לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
66186,618 עוקבים אודות עסקים

פורום מונטי פייתון

ועכשיו, לפורום אחר לגמרי: הקרקס המעופף של מונטי פייתון הגדיר מחדש את המונח ´הומור´ בשנות המאה העשרים המאוחרות, בשילוב של סאטירה לא קשורה, שנינות חדה כתער וחוש אבסורד מוגבר בצורה נפלאה. החל מ´המשרד להליכות מטופשות´ דרך ´האינקוויזיציה הספרדית´, השישייה הנהדרת נגעה בחיינו וממשיכה לעשות כן עוד היום, למרות שהם כבר לא עובדים יחד מאז סרטם ´משמעות החיים´ ב-1983. הפורום מיועד לדיונים בנושא מונטי פייתון, שאלות, עדכונים, בקשות, הערות והשלכת פירות. ובקריאת Ni! הפורום מזמין את כולכם לקחת בו חלק וללכת לקמלוט. כי זה מקום מטופש!

אודות הפורום מונטי פייתון

ועכשיו, לפורום אחר לגמרי: הקרקס המעופף של מונטי פייתון הגדיר מחדש את המונח ´הומור´ בשנות המאה העשרים המאוחרות, בשילוב של סאטירה לא קשורה, שנינות חדה כתער וחוש אבסורד מוגבר בצורה נפלאה. החל מ´המשרד להליכות מטופשות´ דרך ´האינקוויזיציה הספרדית´, השישייה הנהדרת נגעה בחיינו וממשיכה לעשות כן עוד היום, למרות שהם כבר לא עובדים יחד מאז סרטם ´משמעות החיים´ ב-1983. הפורום מיועד לדיונים בנושא מונטי פייתון, שאלות, עדכונים, בקשות, הערות והשלכת פירות. ובקריאת Ni! הפורום מזמין את כולכם לקחת בו חלק וללכת לקמלוט. כי זה מקום מטופש!
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'מערכון אוסקר ווילד'
מערכון אוסקר ווילד
<< ההודעה הנוכחית
14/05/2008 | 15:31
10
256
המערכון כולו מבוסס על אנקדוטה שקרתה באמת. אוסקר ווילד היה ידוע בשנינות שלו, גם וויסלר היה שנון, ובינו לבין ויילד היתה יריבות חברית אשר התבטאה במאבק על מרכז תשומת הלב בארוחות ערב רבות משתתפים וכד'. באחת מהארוחות האלו וויסלר אמר משפט שנון, אוסקר כל כך אהב את המשפט והצהיר: "הלוואי ואני הייתי אומר את זה" וויסלר ענה לו כתגובה: "עוד תגיד את זה אוסקר, עוד תגיד". (אני לא מוצאת כרגע את המשפט המקורי, אני אנסה לראות אם זה כתוב איפשהו). מונטי פיית'ון כאמור ביססו למעשה את כל המערכון על השורה הזאת. והכניסו את ג'ורג' ברנרד שאו, שהיה בן תקופתם של וויסלר וווילד אל תוך העסק. זה מצחיק גם בגלל ששאו ידוע כדמות פחות צבעונית ויותר רצינית משני האחרים, ובמערכון הם יורדים על הרצינות הזאת.

השורות שפותחות בוויקיפדיה את הערכים של המפורסמים המוזכרים:

אוסקר פינגאל או'פלאהרטי וילס ויילד (באנגלית: Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde‏; 16 באוקטובר 1854 - 30 בנובמבר 1900) היה סופר ומחזאי אירי.

ג'יימס אבוט מקניל ויסלר (באנגלית: James Abbott McNeill Whistler) ‏ (14 ביולי 1834 - 17 ביולי 1903) היה צייר אמריקאי שהתגורר מרבית חייו בממלכה המאוחדת.

ג'ורג' ברנרד שו (באנגלית: George Bernard Shaw; ‏ 26 ביולי 1856 - 2 בנובמבר 1950) נולד באירלנד וידוע בעיקר כמחזאי בשפה האנגלית. אחד מאנשי התרבות הבולטים של המאה העשרים, ובמחזותיו ופועלו הצליח להיות גם אחד האנשים המשפיעים של המאה. לפני שהתמקד במחזאות עסק גם בביקורת מוזיקה ותיאטרון.

המערכון:

(מסיבה בסלון של ויילד, אנשים משוחחים מפוזרים בחדר, צוחקים ושותים שמפניה, בינהם גם הנסיך מווילס.)

נסיך: ברכותיי לך, ויילד. המחזה האחרון שלך הוא הצלחה ענקית. כל לונדון מדברת עליך.
אוסקר: יש רק דבר אחד בעולם שיותר גרוע מזה שידברו עליך והוא – שלא ידברו עליך.
(כל האנשים בחדר מצחקקים בחנפנות)
נסיך: מאוד מאוד שנון... מאוד מאוד שנון.
וויסלר: יש רק דבר אחד בעולם שיותר גרוע מלהיות שנון והוא – לא להיות שנון.
(עוד פעם כולם פצחקקים בחנפנות)
אוסקר: הלוואי ואני הייתי אומר את זה.
וויסלר: אתה עוד תגיד אוסקר, אתה עוד תגיד.
(צוחקים)
אוסקר: הוד מעלתך, האם כבר פגשת את ג'יימס מקניל וויסלר?
נסיך: כן שיחקנו סקווש ביחד.
אוסקר: יש רק דבר אחד גרוע מלשחק סקווש ביחד והוא – לשחק סקווש לבד. (אף אחד לא צוחק)... הלוואי ולא הייתי אומר את זה.
וויסלר: אבל אמרת אוסקר, אמרת.
(אנשים צוחקים)
נסיך: בבקשה תסלח לי ווילד, אני חייב לחזור לארמון.
אוסקר: הוד מלכותך הוא כמו סופגניית ריבה גדולה עם קצפת עליה.
נסיך: סליחה?!
אוסקר: הממ... וויסלר אמר את זה.
וויסלר: אף פעם לא אמרתי את זה.
אוסקר: אמרת ג'יימס, אמרת.
(הנסיך בוהה בוויסלר ומחכה למענה)
וויסלר: ...ובכן, הוד מעלתך, מה שהתכוונתי זה שכמו סופגניה.. הממ, הגעתך מסיבה לנו עונג ועזיבתך רק עושה אותנו רעבים לעוד ממך. (כולם צוחקים) הוד מעלתך אתה גם כמו זרם של שתן של עטלף.
נסיך: מה?
וויסלר: זה היה משפט של ווילד, משפט של ווילד.
אוסקר: שטויות, זה לא היה שלי! זה משפט של שאו!
שאו: אני... אני רק התכוונתי, הוד מעלתך, שאתה זורח כמו קרן אור של זהב כשמסביב הכל חשוך.
נסיך: (מקבל את המחמאה) הו.
אוסקר: (לוויסלר) בטח.... (לנסיך) בטח! הוד מעלתך הוא כמו לקבל זיבה.
וויסלר: לפני שאתה מגיע – לפני הגעתך יש עונג, ואחר כך כאב בזין.
נסיך: מה?
אוסקר ווויסלר: זה משפט של שאן, משפט של שאו.
שאו: ממזרים. המממ... התכוונתי, הוד מעלתך, התכוונתי...
אוסקר: תפסנו אותו, ג'ים.
וויסלר: כן, שואיל'ה.
אוסקר: כן, שואיל'ה.
וויסלר: תן לנו איזה שנינה חבוב.
אוסקר: קדימה שואי.
שוא: (עושה קול של פלוץ עם הלשון)
(הנסיך לוחץ לשאו את היד וכולם מסביב צוחקים)
מונטי פייתון >>
לצפיה ב-'שחכתי עד כמה זה מצחיק...'
שחכתי עד כמה זה מצחיק...
14/05/2008 | 19:21
9
22
זה מזכיר לי את "ההברקה" האחרונה שלי שקשורה לבנייה של עולם מתים (סיפור ארוך) אבל משעשע. אוסקר ווילד מקים את "אגודת המשוררים המתים" (כמו הסרט) אבל חברים בה אנשים הזויים ביותר. ולאדגר אלן פו יש תוכי שכל הזמן אומר Evermore!!
זה משעשע יותר אם מכירים את כל הסיפור (שהוא ארוך מידי).
מונטי פייתון >>
לצפיה ב-'שותפה שלי לחדר בתיכון'
שותפה שלי לחדר בתיכון
14/05/2008 | 20:18
8
27
הייתה מדקלמת לי את העורב של פו כל ערב לפני השינה.

את מתכוונת לסיפור שאת כתבת? אם כן את יכולה לפרסם אותו בכמה הודעות אם הוא ארוך מדי או לשלוח לי אותו למייל אם בא לך, אני אשמח לקרוא אותו.    novayitzchakovna@gmail.com  

פעם רציתי לכתוב תסריט על פרופסור גרמני מטורף שבונה מכונת זמן ומביא מהעבר מלא כוכבי רוק כמו בוב דיל וג'ניס ג'ופלין וג'ים מוריסון וכו' ובגלל איזו תקלה הוא מביא את דיוויד בואי בטעות כמה פעמים אבל מתקופות שונות ככה שאחד מהדיווידים מכור לקוקאין והשני מכור לאלכוהול והשלישי היפי וכו'... בסוף נטשתי את הרעיון הזה.
מונטי פייתון >>
לצפיה ב-'הרעיון על הגרמני המטורף נשמע ממש משעשע!'
הרעיון על הגרמני המטורף נשמע ממש משעשע!
15/05/2008 | 19:59
7
18
וכן, הכוונה לספר (לא סיפור, אני לא טובה בקיצורים. כל דבר שאני כותבת הוא ספר ספר, אני לא מסוגלת לכתוב בקצר) שאני כותבת עכשיו- באנגלית, כי ככה הוא בראש שלי. אני לא אוהבת לפרסם באינטרנט, ואני גם לא מוכנה לזה נפשית.
הוא מין פארודיה על המיתולוגיה היוונית ואם בא לך לקרוא חלק ממנו אז סבבה...
מונטי פייתון >>
לצפיה ב-''
15/05/2008 | 21:28
6
3
אנחנו בדיוק ההפך בעניין של הכתיבה, אני כותבת בעיקר שירים ולעיתים נדירות סיפורים קצרים. לא מצליחה למצוא רעיון שיחזיק אותי לכתיבת ספר שלם. אם בא לך את יכולה לבקר את השירים שלי כאן: http://stage.co.il/Authors/79191

אני ממש אשמח אם תשלחי לי למייל איזה ספר שלך. את במקור מחו"ל או שסתם האנגלית שלך ממש טובה?
מונטי פייתון >>
לצפיה ב-'טוב, אני אומר לך מה נעשה...'
טוב, אני אומר לך מה נעשה...
17/05/2008 | 17:17
5
8
בעיקרון אני אוהבת להביא לחברים שלי וכ'ו דברים שאני כותבת כי הם נחמדים ויש להם ביקורת בונה... אבל עכשיו קצת קשה לי נפשית עם זה (מן קטע הזוי של "בטחון עצמי נמוך" ואובססיה שאומרת לי שזה לא מספיק טוב. אני מקווה שזה סתם שלב מטופש) אז אני יכולה לשלוח לך קטעים נבחרים ומשעשעים.
שלחתי ספר שלי להוצאה לאור ונראה מה הם יאמרו. מה שאני כותבת עכשיו די זה קשה כי זה ספר מצחיק- וזה קשה כי לא צריך שרק הרעיון הכללי יהיה מצחיק, הסיפור יהיה בכלל מצחיק. אבל בינתיים הולך לי לא רע (הוא הפך לאחרונה לקצת מפוזר אבל אני אסדר את זה), הדמויות הטריאוטיפיות מאוד וזה חביב. וזה על המיתולוגיה היוונית שאני בכלל אוהבת.
אני לא בצליחה לפתוח את הלינק שהבאת לי לשירה שלך, איפה עוד אני יכולה לראות אותו?
טוב, שכנעתי את עצמי לשלוח לך את כל מה שיש לי עכשיו... זה בערך עד החצי ואני חושבת שהאנגלית שלי טיפה עילגת בכמה מקומות. חברה שלי ממישיגן קוראת את זה עכשיו ותתקן לי שגיאים למיניהן. ולא- אני במקור מהארץ (אבל כולם אומרים שיש לי מבטא. איזה מבטא- או שלא יודעים או שכל אחד אומר משהו אחר), אני פשוט קוראת באנגלית ורואה דברים בלי כתוביות והכול.
תתכונני למייל ממני...
מונטי פייתון >>
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
17/05/2008 | 18:00
4
4
שלחתי להוצאות, אבל להוציא שירה זה יותר בעייתי מפרוזה. אני חושבת שהקישור בסדר אבל האתר הזה (במה חדשה) בעייתי, הוא נוטה ליפול בימים האחרונים, תנסי את הקישור שוב מתישהו, או שתנסי להיכנס ישר לבמה ותחפשי 'נובה יצחקובנה'. (כולם מתבלבלים וכותבים נובה יצחקובה, אז שימי לב ל- 'נה' בסוף...)

חוצמיזה, אל תתביישי ממני, אני נחמדה !

גם רציתי לומר שנראה לי שלכל מי שיוצר, לא רק בכתיבה, אז יש שלבים כאלה שאת לא מצליחה בכלל להתחבר ליצירה של עצמך ולראות בה את מה שחשבת שכל כך טוב בה מלכתחילה, טולסטוי מדבר על זה ב-'אנה קרנינה' בדמות של צייר שמחפש כל הזמן לחוות את היצירה שלו דרך האנשים שרואים אותה ולא יכול למצוא בה את הטעם בעצמו. ובמיוחד בהומור ובכתיבה הומוריסטית, שהרבה פעמים משלבת אלמנט מסויים של הפתעה, אז אחרי שכבר כתבת את זה בעצמך וערכת את זה עשרים אלף פעם, את מן הסתם כבר לא מופתעת מזה כל כך (זאת אומרת בכלל), ואז קל מאוד לחשוב שזה גרוע כשלמעשה זה כתוב נהדר. זה קרה לי עם סיפור הומוריסטי שכתבתי פעם בשם 'ההולנדית המעופפת' (יש את זה בדפיוצר שלי בקישור, ההומור שם אפילו די פייתוני עכשיו כשאני חושבת על זה...) כתבתי אותו לפני כמה שנים ומאז שיפצרתי וערכתי אותו כל כך הרבה פעמים שכשאנשים צוחקים ממנו אני כבר לא מבינה למה... (למרות שברגעי חסד נדירים אם לא קראתי אותו שנה או משהו הוא חוזר למצוא חן בעיניי).

איזו מגילה כתבתי לך כאן!
מונטי פייתון >>
לצפיה ב-'זה בסדר, יש לי תואר בארכיאולוגיה מרוב חפירות'
זה בסדר, יש לי תואר בארכיאולוגיה מרוב חפירות
17/05/2008 | 21:35
3
3
תודה על החיזוק, אני אכן מבינה את זה! מה ששלחתי להוצאה לאור - חשבתי בהתחלה שזה הדבר הכי גאוני בעולם. ואז אחרי ששלחתי את זה היו לי את מחשבות ה"זה לא טוב מספיק, הם לא יקבלו את זה" (בכל מקרה רוב הסיכויים שלא יקבלו את זה כי הם דוחים 90%. אחרי הכול סטטיסטיקה)... גם יש בזה רובד עמוק יותר, מין אנטי-תזה לסיפורי אגדות וזה לא ברור מייד. כל מיני אלמנטים משם שלקחתי וסובבתי לגמרי. כמו פארודיה רק לא מצחיק...
anyways... על מה זה "ההולנדית המעופפת"??

מי אתם חושבים שינצח בהישרדות (זה כרגע בטלוויזיה ומשעמם לי עד ש"מעבר לכל דמיון" יתחיל)? דן מנו מלך העולם... אבל אני מהמרת על נועם.
מונטי פייתון >>
לצפיה ב-'חבל שאין ציור קטן כזה של את חפירה'
חבל שאין ציור קטן כזה של את חפירה
18/05/2008 | 10:33
2
1
האמת היא שיש לך יתרון כי את כותבת באנגלית, הוצאות מתלהבות יותר ממשהו עם שוק בינלאומי. אפילו בז'אנר של שירה העורכת שדיברתי איתה ממש התלהבה לשמוע שאני כותבת גם באנגלית, פשוט אין קהל כל כך גדול בארץ - לא לפרוזה ולא לשירה, ותכלס כל מה שההוצאות האלו חושבות עליו זה מה ימכור. (פעם הישלתי את עצמי שהן מחפשות משהו טוב... אבל התפכחתי. מוכרחים להתבגר מתישהו )

קצת קשה להסביר בדיוק על מה ההולנדית, אבל יש לי הרגשה שתאהבי את זה אחרי שקראתי קצת ממה ששלחת לי. (בדקתי את הקישור והבמה שוב נפלה ! אם זה ימשיך ככה אני אשלח לך אותו למייל, אבל נחכה קצת כי שם זה ערוך יותר יפה וקריא מאשר במסמך של וורד.)
מונטי פייתון >>
לצפיה ב-'בסדר, יש זמן... מחכה לפידבק...'
בסדר, יש זמן... מחכה לפידבק...
19/05/2008 | 18:57
1
2
אני חיה מהדברים האלו...
מונטי פייתון >>
לצפיה ב-'הקישור עובד עכשיו'
הקישור עובד עכשיו
19/05/2008 | 20:06
1
מהר! מהר! תיכנסי לפני שיפול שוב!!!
מונטי פייתון >>

הודעות אחרונות

11:57 | 18.05.09 dafnaleh
23:39 | 17.05.09 כירבולית12
18:15 | 10.05.09 danitzan
01:34 | 01.05.09 dafnaleh
03:59 | 25.04.09 dafnaleh
13:56 | 21.04.09 פרלוד ופוגה
12:35 | 06.04.09 dafnaleh
11:50 | 02.04.09 ronency
19:34 | 01.04.09 מומין1
11:52 | 24.03.09 תרבות גלצ
16:13 | 21.03.09 Skyller
14:23 | 15.03.09 dafnaleh
22:23 | 06.03.09 Skyller

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ