AUS2E16

AUS2E16

משהו לא טוב עובר על לוקי. כמו כל הגברים האסטרטגיים האחרים, הוא בלט מאוד בתחילת העונה, אבל אני חושב שהשחקנית האמיתית של הברית הזו היא בעצם אנליס. יש לה הרבה יותר אפשרויות להמשך, היא תוכל להתקדם עם טרה ושרה, או עם לוק לג'ריקו, וכמובן שגם עם לוקי, הנרי וזיגי. עם כל-כך הרבה אפשרויות, אם יהיה פאגונגינג זו תהיה פשוט טרגדיה. וכמובן, הגיע הזמן של המיזוג. אני מניח שעוד מישהו יודח לפני המושבעים. או מישהי. איכשהו הגענו לשוויון בין המינים, אבל קשה לי להאמין שאישה זוכה בעונה הזו, אולי חוץ מאנליס. ומתחילים מיד באתגר פרס, לא סעודה ולא נעליים, לפחות עדיין לא. אתגר סיבולת שמעולם לא נראה באמריקה (איזו השקעה יש השנה!). פתאום אני קולט שבנקודה הזו באמריקה, הם קרובים לישורת האחרונה. טסה זוכה ברענון מוחלט, סעודה ומכתבים מהבית. אבל היא יכולה לוותר על הכול חוץ מהמכתבים, כדי שכל השאר גם יקבלו מכתבים מהבית. וזה בדיוק מה שהיא עושה. האוסטרלים עוד לא ריסקו את הפורמט, אבל כמו האמריקאים והישראלים, הם יודעים ללחוץ על הבלוטת הרגש ולפנות למכנה המשותף הנמוך ביותר. ואז המשחק מתחיל. כצפוי, טרה חוזרת ללוקי ולאנליס, אבל לצערי נראה שפחות או יותר מדובר בשבט נגד שבט, ולא יהיה טירוף מוחלט בכמה פרקים הקרובים. מישל נשארת עם סמטאו, אבל אם הנרי, לוקי ואנליס עוברים צד, זה מספיק. ג'ארד, טסה ופיט רוצים להדיח את הנרי, אבל זה סיכון אדיר, זה בדיוק מה שעלול להעביר צד את השורדים שאתם צריכים בשביל שתהיו ברוב. בינתיים עוברים לאתגר חסינות. האתגר הקודם היה מבוסס על ריכוז וכוח רצון, אבל זה מבוסס על כאב נטו ומתאים הרבה יותר למין השרירי. אין כאן כמעט שום אלמנט של שיווי משקל. יש לי הרגשה שזיגי הולכת להיות איום פיזי ענק. והיא אכן זוכה בחסינות. בנקודה הזו שבט אסאגה לא שוקל אפילו לנסות להעביר את אנליס, הנרי ולוקי צד. לשניים מהם יש אלילים, והם צריכים את הרוב. אבל מישל אולי חוזרת אליהם בכל זאת, אחרי שהיא מבינה שהיא רק שביעית בברית הענקית הזו. במועצת השבט, אסאגה מצביעים נגד ג'ארד, וסמטאו מצביעים נגד לוק. מסתבר שמלבד מישל והנרי, גם לוקי עבר צד וג'ארד הודח!

E17

אז לוקי ומישל שניהם עברו צד, ואנליס נשארה עם סמטאו. זה משאיר את טסה, פיט וזיגי במיעוט, למרות שזיגי היא סוג של פלוטרית, אבל פלוטרית מהסוג הטוב. כשציינתי את מישל כ"טוב במיעוטו", שכחתי לגמרי את ג'ארד. הוא לא עשה ממש רושם שלילי - מעטים עשו עליי רושם שלילי העונה - אבל הוא נגרר אחרי אייקיי, ואחר כך נגרר אחרי טסה, ולא באמת חשב בעצמו. טוב שהוא זה שעף. לאנליס יש תוכנית - להפוך את כל השבט על לוקי. למה??? נכון שיש לך ברית עם שרה, ואת יכולה לצרף גם את לוק וג'ריקו, אבל למה? זה מרגיש כמו ביג מוב בשביל הרזומה נטו, ואני כבר רואה איך הכול הולך להתפוצץ לה בפרצוף והיא זו שתודח. רק להראות שמגדר לא משפיע עליי כמו שחלק כנראה חושבים, אין שום הבדל בין התוכנית הזו לבין הבגידה של וורדוג בעונה 38. גם אם אנליס תשרוד את ההדחה הזו, היא תצטרך לשרוד גם את ההדחה הבאה כדי להצדיק את המהלך בעיניי. מצד שני, אני יודע שהיא התמודדה במשחק הקוורנטין השני, אז אני מניח שזה אומר שפלופ היא לא. לוק, מצד שני, חוזר לסורו ויחד עם ג'ריקו ועכשיו גם הנרי, שלושתם מתמקדים בלקחת את רוב האוכל בשבט לעצמם. לצערי חברי השבט מסיבה כלשהי מאשימים את אנליס בכל הפרשייה, ונראה שהיא תעוף בטוח, ובלי קשר לתוכנית שלה אפילו - עד שזיגי, טסה ופיט קולטים שלוקי הוא זה שבגד בשבט. כרגע נראה שהנרי, לוק וג'ריקו יצביעו עם לוקי, ושרה, טרה וכנראה מישל יצביעו עם אנליס. שניהם לא זכו בחסינות, אז הכול יכול לקרות. אבל הנרי זכה בחסינות, אז הוא יכול להעביר אותה ללוקי (במקרה כזה יכול להיות שהוא יודח בעצמו). ומסתבר שטעיתי לגמרי שוב, זה שבט נגד שבט אז אנליס בחוץ, נקודה - אלא אם כן היא משתמשת באליל שלה. אני לא מאמין שהיא תעביר אף אחד לצד שלה, וכמובן שהיא צריכה להעביר שניים. ואז מסתבר שאנליס לא שמה את כל הביצים בסל אחד וכן תשתמש גם באליל שלה בכל מקרה. הבעייה היא שלא בטוח שאפילו זיגי איתם. אם זיגי מצביעה עם שבט אסאגה, אז א': יש להם מספיק קולות כדי לפצל, ו-ב': יש לה את המבטל אליל, אז אנליס יכולה בכל זאת לעוף ולזיגי יישאר האליל הרגיל. לדעתי זיגי יוצאת מטומטמת ממש אם היא משתמשת במבטל אליל שלה, כי כל הקטע בלהיות סוכן כפול זה לא לחשוף את עצמך. אם היא משתמשת במבטל כדי להדיח את אנליס, למה שהיא עצמה לא תודח מיד לאחר מכן? זה בדיוק המהלך שאסור לעשות, ורבים בהישרדות נפלו בגללו. בכל מקרה, נראה שאליל אחד יצא מהמשחק במועצה הזו, בין אם הוא ישומש כמו שצריך, בין אם יבוטל ובין אם איכשהו אנליס בכלל לא תשתמש בו. לצערי זיגי עושה בדיוק מה שלא רציתי שהיא תעשה, ומילא אם המבטל היה משומש בחשאי, כמו בעונות 37 ו-39, אבל זיגי בפירוש הכריזה שהיא עברה צד! מכאן ההצבעה הייתה כל-כך ברורה, שג'ונתן אפילו לא הראה שום קול אחר, כולל של אנליס עצמה. או, מה שיותר הגיוני, שהקולות כבר היו ערוכים לבליינדסייד על לוקי. אבל מה שמעצבן זה שכל הפוטנציאל של העונה הזו עלול עכשיו להתבזבז על פאגונגינג.

E18

יכול להיות ששפטתי את זיגי מוקדם מדי. שבט אסאגה גדול ומפוצל, ועכשיו יכול להיות שדווקא יקרה ההפך ממה שחששתי, וסוף סוף העונה תעבור ל-Voting Blocks. ברגע שנפטרים מהנאמנות השבטית בהצבעה, הכול יכול לקרות ומקבלים עונה משוגעת כמו איי הפנינה וסן חואן, בניגוד לאמזונס וקגאיאן שבעיקר היו עונות שבטיות עם גאון אחד שעשה מה שבא לו. לא יצא לי לחשוב על זה בעונה עצמה, אבל טוני ו-וו היו מאוד דומים בהתנהגות האסטרטגית שלהם לססטרנינו ומת'יו. אם לא, טסה לא תהיה אובדן גדול מדי, ופיט, ביחס למתמודדים כמו לוק, זיגי ושרה, לא יהיה אובדן גדול בכלל. כן, ללא ספק שפטתי אותה מוקדם מדי. מכירה פומבית, כמו שהיה אפשר לראות מהפרומו. אני מת על איך שהמתמודדים מיד מוציאים את כל הכסף על אוכל, בידיעה שעשוי להיות שם גם רמז לאליל. מסתבר גם שאם שניים רוצים את אותו הפריט, הם שולפים אבנים, והמפסיד עדיין מאבד את כל הכסף. בין השאר, פיט זוכה ביתרון באתגר החסינות הקרוב (וגם לוק, בגלל הפרס הממש לא הוגן שלו), וטסה, ששמרה את הכסף שלה עד הסוף, זוכה בבילוי בספא, ולוקחת איתה את מישל, שלא קיבלה כלום. זה מה שהיא אמרה, אבל אם אפשר להחזיר מישהו לצד של סמטאו, זו מישל. אבל בגלל הפרס שלוק זכה בו, להשתתף בכל הפרסים האחרים, גם הוא מצטרף. במחנה, שרה מתמרמרת, והנרי שוקל לנצל את הכעס שלה כדי להדיח את טסה. אבל טסה עצמה מכוונת נגד הנרי. בניגוד לפעם הקודמת, אני חושב שהפעם דווקא הנרי יודח, במיוחד אם טסה עושה את הבלתי ייאמן ומפנה את לוק, ואגב כך גם את ג'ריקו, נגדו. ייתכן מאוד שרק הנרי, לוקי ושרה יצביעו נגד טסה הפעם. למה אנליס לא הצליחה? כנראה בגלל שהיא אכן הייתה פלופ ולא שחקנית חברתית טובה במיוחד. בין אם היא ניסתה להעביר את שרה ומישל צד ונכשלה או שלא ניסתה אפילו, היא כשלה כשחקנית לעומת לוקי וזיגי, וזה שזיגי עברה צד כנראה אומר יותר על אנליס מאשר על עצמה. כבר אמרתי שהיא פלוטרית שלא נאמנה לשום צד. עוד גיחה למחנה, ונראה שאולי אפילו שרה תצביע נגד הנרי. בניגוד לרוב האתגרים העונה, לשם שינוי יש לנו אתגר שנלקח ישירות מאמריקה. היתרון של פיט ולוק מוגזם ממש, אתפלא אם אחד מהם לא יזכה בחסינות. מה נסגר עם הבנות הפעם? זה אמור להיות אתגר שמתאים להן יותר. במקום זה, תוך חמש דקות טסה נשארת האישה היחידה באתגר. אבל היא מחזיקה מעמד הרבה יותר זמן מזה, כולל אחרי לוק ופיט! והיא בסוף גם זוכה בחסינות! אז אם לטסה אי אפשר להצביע, יצביעו לפיט? או אולי למישל? זה לא רלוונטי, כי טסה ופיט, מישל, ולוק וג'ריקו עובדים ביחד. לזיגי לא תהיה בעייה לעבור שוב צד, ואז שרה וטרה לא יהיו רלוונטיות. בהנחה שהן אפילו עובדות ביחד. במקום להרוס את העונה, ההדחה של אנליס הייתה הדבר שהעונה הזו הייתה צריכה, ושוב, אם היא הצליחה לאחד את כל הקבוצות כמעט נגדה, אז היא כנראה עשתה משהו לא נכון איפשהו. בחזרה לעכשיו, טסה ופיט מנסים לשכנע את הנרי ולוקי שלוקי הוא המטרה, ואז הנרי בתקווה יבזבז את האליל שלו על לוקי ויודח בעצמו. וכן, זיגי ואפילו שרה וטרה עובדות עם טסה ופיט, אז יש להן אפילו את היכולת לפצל קולות אם בא להן. איזו עונה! עוקפת את העונה הקודמת בסיבוב, אפילו בלי טוויסט הערבוב השבור! עדיין אף אחד לא מרגיש לי ברמה של פליק, אבל אולי זה רק בגלל שהקאסט כולו יותר אסטרטגי ובא לעבוד, אז אף אחד לא מתבלט יותר מדי. זה אחד הקאסטים הכי חזקים בתולדות הישרדות. גם במועצה הזו יבוא סוף לתפקידו של אחד האלילים, בין אם הנרי יודח כשהוא בכיס שלו ובין אם הוא יבוזבז על לוקי. בסוף הנרי לא השתמש בו, אבל מה הקטע עם ההצבעות? ג'ונתן לא צפה את השימוש במבטל האליל, את זה אני מבין, אבל למה עכשיו הוא לא שם את הקולות לפיט בתחילת הערימה? הרי היה די ברור שהנרי לא ישתמש באליל על עצמו...

noamlah

New member
אני חושב שבאוסטרליה אסטרטגיית הקראת הקולות היא אחרת

במידה והסיפור שמנסים לספר זה התהפכות של שחקן אחד או טוויסט בהצבעה (כמו למשל אצל ברוק) אז באמת יקריאו את הקולות בצורה הרגילה אחד לX אחד לY אך במידה והיה זה אחד שכמעט כולם דברו על ההדחה שלו ורצו להעיף אותו כמו במקרה של הנרי ואנאליס יקריאו רק את הקולות שמכוונים אליהם כדי להדגיש את ה"גנג בנג" כמו שאומרים שהראו בעריכה אני דווקא אוהב שזה מגוון ולא רק שיטה אחת

E19

מסתבר שטרה אפילו לא הצביעה עם השאר. הייתי בטוח שהיא עוד בקשר עם אנליס והיא לא, עכשיו מסתבר שהיא גם לא בברית עם שרה בכלל, ואפילו לא סופרת את לוק. אם ציינתי כמה פעמים את זיגי כפלוטרית טובה, יש מצב שטרה היא ההיפך הגמור, קלולסית שהולכת עם הזרם ולא באמת בקשר עם אף אחד. כולם, כולל כולם, לוקחים קרדיט על ההדחה בוידויים, אבל טסה היא שהינדסה את הכול. היא והשפוט שלה, פיט, שבקלות המתמודד הכי מיותר כרגע. זיגי ממשיכה להנציח את עצמה כזאבה הבודדת של השבט. היא יכולה להיות עכביש ולהנדס את כל שארית העונה, אבל בקאסט כל-כך אסטרטגי, צריך ללמוד גם לא להתבלט. בגמר אפשר לדבר על אסטרטגיה כאילו אין מחר. לוק עדיין שחצן בטירוף, אבל הוא שחקן יותר טוב בהרבה משחקנים אחרים שהגיעו לרמות שחצנות כאלה. מאזן הכוחות השתנה כל-כך בכל פרק בפרה-מרג', שאין פלא שהתבלבלתי בפרקים האחרונים. אבל עכשיו הכול מתחיל להתייצב. וכן, ללא ספק יש Voting blocks. אני עדיין חושב שיש משהו מוזר בעריכה, ואני חושב שאני יודע מה הבעייה: היא הרבה פחות מגמתית לעומת אמריקה. זה לא שאני רוצה מתמודדים "סגולים" או משהו, רק לדעת בוודאות מי שחקן יותר טוב ומי פחות. בכל מקרה, הפרק נראה שהגיע תורה של שרה לעוף, אבל אולי הפעם תהיה כאן קבוצה נגד קבוצה, במקום שכל הקבוצות תתאגד נגד אחת. אתגר חסינות, פרק יחסית קצר, אז כנראה שאין הרבה אקשן, זיגי שוב זוכה בחסינות! אסטרטגית זו אולי עונת בנים, אבל הבנות שולטות באתגרים עד כה. הפעם השבט לא מאוחד, מישל שוקלת להדיח את שרה, טרה חוששת לעצמה וטסה רוצה להכות בברזל בעודו חם ולהדיח את לוקי. לוק, מצידו, בכלל רוצה להדיח את טסה! זהו זה! זה הטירוף שחיכיתי שיקרה! והמועצה בכלל הייתה מטורפת. לשם שינוי, אין שום הצבעה פה אחד. השישייה מפצלת קולות בין לוקי לטרה, טרה ולוקי מצביעים נגד שרה, ואז מגיעים הקולות של לוק וג'ריקו לטסה... ועוד קול לטסה. קול של שרה, כך מסתבר. טסה חושבת שהיריב שלה הוא לוקי, אבל בעברית היא לא רחוקה מאוד מהמציאות. אם עוד היה למישהו כאן ספק, לוק הוא מלך העונה. או אולי ג'ריקו, הארל ליאו-מן שהוא לוק, כששרה בתפקיד מישל ותודה לאל שאין טוויסטים לא הוגנים שישדדו מישהו כמו שהיה בפיג'י.

E20

מעטות העונות שאין בהן שום נאמנות שבטית, אבל כשיש עונה כזו, כל הקונספט של שבטים בדרך כלל נזרק לצד הדרך. אבל הנה בא לוק, ומנצל את הכאוס אצל האחרים כדי להדיח, מבלי שהאחרים יקלטו, את חברי סמטאו. אבל אם מישל תהפוך עליו את המשחק, הלך עליו. אבל לא נראה לי, סיכוי יותר סביר ששרה תודח ובפעם הבאה יחסי הכוחות ישתנו שוב. אם מישל בכלל חושבת בכיוון הזה בכלל. אבל גם אם היא לא, לוקי כן. וגם יש עוד כלי במשחק שאני לא מאמין שאף אחד חושב עליו - לזיגי עדיין יש אליל, ולא נראה לי שמישהו מודע לעובדה שהיו לה שני יתרונות כל הזמן הזה. כרגע בא לי שיודחו בסדר הזה פיט, טרה ושרה, ואז יישארו באמת הטובים שבטובים. עדיין קשה לי לעכל כמה אסטרטגי הקאסט הזה.חוץ מטרזן, אודט ובן, אף אחד לא בא לעונה הזו "בשביל החוויה" או "כדי להכיר חברים חדשים", אף אחד לא מתחסד או יוצא "ראוי", והשקרים שלטו במשחק מההדחה הראשונה. זה יעשה את הדירוג הסופי מאוד מאוד קשה, ושום דבר לא יינעל עד אחרון נאומי המושבעים. אבל יש מצב שזו עוד תסתיים בתור העונה הטובה בהיסטוריה. אתגר פרס, משהו שלא ציינתי עד עכשיו זה שג'ונתן מנסה לחקות את ג'ף בכמה היבטים, אבל הוא לא לוקה בשוביניזם ובאובר-התערבות שגורם לחלקנו לא לאהוב את המנחה הנצחי של הגירסה המקורית. גם לא נאלצו להסתמך על חסויות... עד עכשיו. האתגר עצמו מרגיש לי מטופש לגמרי. זה אתגר זיכרון בזוגות, כשמתמודד אחד זוכר את הסמלים, ואז צריך להעביר את המסר לחברו באמצעות... חיקויים?!? וואט דה פאק??? זה אחד האתגרים הכי הזויים שראיתי בהישרדות, ואני מאוד מקווה שהוא לא יחזור. לוק, שרה, זיגי ולוקי זוכים בפרס וכורתים ברית חדשה. יחד עם ג'ריקו, הם שולטים במשחק, והמטרה שלהם היא מישל. אני לא מת עליה, היא לא שחקנית דגולה ולא יזמה שום מהלך, אז זו יכולה להיות הדחה סבבה. אבל אם מישהי יכולה לערער את מקומו של לוק כמלך העונה, זאת זיגי. ונחשו מה? היא מאחדת את סמטאו ומעבירה את מישל צד! אויש. עכשיו נותר רק לקוות ששרה היא שתודח. לוק מתבלט בוידויים, אבל אני לא יודע אם אפילו שרה קולטת כמה שהוא משחק חזק. מישל מפציצה בוידויים אסטרטגיים, אבל היא לא בליגה של הגדולים. אתגר חסינות, לא מקורי לגמרי אבל לא נראה באמריקה שנים על גבי שנים, אפילו באתגרים העונה הזו מפציצה! לוקי זוכה לראשונה באתגר אישי, ולראשונה אני חושב שאני לא אופתע מההדחה, למרות שאיכשהו זיגי מוצאת מקום לחשוש מאפשרות שמכוונים נגדה. אם לוק וזיגי יהיו הפיינל 2, זה יהיה קליימקס שלא יודע אם באמת היה כמוהו בהישרדות. בינתיים שרה מודחת, לא לפני שזיגי מבזבזת את האליל שלה ופיט כמעט והורס את הכול.

למעלה