שאינן שאלות לד"ר גבע,
ובבקשה...הקפידו על שרשור נכון  
מנסיון העבר, שאלות שאינן משורשרות נכון- לא נענות.
שימו שאתן כותבות שאלות אך ורק כתגובה להודעה ראשית זו.

פוריות >>
לצפיה ב-'ברוך הבא ד"ר גבע'
ברוך הבא ד"ר גבע
26/11/2007 | 09:10
1
אנחנו שמחות מאוד לארח אותך אצלנו,
ומודות לך על ההיענות ועל הזמן שאתה מקדיש לנו.

וכמה מילים באופן אישי...
זו ההזדמנות שלי להודות כאן לד"ר גבע
על טיפול סופר מקצועי, יצירתי ומסור
על אכפתיות, רגישות וסבלנות אין קץ
על זמינות בכל עת (אפילו בחו"ל)
ועל ידי זהב שחשובות לא פחות...
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלה לד"ר גבע - איכות ביציות'
שאלה לד"ר גבע - איכות ביציות
27/11/2007 | 11:51
אני אחרי 6 IVF. מתוכם ב- 2 נקלטתי להריון אך לצערי מחוץ לרחם. בעקבות כך - הורידו לי את 2 החצוצרות.
לפני הניתוח האחרון (מאי 07) איכות הביציות היתה טובה, העוברים היו מתפתחים ל- 6-8 תאים ואף היו נשארים עוברים להקפאה.
היום לא רק שלא נישארים עוברים להקפאה גם איכותם נפגמה. ביום ה- 3 הם בקושי מגיעים ל- 6 תאים....
מיותר לציין שבעבר תופעה זו לא היתה.
מה עלי לעשות לדעתך?
פוריות >>
לצפיה ב-'בוקר טוב ד"ר גבע וברוך בואך'
בוקר טוב ד"ר גבע וברוך בואך
26/11/2007 | 09:29
1
אודה לך על תשובתך לשאלותיי הבאות:

סיימתי פרוטוקול קצר (פיוריגון), הגיעה וסת (בזמן) ובאולטרסאונד נראתה ציסטה בגודל 4"מ.

התחלתי פרוטוקול ארוך עם דיכוי (סופרפקט) והוסת מאחרת מזה 3 ימים. עפ"י התוכנית הייתי אמורה לעשות שאיבה בסביבות ה- 9/12

אני אמורה לעשות מחר אולטרסאונד לבדוק מה עם הציסטה

והשאלות שלי הן:

1) האם השאיבה יכולה להעשות בזמן שהיה מתוכנן עפ"י הפרוטוקול כאמור, למרות שלא מופיעה הוסת?

2) אם תופיעה הוסת בימים הקרובים, האם זה ישנה את המועדים?

תודה רבה
פוריות >>
לצפיה ב-'אכן כן, נצליח'
אכן כן, נצליח
26/11/2007 | 11:48
שלום רב,
1. כנראה שהשאיבה תדחה במספר ימים.
2. כנראה שכן.
תלוי גם בממצאים באולטראסאונד ובבדיקות ההורמונליות
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'דר גבע היקר אודה לתשובתך בתודה מראש'
דר גבע היקר אודה לתשובתך בתודה מראש
26/11/2007 | 09:36
6
תודה רבה על הקדשת הזמן, קצת רקע , בת 27+ ילדה בת כמעט שלוש, הריון ראשון טבעי לחלוטין בחודש השני לנסיונות. אחרי הנקה ממושכת של כשנתיים וחודש, הגעתי לרופאה למעקב שגרתי והיא אמרה שנראה לה שאני PCO , פרופיל הורמונלי אישר זאת, ומעקב בדיקת דם פרוגסטרון במשך חודשיים ביום ה22 למחזור, התוצאה רק 6.2 זה אומר שאין ביוץ. בחודשיים האחרונים,ירדתי כמעט 10 ק`ג וחזרתי למשקלי של לפני ההריון, מחזור סדיר כל 30 יום אחרי שלושה חד` מאז שהפסקתי את ההנקה האם לנסות טבעי, אולי הירידה במשקל תעזור לסדר את הביוץ? האם להתחיל לקחת איקקלומין? מה הצעתך בנושא? אשמח לתשובה, קצת לחוצה, מנסה כבר תשעה חדשים אחרי ההנקה להכנס להריון. מעולם לא לקחתי אמצעי מניעה. תודה ושוב תודה על הקדשת הזמן,
פוריות >>
לצפיה ב-'PCOS'
PCOS
26/11/2007 | 17:20
5
שלום רב,
אכן ירידה במשקל הינה הסימן הטוב ביותר לחידוש הביוץ במטופלות עם תסמונת השחלות הפוליציסטיות.
לאור גילך והעובדה שהרית בעבר קרוב לודאי שרק מעקב ביוץ/זקיקים ותזמון היחסים יספיק על מנת להרות. במידה של כשלון עוד חודשיים שלושה יש לשקול מתן איקקלומין בהתאם לאופי המחזור ובדיקות הורמונאליות.
בהצלחה ב 2007
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'דר` גבע היקר, תודה רבה ועוד שאלה?'
דר` גבע היקר, תודה רבה ועוד שאלה?
26/11/2007 | 17:55
2
האם מאז הירידה במשקל לנסות טבעי במשך שלושה חודשים? תודה ושוב תודה על תשובתך!
פוריות >>
לצפיה ב-'ירידה במשקל'
ירידה במשקל
26/11/2007 | 20:18
1
ממליץ לנסות
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה רבה רבה דר`'
תודה רבה רבה דר`
26/11/2007 | 21:21
עזרת לי מאוד.. והפגת את הלחצים בהם עמדתי .. תודה ושוב תודה!!
פוריות >>
לצפיה ב-'סליחה ועוד שאלה.. '
סליחה ועוד שאלה..
26/11/2007 | 18:02
1
האם לעשות שוב פרופיל הורמונלי? יש מצב שבגלל הירידה במשקל הפרופיל השתנה? והאם יש אפשרות לבקש מהרופא המטפל מעקב זקיקים בלי מתן הורמונים? או שבדיקת דם לזיהוי ביוץ מספיקה תודה ושוב תודה? וכמובן אמן ואמן שיהיה הריון עוד ב2007 תודה!
פוריות >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
27/11/2007 | 19:11
ממליץ להשלים פרופיל הורמונלי מלא! ביום III למחזור, העמסת סוכר עם 75 גר, סוכר ואינסולין בצום ושומנים בדם.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'שוב תודה לד"ר גבע'
שוב תודה לד"ר גבע
26/11/2007 | 09:54
2
אובחנה אצלי תופעה בשם "רנו" בגלל שהאצבעות מלבינות במיוחד בקור. בבדיקת דם ראו שיש לי Antibodies וראומטולוג לא התרגש מכל הסיפור ולא ממש הסביר לי איפה הדברים עומדים. הבנתי שזו תופעה אוטואימונית והשאלה אם זה משהו שצריך להתייחס אליו בטיפולי הפריה. ממה שקראתי, תופעות אוטואימוניות עלולות להפריע להתעברות או השתרשות. המון תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'אימונולוגיה ופוריות'
אימונולוגיה ופוריות
26/11/2007 | 17:29
1
שלום רב,
מזה מספר שנים ידוע על הקשר בין נוגדנים עצמיים (אוטו-אנטיבודי) לבין פוריות. נוגדנים עצמיים עשויים להיות קשורים עם אי פוריות, כשלונות חוזרים בטיפולי פוריות, הריון כימי, הפלות מוקדמות וסיבוכי הריון (לדג' רעלת הריון).
מקובל לטפל באספרין, סטרואידים ולעיתים בנוגדי קרישה (לדג' קלקסן).
בהצלחה
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'עזרת לי מאוד תודה '
עזרת לי מאוד תודה
26/11/2007 | 18:04
לצפיה ב-'מההזרעה ועד הביטא'
מההזרעה ועד הביטא
26/11/2007 | 10:13
1
ולפני, אני כמובן מצטרפת בתודות הרבות על הזמן והמאמץ שאתה מקדיש לענות על שאלותינו.

רקע:

פוליציסטית, בת 35, מטופלת בגונאל מינון של 112 למשך כ- 11 יום. בשתי הפעמים היה רק זקיק אחד בשל.
בשל משקלי קיבלתי 2 אוביטרל לפני ההזרעה, ועוד אחד לתמיכה כשבוע לאחריה.
אחרי 15.5 יום מהאוביטרל הראשון הופיעה וסת בשתי הפעמים.

קראתי כאן, וגם במקומות אחרים שנהוג לעשות בדיקת דם לפרוגסטרון אחרי ההזרעה כדי לוודא שאכן הביוץ היה תקין ואין צורך בתמיכה פרוגסטרונית. כששאלתי את הרופא שלי מדוע לא הופניתי לבדיקת דם לבירור הרמה של הפרוגסטרון הוא ענה:

1. העובדה שהיתה וסת לאחר אוביטרל מעידה בהכרח שהיה ביוץ. (שזה אכן נכון, אבל רק בדיעבד. בשלב שלפני הוסת אי אפשר לדעת מה יהיה.) ו-2. שהאוביטרל שניתן לאחרי ההזרעה הוא בעצם התמיכה. מצד שני, הוא עצמו אמר שהאוביטרל מאוד חלש.

השאלה שלי היא: האם בפרוטוקול כמו שלי אכן אין צורך לבדוק לאחר ההזרעה, והאם האוביטרל אכן מכסה את התמיכה (במידה ונדרשת) עד לביטא?

שאלה נוספת, אני טסה לחו"ל בעוד שלושה שבועות. אני ממתינה לקבלת וסת אחרי פרוברה ולהתחלה של סבב גונאל (כאמור, בדרך כלל 11 יום) מכיוון שהנסיעה היא לשבועיים וחצי, ניסינו לתזמן כך שההזרעה תהיה קרובה לככל האפשר לטיסה, בכדי שכשנחזור פחות או יותר סמוך למועד הבטא. השאלה היא האם הגוף מגיב בכל הטיפולים דומה מבחינת משך הזמן והמינון הנדרש, או שעלולים להיות שינוייים? אני לא רוצה לפספס את ההזרעה, ואני מתלבטת האם יש מקום להעלות מינון גונאל בכדי לקבל תוצאות יותר מהר? או שבהכרח אם אני מגיבה ב- 112, אז 150 יהיה גבוה מדי ועלול לייצר זקיקים רבים?

אשמח לדעתך.

תודות רבות

פוריות >>
לצפיה ב-'ד"ר גבע יקר, אשמח אם תוכל להתייחס |*'
ד"ר גבע יקר, אשמח אם תוכל להתייחס |*
27/11/2007 | 20:39
לצפיה ב-'ד"ר גבע שלום !!'
ד"ר גבע שלום !!
26/11/2007 | 10:16
1
אודה על תשובותיך לשאלות הבאות :
1. רציתי לדעת עד כמה הזרעות יעילות במצב של מורפולוגיה נמוכה (נע בין 1%-4% , אך עם ספירה של בין 80 מיליון-200 מיליון) והאם יש סיכוי להשיג הריון (בהזרעות) בתמונת זרע כזאת .אני בת 29 בעלי בן 32 .
2. המחזור שלי מאוד קצר ונמשך בערך יום וחצי של דימום לא חזק . כל הזמן נאמר לי שזה לא משמעותי . האם באמת אין לזה שום משמעות ? לי נראה שזה עלול להפריע להשתרשות , לא? (בבדיקות זקיקים כיום-יומיים לפני הזרעה הרירית היא בערך 6-7 מ"מ -סדירה )
תודה רבה .
פוריות >>
לצפיה ב-'מורפולוגיה'
מורפולוגיה
26/11/2007 | 10:47
נישי שלום רב,
מורפולוגיה הינה קרטריון חשוב ליכולת ההפריה של הזרע את הביצית!
כאשר המורפולוגיה נמוכה שיעור ההצלחה בטיפול נמוך ואף קיימת עליה בשיעור ההפלות.
ניתן לבצע בדיקה מורפולוגית פי 6000 (פרופ' ברטוב) להשלמת הברור.
לרוב, הטיפול המועדף הינו הפריה חוץ גופית עם מיקרומניפולציה.
דמם וויסתי חלש הינו סימן לרוב לבעית רירית העשויה להקשות על הסיכוי להשתרשות. יש להשלים לרוב את הברור ע"י היסטרוסקופיה אבחנתית.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'ברוך הבא ד"ר גבע. שאלה..'
ברוך הבא ד"ר גבע. שאלה..
26/11/2007 | 10:33
1
אני בת 32 לאחר 4 הזרעות+השבחה בהתחלה איקקלומין ואוביטרל ולאחר פיורוגון ואוביטרל הינני מאובחנת מהלא מוסברים.
בהתייעצות עם הרופא שלי בטלפון (מחכה לתור שלי) החלטנו שנלך על טיפול ivf.
שאלתי היא כמה זמן לוקח כל ההליך הפורמלי? כמה זמן אצטרך לחכות? איך הנושא מתנהל האם אני צריכה לעשות את כל הבירוקרטיה? ושמעתי שאני ובעלי צריכים לבצע מס' בדיקות אילו בדיקות?
חשוב לי לציין שאני ובעלי מנסים סה"כ כולל בנסיון טבעי וטיפולים בהזרעות שנה וחודשיים.
האם אתה חושב שכדאי ללכת להפריה חוץ גופית לאור העובדה שגם עם הזרעות לא נקלטתי?
אשמח להתייחסות בתשובה ממך.

בברכה,
פוריות >>
לצפיה ב-'עד מתי?'
עד מתי?
26/11/2007 | 15:40
סנופי שלום,
מקובל באי פוריות בלתי מוסברת לפנות לטיפולי הפריה חוץ גופית לאחר 4-3 כשלונות של טיפולי השראת ביוץ+השבחה והזרעה.
התהליך "הפורמלי" תלוי בקופה שהינך מבוטחת.
ניתן לפנות לטיפול גם באמצעות הביטוח המשולם/מגן לרופא שתבחרי. אופציה זו תמנע ממך התמודדות עם התהליך שציינת.
בהצלחה מהירה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלה בנושא אנדומטריוזיס'
שאלה בנושא אנדומטריוזיס
26/11/2007 | 10:42
1
קצת רקע על עצמי- בת 31 אובחנתי כבעלת אנדומטריוזיס,
עברתי לפרוסקופיה לפני שמונה חודשים להוצאת ציסטה- אנדומטריומה בגודל של 9 ס"מ משחלה ימנית, כחצי שנה אחרי, ולאחר ניסיונות טבעיים להיכנס להריון שנכשלו לצערי, חזרה האנדומטריומה לשחלה הימנית, ניסינו IVF לפי פרוטוקול ארוך עם דקא, לצערנו הטיפול נכשל.
עכשיו אני לפני החזרת מוקפאים. בבדיקת US אנדומטריומה 36X45 בשחלה ימנית ועוד שני ממצאים עכורים בשחלה שמאלית בגודל 12ממ,אף פעם לא היו ממצאים כאלו בשחלה שמאלית - האם גם הם אנדומטריומות?

מהם הסיכויים להיקלטות הריון במצב של הימצאות אנדומטריומה?

האם כל ההורמונים שמקבלים במהלך הטיפול לא גורמים לפרוליפרציה של האנדומטריומה (שאגב- אף פעם לא היתה בשחלה השמאלית)?

ושאלה נוספת האם עדיף לבצע שוב לפרוסקופיה, להוצאת האנדומטריומה ורק אז להתחיל IVF?

תודה מראש
פוריות >>
לצפיה ב-'אנדומטריוזיס'
אנדומטריוזיס
26/11/2007 | 16:21
שרון שלום רב,
אנדומטריומה הינה ביטוי שחלתי לאנדומטריוזיס ולכן, זה הביטוי היחיד למחלה בבדיקת אולטראסאונד.
שיעור ההריונות נמוך יותר במטופלות עם אנדומטריוזיס מסיבות רבות שחלקן טרם נילמדו.
השאלה לגבי לפרוסקופיה הינה חשובה ועקרונית. במטופלות IVF קיימת הסכמה כי הניתוח לא ישפר את הסיכוי להרות וכן כדי להתמקד בנסיון להשיג הריון מהר.
בהצלחה בטיפול.
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'ד"ר גבע היקר'
ד"ר גבע היקר
26/11/2007 | 10:46
1

ד"ר גבע היקר

שאלתי בנוגע לקילוף עוברים.
האם לאחר הקילוף והחזרת העוברים יש לתת טיפול סטרואידים ע"מ שהגוף לא ידחה את העוברים?

האם העוברים חשופים יותר לזיהומים בגין הקילוף?

מנצלת את ההזדמנות להביע  את תודתנו העמוקה על טיפולך האנושי  המקצועי האינטיליגנטי והרגיש

פוריות >>
לצפיה ב-'קילוף עוברים'
קילוף עוברים
26/11/2007 | 11:04
בוקר טוב,
לדעתי כוונתך לתהליך לשיפור ההנצה/פריצת העובר מהמעטפת על מנת לשפר את סיכויי ההשרשה.
התהליך מתבצע באופן מכני, כימי או לייזר. עד היום לא הוכח כי התהליך משפר את הסיכוי להרות. נהוג לבצע אותו בנשים מעל גיל 40, במקרים של מעטפת עבה או בכשלונות חוזרים. אך, הפעולה מוגדרת עדין ע"י האגודה האמריקאית לפוריות כנסיונית בלבד.
טיפול בסטרואידים עשוי לעזור במקרים של עודף פעילות אנדרוגנית, הפרעות אוטואימוניות ובכשלונות חוזרים. מקובל להשתמש בפרדניזון או דקסמטזון במינון נמוך.
בהצלחה.
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה על זמנך!'
תודה על זמנך!
26/11/2007 | 11:17
2
אני מעריכה מאד את נכונותך לחלוק איתנו מזמנך ומהידע הרב שלך.

אודה לתשובתך על כמה שאלות:

1. רירית דקה-
יש לי רירית דקה יחסית. ב-3 מחזורי IVF הרירית הייתה 5-7 מ"מ ואילו במחזור IVF אחרון, אחרי פיפל, הרירית הגיעה רק ל3.5-4 מ"מ (היה הריון כימי במחזור זה, ההריון היחידי אי פעם) והחודש ניסינו מחזור מוקפאים אבל לאחר למעלה מ-3 שבועות עם אסטרופם הרירית הגיעה ל3.5 מ"מ בלבד (וערכי E2 הגיעו גם ליותר מ15,000).
בכך הרופא "שייך" אותי לקבוצת הנשים עם רירית בעייתית. האומנם? האם רירית של 5-7 מ"מ במחזורים מסויימים ורירית של 3.5 מ"מ באחרים אכן אינה תקינה? כמה מחזורים עם רירית דקה יכולים להגדיר את בעיית הרירית? מה יכול לגרום להבדלים המשמעותיים של העובי הרירית בין מחזורי הטיפול השונים? מדוע הרירית שלי אינה משגשגת כפי שהיא כבר שגשגה בעבר?
מה אפשר לעשות כדי לקבל שגשוג רירית טוב יותר (ולא באמצעים דרסטיים כמו "חריצת ערוגות ברירית")?
האם יש עוד משהו שאפשר לנסות?
רקע- הסטרוסקופיה תקינה (בדיקה אחרונה מלפני חודש בלבד), וסת סדירה, תגובה הומונלית טובה, פרופיל הורמונלי תקין והסיבה ל-IVF היא ממקור זכרי.

2. משך דימום ויסתי-
בעבר משך הדימום הויסתי שלי היה 10-13 ימים (עם ובלי גלולות), עד לשנים האחרונות שבהם משך הדימום התקצר לכ-7 ימים עם גלולות). עם הפסקת הגלולות הדימום הויסתי שלי התקצר לכ-3 ימים בלבד וזה אורכו כיום.
האם לקיצור משך דימום יש משמעות קלינית? האם יתכן קשר בין עובי הרירית שלי לבין השינוי במשך הדימום? האם יש טעם לציין זאת בפני הרופא שלי?

3. בעיית זרע-
נפח תקין, ריכוז נמוך- 0.8M, מורפולוגיה 4%-2%
ללא ממצאים אורולוגים, ללא תראומה או פתולוגיה קודמת באשך.
לא נבדק קריוטיפ או כרומוזום Y.
האם יש טעם לבדוק כרומוזום Y וקריוטיפ? האם לתוצאות יש משמעות מבחינת הפרוגנוזה?
האם יש בדיקות נוספות שניתן לבדוק שהן בעלות משמעות?
האתיולוגיה של ה-OTA מעניינת אותנו, אולם אם אין לה משמעות לגבי טיפול מתאים שיכול לשפר את התוצאים, או להשפיע על הפרוגנוזה, אנחנו לא מעוניינים להמשיך ולהשקיע בבדיקות שונות ומשונות רק כדי לגלות מה הבעיה- אם אין לה פתרון בכל מקרה.

אני יודעת שחלק מהשאלות הן כלליות למדי, אני מקווה ומאמינה שתשובה מלאה להן עשוייה לעניין נשים נוספות ולא רק את המקרה הפרטי שלי ולכן ניסיתי לשאול שאלות כלליות יותר שמעניינות (גם) אותי.
אודה לתשובתך,
מסתערת
פוריות >>
לצפיה ב-'נא לא לדלג על ההודעה שלי '
נא לא לדלג על ההודעה שלי
27/11/2007 | 19:14
לצפיה ב-'רירית ו OTA'
רירית ו OTA
27/11/2007 | 19:24
ערב טוב,
אכן, המקרה שלכם מציב את אחד האתגרים הקשים יותר בפני רופא הפוריות בשל רירית הרחם הדקה מאחר ומאוד קשה לשפר את צמיחת הרירית בעבר היה נהוג ל"קלפה" בגרידה או טיפול אסטרוגני. יש מקום להמליץ על טיפול תומך לשיפור זרימת הדם ע"י ויאגרה, אדאלט ואספירין.
קיים קשר מובהק בין אופי הדימום (חלש וקצר) לעובי הרירית.
בדיקת הזרע אכן מובילה אותכם לטיפול IVF עם מיקרומניפולציה. בדיקת הקריוטיפ+DAZ תוסיף אולי לסיבה אך לא לטיפול. בהמשך יש לשקול את שיטת ברטוב לשיפור הבחירה.
אולם, הבעיה העיקרית הינה הרירית.יש לשקול טיפול הורמונלי במינון נמוך או אף טיבעי לשם השוואה.
מקווה שקצת עזרתי...
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'מסלולי תרומת ביציות'
מסלולי תרומת ביציות
26/11/2007 | 11:19
7
ד"ר גבע שלום,

אני מהפורום השכן, תרומת ביציות, והייתי רוצה לדעת יותר פרטים על המסלולים שמנוהל על-ידך.

ע"פ האתר יש שני מסלולים. האחד מבטיח 56% אחוז הצלחה להיריון (לא ילדה) בסיבוב אחת והשני 90% הצלחה בשלושה סבבים.  

כמה עוברים לכל סבב.
טריים/ קפואים
עליות
ICSI
בדיקות גנטיות שעוברות התרומות
וכל דבר היכול להוסיף.

עוד צויין, שאתם עוברים לטיפולים ברומניה כאשר עד כה הטיפולים דכרך בוצעו בקייב. האם אפשר לקבל עוד פרטים?
פוריות >>
לצפיה ב-'מלח '
מלח
26/11/2007 | 11:27
לצפיה ב-'שאלה בנושא הנקה וטיפולי פוריות'
שאלה בנושא הנקה וטיפולי פוריות
26/11/2007 | 11:30
2
תודה לך על זמנך ד"ר גבע !
ולשאלתי רוב הרופאים מבקשים להפסיק הנקה לפני תחילת טיפול פוריות - הדיעה היא די רוווחת וגורפת
למרות שפגשתיי ברופאה להתייעצות ( אולי בגלל שהיא אישה) שחשבה אחרת
מהן הסיבות?
האם לסיבות אלה ישנן מחקרים מדעיים מבוססים אם כן מהם?  או" שעדיף שלא וזהו" מחוסר מידע בדוק - עדיף שלא כי לא יודעים על כך יותר מידי?
האם אין התייחסות שונה לתינוק 'גדול' שיונק פעם- פעמיים ביום ליונק שמתבסס רק על יניקה?

המון תודה!

פוריות >>
לצפיה ב-' אנא שים לב לשאלתי....'
אנא שים לב לשאלתי....
26/11/2007 | 17:41
לצפיה ב-'הנקה'
הנקה
27/11/2007 | 18:38
שלום וערב טוב,
תהליך ההנקה קשור בהפרשת הורמון הפרולקטין מבלוטת יותרת המוח המשפיעה על תהליך יצור החלב ברקמת השד.
פרולקטין בעודף גורם לאי-ביוץ ועשוי לגרום גם לעליה בשיעור ההפלות כמו במקרה של היפרפרולקטינמיה על רקע של אדנומה.
ממליץ להפסיק הנקה לפני טיפול פוריות או לדחות את הטיפול לאחר תום מועד ההנקה.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'תרומת ביציות'
תרומת ביציות
26/11/2007 | 15:39
שלום רב,
אשמח לענות על כל השאלות תמיד, אולם, אינני חושב שנכון לעשות זאת באמצעות האתר.
מאחל לך בהצלחה בכל אשר תיבחרי.
תודה.
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'תרומת ביציות'
תרומת ביציות
26/11/2007 | 15:42
שלום רב,

אשמח לענות על כל שאלה. אולם, אין זה המקום לכך.

בהצלחה,

דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'תרומת ביצית'
תרומת ביצית
26/11/2007 | 16:23
שלום רב,
אשמח לענות על כל שאלה. אולם, אינני חושב שהאתר הינו המקום המתאים לכך.
מאחל בהצלחה בכל דרך שתיבחרי.
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'לד"ר גבע'
לד"ר גבע
26/11/2007 | 11:25
1
אנחנו בני 30 מנסים ללא הצלחה כשנה. פרופיל הורמונלי שלי תקין ומחזורים סדירים, בבדיקת זרע של בעלי:
ריכוז 9 מיליון
תנועתיות 28% אחרי שעה
אחרי 4 שעות 20%
מורפולוגיה: 5%
האם ניתן להרות באופן טבעי עם נתוני זרע כאלו?
האם כדאי להתחיל בהזרעות או שגם בהזרעה והשבחה הסיכויי קטן
ועוברים להפרייה?
תודה רבה על התיחסותך.
(פירסימתי שוב את ההודעה כי שירשרתי למקום הלא נכון...סליחה)

פוריות >>
לצפיה ב-'30 ומשהו'
30 ומשהו
26/11/2007 | 16:32
יאמי שלום,
ניתן להרות ללא ספק עם בדיקת זרע כזאת.
אולם, מאחר ושנה הינכם מנסים להרות יש מקום לשקול קבלת עזרה.
לאור גילך, ניתן לנסות מספר מחזורים של השבחה והזרעה ובהמשך במידה ולא תהרי לשקול תוספת טיפול להגברת הביוץ, במקביל.
בהצלחה מהירה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'הסטרוסקופיה אבחנתית'
הסטרוסקופיה אבחנתית
26/11/2007 | 11:32
3
ד"ר דבע שלום רב,
ראשית, תודה על הקדשת  חלק מזמנך לענות על השאלות העולות כאן.
1. אני  מזריקה דקפפטיל יומי כהכנה לIVF ראשון. במקביל, במסגרת ייעוץ אצל רופא פרטי הוא שלח אותי לבצע הסטרוסקופיה אבחנית . האם ניתן לבצע אותה תוך כדי תהליך הדיכוי או שמא יש השפעה ?
2. אותו רופא שלח אותי גם ל-US ובו נראתה בצד שמאל למעלה (חצוצרה שמאלית, לא צמוד לשחלה)   קולקציה נוזלית בגודל 13*16. מה משמעות הממצא והאם עלולה להיות לו השפעה לרעה על תוצאות ההפריה העתידית?.
תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'הסטרוסקופיה אבחנתית'
הסטרוסקופיה אבחנתית
26/11/2007 | 16:40
2
שלום רב,
1. ניתן לבצע את הבדיקה בזמן הדיכוי באם הינך תחת טיפול ארוך.
2. הממצא עשוי להיות עדות לציסטה ממקור לא שחלתי או נוזל בחצוצרה.
במידה ואפשרות ב' נכונה יש להתחיס בהתאם (ישנם הממליצים על הוצאת החצוצרה לפני IVF או לאחר 3 כשלונות. מה היה בצילום רחם?
בהצלחה,
דר אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'שוב שלום'
שוב שלום
27/11/2007 | 08:50
1
ותודה רבה על תשובתך.
בצילום הרחם, שנעשה ביולי 2006, עוד לפני התחלת ההזרעות נמצא כי "חצוצרה שמאלית מורחבת במקצת. הודגם פיזור חופשי בחלל הצפק באותו צד". (חצוצרה ושחלה ימין לאחר כריתה). הרופא המטפל שלי לא התייחס לנתון זה, לא אז ולא אחרי שהראתי לו את תוצאות ה- US, לפני כחודש.  לטענתו, העובדה שהושג הריון (באפריל 2007) מעידה כי כנראה אין בעיה שם.
מה דעתך?
שוב תודה,
דפדפ
פוריות >>
לצפיה ב-'בעיה מכנית'
בעיה מכנית
27/11/2007 | 16:19
שלום רב,
קרוב לודאי שבעיה מכנית קיימת אם כי עשויה להיות לא מלאה.חסרים לי פרטים רבים לגבי הזמן בו הינכם מנסים להרות, גילך, בדיקת הזרע, הריונות קודמים וכד'.
כל מקרה צריך להיות לגופו. במקרה של בעיה מכנית הפריה חוץ גופית הינה הפתרון המועדף.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'כאן נמחקה הודעה'
כאן נמחקה הודעה
25/11/2007 | 20:47
9
כאן נמחקה הודעה על ידי הנהלת הפורומים
פוריות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כאן נמחקה הודעה'
כאן נמחקה הודעה
25/11/2007 | 21:05
2
כאן נמחקה הודעה על ידי הנהלת הפורומים
פוריות >>
לצפיה ב-'אודה לתשובתך- בלוטת תריס'
אודה לתשובתך- בלוטת תריס
26/11/2007 | 09:36
1
שלום רב,
בת 29 , בריאה ,צילום רחם תקין ,מחזור סדיר -הריון ראשון ספונטני שנפל ומאז החלו הבעיות-
אחרי IVF שלישי שנכשל- הופנתי בשל בעיית זרע מורפולוגיה 4%.
בטיפול האחרון בטא 16 - הרופא שלי החליט שלא מדובר בהריון (אולי שאריות פרגניל)
ביצעתי פרופיל הורמונלי במחזור שהגיע באיחור מיד לאחר ההפרייה - התוצאות היו בסדר למעט TSH שעלה ל 6.5.
האם כתוצאה מכל ההורמונים נדפקה לי בלוטת התריס?
האם עליי להמתין בהפרייה הבאה עד שהבעיה תפתר והבלוטה תתאזן?
או שמא עליי לעכב טיפול תרופתי כדי לפתור את הבעיה?

תודה רבה
שירי

פוריות >>
לצפיה ב-'בלוטת המגן'
בלוטת המגן
26/11/2007 | 10:05
שלום רב,
עקרונית קיים קשר בין הפרעות אימונולוגיות (סכרת, בלוטת המגן ועוד) לרמות אסטרוגן גבוהות ופעילות הורמונלית.
בתחילה יש לאזן את בלוטתצ המגן מאחר וחוסר איזון עשוי לגרום גם לחוסר השרשה, להריונות כימיים והפלות מוקדמות.
ממליץ לפנות לאנדוקרינולוג של פוריות/אנדוקרינולוג/רופא משפחה.
בהצלחה.
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'דר גבע'
דר גבע
26/11/2007 | 07:11
1
דר גבע היקר תודה שהסכמת להתארח בפורום פוריות,תודה על גישתך המדהימה שמאפשרת דרך קלה לתרומת ביציות,עלמקצעותיך, ובעיקר על הישגיך לבנות שבמסלול תרומת ביציות
בקרוב תרומת ביצית, ושאלה בעניין, האם ניתן להחליף את הדקפטטיל הארוך בדקפטטיל קצר יומי?והאם שימוש בדקפטטיל ארוך במידה והטיפול הראשון לא מצליח,האם צריך ללהמתין למחזור?או שניתן להמשיך אחרי בטא שללית?
תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'דקפפטיל'
דקפפטיל
26/11/2007 | 08:41
יעל שלום,
ראשית תודות מכל הלב.
לשאלתך, ניתן להחליף את הדקפפטיל החודשי ביומי. האפקט הרפואי זהה בשני המינונים.
לרוב, הפסקת האסטרוגן (אסטרופם/פרוגינובה) והפרוגסטרון (קרינון/אנדומטרין/אוטרוגסטן/גסטון) גורמים לקבלת הווסת.
אולם, לחלק מסוים מהמטופלות אין ווסת. במידה וקיים דיכוי הורמונלי ע"פ בדיקות אסטרוגן ופרוגסטרון, ניתן להתחיל גם לאחר בדיקת הריון שלילית.
המון הצלחה,
יום נעים.
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'מרווח בין טיפולים'
מרווח בין טיפולים
26/11/2007 | 09:21
1
אני בטיפולי IVF לילד שני. את השלילי האחרון והשלישי במספר בסבב זה קיבלתי ב יום שלישי ה 20/11/07.
כרגע אני בסוף הוסת שהגיע אחרי הפסקת התמיכה.
ביחידה בה אני מטופלת דורשים רווח של חודשיים בין טיפול לטיפול, כלומר שאני צריכה לחכות עכשיו עד הווסת הבאה ורק אחרי כ21 יום ממנה, כלומר לקראת הווסת הבאה אחריה להתחיל את הדיכוי (דקפפטיל 0.1). המרווח בזה משגע אותי. אני רוצה להתחיל כמה שיותר מהר בעוד טיפול. למה לא להתחיל עם הדיכוי כבר לקראת הווסת הקרובה?
האם זהוא המרווח הנהוג בכל יחידות הפוריות?

ואם אפשר שאלה אישית אליך ואתה לא חייב לענות: האם במהלך שנת 1999 עבדת תקופה מסויימת ביחידת הפוריות בבלינסון?
פוריות >>
לצפיה ב-'בין טיפולים'
בין טיפולים
26/11/2007 | 10:18
לי שלום רב,
עקרונית אין מחויבות לבצע הפסקה במידה ואין ציסטות שחלתיות לאחר טיפול קודם. חלק מהיחידות מבצעות הפסקה מאחר ולא ניתן לטפל בכל הפונות כל חודש.
במידה ותקבלי פרוטוקול טיפול ארוך ניתן להתחיל ביום ה 21.
בהצלחה
דר' אלי גבע
נ.ב. לא עבדתי בבלינסון מעולם.
פוריות >>
לצפיה ב-'IVF - איך להמשיך?'
IVF - איך להמשיך?
26/11/2007 | 11:16
1
שלום ד"ר גבע,

אני בת 35, לאחר IVF ראשון שלא הצליח.
בעלי בן 36. מורפולוגיה 1%-3%, אחרי ביקור אצל אורולוג לא נמצאו ממצאים המסבירים מורפולוגיה נמוכה זו.
המחזור שלי הוא סדיר, אך הרופא אמר שאני גם מן סוג של פוליציסטית, (תגובה של הרבה ביציות למינון נמוך של הורמונים).

שאלתי היא:
ב-IVF הראשון שעברנו, נשאבו 13 ביציות והופרו 8 באיקסי. (למיטב ידיעתי אין בעיית רירית היכולה להפריע לקליטה)

האם לדעתך כדאי לנו לפנות ל"שיטת ברטוב", או שנתונים אלו מספיק טובים להמשיך IVF עם איקסי?
האם יש משהו שכדאי לנו לעשות לטובת הצלחת הטיפול הבא?

פוריות >>
לצפיה ב-'מורפולוגיה'
מורפולוגיה
26/11/2007 | 11:55
שלום רב,
מורפולוגית זרע ירודה פוגעת בתהליך ההפריה של הביצית, מפחיתה את שיעור ההריונות ומעלה את שיעור ההפלות.
לאור המורפולגיה (וגילכם) יש מקום לשקול להתקדם באבחנה ובהמשך בטיפול המתאים.
ממליץ, להשלים מורפולוגיה פי 6000 (פ' בר טוב) ובהמשך, IVF עם מיקרומניפולציה לאחר בחירה מורפולוגית של זרעונים (במידה והבדיקה תאשר).
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'הקשר בין דלקות חוזרות בדרכי השתן והריון'
הקשר בין דלקות חוזרות בדרכי השתן והריון
26/11/2007 | 11:56
1
ד"ר גבע -אודה על תשובתך לשאלה נוספת :
האם יש קשר ידוע /מובהק בין דלקות חוזרות בדרכי השתן לבין אי כניסה להריון ?
תודה מראש .
פוריות >>
לצפיה ב-'דלקות שתן'
דלקות שתן
26/11/2007 | 17:51
נישי שלום,
ככל הידוע לי לא ידוע על קשר בין דלקות שתן חוזרות ואי פוריות.
בברכה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום דר' אלי גבע'
שלום דר' אלי גבע
26/11/2007 | 11:56
1
ברשותך שאלה בנושא מורפולוגיה והפרייה חוץ גופית , האם במקרה של בעיית מורפולוגיה 4% , ריכוז 50 מיליון ותנועה 50% עדיף לעשות הפרייה במיקרו למרות שיש כמעט 100% הצלחה בהפרייה טיבעית? האם בחירת זרע אחד בודד טוב עדיף על הברירה הטיבעית? יתכן שבהפרייה הטיבעית חודרים לביצית זרעים פחות טובים המשפיעים על איכות העוברים?
תודה על תשובתך .
פוריות >>
לצפיה ב-'מופולוגיה ו IVF'
מופולוגיה ו IVF
26/11/2007 | 17:58
קורל שלום רב,
1. כאשר המורפולגיה קטנה מ 7% שיעור ההפריות נמוך יותר ה IVF. אולם, בתנאים שהינך מציינת ניתן לבצע 50% בהפריה רגילה של הזרע עם הביצית ו 50% ע"י מיקרומניפולציה ולהוות בין שיעור ההפריות בכל אחת מהשיטות.
2. לא ידוע לי על תיאור כזה.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'דר' שלום'
דר' שלום
26/11/2007 | 12:02
2
בקצרצרה אנחנו זוג עם בעיית זרע+ אני פוליציסטית מנסים כבר למעלה מ3 שנים להביא ילד בריא ומיוחל לעולם
שאלתי היא האם ישנה אופציה לקצר את תהליך הטיפול. אצלי כל טיפול כרוך בלקיחת גלולות מחכים למחזור ואר אז מתחילים וזה יכול לקחת כחודשיים כל פעם בין מחזור למחזור
מהטיפול האחרון שלנו על כן עברו כבר כמעט 4 חודשים, מה עושים?
ושאלה נוספת בתחילת הטיפולים התגלתה אצלי בעיה בבלוטת התריס תת פעילות, האם עדיף לטפל או שאין לכך משמעות?
המון תודה,תינוקי
פוריות >>
לצפיה ב-'מה עושים?'
מה עושים?
26/11/2007 | 19:18
1
שלום וערב טוב,
אכן כן, לאחר תקופה כה ארוכה יש מקום (גיל ?) להתחיל טיפול להשראת ביוץ. מקובל להתחיל מאיקקלומין או מזריקות (לדג' גונל אף). כמובן שישנה חשיבות לאיכות הזרע.
אולם, טרם הטיפול יש לדאוג לאיזון בלוטת המגן (ראי את תשובתי הקודמת בעניין).
בהצלחה בטיפול.
דר' גבע אלי
פוריות >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
26/11/2007 | 21:00
אני צעירה בת 26+ עברנו הזרעות וIVF אחד שהביא להריון כימי ובסבב מוקפאים לא הניב תוצאות.
השאלה האם בין הטיפולים ישנה אפשרות לקצר את ההמתנה או שזה למעשה מחייב הורמונים ותו לא
האם עלי לפנו לרופא משפחה לטיפול קודם לכן? שכן רופא הפוריות חשב שזה אולי לא הכרחי
תודה רבה
פוריות >>
לצפיה ב-'"כדאיות" הזרעה'
"כדאיות" הזרעה
26/11/2007 | 13:09
1
בין אי וי אפ ראשון שלא הצליח לבין השני נלקח חודש "מנוחה" אבל הוחלט לנסות בכל זאת הזרעה . השאלה היא אם לא פוספס הביוץ :-
רירית 11 מ"מ תלת שכבתית
זקיק 20 מ"מ
e2 738
p=7.4 .
יש טעם להזרעה מחר ?
תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'הזרעה'
הזרעה
26/11/2007 | 20:01
ממי שלום,
ממש כן. ממליץ על הזרעה בבוקר ויחסים בערב.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום לד"ר גבע!'
שלום לד"ר גבע!
26/11/2007 | 13:10
1
מצטרפת לתודות של כל הבנות שלפני על הקדשת הזמן ותשומת הלב, ומתנצלת מראש על הפירוט הארוך.
אני בת 33 בעלת עודף משקל ובעלי 34, אנחנו לא מוסברים ומנסים כבר 3.5 שנים להרות - שנה ראשונה "ספונטנית" וב2.5 שלאחר מכן בטיפולים במסגרתם עברתי 5 הזרעות שלא הצליחו + 5 טיפולי IVF - מתוכם נקלטו 4 ונפלו בין השבועות 4-7. רירית תקינה. למרות ממצוע של 10-13 ביציות בשאיבה ואחוז הפריה של 60%-70% מעולם לא הצלחנו להגיע לעוברים מוקפאים.
עברתי צילום רחם, פעמיים היסטרוסקופיה אבחנתית, בדיקות בלוטת התריס, קריוטיפ ופעמים קרישיות יתר - הכל תקין.
כיון שבבדיקות הקרישיות נצפתה תוצאת פיברינוגן מעט מעל הנורמה (אך המוטולוגים בכירים כמו פרופ' ברנר מרמב"ם וד"ר גילי קנת מתה"ש אינם מחשיבים אותה כבעיה וטוענים שיכול להיות שמושפע מההורמונים של הטיפול), ועקב הכשלונות החוזרים הלא מוסברים, הרופא שלי החליט לתת לי זריקות קלקסן במהלך הטיפול האחרון, מתוך חשיבה שיכול להיות שיש לי בעית קרישיות שאנחנו עדיין לא יודעים לבדוק, והקלקסן יכול לפתור. לצערי הטיפול האחרון (שכלל פיפל, החזרה כפולה כולל בלסטו. וקלקלסן) לא נקלט ובנוסף הגבתי בתגובה אלרגית של פריחה מציקה ומגרדת בכל מקום בו הוזרק הקלקסן. לאחר מאמצים רבים נמצאה זריקת הפראגמין כתחליף לקלקסן - אני כרגע בהפסקה ומתכוונים לנסות אותה בטיפול הבא - שיכלול שוב פיפל וגם הנצה.
האם המשקל העודף יכול להפריע בהקלטות העובר?
האם יש משהו נוסף שהיית ממליץ לשנות או לנסות?
שוב תודה מראש!
גולדי.
פוריות >>
לצפיה ב-'משקל פוריות'
משקל פוריות
27/11/2007 | 18:45
גולדי שלום רב,
צר לי על המסלול הארוך מדי שאתם עוברים.
קיים קשר מובהק ומוכח בין אי פוריות ומשקל עודף, המבוטא ביחידות של BMI או היחס בין המשקל לגובה בריבוע.
בנשים עם משקל יתר שיעור ההריונות יותר נמוך ושיעור ההפלות יותר גבוה.
בנוסף בעודף משקל קיימת לרוב בעיה של עודף הורמונים אנדרוגניים הפוגעים באיכות הביציות, מה שעשוי להיות הסיבה לשיעור הפריות מעט נמוך ולהעדר עוברים מוקפאים.
כמו כן, משקל יתר גורם לתנגודת לאינסולין, מה שמוביל להפגיעה נוספת באיכות הביציות.
אי לכך, הסיבה אולי מקורה לא בקרשיות אלא במשקל...
ממליץ על פניה לדיאטנית ולרופא אנדוקרינולוג של פוריות להשלמת הברור לפני הטיפול הבא.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'ברוך הבא ..'
ברוך הבא ..
26/11/2007 | 13:17
1
שלום ד"ר גבע..
אתה דומה לריצ'ארד גיר-- (זאת מחמאה)...
ולעניננו:
אני נשואה 4 שנים, בת 28 (עוד מעט), עם פרופיל הורמונלי תקין וצילום רחם תקין
מתוכם אותותו 3 שנים בטיפולים.
לפני כ7 שנים נקלטתי להיריון טבעי ועשיתי הפלה יזומה בעזרת כדורי מיפיגין( אני מקווה שרשמתי נכון),
ההפלה הוגדרה כהצלחה ללא התערבות כירוגית.
לאחר ההפלה היזומה קיבלתי המחזור  הופיע כסדיר כל  28 יום , ובמשך הדימום היה כ-3-4 ימים, ולקחתי גלולות הרמונט במשך 4 שנים.
הפסקתי שנה לאחר החתונה , ומיד נקלטתי להיריון ספונטי(לאחר הפסקת של חודשיים מהגלולות), ההיריון לצערי היסתיים בהפלה ספונטנית בשבוע 8-9.
לאחר כשלושה חודשיים מהפלה זו נקלטתי שוב להיריון טבעי ושוב לצערי ההיריון היסתיים בהפלה ספונטנית בשבוע 8.
מאז ההפלה האחרונה הספונטנית לפני כששלוש שנים איני נקלטת.עשיתי בדיקת הפלות חוזרות שיצאה תקינה .
אני מבייצת טבעי ביום 14-15 למחזור, הזרע בינוני ומטה..
עשיתי כבר 7 הזרעות, שבכל הזרעה הרירית שלי הייתה למעלה מ- 8 ואף ל-9 ( הבנתי שזה ממש טוב), טופלתי בפיוריגון ובגונל במינונים ממש מועטים.
כרגע אני ממתינה לאישור ועדה ל- IVF  ראשונה, מבדיקה ראשונית שראה אותי הרופא הוא אמר לי שגם ההיריון שלי יכול לבוא טבעי רק יקח לי זמן....
אם הוא יבוא טבעי אז למה כאשר מכינים אותי "אובר"- אין קליטה ?
האם ההפלה היזומה לפני 7 שנים משליכה עכשיו לטיפולים?
הייתה לי מחלת הנשיקה לפני כ4 שנים, האם זה גורם לאי קליטה או להפלות?
האם יש דרכים לשפר את איכות הזרע(יש ורציקולה קטנה ולא ממליצים לניתוח), ?
כרגע אני בהמתנה- אבל בחודשיים האחרונים (ללא התערבות של הורמונים), יוצאים לי ציסטות ברחם ומעקבות את המחזור..
למה כאשר אין הורמונים בגוף הציסטות חוזרות?

סליחה על כל מבול השאלות
ואודה לך אם תענה לי..
יום נעים..
ושוב תודה
גוקו

פוריות >>
לצפיה ב-'מבול של שאלות'
מבול של שאלות
27/11/2007 | 19:09
שלום למקורי,
אכן מבול.
לעניננו, אכן כן את יכולה להרות ספונטנית...מתי? זאת כבר שאלה. עקרונית 30% לשנה.
הפלות: יש לקבל הרבה יותר פרטים על הברור שעברת (הורמונלי, אימונולוגי, קרישה, מטבולי, מכני, גנטי וכד')
כנראה שכעת IVF הוא הפתרון היותר מהיר. אולם, יש להגיע מוכנים לטיפול כדי שההריון הבא יוכתר בהצלחה.
ציסטות: קצת קשה לי לדעת במידה ויש מחזור סדיר. דרושה בדיקה יותר מעמיקה על טיב הציסטות, מיקומם, הקשר למחזור, הופעת כאב ועוד..
מאחל לך הריון שלם ובקרוב.
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-' בדיקת זרע, האם תקין ומה עושים...'
בדיקת זרע, האם תקין ומה עושים...
26/11/2007 | 18:02
1
קודם כל תודה רבה לך על שאתה מתארח אצלנו בפורום

קצת רקע: אני בת 28, בעלי בן 33, מנסים להרות שנה וחודשיים ללא הצלחה, אצלי פרופיל הורמונאלי תקין, ביוץ תקין, צילום רחם תקין. אצל בעלי בדיקת זרע מורפולוגיה 8%, ושאר הפרמטרים תקינים ואפילו בגבול העליון (לטובה כמובן)
השאלה האם המורפולוגיה 8% יכולה להסביר אי הריון עד עכשיו?
שאלה נוספת, האם טיפול הורמונאלי כגון גונאל F ואוביטרל על בסיס יחיסים (ללא הזרעה) יכול לעזור, או שעדיף ללכת ישר על הזרעות ואם ללכת על הזרעות אז האם על בסיס ביוץ טבעי או על בסיס טיפול הורמונאלי?

תודה רבה!
פוריות >>
לצפיה ב-'בדיקת זרע'
בדיקת זרע
27/11/2007 | 19:16
שלום וערב טוב,
קרוב לודאי שאין כל קשר בין המורפולוגיה לאי-פוריות "הזמנית" שלכם. שיעור ההפריות עם מורפולוגיה זו הינו מצויין.
לאור גילכם והבדיקות  אין ספק שהריון יגיע במהרה.
בהנחה שהינכם עשויים להיות מוגדרים כאי פוריות בלתי מוסברת ההמלצה הינה לשילוב טיפול תרופתי+השבחה והזרעה על מנת לעלות את הסיכוי למיפגש בין תאי זרע וביצית. כעקרון, קצת מאוד מוקדם "לרוץ" לטיפול בגונל אף. ניתן להתחיל מאיקקלומין לחודשיים או שלושה.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'זקיקים ריקים ו E2 גבוה'
זקיקים ריקים ו E2 גבוה
26/11/2007 | 18:32
1
שלום ד"ר,

בת 28
לפני IVF מס 6 כולם עם דיכוי ארוך.
פרופיל הורמונלי תקין עם male factor
ב 3 הראשונים תגובה יפה הן הורמונלית והן מבחינת הרירית וכמות הביציות- היה הריון אחד שנפסק בשל מום
ב 3 הטיפולים האחרונים מצב חוזר על עצמו של עליה יפה של E2 ,רירית תקינה, פרוגסטרון נמוך ו LH תקין, נצפים זקיקים בגדלים מתאימים ובשאיבה רובם ריקים.
ממצב שנצפים 10-14 ולעיתים יותר זקיקים בגודל 18-20 לפני שאיבה, נשאבות רק 2-3 ביציות בסה"כ וזאת גם בטיפול עם גונל וגם בטיפול משולב של גונל+מנוגון
יש הסבר לתופעה של זקיקים ריקים כאשר ישנה עליה מתאימה של E2? גם ה FSH תקין.

תודה
פוריות >>
לצפיה ב-'זקיקים ריקים'
זקיקים ריקים
27/11/2007 | 19:27
ערב טוב,
ניסים אכן קורים...ומאחל לך במהרה.
עקרונית במקרים הללו ניתן לשנות מספר דברים:
פרוטוקול ארוך ולמשוך ככל שאפשר לזקיקים יותר בשלים.
להשתמש בתכשירים המכילים LH כתוספת: לובריס, מנוגון, מנופור
למשוך ככל האפשר את השאיבה ממועד מתן האוביטרל
להשתמש במינון כפול של אוביטרל
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
26/11/2007 | 19:06
2
רקע עלינו:  אנחנו בתהליכי הפריות- IVF ראשון כשל וכעת לקראת החזרת מוקפאים.
רקע על בעלי:  ספירת זרע נמוכה = 1MIL/ML ומורפולוגיה במצב גרוע= 1% (בתנאי החמרה)ו- 4% (לא בתנאי החמרה). שאר הבדיקות שלו תקינות כגון דם... דופלר וכד' -אינו זקוק לניתוח (נשארה רק בדיקת קריוטיפ שצפוי לעשות בקרוב).
רקע עלי: הבדיקות תקינות כלומר מעקבי זקיקים ובדיקות הדם + צילום רחם תקין (היסטרוסקופיה). הרירית יפה בגודל 10.
הרופא שלנו אמר שאני מגיבה טוב לטיפול (4ימים גונאל 4 ימים גונאל +צטרוטייד ובסוף אוביטרל) יצאו 9 מתוך 14 ביציות טובות כאשר 5 מהן הופרו. הוחזרו שני עוברים יפים שהתחלקו ל-8.

ולשאלתי:
מהן הסיבות האפשריות לכישלון - למה בכל זאת לא נקלטנו? האם זה קשור לבעלי ואם כן כיצד? האם זה קשור לתמיכה (קרינון וגינאלי 1 ליום ואסטרופם 2 ביום)? ובמה אספירין עוזר (לא נטלתי כי הבנתי מהרופא שזה במידת הצורך)?

שאלה נוספת:
בגיל 19-20 גילו אצלי גוש בשד,פיברואדנומה, שהוסר בניתוח כירורגי. הייתי במעקב כל חצי שנה ומאז טפו טפו לא היה כלום.
האם יש סיכוי שזה יחזור עכשיו בגלל כל ההורמונים שבזריקות? אם כן אילו הורמונים עלולים להשפיע?

ולסיומת: בקשר להחזרת מוקפאים- האם גם זה דורש תמיכה של הורמונים כפי שלקחתי בIVF?

תודה לך מראש על המענה ועל נכונותך להשתתף בפורום המקסים הזה.
פוריות >>
לצפיה ב-'שכחתי לציין שאני בת 29 ובעלי בן 34'
שכחתי לציין שאני בת 29 ובעלי בן 34
26/11/2007 | 19:10
לצפיה ב-'הפריה'
הפריה
27/11/2007 | 19:44
ערב טוב,
שיעור ההצלחה במחזור הפריה הינו 20 עד 30%. אי לכך, רוב המטופלות אינן מצליחות להרות בטיפול הראשון. ברם, כ 90% מהמטופלות מצליחות להרות עד 5 מחזורי טיפול.
לפי תיאורך, קשה לעמוד על הסיבה לכשלון.
החזרת עוברים מופשרים עשויה להיות במחזור טיבעי או טיפולי/הורמונאלי לפי החלטת הרופא המטפל.
קיים קשר בין הורמונים (גלולות או תרופות לביוץ) למחלת שד שפירה. אי לכך, יש להבדק ע"י רופא שד מומחה אחת לחצי שנה ובמידת הצורך להשלים אולטראסאונד או ממוגרפיה.
בהצלחה בטיפול הקרוב,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'קרישיות יתר והחזרת עוברים מוקפאים'
קרישיות יתר והחזרת עוברים מוקפאים
26/11/2007 | 19:25
1
שלום וברכה!
לפני כחודשיים וחצי עברתי IUFD בשבוע 28. אין עדיין תוצאות פתולוגיה, תמונה קלינית כוללת דמם תוך מוחי אצל העובר, IUGR לא מאוד חמור, דמם בקיבה, שיליה מעובה  שנצפו בשבוע 27 עקב הפסקת תנועות העובר. סקירת מערכות מאוחרת בשבוע 21 תקינה.
בעבר מיילדותי 3 ילדים, כולם במשקלים קצת נמוכים, בינהם תאומים שנולדו גם כן תחת קלקסאן 40 מג' ואספירין בשבוע 38 (2000 כל אחד)
אני עם LAC גבולי (תוצאות קרישיות דומות מלפני 6 שנים ועכשיו אחרי הלידה הזו). הייתי מטופלת בקלקסאן 40מג' ובאספירין גם בהריון הזה.

יש לנו עוד מוקפאים ואנו מעוניינים להתחיל בתהליך החזרתם.
האם היית ממליץ על הגדלת מינון הקלקסאן ל60 מג' בתוספת אספירין ?
האם יש צורך בבדיקות נוספות?

תודה רבה מראש
פוריות >>
לצפיה ב-'מורידה את השאלה'
מורידה את השאלה
27/11/2007 | 18:27
הייתי היום אצל פרופ' סימון בIVF הדסה עין כרם.
יש חשד לALLOIMMUNE THROMBOCYTOPRNIA מצידי.
לדבריו אין קשר בין קלקסאן לבין IUFD
פוריות >>
לצפיה ב-' רעיונות יצירתיים להמשך..?'
רעיונות יצירתיים להמשך..?
26/11/2007 | 21:50
3
בת 40 , פוליציסטית בדרגה קלה (בעיקר מראה שחלות, לעיתים היפוך יחס LH ל-FSH אבל מבייצת כל מחזור ), הריון תקין + ילדה בריאה ב-2002 אחרי 14 מחזורי IUI , כשהמנצח היה עם מינון נמוך של גונל (75) + פרגניל.  מנסה כבר 3 שנים כמעט. בדרך שתי הפלות ( שבוע 10 missed וגרידה + שבוע 8 ספונטני ) מטיפולי IUI וכימי אחד מ-IVF . מ-2006 בטיפולי IVF . כמות ביציות בשאיבות מעל 10 ( והיו גם מעל 20... ) אחוז הפריות 95-100% ללא ICSI (זרע תורם) בכל 4 המחזורים עם שאיבה. % העוברים המוצלחים בצלחות גבוה + בלסטו בכמה מקרים. קרשיות גבולית ולכן מוסיפה קלקסן. נכון להיום מצפה בימים הקרובים להחזרת מופשרים על בסיס מחזור מושרה קלות ( ...קיצור תהליכים ) אופטימית שלא אזדקק לרעיונות שתציע.. ובכל זאת, היה ו.. לאן כדאי לפנות מכאן? האם להתחיל לחשוב ברצינות על תרומת ביציות ? האם יש משהו שכדאי לנסות ופספסנו?
מציינת שכל הבדיקות שלי תקינות: צילום-רחם, היסטרוסקופיה, פרופיל הורמונלי אחרון .
אודה מאד לרעיונות.
פוריות >>
לצפיה ב-'יצירתיות'
יצירתיות
27/11/2007 | 19:56
2
ערב טוב,
אכן מצער שלעיתים אין לנו תשובות ברורות לכשלונות בטיפול.
מאחר והרית בעבר וכל הבדיקות שעברת תקינות ושיעור ההפריות מצוין הייתי שוקל לנסות עוד מחזור טיפולי או יותר לפני החלטה היותר משמעותית שתקבלי.
יש מקום להשלמת ברור אימונולוגי ואולי לטיפול בפרדניזון (גם לאור ה PCOS וגם לאור ההריון הכימי והכשלונות) ואספרין (בשל הכשלונות וההריון הכימי).
יש לשקול ביצוע פיפל או היסטרוסקופיה עם "חריטה" של הרירית/גרובינג.
לשנות מעבדה לפעמים אפילו מועיל.
החזרת עוברים כפולה עם דגש על הבלסטוציסטים.
שיפור ההנצה ע"י חירור מעטפת העובר.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה, לצערי הכל נוסה בעבר.. '
תודה, לצערי הכל נוסה בעבר..
27/11/2007 | 22:09
1
גם שימוש בפרדניזון, גם באספירין (מה שגרם באופן תמוה לרירית להיות דקה מהרגיל.. היתכן?) גם AHA וגם החזרות כפולות ואפילו עברתי מעבדה וגם רופא מטפל פעמיים במהלך הנסיונות...
פיפל נעשה לקראת המחזור הזה, מחר החזרת מופשרים. נקווה לטוף!!!
פוריות >>
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
27/11/2007 | 22:20
בהצלחה
פוריות >>
לצפיה ב-'אשמח לעזרה ולפענוח - רב תודות מקרב '
אשמח לעזרה ולפענוח - רב תודות מקרב
26/11/2007 | 21:56
1
שלום רב, אני אם יחידנית מבחירה מתרומת זרע. בת 37. נכנסתי להריון בהזרעה ראשונה, בלי הורמונים. ההריון היה קל עד החודש השביעי, בו התגלתה רעלת הריון קשה. כעת אני נחשדת ל-APLA ואולי גם לופוס. נאמר לי שאם ברצוני להיכנס להריון נוסף -עליי לחכות לפחות 6 חודשים. נעשה לי פרופיל הורמונלי. אלו הן תוצאותיו:

LH - Luteinizing Hormone | *4.3 |    
FSH | l | *4.5
Estradiol (E2) | pmol/l | *233

אני כלל לא מבינה את התוצאות ופירושן .
האם תוצאות אלו יכולות לתת לי עוד זמן ומרווח נשימה, לפני שאילחץ מההכרח להיכנס במהירות להריון שני?
חשוב לי שבני לא יהיה יחיד. ועדיין הגיל הוא פקטור רציני למדי.
אני מודה לך מאד.
ליל מנוחה.
פוריות >>
לצפיה ב-'אופטימיות'
אופטימיות
27/11/2007 | 19:59
ערב טוב,
יש מקום להרגע...ומהר.
התוצאות (יום III?) מעודדות מאוד ו"רזרבה" החלתית מצוינת. גם גילך לא מבוגר והעובדה שהרית מהר תורמים לכך.
אז המון בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'שאלה לד"ר גבע'
שאלה לד"ר גבע
27/11/2007 | 19:09
3
אני אחרי 8 טיפולי IVF מלאים ללא מוקפאים, הייתי בהריון אחד שניקלט לאחר 6 טיפולים הריון תאומים שנגמר בשבוע 24 בלידה מוקדמת בעקבות אי ספיקת צוואר הרחם.
מאז הלידה עברתי 2 מחזורי טיפול שלא הצליחו בראשון נשאבו 5 בציות שמתוכן 3 היו בשלות ורק אחת הופרתה.
בטיפול השני היו 8 בציות שמתוכן היו רק 3 בשלות ורק אחת הופרתה.
ושאלתי היא מה אתה ממליץ כדי לגרום לבשלות הבציות?
שכחתי לציין שאני חולת אינדומיטריוזיס עברתי לפני 3 שנים ניתוח לפרוטומיה עם הידבקויות קשות למעיים.  היסטרוסקופיה לפני שנתיים להורדת פוליפים ולפני היסטרוסקופיה שניה בעקבות אי אחידות ברירית.

הפרוטוקול שלי הוא: פרוטוקול ארוך
בתחילה דקא במשך 12-14 יום
בהמשך לגירוי גונל F 5 ימים 375
ואחרי זה מעבר למנופור (מנוגון)  375 עד לשאיבה.
להבשלה 2 אוביטרל
ולאחר ההחזרה אוטרוגיסטן 3*3

מה אתה יכול להמליץ לי במצב שלי? (אני גם סובלת מעודף משקל)
פוריות >>
לצפיה ב-'שינויים ותוספות,'
שינויים ותוספות,
27/11/2007 | 19:17
הניתוח היה לפני קצת יותר מ- 4 שנים לערך,
ואני בת 33.
פוריות >>
לצפיה ב-'קשה'
קשה
27/11/2007 | 20:04
1
ערב טוב,
אני משתתף בצערכם.
עד כה בתשובותי התיחסתי לכל הנושאי: אנדומטריוזיס (שיעור הריונות נמוך), בשלות ביציות (תוספת LH, למשוך טיפול, פרוטוקול ארוך) וכשלונות חוזרים (סטרואידים, אספרין, פיפל, החזרה כפולה, הנצה).
מאחל לך הריון מהר...ולא לשכוח: להחזיר מעט עוברים בשל אי ספיקת הצווא, תפר צווארי מוקדם, מעקב אולטראסאונד לאורך צוואר ומנטחה מרובה.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה'
תודה רבה על העזרה
27/11/2007 | 22:14
לצפיה ב-'בעלי (34)שואל: בקשר לבעיית מורפולוגיה חמורה..'
בעלי (34)שואל: בקשר לבעיית מורפולוגיה חמורה..
27/11/2007 | 20:14
1
אנחנו אחרי IVF שהניב 5 הפריות תקינות (חלוקה של 8) .
ביצענו החזרה של 2 עוברים ולצערנו לא נקלטנו.
ברצוני לדעת האם לתוצאות המורפולוגיה יש משמעות מול סיכויי ההיקלטות, גם לאחר חלוקה תקינה של העוברים.
ואם יש קשר מהו?
פוריות >>
לצפיה ב-'מורפולוגיה'
מורפולוגיה
27/11/2007 | 20:38
ערב טוב,
עקרונית, מורפולוגיה של זרע הינה פקטור חשוב לניבוי כושר ההפריה, איכות העוברים, שיעור ההריונות וההפלות.
במקרה של בעית מורפולוגיה קשה ניתן להעזר בשיטת פ' ברטוב ע"י הגדלה פי 6000 וביחרת הזרע התקין לתהליך מיקרומניפולציה.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'ד"ר גבע ערב טוב'
ד"ר גבע ערב טוב
27/11/2007 | 21:34
אני בת 28 אוטוטו ומוגדרים כלא מוסברים. מחזור סדיר כל 28 יום, ביוץ טבעי תקין , בדיקת זרע תקינה , פרופיל הורמונלי תקין ובקיצור הככל בסדר.
עברתי 3 מחזורי איקקלומין +אוביטרל והזרעה ועוד מחזור עם גונל אף שלאחריו הופיעו ציסטות . הנחיית הרופא להמתין לווסת הבאה: האם ציסטות הן דבר מסוכן? האם הן חולפות מאליהן? האם אפשר להיכנס להריון ספונטני למרות הציסטות? מתי עליי לבדוק שהן אכן עברו, רק לאחר חודש או כבר במהלך המחזור הנוכחי הן יכולות להעלם??
תודה על ההזדמנות לשאלות
פוריות >>
לצפיה ב-'ברוך הבא'
ברוך הבא
26/11/2007 | 13:25
1
שאלה קצת מביכה,

ברצוני לדעת האם יש סיכון בקיום יחסים לאחר החזרה?
יש רופאים שממליצים להמנע עד לבטא, ויש שסוברים בין 3-5  ימים מההחזרה.
חשוב לי לדעת האם זה באמת מסוכן.
ודבר שני, האם אפשר בין השאיבה להחזרה (במידה ומרגישים טוב כמובן)

תודה רבה,
אושר
פוריות >>
לצפיה ב-'יחסים'
יחסים
27/11/2007 | 20:13
ערב טוב,
אני שמח שהשאלה נשאלת.
1. מאחר והזוגיות שלכם נפלאה
2. השאלה תמיד חשובה ואקטואלית
לרוב הנני ממליץ על אפשרות א או ב על פי המטופלת והטיפול.
בכל מקרה של גירוי יתר, שחלות מוגדולת, חשד לתהליך זיהומי הנני ממליץ להמנע עד בדיקת הריון ואולי גם בהמשך.
במידה ולא קיימת סיבה רפואית אין סיבה להימנע מעבר ל 5-3 ימים.
בהצלחה,
דר אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'בדיקת CMV'
בדיקת CMV
26/11/2007 | 13:35
1
עוד שאלה קטנה.
לאור הבנתי את החשיבות בדיקת CMV מאז שאני מטופלת IVF אני משתדלת לעשות אותה כל כמה חודשים.
היום אחד הרופאים ביחידת ה-IVF בה אני מטופלת ממש נזף בי על התדירות שבה אני עושה את הבדיקה וטען שאין צורך ביותר מפעם- גג פעמיים בשנה.
אני קצת המומה וגם מבולבלת. בעיקר מכוון החודש היא יצאה גבולית אחרי שנתיים של שליליים בלבד.
מה התדירות שבה כדאי לעשות את הבדיקה?
האם באמת ניתן להדבק בCMV בכל רגע נתון? האם כדאי להמנע מIVF בזמן מחלה פעילה? אני יודעת שכן, אבל לא מבינה כיצד ניתן לדעת אם בודקים רק פעם בשנה?
פוריות >>
לצפיה ב-'CMV'
CMV
27/11/2007 | 20:32
ערב טוב,
המלצת משרד הבריאות הינה לבצע את הבדיקה אחת לשנה.
לאחרונה השתנה אופן הבדיקה ולכן ניתן לראות שינוי בערכים.
יש לבדוק את ה IgG במידה והינו חיובי הינך מוגנת בשיעור של 99%.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'ערב טוב, ד"ר גבע '
ערב טוב, ד"ר גבע
26/11/2007 | 19:37
4
קודם כל תודה רבה על ההזדמנות.

דבר שני, אני פוליציסטית שהרופאה שלה רצתה להתחיל איתה איקקלומין לאחר אימות האבחנה.
חוות דעת נוספת מרופא אחר, היתה לחזור מספר חודשים לנטילת גלולות על מנת לאזן את מצבי ההורמונלי.
(הביוץ היחיד שחוויתי בחיי היה מייד לאחר הפסקת הגלולות).
האם אתה סבור שהאופצייה השניה שהוצעה לי היא טובה?
האם זה לא יחזיר אותי לאותו הלופ סה"כ של ביוץ אחד ויחיד?
אגב, אני בת 28 בשאיפה להריון ראשון.
פוריות >>
לצפיה ב-'תגובת שחלות נמוכה '
תגובת שחלות נמוכה
26/11/2007 | 20:10
2
ראשית כל ערב טוב לך ותודה רבה על שהסכמת לחלוק עימנו מזמנך !!!
אני בת 30 , אחריי 6 IVF  וניסיון תרומת ביציות מחו"ל שנכשל.
בשיא הטיפולים שלי לא הפקתי יותר מ-2 ביציות ( היו הפריות וגם החזרות אך חוץ מהריון כימי אחד לא היה שום הריון)
אני רוצה לציין שבעברי היה הריון אחד טיבעי שהסתיים בהפלה לצערי.....
אז ככה:
בבדיקות פרופיל הורמונלי תמיד היה תקין ( הFSH נע מלפניי ארבע שנים בין 6 ל- 16 ביום השני למחזור - אני בודקת כל כמה חודשים בערך)
למעט התגובה הנמוכה של השחלות לא נמצאה שום בעיה "מכאנית" ומבחינה רפואית אין הסבר לעובדה שאני לא
מצליחה להיקלט להריון ( גם כשהיו לי בלצטוסיסים יפים מתרומת הביציות הריון לא ניקלט...)

כעת אני נמצאת בשיאו של IVF במחזור טיבעי ואני לא מקבלת שום תרופה עדיין.
אני נמצאת ביום ה-13 אחריי קבלת המחזור וגם בבדיקות הדם הערכים נמוכים מאוד וגם בUS אין שום זקיק ורירית הרחם דקה (3מ"מ)

השאלה שלי היא כזו:
***האם יש סיכויי שבייצתי בזמן המחזור האחרון שלי? (בבדיקת הUS שנעשתה ביום השני למחזור נמצא זקיק 13 מ"מ).
**אם באמת הביוץ שלי מתרחש סמוך למחזור או במחזור עצמו זה אומר שכמעט אין לי שלב לוטאלי.... איזה טיפול מומלץ במצב שכזה?
*האם כדאי לי לוותר על הטיפול הזה ולנסות טיפול IVF עם פרוטוקול ארוך של דיכויי ואז רק מנופור למשל עד לשאיבה?

תודה רבה מראש על תשומת הלב
פוריות >>
לצפיה ב-'ושכחת לציין שלבעלי אין בעיות זרע בכלל........'
ושכחת לציין שלבעלי אין בעיות זרע בכלל........
26/11/2007 | 20:16
לצפיה ב-'תגובה שחלתית נמוכה'
תגובה שחלתית נמוכה
27/11/2007 | 20:45
ערב טוב,
קרוב לודאי שלא בייצת ע"פ התגובה השחלתית והעדר נוזל בחלל הבטן. ניתן לוודא זאת גם ע"י בדיקה הורמונאלית.
שלב לוטאלי, תמיד אורך 14 יום! במקרה של הפרעה הורמונאלית בשלב זה ניתן לצרף תמיכה בתכשירי פרוגסטרון.
לדעתי, דיכוי נוסף בפרוטוקול ארוך לא ייסע בידיך ועשוי לגרום לכשלון שחלתי לזמן ארוך מאוד.
יש חשיבות להשלמת הברור לתגובה הירודה ע"י בדיקות אימונולוגיות, הורמונליות, מטבוליות וגנטיות. לכך, עשויות להיות השלכות על מתן טיפול במהלך ההריון או טיפול הפוריות.
בהמשך, לשקול יתרונות וחסרונות של טיפולים שונים: הפריה עם פרוטוקולים שונים, הפריה במחזור טיבעי ותרומת ביצית (וזרע).
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'שחלות פוליציסטיות'
שחלות פוליציסטיות
27/11/2007 | 20:35
ערב טוב,
על מנת להרות במקרה של אי פוריות הורמונאלית/העדר ביוץ יש לעבור טיפול להשראת ביוץ! ולא להמנע מהריון ע"י גלולות.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
26/11/2007 | 20:23
1
אני אחרי החזרה אני אם פונדקאית וביצעתי את הבדיקה הביתית ביום ה11 לא בשתן ראשון ויצא לי שלילי האם לקחת זאת כשלילי או שהבדיקה לא נחשבת מאחר ואני נוטלת נרות וגם כדורים של פרוגינובה?
פוריות >>
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
27/11/2007 | 20:48
ערב טוב,
ראשית מאחל לך בהצלחה.
את בדיקת הדם יש לבצע לפחות 12 יום לאחר ההחזרה במקרה של החזרה ביום 3.
אין קשר בין הטיפול אותו הינך נוטלת לבדיקת ההריון מאחר ואינך מטופלת באוביטרל.פרגניל או LH.
מחזיק אצבעות...
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
26/11/2007 | 20:11
1
שלום מטופלים יקרים,
בזמני החופשי (דל מאוד) אשתדל לענות על כל השאלות שתשאלנה בפורום היום ומחר.
במידה ולא הספקתי איתכם הסליחה.
בהצלחה לכולם ושנה פוריה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'שימו להודעתו של ד"ר גבע'
שימו להודעתו של ד"ר גבע
26/11/2007 | 20:24
לצפיה ב-'כשלונות של 5 IVF ללא מוקפאים אפילו פעם אחת'
כשלונות של 5 IVF ללא מוקפאים אפילו פעם אחת
26/11/2007 | 22:46
3
ד"ר גבע שלום רב ותודה מראש! אני מתנצלת על האורך ואשמח אם תוכל להתייחס לשאלותיי.
אני בת 29 ועברתי 5 טיפולי IVF  כושלים, ללא מוקפאים בשום מחזור (כאשר באחרון היה הריון כימי) ויש לי מס' שאלות ברשותך.
אנחנו מהלא מוסברים - הזרע תקין ולא נראית בעיה, מחזור תקין כל 26-28 יום. אין לי בעיה של גיוס ביציות, פרופיל הורמונלי סביר (FSH לפני שנה היה 9 - אבל אני מגייסת המון ביציות בכל טיפול , בין 17 ל- 25 ביציות). אחוז ההפריות בכל טיפול נמוך יחסית לכמות הביציות (וגם אלו שהופרו זה רק בעזרת איקסי) ואיכות העוברים לא הכי טובה (בין 5 ל-7 תאים ביום השלישי). יש לי ציסטה לא גדולה מחוץ לשחלה שמופיעה מידי פעם - אך מס' רופאים אמרו לי שזה לא מקור הבעיה (מה גם שבשאיבה הראשונה שאבו לי אותה ושוב נוצרה בטיפול השלישי).
הטיפולים שעברתי:
IVF ראשון - 14 ביציות מנוגון+ פיוריגון + צטרוטייד.
IVF שני - 19 ביציות, חצי איקסי וחצי לא. היו הפריות רק מאיקסי (5 עוברים) הוחזרו 2 עם 4 תאים ו- 6 תאים.
לא הוקפאו. מנוגון + פיוריגון+ דקא 0.1.
IVF שלישי - בוצע בתה"ש (חשבתי משנה מעבדה משנה מזל). 25 ביציות שנשאבו, הופרו רק 9 - הוחזרו 2 עוברים 5 תאים ו-7 תאים. לא הוקפאו עוברים. מנוגון + פיוריגון+ דקא 3.75.
IVF רביעי אצל רופא פרטי בוצע באסותא ת"א. נשאבו 17 ביציות, הופרו 9, הוחזרו שלושה באיכות של 6 תאים, 7 תאים ו- 5 תאים.
IVF חמישי - הפעם הרופא עשה לי היסטרוסקופיה אבחנתית לפני הטיפול ומצא שיש מחיצה של 30% בחלל הרחם אבל אמר שזאת לא הסיבה שאני לא נכנסת להריון לדעתו ושהוא לא ממליץ להסיר אותה (מאחר ואין לי עבר של הפלות).
פרוטוקול שונה לגמרי - פיוריגון, מנופור ומשאף של ספורפאקט כמדכא. נשאבו 20 ביציות. היו 11 הפריות, הוחזרו 3 עוברים.
לשני עוברים ביצעו הנצה והשתמשתי בדוקסילין וסטרואידים לאחר השאיבה למשך 5 ימים. תמיכה אנדומיטרין פעמיים ביום וגסטון כל יומיים - התוצאה הריון כימי שנמשך עד כחודש לאחר השאיבה.
השאלות שלי:
1. למה אני מקבלת מחזור למרות התמיכה?.
2. הרופא אמר שכנראה איכות הביציות לא משהו ולכן אחוז ההפריות נמוך ואיכות העוברים בהתאם - איך אפשר לדעת באמת וללמוד על איכות הביציות? האם אפשר לעשות משהו כדי לשפר את איכות הביציות?
3. איכות עוברים נמוכה - אף פעם לא היה מצב של מוקפאים. מה יכול לגרום לזה? איך אפשר לשפר? האם ברטוב? PGD? אולי יש בעיה בהתאמה בין הזרע לביצית?
4. אילו עוד בדיקות אפשר לעשות שלא עשיתי?
5. אילו טיפולים יש שיכולים לעזור להשתרשות? האם פיפל יכול לעזור במצב שלי?
6.האם לנסות טיפול ללא דיכוי - הייתכן והדיכוי משפיע גם הוא על איכות הביציות?
מה היית ממליץ לי במצבי?
אודה מאוד לתשובתך ומצטערת על האורך - אני פשוט מיואשת כבר
פוריות >>
לצפיה ב-'כשלונות חוזרים'
כשלונות חוזרים
27/11/2007 | 20:57
2
ערב טוב,
ראשית ברצוני להמליץ על הסרת המחיצה לפני הטיפול הבא.
1. אולי יש מקום לשקול תוספת אסטרופם לתמיכה
2. לאור גילך קשה לחשוד בבעית ביציות.
לביציות יש קרטריונים מעבדתיים לאיכות: צורה ומבנה, הממצאות גירגור, צבע חום, בועיות ועוד. נתונים אלו חסרים
3. שיעור ההפריה תלוי גם בזרע! אופציה של מורפולוגיה פי 6000/ פ' בר טוב עשויה להיות רלוונטית
4. בדיקות אימונולוגיות וקרישתיות יתר וגנטיקה (קריוטיפ)
5. פיפל, סטרואידים, אספרין
6. ממליץ בחום. מנסיוני לעיתים הסרת הדיכוי מובילה לביציות איכותיות, שיעור הפריות גבוה והריונות
כמו כן הייתי ממליץ על מסלול בלסטוציסטים בהחזרה כפולה.
בהצלחה,
דר' אלי גבע
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה רבה! לצערי לא היה גם בלסטו אף פעם...'
תודה רבה! לצערי לא היה גם בלסטו אף פעם...
27/11/2007 | 20:59
1
לצפיה ב-'בלסטוציסטים'
בלסטוציסטים
27/11/2007 | 21:21
לעיתים העדר בלסטוציסטים תלוי בנסיון המעבדה ולא באיכות העוברים
פוריות >>
לצפיה ב-'תודה רבה ד"ר גבע!'
תודה רבה ד"ר גבע!
27/11/2007 | 23:39
בשם חברי וחברות הפורום
אני מודה לך מאוד על הזמן שהקדשת לנו,
על הנכונות לעזור
ועל הידע שחלקת עימנו
פוריות >>

הודעות אחרונות

09:17 | 17.01.19 מירי1234561
19:06 | 16.01.19 בראון10
16:04 | 16.01.19 רכבת הרים1
15:02 | 16.01.19 מקרונית2
14:54 | 16.01.19 רונה1238
12:01 | 16.01.19 רחליקו5
20:29 | 15.01.19 שובמתחילה
12:21 | 15.01.19 לולה2019
11:15 | 15.01.19 haych
23:00 | 14.01.19 dana1144
10:31 | 13.01.19 שחר רו1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ