הישרדות פסגת המוכחדים - פרק 12

B R A Y E R

New member
מנהל
אתה ממש ממש ממש מתבלבל

נכון, יש לתוכנית במאי, אבל זה ממש אבל ממש לא התפקיד שלו
מה שאתה מתאר זה תפקיד של במאי בסדרת דרמה מתוסרטת, שם באמת התפקיד של הבמאי זה להגיד לכל אחד איפה לשבת, איך לדבר, מה ואיך להגיד..
במקרה של סדרת ריאליטי, במיוחד מהסוג של הישרדות (/האח הגדול/המרוץ למליון) זה ממש לא התפקיד של הבמאי!!!!
במאי לא מדבר בכלל עם המתמודדים! אין לו שום אינטרקציה איתם!
האינטרקציה היחידה שיש לו זה עם הצוות הטכני של ההפקה.. הצלמים, התאורנים, סאונד, נתבים....
זה תפקיד טכני לחלוטין, והוא אחראי נטו שההקלטה תראה טוב ותשמע טוב
אז כן, זה לא קונספירציה שיש במאי, כי אי אפשר שתהיה תוכנית טלוויזיה בלי במאי (כמו שיש גם לחדשות, ולדוקומנטרי, ולתוכנית מגזין, ולשעשועון....)
הקונספירציה היא לחשוב שהוא מבצע תפקיד שהוא לא אמור לבצע, והופך את התוכנית למתוסרטת
מציע לך להשתחרר מהמחשבות האלו, סתם הורסות לך את חווית הצפייה

noamlah

New member
יכול להיות

אז או גורם אחר שהוא לא במאי או שזה המתמודדים עצמם שמנסים להתבלט ולהוציא ממבו ג'מבו
כמו שאמרתי "מתוסרט" ו"נראה מתוסרט" זה בסופו של דבר אותו דבר כי חוויות הצפייה זהה

אתה אמרת שאתה לא אוהב לצפות בעונות ישנות בגלל הקצב שלהן שאטי לך
אני לא אוהב לצפות במועצות שבט שבהן יש חמור שקופץ "בום יה, חבר'ה אליל חסינות מה אתם אומרים בום יה, נשאר במשחק על אפכם ועל חמתכם בום יה"
שתוק!, תביא את האליל לג'ף שב בשקט ותן להנות מהמשך צפייה

כמו שאמרתי גם נראה לא אמין וגם עושה רעש מיותר
בגלל זה גם ממש לא אוהב את מועצת השבט הפייסבוקית שאיתנו מעונה 34 והורדת מאוד את חוויות הצפייה בגמר
גם, בגלל אותן סיבות, נראית מאולצת ועושה המון רעש (שגם לא נותן הזדמנות למתמודדים להתבטא ולמושבעים לשנות את דעתם)

באופן אישי לעתים אני בהחלט חושב שיש אנשי הפקה שמתכוונים לאפקט מסוים שייצא (בעיקר במועצות שבט עם אלילים ורגע השליפה שלו)
אבל גם באופן כללי זה גם לא ממש משנה
כי "נראה מתוסרט"="מתוסרט" מבחינת החוויה של הצפייה

B R A Y E R

New member
מנהל
זו לגמרי החלטה שלך איך אתה מפרש את זה

אני יכול לפתוח עכשיו חדשות ולהגיד שכל מה שקורה עכשיו בדרום זה מבויים ואפקטים ממוחשבים, ולא הגיוני שזה באמת מה שקורה כי זה יותר מדי דרמטי
בסופו של דבר אם אני אתחיל לחשוב ככה על כל מה שאני רואה ואאבד אמון בטלוויזיה, אני לא אהנה ואסבול מכל רגע
אני רואה הישרדות ובוחר להאמין שכל מה שהשורדים מוציאים מהפה זה ספונטני וביוזמתם, או לכל היותר - חשבו לעצמם במחנה הרבה מה הם הולכים להגיד ברגע שיבחרו לשלוף אליל, וזה לגיטימי לחלוטין כי זו תוכנית טלוויזיה והם רוצים להיות אהודים ולהתבלט גם עבור הצופים בבית
כן אני מודע למניפולציות של עריכה ולכך שלא תמיד מה שמראים זה אחד לאחד או בסדר האירועים הנכון, אבל זה נועד נטו בשביל להעביר לנו בצורה הטובה ביותר והמעניינת ביותר את הסיפורים של המשחק כפי שהיו (בכל זאת, תוכנית טלוויזיה, לא משחק כדורגל)

noamlah

New member
אם אראה חדשות

ואשמע מגיש שאומר "יונית, איזה בנג בנג בנג יש פה, פצצות ובתים מתפוצצים אבל אל דאגה הצבא החזק שלנו יעשה להם פאוץ'!!!! שהם לא יידעו מאיפה זה בא להם"

אכן סיכוי סביר שאצקצק, אתהה למה מעסיקים את הבן אדם הזה ואעביר ערוץ למקום שבו כתב ידווח לי בצורה עניינית מה קורה

זה יותר הסוג של ההשוואה אם אתה מזכיר את החדשות
וגם פה הפרטים ששני הכתבים יכולים להיות אותם פרטים אבל זה בהחלט הבדל בחוויה שלי כצופה

B R A Y E R

New member
מנהל
ושוב, זה הכל תלוי איך אתה מפרש את זה

אתה יכול לראות את הידיעה הזו בחדשות (בסגנון המוגזם והלא בדיוק דומה בהשוואה) ולצקצק ולחשוב שמדובר בשטויות
ויהיו אחרים שיראו את הידיעה הזו, ויתעלמו מהסגנון או אולי אפילו יאהבו אותו ויעדיפו אותו
יש מבחר רחב של ערוצים עם מהדורות חדשות בארץ וכל אחד בוחר את הסגנון האהוב עליו
אני לא אוהב את הסגנון והפרשנות של ערוץ 20, ולכן לא אראה בכוח את מהדורת החדשות שלהם, שלטעמי לא אמינה. סביר להניח שאראה את של 11/12/13. לעומתי יש הרבה אחרים שלא מסוגלים לצפות בחדשות של הערוצים האלו, בטענה שאלו "מהדורות תעמולה" ומעדיפים לצפות רק במהדורה של ערוץ 20 "החדשות האמיתיות" (סבא שלי כזה, למשל)
&nbsp
אותו הדבר לגבי הישרדות, ביום שבו לא אתן אמון בתוכנית וארגיש שאני מצקצק על דברים שאני רואה, למה שאמשיך להקדיש זמן לצפייה בתוכנית כשיש כלכך הרבה מבחר מה לראות?
&nbsp

noamlah

New member
למה להמשיך לראות?

אני חושב שאפשר להשוות את זה לכדורגל אם כבר הזכרת את ההשוואה הזאת מקודם
אנשים אוהדים קבוצה מסויימת, הולכים למשחקים מגיל קטן וגדולים יחד איתה ונמצאים איתה גם במשחקים הגרועים שלה, גם כשצועקים על השחקנים, גם כשקוראים לפטר את המאמן הם נמצאים עם הקבוצה שלהם כי זה מסמל משהו בשבילם שמעבר למימד שמעניין אותי" או "לא מעניין אותי" או "נהנה"-"לא נהנה"

אפשר אולי גם להשוות את זה לחובבי האירוויזיון שאני לא יודע כמה נהנים מהתחרויות עצמם אלא יותר מהקטע של האיסוף נתונים
חשוב להם לדעת ולהגיד שלמלטה לא הייתה כניסה ראויה לאירוויזיון מאז 1969 ושבקדם של סלובניה היה שיר ממש יפה שהגיע רק למקום חמישי ואם היה נבחר באותה שנה לסלובניה היה סיכוי לנצח באירוויזיון כולו

אצלי זה שילוב של השניים, גם חסד נעורים והתמדה עם קבוצה וגם הנאה מאיסוף נתונים

ברגע שלא ארגיש חסד נעורים או שכבר לא אהנה מאיסוף נתונים כנראה אפסיק לראות וזה יכול להיות גם בעונה שבבסיס שלה הוא טוב

אגב, גם אם הייתי רואה הישרדות מהמימד של "נהנה"-"לא נהנה" לא הייתי אומר שהעונה הזאת גרועה, להיפך, בלי כל הרעש וה"זבנגים" במועצות שבט הייתה יכולה בקלות להיות מקום שלישי אצלי

אורישקי

New member

הגזמת - באותה המידה אפשר להגיד שכל דמות ריאלטי שעושה עניין מקבלת תסריט מראש כדי ליצרו עקשן.
מבחינה שכלית זה מאד הגיוני שריק ישתמש קודם כל באליל שהוא לא בטוח לגביו - הרי זה מבחן לדעת אם רון וג'ולי שיקרו לו, וככה במידה ואכן יש לו שני אלילים הוא קודם זורק את האליל שיש לגביו סימני שאלה.
אני לא מגדיר את עצמי גאון טלוויזיוני וחושב שהייתי יכול לחשוב על זה כדי לעורר קצת עניין ואקשן

NP23

New member

סיכוי טוב שלורן תזכה העונה.
בכל אופן, בעונה 34 זכתה אישה שזה לא כזה מזמן . אז מה אם זוכה עוד גבר? העיקר שיזכה שחקן טוב, בין אם זה גבר או אישה .
לריק לא מגיע, לגאווין כן
ללורן די מגיע (צריכה בעיני עוד טיפה להוכיח את עצמה), לאורורה ממש לא .
באיזה בולשיט אתה מאשים את זכיית הגברים? אתגר האש בפיינל4?
כי בנתיים מי שהודחו ממנו
זה דייבון לעומת בן , אחד מהם היה זוכה , ההפסד של כריסי לא קשור לאתגר אש.
אחר כך אנג'לה לעומת וונדל, מה שגרם לכך שדומיניק, גבר, יפסיד. הנשים היו גרועות בעונה הזאת.
ואז קארה , שהפסידה למייק, אבל לא היה לה שום סיכוי לנצח בגמר את ניק .
גם בעונה הזו ,הנשים היו די גרועות.
&nbsp

NP23

New member

או שאתה מדבר על ריבוי איידולז וכאלה,
בכל מקרה לא זוכר אישה שראויה לזכות בשנים האחרונות מלבד כריסי, אבל לא איידולים וטוויסטים זה מה שמנע את הנצחון שלה
כי אם לא בן, היתה מפסידה לדייבון
ואפילו לריאן

מסכים איתך שהמין לא רלוונטי, והעיקר שיזכה שחקן טוב (או השחקן שאני בעדו
).
בכל אופן, בקשר לעונה הנוכחית-
אני לא חושב שלגווין מגיע לזכות (לפחות לא כרגע) כי אני לא חושב שהוכיח את עצמו מספיק
וצריך עוד לראות מה יקרה בהמשך.
יש סיכוי גבוה שהוא יצליח להגיע עם שתי נשים לגמר וששתיהן לא יקבלו הערכה מהמושבעים
ואז הוא יזכה.
בכלל, מהפיינל 6 שנותרו כרגע במשחק, אף אחד מהם לא הוכיח את עצמו עד הסוף (לפחות בעיניי)
וזה אולי גם מה שקצת מוזר לי בעונה הזאת...

Bar EL

New member

גם אני מסכים שהפיינל 6 סוג של לא הוכיח את עצמו והוא יחסית חלש (המתמודדים הבולטים הודחו לפני) , אני כן אוהב את גווין וחושב שהוא ראוי יחסית אבל כן בגדול העונה הזו מוזרה מבחינת עריכה ומתמודדים שנשארו.

NP23

New member

כן יש בזה משהו, אבל אם הוא בגמר אני נוטה להאמין שזה בזכות הקשרים החברתיים שיצר ושהצליח לשחק אנדר דה ריידר באופן די מושלם
והוא ראוי באופן יחסי
אלו ששיחקו הכי חזק כבר לא איתנו
&nbsp
הוא, לורן, ויקטוריה לפחות לא עשו יותר מדי טעויות כמו אורורה וריק
אז מעדיף שזה יהיה משלושתם
ג'ולי לא ראויה בעיני כי גם 3 פעמים חטפה בליינסייד וזה המון. וגם משחקת רגשני מדי.
אז משלושת הצעירים (שהם גם מעריצי על!) אני מקווה
למהלכים בדרך לגמר . יש עוד כמה מועצות שבט בהן זה אפשרי!
ובהחלט עונה הזיה.

amir6661

New member

על סמך מה אתה אומר שלקארה לא היה שום סיכוי מול ניק?
אני לא רואה קליפים מפונדרוסה אז אין לי מושג למי הג'ורי אמרו שיצביעו, אבל נראה לי קצת הזוי שהציגו אותה כשחקנית חברתית כל כך חזקה והיא לא קיבלה שום קולות נגדה אאל"ט עד אותו רגע... היא לא שרפה אף אחד במושבעים חוץ מאולי דן. לא היה לה אפילו סיכוי מול ניק? לא מאמין.
&nbsp
אגב זה שניצחה אישה בעונה 34 לא אומר הרבה כי זה היה אולסטארס. לנשים תמיד הולך יותר טוב בעונות האלה מאשר בעונות רגילות.
לפני שרה היו רק מישל ונטלי א' מאז רצף המנצחות של עונות 23-25, כלומר רק 3 מנצחות מתוך 12 העונות האחרונות. אז כן זה די מעט בהסתכלות כללית על 6 השנים האחרונות של התוכנית.

Bar EL

New member

על סמך ראיונות וקטעי ג'ורי מדברים לפני הגמר.
כולם אמרו שלקארה לא היה סיכוי אפילו יותר מאנג'לינה (כן כן, היא הייתה העז האמיתית) ואפילו ג'ון אמר שלדעתו ניק עשה טעות אסטרטגית שלא לקח את קארה לגמר ונתן לאנג'לינה שטובה באתגר אש לנצח את מייק שהוא האיום הכי גדול בשבילו , וכך להגיע עם קארה ואנג'לינה לגמר וכנראה לנצח כמעט פה אחד.
אף אחד לא החמיא יותר מדי למשחק של קארה והיחידה שהייתה מצביעה לה זו אולי אליסון, בטח שמול ניק.

ואני לא מבין מה ההתבכיינויות שלכם על אישה שלא מנצחת (לא אלייך אמיר אלא לאורי ושות') , אם אישה משחקת טוב שתנצח ואם גבר משחק טוב שינצח הוא - בעונות 36 ו37 הגיע לניק ודומיניק/וונדל לנצח ולא הייתה אישה שהתקרבה ללהיות ראויה לנצח אז אין שום בעיה. בעונה 35 אהבתי את כריסי וגם וכביכול בן לא ראוי (מבחינתי בעיקר בגלל הטוויסט ואפילו לא בגלל האלילים שמצא fair and square) אבל כנראה שדיוון היה מנצח בגמר, עם סיכוי סביר גם לריאן ולא כריסי (שוב - לפי ראיונות וסרטוני ג'ורי) ככה שגם פה זה לא דפק ניצחון של אישה.
לגבי האלילים - הסיבה היחידה שגברים מוצאים יותר אלילים מנשים היא כי גברים מחפשים יותר, פשוט מאוד. (אאל"ט מישהי ציינה את זה בעונה הזו)
ועובדה שברגע שנשים בהישרדות נהיות פעילות יותר בקטע הזה הן ללא ספק מוצאות (העונה 3 נשים מצאו אליל לעומת גבר אחד שמצא).

אני חושב שיותר חשוב ששחקן טוב ינצח העונה (רמז: לא ריק) מאשר אם זה גבר או אישה, בעיני זה רק גאווין או לורן כרגע ממי שנשארו אז זה 50-50 כזה...למרות שיש כאלה שיגידו שויקטוריה גם ראויה אז בכלל...
קיצר מספיק עם החפירה המגדרית הזו.

B R A Y E R

New member
מנהל

לא מבין את כל החפירה המגדרית הזו, ואת האובר-חשיבות שאנשים מייחסים לזה
בסופו של דבר כולם מקבלים הזדמנות שווה לשחק את המשחק, וכל עונה שומרת על יחס שווה בין גברים לנשים
מה שבטוח זה שאין למתמודדים בעונה שיקולים מגדרים בהצבעה שלהם
הם לא יצביעו לגבר בגמר רק כי הוא מול אישה, או שיצביעו לאישה רק כי "אין מספיק מנצחים נשים"
אז מה יש להתעכב על זה, ולייחס לפרט המאוד שולי הזה משמעות?
כמו שבר אומר, מה שחשוב זה שיהיה מנצח/ טוב/ה לעונה, המגדר זה הדבר האחרון שמשנה

amir6661

New member

טוב אולי אני צריך באמת להתחיל לראות קטעים מפונדרוסה
קורה לי יותר מדי שאני חושב שלמישהו היה סיכוי טוב ואז מגלה שאף אחד לא רצה להצביע לו. לדעתי קארה עדיין שיחקה משחק טוב גם אם הג'ורי לא אהב אותה, וזה לא נכון שהיא לא עשתה "כלום", הרי היה לה חלק בהדחות כמו של קארל ודייבי. ניק לא עשה הרבה אחרי ההדחה של קארל חוץ מלקחת חסינויות... אבל זה מספיק בדר"כ כדי לנצח.
&nbsp
לגבי העניין המגדרי, נכון שהטענות לא צריכות להיות מופנות לשחקנים אלא לליהוק, ובכל זאת, אי אפשר להגיד שלמגדר אין משמעות בהישרדות (או בכל תחום חיים אחר). מעבר להבדלים הביולוגיים הברורים, שעליהם הישרדות נותנת מענה מצויין ודואגת לאזן ומגיע להם כל הכבוד על זה! יש גם הבדלים ברמה הפסיכולוגית שמשפיעים על סביבה כזאת.
למשל לפי מודל 5 התכונות הגדולות, נשים סטטיסטית יותר גבוהות ב"נעימות" (כלומר פחות תחרותיות ויותר חושבות הזולת. בגלל זה הן נוטות לשבת במחנה לעזור ולהכין אוכל לכולם במקום לרוץ כל היום לחפש אלילים) וב"נוירוטיות" (יותר פרנואידיות, קל יותר ללחוץ עליהן ולתמרן אותן וכו').
אז נכון שזה סטטיסטיקה ואני לא יודע מה אפשר לעשות לגבי זה (אם בכלל) אבל אי אפשר להתעלם מנושא המגדר לחלוטין ולהגיד שהוא לא רלוונטי למשחק.

NP23

New member

אז כמו שבר אמר, אחדד שכן ראיתי וידואים של המושבעים ודן (וכן, גם ג'ון) דיבר על כך שקארה היתה האדם המושלם להביא לגמר עוד יותר מאנג'לינה , כי היא לא עשתה כלום במשחק.
והם השניים שכביכול כן הייתי חושב שיכולים להצביע לה, כי היו חברים איתה בשבט, משבט דיוויד בכלל לא היו מצביעים לה במקום ניק . גם מייק כשחקן, לא העריך את קארה כשחקנית ומאוד התחבר לניק. אז אין לי ספק שאם היה נופל בפיינל 4 , היה מצביע לו.
אגב, אם היא כן היתה זוכה, היא באמת הייתה זוכה נוראית .

גברים יותר זוכים בתכנית הזאת, אבל הם גם באמת יותר ראויים
אז אולי הבעיה כאן בליהוק ולא בטוויסטים ,בייחוד אם זה דבר שחוזר על עצמו כמה עונות ברצף

B R A Y E R

New member
מנהל

אני גם לא חושב שיש כאן עניין של ליהוק
כי ראינו כמה זוכות חלשות (נטלי19, סנדרה, מישל...) וכמה זוכות חזקות (פארווטי, קים, נטלי29..)
כמו שגם קיבלו זוכים בנים חזקים (טוני, מייק) וזוכים חלשים (קוקרן, בוב)
הכל תלוי עונה, ותלוי דינמיקה, ותלוי מזל, ותלוי הרבה מאוד דברים שאין להם "מתמטיקה"
כלומר, כשמלהקים מישהי לא יודעים מה הסיכוי שלה לנצח
אי אפשר ללהק בנות ולקבוע "עם הבנות האלו בטוח תהיה לנו עונה עם מנצחת ממין נקבה"

NP23

New member
ברור

אני מתכוון שאפשר ללהק נשים חזקות יותר ולא במובן הפיזי. ושגם מי שכנראה לוהקה כשחקנית ועשתה רושם, סגנון לורל מ37, אכזבו. אז יש בעיה בבנות שליהקו . העונה כן ליהקו בנות טובות במשחק. נראה מה יקרה .

אורישקי

New member

אז אגיב גם כן
פרק מעולה בעונה מאד מפתיעה!
הפיינל 6 מורכב משחקנים לא יותר מדי קולניים ודומיננטיים שגם העריכה לא תמיד נתנה להם תשומת לב מרכזית.
אחרי שאנחנו רגילים לראות הרבה עונות של אסטרטגיית שילדס - העונה כל השחקנים הדומיננטיים הודחו אחד אחרי השני וכולם כרגע בEOE והשקטים יותר חדרו עמוק.
היוצא דופן זה ריק שהוא דמות מבדרת אבל שם די בזכות מזל ולא מכישורי משחק טובים כל כך, ונקווה שהוא לא יקח.
רון היה דמות אדירה שבידרה מאד בעונה הזו ואני גם הופתעתי מאד לגלות שהוא גיי!
לניצחון - גווין/לורן/ויקטוריה - נחכה ונבין בדיוק מי נגד מי בהמשך

למעלה