אתגר 39 הימים
שבוע חדש התחיל

Seosi

New member
כמו שרשמתי, אני לא רואה גרסאות עולמיות בלי שום סיבה

בגלל שכן, זה מעניין אותי, אבל כמו שרשמתי, הרגשתי שנמאס לי מהפורמט הנוכחי של הישרדות ושהייתי חייב אלטרנטיבה, להתרענן קצת.

אם אתה לא אוהב את העונות הראשונות אז זה בסדר לחלוטין וזכותך המלאה, אבל אני לא חושב שאפשר לפסול אותן ולהגיד שהן בלתי שדירות/רלוונטיות. כך לדוגמה את העונה הקרובה. איך אנשים ידעו מי זה אית'ן או דני אם הם לא צפו בעונות הראשונות? וזה סופר רלוונטי כי זה מתקשר לניצחון שלהם בעונות הראשונות. המשחק התקדם והשתפר וטוב שכך, אבל זה מרגיש, לי אישית, לפחות, שמציפים את העונות עם טוויסטים ופסלוני חסינות שזה הורס לצפייה. הטוויסט בפיינל 4 בכלל הרס לי את חווית הצפייה.

B R A Y E R

New member
מנהל
שוב - אתה צריך לעשות הבחנה בין מעריצים מושבעים לצופים רגילים

וגם בין המעריצים המושבעים זה מתחלק לכאלו כמוך, שיהנו מהישרדות גם אם זו עונה אוסטרלית ששודרה בשנת 2002, או כמוני, שלא מסוגלים "לחזור אחורה" בתנאים (מבחינתי ומבחינת מעריצים כמוני זו "חזרה אחורה", מבחינתך ומבחינת מעריצים כמוך זה כיף באותה מידה)
ככה שכן, בשביל רוב הצופים העונות הישנות לא רלוונטיות
ובשביל חברות טלוויזיה כמו YES למשל שקונים עונות של הישרדות כדי לשדר ללקוחות, הם רוכשים זכויות שידור לעונות החדשות יותר למרות שזה יותר יקר מלרכוש עונות ישנות. למה? כי זה לא רלוונטי. לא יהיה לזה קהל. וזו עובדה, זה כבר לא דעה.
זה לא אומר שאתה לא בסדר שאתה נהנה מצפייה בעונות ישנות יותר מעונות חדשות, מה שעושה לך טוב אני שמח בשבילך.
אבל כמו שרשמתי לך ונראה לי שאתה כבר הבנת את הנקודה שלי - אני מדבר גם מנסיון של להכיר את התוכנית ל"צופים חדשים", ואתה מדבר מתוך תאוריה.
אני מאמין ש99% מהצופים החדשים של הישרדות יראו את 40 בלי להשלים את העונות של איתן, וזה לגמרי בסדר ואפשרי.

Seosi

New member
אוקי, יותר התכוונתי למה התכוונת

למרות שחשוב לי לציין, אפשר למצוא גם ביס וגם בהוט סדרות ישנות כגון חברים, מופע שנות ה-70 ונשואים פלוס, ולמרות שאיכות הצילומים שונה והבידור שונה, עדיין יש לזה ביקוש רב. נכון, יש אנשים שפחות יתאים להם לראות את העונות הראשונות, אבל יש כאלה שיאהבו אותן.

שוב, אין לי בעיה שאתה לא אוהב את העונות הראשונות ואני בהחלט מבין את הנקודה שלך ושל בר, אבל אני חושב שיש גם הרבה דברים שממש מעיקים בעונות החדשות, שאף על פי שהן יותר מתקדמות בפן המשחקתי, הן עדיין משאירות טעם רע בפה לרבים, ולכן רוב העונות החדשות נקטלות על-ידי מעריצים, וזה לא רק רדיט.

Seosi

New member
דווקא אהבתי את הפרה מרג' של העונה השביל של דרום אפריקה

פשוט הכל נהייה צפוי אחרי האיחוד. לא עונה רעה אבל אני חושב שהיה די אכזבה מהאיחוד. מה שכן, רוב שיחק משחק מעולה וכנראה בין הטובים שראיתי בזמן האחרון, ואני לא חושב שנתתי לו מספיק קרדיט על כך. די דומה לקים אם כבר הזכרת את זה, אבל כן היו לו מתמודדים כמו סיפיי. אחרי שאני מסיים את העונה האוסטרלית אני צופה בעונה השישית של דרום אפריקה, שאני מניח שהתכוונת אליה.

B R A Y E R

New member
מנהל
אם אני ארצה שחבר ינתק איתי קשר, זה בדיוק מה שאעשה לו

צריך להבדיל בין נוסטלגיה חמימה ונעימה שעושה טוב להזכר בה, לבין המציאות העדכנית
לזמן שאתה ראית את העונות הראשונות, כשהיית ילד, זה באמת היה הדבר הכי טוב ששודר, לכן יש לך זכרונות כלכך טובים מהעונות האלו
אבל המציאות מאז השתנתה, והטלוויזיה השתנתה, וגם הישרדות השתנתה בהתאם
הקצב היום הוא שונה לגמרי ממה שהיה לפני 20 שנה, והמוח של כולנו כבר רגיל לקצב החדש
יש לי זכרונות מאוד טובים מהעונות הראשונות של כוכב נולד, ולא מזמן היה לזה שידורים חוזרים בלילה בערוץ 24, וזה היה מאוד נחמד ונוסטלגי לשים ברקע ולשמוע ביצועים, אבל זה עשוי בצורה שהיא היום כבר לא שדירה בעליל לפריים טיים..
אני יכול לעשות השוואה ודירוג בין העונות של כוכב נולד, אבל אם אני אשים אותם להשוואה מול עונות של הכוכב הבא אין כאן שום תחרות..
&nbsp
אם יש לך במשפחה אח קטן/אחיין/בן דוד בגיל שבו אתה ראית את העונות הראשונות, נסה להראות לו את העונות הישנות/הפרקים הנבחרים מהעונות הראשונות - רוב הסיכויים שאחרי כמה דקות הוא ירדם או לא יבין מה אתה לעזאזל רוצה ממנו
תראה לו עונות חדשות/פרקים נבחרים מהעונות החדשות - סביר שהוא יותר יתלהב

Seosi

New member
שוב, זה עניין של דעה

יש אנשים שאוהבים את תחושת האולד-סקול של הישרדות, וזה בסדר.
יש אנשים שאוהבים את הגרסה העדכנית של הישרדות, וגם זה בסדר.

אבל עלו פה לא מספר טענות שיש עודף של פסלוני חסינות, עודף של טוויסטים וזה הורס את המשחק. אני באמת לא יכול להמליץ לאף אחד לראות עונה 34-39. אני חושב שיש בעיה בפורמט של הישרדות וזה מקשה לצפייה. לכן אני צופה בהישרדות אוסטרליה, או בעונה האחרונה של דרום אפריקה, כי הרגשתי שאני חייב אלטרנטיבה, כי העונות שציינתי ממש אכזבו אותי. וכמו שנעם אמר על הארי פוטר, לא מתחילים מהספר החמישי, מתחילים מהראשון.

B R A Y E R

New member
מנהל
יצא לך להמליץ על עונות של הישרדות לחברים?

יש לך חברים שלא הכירו את הגרסא האמריקאית והושבת אותם לצפות בפרקים?
הם באמת ישבו וראו עונות ישנות ונהנו מזה, או שאתה מדבר רק בתאוריה?
אני יכול להעיד שיש לי כמה חברים כאלו מהמציאות שמיכרתי אותם לתוכנית
ניסיתי לשכנע אותם לראות עונות ישנות וזה ממש לא הצליח
עונה 16 ידידה אחת בכלל לא רצתה לתת צ'אנס בגלל האיכות צפייה, אחד פרש אחרי 2 פרקים, והשלישי צפה עד הסוף רק כי הכרחתי אותו וחפרתי לו שהמיזוג ממש שווה את זה.
עונה 7 ישבתי לראות עם חבר, ואחרי 3 פרקים שיחררתי אותו מזה

אותם חברים מאוד התלהבו למשל מעונה 19 שהרבה מעריצים מחשיבים לעונה משעממת

Seosi

New member
חח אני בכלל לא ממליץ לחברים לראות הישרדות

התכוונתי תיאורטית, כן. אני פשוט לא יצא לי להמליץ למישהו על זה.

noamlah

New member
גם אני לא אמליץ

כמו שאף אחד לא ימליץ לי לראות כדורגל
גם אם מישהו שאוהב כדורגל ייתן לי סדרה של משחקים טובים לצפות בהם זה לא יעניין אותי

כי כדי לאהוב כדורגל אני צריך את החוויה של צפייה עם המשפחה
אני צריך את הזיכרון של ללכת עם אבא שלי למגרש
אני צריך את הקבוצה שלי שאני אוהב ואוהד שנים והיא חלק ממני ואני הולך איתה לכל המשחקים ונמצא איתה גם כשהיא מפסידה

אם אין לי את כל זה אין לי מה לראות כדורגל
אני לא אוהב את זה
זה יהיה בשבילי סתם אנשים עם כדור

אם מישהו רוצה להיות אוהד הישרדות ולא ראה עד עכשיו כבר מאוחר בשבילו
אם מישהו רוצה להבין את הראש שלי ולהבין "מה לעזאזל אתה מוצא בדבר הזה" כמו שאמרתי הוא יצטרך לצפות איתי בהרבה עונות

B R A Y E R

New member
מנהל
אם אתה חושב שכל הצופים/מעריצים צפו בכל העונות אתה אופטימי

אני מתערב ש80% לפחות הם צופים "חדשים" שלא צפו בחצי מהעונות שלפני 20
וזה בסדר גמור ואפשר לאהוב הישרדות גם אם לא באמת צופים בהכל
אני עד היום לא צפיתי בעונות 2-5 במלואן וזה לא הופך אותי לפחות מעריץ

noamlah

New member
והדוגמה של כוכב נולד ממש לא טובה

כוכב נולד נכשלו בעונה העשירית שלה כי במקום ללכת על הדבר הישן והטוב שכולם אהבו והביא תוצאות הם ניסו להתחכם, לעשות משהו מיוחד ל"עונת העשור"
הביאו טוויסט, שמו ועדה של זמרים שחצי עונה תבחר את המתמודדים במקום הקהל
במקום הופעות מוקלטות באולפן שמו על הבמה בחוץ בלייב
המתמודדים זייפו, הקהל התעצבן שלא יכול להחליט וכשכבר הגיעו לאולפן אחריי חצי עונה הקהל איבד עניין

זאת דווקא דוגמה שמוכיחה שהקהל אוהב את מה שמוכר לו
הכוכב הבא צעקנית ונוראית, העונה הראשונה שלה נכשלה והסיבה שהם מצליחים מהעונה השנייה והלאה היא כי יש מאחוריהם מותג ישן ומוכר כבר 50 שנה - אירוויזיון
ברגע שהתאגיד ייקחו מהם את האירוויזיון אתה תראה איך הדבר הזה נופל

כמעט אף זמר מדה ווייס ואקס פאקטור (הכוכב הבא כמו שאמרתי לא נחשבת כי מתחבאת מאחוריי מותג ישן ומוכר) לא הצליח אחרי שידור התכנית, כולל הזוכים שבהם לעומת כוכב נולד שכמעט כל עונה הביאה כוכבים
הקהל חיכה לה ועמד מאחוריה, הוא לא עומד מאחוריי הריאליטי שירה של היום

Seosi

New member
לפני שנה-שנתיים ככה

אבל זה לא קשור, זאת העונה הראשונה שאני זוכר שצפיתי בהישרדות, לכן היא אהובה עלי. אתה כמובן זכאי לדעתך, אבל אני חושב שיש הרבה עונות ראשונות שמתעלות על העונות החדשות. איכות צילום, כן, אין מה להשוות, אבל כמות הטוויסטים ופסלוני החסינות הורסים את זה לטעמי. אני לא יכול להגיד שיש עונה שנהנתי במלואה מאז עונה 35. כן אהבתי את הקאסט בדוד נגד גוליית, אפילו מאוד, אבל כמות הטוויסטים העיקה. לפעמים פחות זה יותר.

B R A Y E R

New member
מנהל
זו טענה נפוצה של מעריצים

בסופו של דבר, הישרדות לא הייתה מחזיקה 40 עונות בלי טוויסטים וחידושים במשחק
אתה יכול לדמיין לעצמך את הישרדות 40 עונות בלי אלילים/טוויסטים?
אחרי 10 עונות גג היו נגמרים כבר כל הסיפורים האפשריים, וזה היה משעמם לצפייה.
ההפקה חייבת כל כמה עונות לגוון ולהוסיף טוויסטים ושינויים כדי לרענן את המשחק ולהפוך אותו למעניין ורלוונטי, ולספק סיפורים שעדיין לא נראו בהישרדות
נכון, יש עונות שהטוויסטים לא מצליחים להשפיע על המשחק במקרה הטוב, ומשפיעים לרעה במקרה הלא טוב
גם אני סבלתי מצפייה בחלק מהעונות החדשות והיו דברים שממש לא אהבתי
אבל מה לעשות, זה הכל עניין של ניסוי וטעייה. בהפקה זורקים טוויסט חדש למים, בודקים איך זה עובד, אם זה עובד טוב- מצויין. אם לא- או שמעלימים אותו(מדליון הכוח) או שמשפרים אותו בעונות הבאות(אליל חסינות)
ככה זה עובד, ואם זה עובד כבר 20 שנה סימן שההפקה יודעים מה הם עושים. ועובדה שגם אתה וגם כל המצקצקים מרדיט ממשיכים לעקוב בשקיקה אחרי כל עונה וכל פרק

Seosi

New member
אני לא אומר שלא להוסיף טוויסטים או פסלוני חסינות

אבל שזה יותר מדי זה מתחיל להעיק. הרבה התלוננו על הטוויסט החדש שהוסיפו בפיינל 4 ועדיין ממשיכים לעשות אותו, ואני גם לא חושב שאי ההכחדה עבד ועדיין מחזירים אותו. אני צופה בהישרדות כי בשבילי זה כמו פיצה, גם אם היא לא טעימה עדיין אוכלים אותה. אבל להגיד שאני נהנה זה פחות. יותר נהנה מהאינטרקציות עם הצופים האחרים ברשת. אבל לא הייתה עונה שנהניתי במלואה כבר הרבה זמן, ואני ממשיך לצפות במחשבה שזה ישתפר.

B R A Y E R

New member
מנהל
"הרבה התלוננו" זה לא מידה לכלום

אצלי בפייסבוק יש הרבה אנשים שרוצים שביבי יוחלף ובכל זאת הוא כבר 10 שנים ראש ממשלה
כל אחד מאיתנו רואה מסביבו בעיקר אנשים שמזוהים עם הדעות שלו, ככה הרשתות החברתיות עובדות
ובפורומים - אם זה כאן ואם זה ברדיט, זה תמיד אותם אנשים
ככה שאם יש דעה רווחת מסויימת, אז מלבים אחד את השני וזה נשמע כמו עניין
להישרדות יש עשרות מליונים של צופים ברחבי העולם, אני ואתה ביחד נחשפים לאולי עשירית אחוז מהצופים.. אז כמו שזה נראה לרוב המוחלט של הצופים לא באמת אכפת/מפריע הטוויסט של הפיינל 4 ולכן זה גם ממשיך
&nbsp
ולגבי ההקבלה שלך לפיצה- לא יודע מה איתך, אם זה לא טעים לי אני לא אוכל את זה, ואפסיק להזמין מאותו סניף למשך תקופה
כבר היו כמה סדרות שראיתי והפסקתי לראות בשלב מסויים כי הרגשתי שהסדרה מתדרדרת או כשאיבדתי עניין, והעדפתי לפנות לעצמי זמן לראות דברים אחרים

Seosi

New member
אני מתכוון לרשתות המדיה

טוויטר, פייסבוק ורדיט. נכון, זה לא מודד את כל הצופים, אבל עד אז שלא יעשו סקר שביעות רצון, זאת הדרך הכי טובה בשבילי למדוד את רמת האהדה לתכנית. והרייטינג כמובן. אמריקאים צפו בהישרדות הרבה יותר בעונות הראשונות עם נשווה את הרייטינג של היום (ויקיפדיה).

זה לא מוכיח בהכרח כלום, יכול להיות שלחלק גדול מן הצופים פשוט נמאס לראות הישרדות אחרי זמן מה, אבל עדיין יש לציין זאת לפי דעתי.

B R A Y E R

New member
מנהל
ועדיין מדובר באחוז מאוד קטן מהצופים

והמדד האמיתי הוא כמו שאמרת הרייטינג + הבאזז ברשת
העניין הוא שאתה פשוט לא קורא בצורה נכונה את הרייטינג
בכל העולם הרייטינג של לפני 20 שנה הוא לא אותו מספר כמו הרייטינג היום, כי מן הסתם אנשים כבר פחות ופחות רואים טלוויזיה "בשידור חי" אלא בהקלטות/ויאודי/סטרימינג/אפליקציות/פיראטי
פעם תוכנית בערוץ 22 שהייתה מקבלת 30%+ רייטינג הייתה נחשבת לתוכנית מצליחה
היום זה מספרים לא קיימים, ותוכנית בקשת ורשת נחשבת למצליחה גם אם היא מקבלת 17% רייטינג
בסופו של דבר סאוסי, תאמין לי שאם הייתה ירידה בעניין CBS ממזמן היו מורידים את התוכנית, או לפחות מורידים לעונה אחת בשנה במקום 2, כי זה ערוץ מסחרי ולהפיק עונה של הישרדות עולה להם הרבה כסף
מה שלא מדאיג אותם לא צריך להדאיג אותך

noamlah

New member
בוא נראה

המירוץ למיליון, 19 שנה, 31 עונות, אף טוויסטים וחידושים
אמריקן איידול, 19 שנה, גם, אותה מתכונת ללא שינוי
ביג ברודר USA 19 שנה, יש קצת טוויסטים עונתיים מדיי פעם אבל סך הכל מאז הטוויסט של עונה 4 עם הגולדן ויטו הם שומרים על יציבות בפורמט, אותם תחרויות כמו אוטב והרובוט, אותם טיפוסים של אנשים שנכנסים ואותו סגנון הנחיה (But First)

B R A Y E R

New member
מנהל
אני לא רואה אמריקן איידול

אבל לגבי המירוץ והאח אתה טועה
דוגמאות לטוויסטים שנוספו לאורך השנים במירוץ - לגים כפולים (שכשמגיעים לפיט סטופ מקבלים מפיל מעטפה שמתחילה באותו רגע את הלג הבא), פרסות לכל צורותיהן(כפולות, עיוורות, לפני הצומת, אחרי הצומת..), אקספרס פס, פאסט פורוורד, הדחה כפולה, משימות דו-קרב....
אפילו עשו עונות מיוחדות(משפחות, בליינד דייט, אולסטארס זה שורדים ודיירים..)
&nbsp
דוגמאות לטוויסטים שנוספו לאורך השנים באח הגדול- BOTB, MVP, משימות החזרה למינהן(שהפך כבר לשגרה), תיבת פנדורה, השחקן של אמריקה/טים אמריקה....
וכמובן גם עונות מיוחדות כולל עונת סלבריטי ששינתה לגמרי את הפורמט של הגמר (המנצח בHOH האחרון מדיח 2 שחקנים), עונה עם "מנטורים" שהופכים לשחקנים באמצע העונה, עונה שחצי ממנה זה זוגות...
&nbsp
גם בהישרדות יש מלא דברים שנשארו אותו הדבר, ומלא משימות שחוזרות על עצמן
&nbsp
אין מה לעשות, אם תוכנית ריאליטי רוצה להשאר רלוונטית, בהפקה צריכים להוסיף דברים/לשנות דברים/לנסות דברים
תוכניות שאין להן איך לחדש לא מצליחות להשאר בחיים אחרי כמה עונות בודדות

למעלה