פעילות מקומית בטייבה

solidarity

New member
פעילות מקומית בטייבה

הצטרפו אלינו לבניית שותפות יהודית ערבית טייבה העיר הערבית השלישית בגודלה בישראל. מעל שלושים וחמישה אלף תושבים ותושבות טייבה- 6709 יחידות דיור. 18554 דונם תחום שיפוט. שטח בנוי 4735 דונם. 98% משטח השיפוט של העיר נמצא בידיים של א\נשים פרטיים עד לשנים האחרונות בשנים האחרונות הופקעו שטחים רבים לטובת "פרויקטים לאומיים" - בניית כביש שש, קו הגז, הקמת מחצבה - אשר דוחקים ומצמצמים את המקום של האזרחים הערבים חוקי ההפרדה והגזענות המקודמים עכשיו בכנסת, ע"י נתניהו וברק, ליברמן וישי, מצטרפים לאפליה ולתחושת האיום, שכבר קיימת בקרב מיליון אזרחים שעצם אזרחותם מוטלת בספק מול מציאות זאת נעמוד אנחנו. יהודיות וערביות, יהודים וערבים בפעולה של סולידריות יחד נאמר שהפרויקט האמיתי הוא בנייה של שותפות ביום שבת ה-13.11.10 נצא לסיור סולידריות ושרשרת מחאה משותפת בטייבה כמו בשייח ג'ראח - את הפוליטיקה שלנו נעשה ברחוב. היכן שמתרחש העוול. במקום בו יש ללמוד, לחשוף ולתקן את המציאות המפלה בינינו יחד נאמר: יש גזענות אין נאמנות. ואנחנו לא נאמנים לליברמן הצטרפו אלינו לפני שיהרסו עוד בתים, לפני שיחוקקו עוד חוקים גזענים לפני שהטפטוף יהפך למבול לו"ז משוער הגעה וסיור 14:00-16:00 שרשרת מחאה 16:00-17:30 הסעות מירושלים: 12:30 מגן הפעמון, להרשמה - דניאל 0546236609 הסעות מת"א: 13:00 מרכבת צפון, להרשמה - אלמה 0542292474 הסעות מאזור השרון בתיאום עם אלמה

3718

Member
גם ליהודים הפקיעו שטחים לטובת כביש 6 וגם 531

יש יום הזדהות גם עם היהודים, או זה רק לערבים?

3718

Member
וגם, מי שהרויח בגדול מכביש 6 אלו הערבים

הכפרים טירה, טייבה, גלגוליה, אום אל פחם ועוד, כולם הרויחו בגדול מכביש 6, אבל חייבים להתבכיין.

ATAF151

New member
הגעת למקום הלא נכון

ברעננה יש בערך כפול תושבים מבטייבה, אולם השטח שלה קטן מזה של טייבה. לטייבת יש כפי שאתה ציינת יותר מ 18 אלף דונם ולרעננה יש כ 4000 דונם פחות כלומר כ 25% פחות שטח. במילים אחרות, לטייבת יש יותר מפי 2 שטח לאדם מאשר ברעננה, ורעננה דווקא לא נחשבת לעיר צפופה במיוחד. אז בדיוק הבעיה? למה לכל תושב טייבה שזו עיר שנמצאת במרכז הארץ מגיע לקבל וילה עם נחלה ענקית?

32103210

New member
לא לחינם,

יש הסעות מירושלים, מת"א , ורק מהשרון יש לתאם עם אלמה ,,,,,,,,,,,,

solidarity

New member
3210

אני לא באמת בטוחה שהבנתי את טיב הטענות שלך... המטרה באירוע הזה ובהיכרות היא בניית קבוצה מקומית של א\נשים. כרגע מספר המשתתפים והמשתתפות מאזור השרון לא מצדיק הסעה נפרדת, וכמובן שיש גם הרבה עם רכב. נשמח מאד אם בפעמים הבאות "נצטרך" לדאוג להסעה נוספת. עד אז, ההסעה מת"א תאסוף א\נשים מהשרון. מוזמנ\ת להצטרף אלינו

32103210

New member
בהגדרה, אחרת

לא לחינם, מספר המשתתפים מאזור השרון לא מצדיק הסעה נפרדת ,ככל שתתקרבי לאזור טייבה ,פחות אנשים יתמכו בעניין , בת"א יהיו יותר תומכים ,כי הם תומכים ביישוב טייבה ,שנמצא שם, רחוק, רחוק ,אחרי ההרים מרחק של " 5 שעות " נסיעה ובמה ש "רחוק " קל לתל אביבים לתמוך,,,,,,,,,,,,

rahd

New member
לגבי ההשוואה לרעננה

הנתונים לגבי שטח תחום השיפוט מתאים מעט, משום שרק בחלק קטן משטח תחום השיפוט של טייבה מוקצה למגורים. תכנית המתאר טב 3400, שתוכננה לגבי טייבה ביזומת הועדה המחוזית לתכנון ובנייה בשיתוף משרדי הממשלה אינה לוקחת בחשבון את התכנית שהציעה העירייה, ואינה מקצה שטח מספיק למגורים. התוצאה היא בין השאר העדר יכולת לקבל היתרי בנייה, מה שמאלץ תושבים רבים לבנות ללא היתרים, ומעמיד את בתיהם בסכנת הריסה מתמדת.

ATAF151

New member
אני צריך נתונים

הטענה של פותחת השרשור הזה היתה שהפקיעו שטחים בטייבה, ולכן אני הצבעתי על הנתון שלטייבה יש המון שטח, בהרבה יותר גדול מבישובים יהודים ולכן ההתבכיינות של הפקעה מיותרת. לגבי טענתך על שטח בנוי, תני לי בבקשה נתונים יבשים. כרגע הנתון היחדי שיש לי הוא שהשטח של טייבה גדול משל רעננה ויש שם מחצית ממספר התושבים ברעננה. אם יש לך נתון מדויק אחר כמו כמה מוקצה למגורים בטייבה לעומת כמה מוקצה למגורים ברעננה, אנא ספקי אותו, בינתיים לא ראיתי נתון כזה ואני די בטוח שגם בהשוואה כזו טייבה לא תצא מקופחת. דבר ידוע הוא שבחברה הערבית מסרבים לבנות בקומות ורוצים וילה עם שטח גדול לכל משפחה, וזה לא מתאים למדינת ישראל ובוודאי לא למרכז מדינת ישראל.

למעלה