הישרדות דרום אפריקה עונה 7 - פרק ראשון

Seosi

New member
הישרדות דרום אפריקה עונה 7 - פרק ראשון

אף פעם לא ראיתי הישרדות דרום אפריקה, אבל השתכנעתי לראות לאחר שנועם פירסם את דעותיו על הפרק הראשון (קישור פה)

קודם כל, בצפייה בפעם הראשונה, אני חייב לציין שאיכות הצילום ממש טובה, ממש כמו הישרדות האמריקאית. למרות שאני חושב שלניו זילנד היו את עריכות הצילום הכי טובות בכל גרסאות ההישרדות. לעונה קוראים "אי הסודות" אשר צולמה באוקיינוס השקט. 21 מתמודדים מחולקים ל-3 שבטים:
1. טא'אלו (שבט הסגול)
2. לאומיי (שבט הצהוב)
3. סא'אולה (שבט הכחול)

בתחילת המשחק, נשלחים פול סא'אולה, רוקו מלאומיי וקובוס מטא'אלו לאי הסודות. הכי טוב לתאר את אי הסודות הוא שהוא דומה לאי הרוחות של הישרדות אי הרוחות. המתמודדים קיבלו שני אפשרויות, לבחור ברמז לפסלון חסינות או באבן אש. פול וקובוס בחרו ברמז בעוד שרוקו בחר באבן אש. האמת שאני חושב שרוקו עשה טובה, כי נכתב על השולחן לפניהם (שמשני הצדדים הבחירות) שפסלון החסינות מוחבא במחנה. הוא יודע כבר שהפסלון באזור המחנה, אז למה לא לקחת את אבן האש ולהפוך את כולם לשמחים? הוא ניסה לעשות ברית עם מייק ועוד מתמודד שאני לא זוכר, אבל מייק לא סומך על רוקו כי "לא מתחילים בריתות ביום השני של המשחק". אני לא מסכים, אבל נראה שהוא רוצה לעשות ברית משלו, נראה לאן זה יוביל.

בסא'אולה, פול חולק את רמז פסלון החסינות עם השבט וכולם מוצאים אותו. בדרך כלל הייתי קורא לזה מהלך רע (אפילו מאוד) אבל נראה שזה עבד בשבילו. יש שם סיפור מעניין בין ניקול (שיש לה וייבז של מנצחת) ולי-אן: ניקול ניצחה את לי-אן בתחרות יופי של האוקיינוס השקט. סייפיי לא יוצרת רושם ראשוני טוב, ונתפסת כשטלתנית, ושמה על עצמה מטרה על הגב. ברית נוצרת בין ניקול, נת'ן, סטפי ורוב. הם קוראים לעצמם "האמיגוס" (חשבתי שרק באח הגדול יש כינויים לבריתות) ומצרפים את פול לברית כחמישי.

בטא'אלו, טניה משחקת חזק מדי וזה קורע מצחוק
היא מנסה לעשות ברית בנות עם טינג טינג ומריל, ואז אומרת אחר-כך לטינג-טינג שהיא לא רוצה להיות עם מריל ועושה בלאגן שלם ומתחילה ברגל שמאל. אבל נראה כי היא מצליחה להתמתן קצת, אז נראה.

טא'אלו ולאומיי זוכים בחסינות. נת'ן מסא'אולה נפצע בכף רגלו, אבל אין לו סיבה לחשוש כי המטרות הברורות כרגע הן לי-אן וסייפיי. לסייפיי הייתה שיחה טובה עם נת'ן במחנה, ונראה שזה מה שהצליח להציל אותה מהדחה, ולי-אן הודחה ראשונה מן המשחק. באסה האמת, כי היא מאוד חביבה, ועדיין לא הבנתי את הסיבה האמיתית להדחתה.

פרק ראשון טוב, אני ממליץ לאחרים גם לראות, וקרדיט לנועם שהביא לידיעת הפורום את תחילת העונה הזאת.

noamlah

New member

הטעות העיקרית של לי-אן היא שהיא נסתה לצאת בסדר עם הבנות
הייתה שם איזו היררכיה של מלכות יופי של ניקול וסטפי (שזכתה במיס נמיביה https://en.wikipedia.org/wiki/Steffi_Van_Wyk) לעומתה והן גם לא הסתדרו איתה וגם חשבו שהיא לא תהיה נאמנה להן בעתיד ותנסה להדיח אותן
והיא במקום לנסות ללכת לבנים, לנסות ליצור בריתות ולהבהיר שזה לא ממש הגיוני מה שהבנות אומרות החלה להתנצל בפניי הבנות שזאת אומרת, הבהירה להן שהן צודקות בזה שעוינות כלפיה וצפתה שחנופה תעזור לה
משם התחילה לדבר בצורה מאוד מקוטעת, מביכה (בעיקר במועצה) וקצת מפוחדת שזה גרם לכולם לרצות להדיח אותה

וסחטיין על זה שאתה זוכר את כל השמות

Seosi

New member

זה לא שאני זוכר את השמות, הכל הודות לויקיפדיה

אני מודה שלי-אן ירתה לעצמה ברגל ונלחצה מהר מדי, אבל עדיין מרגיש קצת רע בשבילה. באמת הופתעתי עד כמה רציני היריבות הזאת בינה לבין ניקול הייתה בתחרות היופי הזאת, למרות שנראה ששניהן רוכשות כבוד אחת לשנייה.

Seosi

New member
פרק 2

בשבט טא'אלו, קובוס חולק את רמז הפסלון חסינות עם ז'אק (אני מקווה שאני כותב את זה נכון, באנגלית זה Jacques) ושניהם הקדם בבוקר מחפשים את פסלון החסינות ליד הבאר. ז'אק מוצא את פסלון החסינות, אבל הוא לא מגלה את זה לקובוס, ומחביא את זה ממנו. ברוך הבא למשחק ז'אק! בינתיים, נראה שטניה מסתמנת כמודחת מובהקת הראשונה של השבט, אני מקווה שהיא תצליח לשנות את זה, היא מצחיקה אותי

בלאומיי, רוקו מסמן את לאייטישה כמודחת ראשונה בגלל גילה המבוגר (
). מייק לא סגור על זה, וגם לא נראה שהוא בכלל רוצה להיות באותה ברית עם רוקו. הוא ביחד עם ג'ופרי, ממבה ורוז-לי מקימים ברית של ארבעה.

בסא'אולה המצב לא הכי מזהיר. הם לא זכו במשימת הפרס של השבט ונראה שזה משפיע על סטפי בעיקר. אגב, לאחר משימת הפרס, רוב נשלח לאי הסודות. הוא היה צריך לבחור בין שלושה קופסאות שבהן מסתתר יתרון משמעותי. לצערו של רוב, הוא בחר בקופסה ששם הוא יצטרך לשים פתק ללא קול במועצת השבט הקרובה. פול פונה לניקול ליצור ברית ביחד עם סטפי. ניקול מסכימה אך מגלה לנו שהיא לא סומכת על פול. המצב של הרגל של נת'ן עדיין לא טוב, ונראה שהם צריכים ממש ניצחון כדי להעלות את מצב הרוח שלהם. לצערהם, הם שוב הפסידו במשימת החסינות.

סטפי פונה אל ניקול ורוצה ליצור איתה ברית של פיינל 2. ניקול מסכימה אבל שוב, נזהרת. היא משתפת איתה את התכנית של פול לברית של שלושתם. ניקול וסטפי מגיעות אל פול לדבר על הברית האופציונלית, אבל פול אמר שזה לא הזמן הטוב לדבר על זה כרגע. ההרתעות הזאת של פול הוכיחה לניקול את חשדותיה כלפיו. בינתיים, נת'ן מבקש מרוב שהוא יצביע לו, רוב ממש בכה בגלל זה.

במועצת השבט, נראה שנת'ן מסומן להדחה בגלל פציעתו ברגל, אף על פי שהמנחה הבהיר לו שהוא יכול להמשיך לשחק. אפשר לראות על ניקול שהיא בלבטים ולבסוף היא בשקט, מאחורי גבו של פול, מארגנת את ההדחה שלו וכך פול מודח בפה אחד.

פרק ממש טוב ומועצת שבט מצויינת. אני מבין למה ניקול רצתה שפול יודח, אבל הם צריכים להיזהר עם הפציעה של נת'ן, במיוחד שנראה שהמשימה הבאה הולכת להיות מאוד פיזית. אני עדיין שמח שנת'ן נישאר כי יש לו פוטנציאל, ז'אק ומייק גם כן מסתמנים לחובה ואם היינו עושים פינת פופולאריות על העונה הזאת, ניקול הייתה מקבל 10 ממני

נ.ב.
אני ממש אוהב את כל המתמודדים שם. אין שם אף אחד שאני שונא או אף אחד שמרגיז אותי.

noamlah

New member

החלטה שנובעת יותר מאגו של סטפי וניקול ופחות מחשיבה קדימה
אז מה אם הן לא סומכות על פול? זה שלב השבטים כרגע, פרק שני
גם אחריי שנייתן יילך, יש עוד את סיפיי שתהיה על הכוונת או אפילו חילוף או מיזוג שבטים שישנה את התמונה
עכשיו יש להן את נייתן שממש בסכנת פרישה או פינוי רפואי, גם אם עכשיו הם אומרים שהרגל בסדר, אם ייאמץ אותה הוא בסופו של דבר יפונה, הוא לא בשלב במשחק כמו מיסי שאפשר להגיד לו לשבת מעכשיו כל אתגר
ואז אם נייתן בחוץ ויש עוד מועצת שבט שבה מוציאים מישהו הן בצרות

שאפו לנייתן אבל שנשאר, בגרסה של דרום אפריקה שאמנם מעט עונות אבל מלאה בפורשים:
מישהו שפרש בגלל שפשפת
מישהו שפרש בגלל שמתקלף לו העור בידיים וזה איחסי
ומישהי פרשה ביום השלישי!!! כי היא לא יכולה יותר ומתגעגעת לילדים שלה
הנחישות של נייתן מאוד מעוררת הערכה

חבל לי קצת שהמבוגרים מסומנים ראשונים כי אחרי שיין מאוסטרליה בא לי עוד דמות מבוגרת חזקה שתזכה

Seosi

New member
אני לא יודע...

מצד אחד, אני מבין מדוע ניקול וסטפי הדיחו את פול. לא רק שהן לא סומכות עליו, הוא גם די היה חמישי בברית של האמיגוס. אני מניח שלשניהן יש יותר קרבה לנת'ן מאשר עם פול.

מצד שני, זה באמת רק יום חמישי. הרגל של נת'ן לא במצב טוב וזה יכול לבוא לידי ביטוי במשימות הבאות, וההדחה של פול תוכל לעלות לשבט ביוקר בשאר המשימות. אני חושב שפול היה צריך לסגור איתן ברית ולא לתת להם תשובה לא ברורה. אני מניח שנוכל לדעת עם ניקול וסטפי עשו את ההחלטה הנכונה בפרק הבא או לא.

דרך אגב זה נייתן? נת'ן? ניית'ן? כבר אין לי מושג חחח.

Seosi

New member
ועוד משהו

אני חושב שמוקדם עדיין להגיד שלאייטישה ולסייפיי אין שום סיכוי כרגע, עוד הן יכולות להפוך גורלן. אני חושב שעכשיו אחרי ההדחה של פול, סייפיי יכולה להיות קול מכריע בברית של האמיגוס, כי מצד אחד ניקול וסטפיי בברית פנימית ומצד שני נת'ן ורוב, ככה שאולי היא יכולה לעשות משהו. עכשיו שאני חושב על זה, אני חושש שניקול וסטפיי כן עשו טעות, כי אני חושב שנת'ן קרוב לסייפיי והוא יוכל לגרום לה לעבוד איתו ואם רוב. ולגבי לאייטישה, אני חושב שרוקו נמצא יותר בצרות מאשר היא, אז נראה. טניה מהשבט הסגול היא מבין המבוגרים שנמצאת הכי בצרות כרגע כי היא משחק יותר מדי חזק. אבל אני ממש רוצה שהיא תישאר, האישיות שלה מזכירה לי שילוב של הלן מתאילנד וטווילה מונואטו.

ומישהו באמת פרש בגלל שהתקלף לו עור על הידיים? חחחחחח וואו. אתה יודע, קראתי הרבה שבחים על העונה השישית של הישרדות דרום אפריקה ברדיט ובפודקאסט של רוב, צפית בה?

noamlah

New member
סיקור קצר

את עונות 1 ו2 אני לא ממש זוכר כי ראיתי אותן לפני עשור
אני כן זוכר שהיו בהם דברים מעצבנים כמו חזרה למשחק ושתי משימות הדחה בפיינל 4 ובפיינל 3 ואני זוכר שבפיינל 2 היה שיקול בין מי ששיחק הכי טוב למי ששיחק יותר "הגון" והמושבעים הלכו על האופציה השניה, לא במרמרת ענקית אבל הלכו על האופציה השניה

עונה 3 הייתה עונה של סלבס (של דרום אפריקה), זה לא באמת שתכיר מישהו מהם אבל הם נחשבים סלבס שהתחרו בשביל צדקה, מה שגרם לחוסר רצינות מאוד גדול בקשר למשחק אצל הרבה מהם, עד הפרק השלישי פרשו שני אנשים ומעבר לכך העונה הייתה של שחקנית אחת שניהלה הכל

עונה 4, גם אם אגיד לך שהיא טובה כנראה לא תוכל להשיג אותה כי ממש מגינים עליה, לא מזמן מישהי העלתה את רוב הפרקים ליוטיוב וזה כבר נמחק, לא מבין מה ההגנה הגדולה כי זו לא עונה ממש טובה, בקונספט דיי דומה להונדורס אצלינו
סלבס מול אנשים רגילים (שאפילו הם לא הכירו את הסלבס, היה מצחיק לראות את זה), היה מצחיק גם לראות את ההוא שפרש בגלל שהתקלף לו העור בידיים, עוד היה אחד הבריונים בשבט. בסה"כ לא עונה ממש מתסכלת כמו עונה שלוש אבל גם לא הייתי עושה פסטיבל סביבה

עונה 5, חבל!!!!
עונה עם קאסט ממש טוב שנהרסה בגלל טוויסט מעצבן
העונה נקראה (הישרדות דרום אפריקה "אלופים") והטוויסט בה היה שיש שני ספורטאים, כל אחד מהם מצוות לכל שבט בתור המנהיג שלהם, הם לא יכולים להיות מודחים וגם לא יכולים לנצח במשחק, הם שם רק כדי לתת עצות ולהנהיג ובשלב האיחוד מוגלים לאי בודד, נותנים עצות במועצת השבט ומתחרים ביניהם על הורדת קול למתמודד שהם רוצים, קצת כמו הטוויסט שמדברים עליו עם רוב וסנדרה אצלינו
המון זמן מסך הלך עליהם ועל הקשקושים שלהם, כל עימות או מריבה שהייתה בשבט הגיע ה"מנהיג" כמבוגר האחראי ופתר אותה, פעם אחת אפילו אחד מהם לקח אליל שלא הוחלט למי הוא שייך
בקיצור, חבל, עונה טובה שהלכה לפח, מאוד מתסכלת

עונה 6 בסדר, היא לא מתסכלת וניתנת לצפיה
הייתי אומר שהיא ברמה של עונה ממוצעת של הישרדות האמריקאית, כמו עונות 32 ו27 בערך
היא הייתה התקדמות אדירה אם אני מודד אותה ביחס לדרום אפריקה וכן, נתנה לי תקוות לעונה הזאת
ביחס למכלול של הישרדות היא עדיין בתחתית אבל תראה אם יש לך זמן פנוי

אם אתה רוצה לראות עונות טובות תראה את הקודמות של אוסטרליה
עונה 4 ממש ממש טובה, קאסט מעולה, טוויסטים במקום, הכל היה טוב בה, כל פרק עורר עניין
עונה 3 גם ממש טובה אבל ייקח לך זמן להתרגל אליה בגלל שרואים בבירור שאחריי חזרה של כמעט 20 שנה לפורמט היה להם קשה עם העריכה
אם תתמיד מעל ל10 פרקים אתה כבר תיהנה מאוד, השאלה אם תוכל להתמיד

Seosi

New member
אני רוצה לראות את העונות האלו

אני עדיין צריך לסיים את עונה 23 ואז אוכל לראות את העונה השישית של דרום אפריקה והעונות האוסטרליות. אני כבר אחרי ההדחה של ג'ים, אז אין לי עוד הרבה, אני פשוט רוצה להוכיח לכולם פה בפורום שסופי זוכה ראויה חחח.

הבנתי שהעונה האוסטרלית הבאה גם תהיה שוב אלופים נגד מתמודדים או שאני טועה? אגב, אהבתי את העונה השנייה של הישרדות ניו זילנד אבל לא נראה שהם הולכים לחזור בקרוב בגלל תקציב שזה באסה...בכל מקרה, תודה רבה על הסיקור, מעריך את זה מאוד.

noamlah

New member
כן

לפי מה שהבנתי אבל צולמה רק באפריל אז תאריך שידור עוד רחוק

ולגבי ניוזילנד מראש זו הייתה טעות לעשות גרסה ניוזילנדית כשיש גרסה אוסטרלית במקביל
זה אותם ערוצים, זה כמו שערוץ 12 פתאום יחליט לעשות הישרדות-קשת, ברור שהצופים יילכו לגרסה שיותר מוכרת להם והם כבר זרמו איתה

למעלה