אלבום שורשים תוצרת עצמית

dasdas

New member
גם אני הגשתי לבן שלי עבודת שורשים, זה בכלל

להורים ולא לילדים... בכל אופן, יצא לך מקסים. יש כבר ציון? :)

אני ממש לא מסכימה עם הקונספט שעבודת שורשים

תהיה עבודה של ההורים. כבר שנה שנייה שאני מרצה בתיכון שלנו על עיצוב עבודת השורשים, ולמרות שעיצוב אלבומים זה המקצוע שלי הדגש שלי הוא דווקא על אלו שזה לא הכישרון הגדול שלהם. כמו שהספורטאי המצטיין של השכבה יכול לדרבן את הילד שלכם לרוץ יותר מהר אבל לא יכול להיות הרף שאליו הילד שלכם משווה את עצמו, אז מי שעיצוב זה התחום הטבעי שלו יכול לדרבן אבל לא לקבוע את הסף כי אחרת זו התעללות בכל הפחות מוכשרים או באלו שזה לא התחום שמעניין אותם. עוד נקודה היא שבניגוד לאלבומי בר/בת מצווה למשל, שבהם הדגש הוא באמת על הצורה, בעבודת שורשים הדגש צריך להיות על התוכן. אז נכון, שאם את אמא שמתה על התחום (ואם את בפורום הזה אז מן הסתם זה ככה) טבעי שתעזרי לילד בעיצוב ותיהני מזה, אבל לכל ההורים שזה לא התחום שלהם זה ממש לא צריך להיות עונש. מה שחשוב בעיני זה שהעבודה באמת תהיה של הילד ותשקף אותו ושתהיה מאורגנת ואסתטית, ובשביל זה לא צריך להיות כישרון עיצובי עולה וגם לא צריך להשקיע המון בחומרים (ההיתי ממש מזועזעת לפני שנתיים כשעמדתי בפנאי לי ואיזו אמא התלוננה שהם הוציאו 800 ש"ח עח חומרים לעבודת השורשים!). מצטערת על המגילה אבל בימים אלו אני ממש חמה על הנושא. ושאף אחת לא תיקח את הדברים שלי באופן אישי - גם אני עזרתי לילד שלי לעצב, אבל בגלל שהיה לי כיף.

למעלה