מהי מחשבה
משהו שקיבלתי במייל

רותי 11

New member
מהי מחשבה
משהו שקיבלתי במייל

מהי מחשבה?
"רעיון, מה שהשכל מייצר או ממציא" (הגדרה מילונית) מקורה של המחשבה היא בשכל, במוח שלנו.

"אתה נמצא במקום
בו נמצאות מחשבותיך.
ודא שמחשבותיך נמצאות
במקום בו אתה רוצה להיות "
-ר' נחמן מברסלב-

כל דבר מוחשי/גשמי בעולמנו התחיל כמחשבה, כזרע רעיוני. ללא המחשבות היינו מכונות אוטומטיות, רובוטים המבצעים רצף של פעולות ותגובות. המחשבה היא שהופכת אותנו לאנושיים .
אנחנו יכולים לחדול מעשיה אבל מחשבותינו אינן מתות לעולם. המחשבה יכולה להיות עבורנו כלא או הפתח אל החופש שלנו.
המוח שלנו דומה מאוד למחשב. הוא מכיל תאים וזכרונות מוגדרים. לכל תא במוח מילה שהוא אחראי לה או מתוכנת אליה.
כל תא וכל מילה הם בעלי תדר מסוים. מכאן שהמוח שלנו הוא כעין תחנת ממסר המשדרת וקולטת גלים ותדרים.
החשיבה החיובית והדיבור החיובי
כל דבר בעולמנו מורכב מאנרגיה. אנרגיה היא תדר. אנחנו מוקפים בתדרים,מוציאים החוצה בצורת מחשבות או דיבורים, וקולטים פנימה תדרים מסוגים שונים. למחשבות ומילים חיוביות – תדר חיובי למחשבות ומילים שליליות – תדר שלילי
אם נפיץ סביבנו תדר חיובי, בצורת מחשבה או מילים, יתחבר תדר זה לתדר דומה לו בסביבה שלנו לפי העקרון "דומה מושך דומה", וכך נמצא את עצמנו יותר ויותר בסביבה חיובית, מוקפים באנשים בעלי מחשבה ודיבור בעלי תדר דומה.
אופן המחשבה או הדיבור שלנו אודות נושא מסויים תגרום לנושא/אובייקט זה להתקרב אלינו.
ביקום הגדול והנפלא שבו אנו חיים יש הכל. כל השלם וחלקיו.
כל הגדרה והיפוכה. אם נחשוב ונבקש שפע – השפע ייכנס לחיינו. מחשבה על מחסור – תביא עמה תדר של מחסור ועימו מחסור בפועל, במציאות, שלנו.

איך נוכל להתחבר למקום של חשיבה חיובית?
חשיבה/דיבור/גישה חיוביים הם פילוסופית חיים הדורשת חוזק ומשמעת.
מי שאינו משקיע זמן ומחשבה בגישה חיובית – לא יוכל להנות ולקטוף את פירותיה.
אנו, בני האדם, חיות של הרגלים. ההרגל והפחד מהשונה לוקח אותנו שוב ושוב לאותה נקודה מוכרת לנו, לאותה מחשבה, גם אם אין אנו מרוצים מכך .
כדי לגרום לשינוי, על המודעות שלנו להכיר את אותו המקום של החשיבה החיובית. האמונה בגישה החיובית אינה הכרחית. אנחנו פשוט צריכים לחשוב, להגיד ולברוא במילים בגוף ראשון ובזמן הווה את מה שאנחנו רוצים שיקרה בחיינו.
האנרגיה החיובית תתחיל לנוע בתוכנו ומסביבנו.
כמו נבואה המגשימה את עצמה, החשיבה החיובית מגשימה את עצמה אם חוזרים עליה מספיק פעמים.
ככל שנתרגל מחשבות חיוביות ומילים חיוביות – המודעות שלנו תכיר את המקום הזה והפתח אליו יגדל ויתרחב עד שהדבר יתרחש באופן ספונטני. כאשר מחשבה ממוקדת – יש לה כיוון מסויים
ככל שהמחשבה ממוקדת ומכוונת היא יעילה יותר בביצוע מטרתה. כל שינוי במחשבה מלווה בשינוי בהכרה. המחשבות החיוביות והדיבור החיובי הם בעלי כוח והשפעה על מעשינו ולכן הם מובילים אותנו לעשייה חיובית שיוצרת לנו מציאות חיובית.
הצעד הראשון הוא תרגול חשיבה חיובית; ניקוי המחשבות השליליות הישנות והכנסת מחשבות חדשות חיוביות.
לדוגמא: "אני לא בודד בעולם, אני מוקף אנשים טובים שישמחו לבוא לעזרתי תמיד","השפע ביקום זורם אלי ואל חיי באופן חופשי"
"אני אצליח למצוא עבודה טובה שתתאים לי ותספק אותי"
תירגול החשיבה החיובית יכול להתעצם באמצעות שימוש בדימיון מודרך. דמיינו את עצמכם ואת הסיטואציה הרצוייה לכם בדמיונכם, לפרטי פרטים עד כמה שאפשר.

אמצו לעצמכם מנטרות וחיזרו עליהן בקול.
"רק היום ארפה מהכעס"
"אני מבורך ביכולות ואצליח בכל מה שאבחר לעשות"
"השמחה והשלום עוטפים אותי ואת בני ביתי"
מכיוון שהשפה והדיבור הם המשך המחשבה, שימוש בביטויים חיוביים יביא למציאות החיובית.
החליפו ביטויים שליליים בביטויים חיוביים.

במקום לומר "קשה" – אמרו "לא קל"
במקום לומר"לא לשכוח" – אמרו "היום אזכור"
זכרו:
אין כשלונות – יש הזדמנויות
אין טעויות – יש שעורים
מחשבות שליליות מביאות דברים ואירועים שליליים לתוך חיינו.
מחשבות טובות וחיוביות מביאות דברים ואירועים טובים לתוך חיינו.
התחייבו כלפי עצמכם להיות חיוביים יותר ויותר מיום ליום, ותדר הברכה והשפע יקיף אתכם.

"שים לב למחשבותיך; הן הופכות למילותיך

שים לב למילותיך; הן הופכות למעשיך

שים לב ושפוט את מעשיך; מעשים הופכים להרגלים .

הייה מודע להרגליך; הם הופכים לערכים שלך

הבן וקבל את הערכים שלך; הם הופכים לגורלך."

-מהטמה גנדי-

למעלה